FK Crvena Zvezda

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Fudbaleri Zvezde trenirali posle štrajka, za neke slede kazne i tra

Fudbaleri Zvezde trenirali posle štrajka, za neke slede kazne i transfer-lista


B.O. |




Iako je fudbalski klub Crvena zvezda obezbedio finansijska sredstva za UEFA licencu, igrači su odlučili da u petak "preskoče" trening i stupe u štrajk zbog neisplaćenih zarada.

239992_stefanovic-zvezda01-fonet-fonetaleksandar-kokovi_f.jpg


Kako se nezvanično saznaje, stručni štab Crvene zvezde stao je uz igrače koji su u subotu odradili poslednji trening pred meč sa Vojvodinom.


Đorđe Stefanović, generalni sekretar Crvene zvezde izjavio je da je očito kako neki misle da su iznad kluba pa uprava stoga ne sme da dozvoli da se stvari otrgnu kontroli.

"Samo na licenciranje za UEFA takmičenja, i to na dan štrajka, isplatili smo milionsku sumu svojim poveriocima i dobili garancije za isplatu svima ostalima, kojima se duguje. Verujemo da je to naša zajednička i ogromna pobeda. Odmah smo o tome upoznali i igrače, ali nije vredelo. Oni su odličili da štrajkuju. Niko od nas u klubu nije srećan što je ove godine platio dva i po miliona evra ljudima koje nismo ni videli, ali ako smo ozbiljan klub, to moramo da radimo. Verovao sam da oni to razumeju. To što su oni bili nestrpljivi je njihovo pravo, ali u Crvenoj zvezdi niko ne može da bude iznad kluba i nadam se da su oni to shvatili", rekao je Stefanović za Mondo.

On je dodao i da "postoji mali procenat, možda deset, petnaest posto ekipe da ima velike ugovore, ali i da se većini igrača ne duguje ništa.

"Oni su znali da je novac obezbeđen i zato nije smelo to da se dogodi, ni igračima, ni stručnom štabu. Naravno, uslediće kazne za ovaj 'faul'. Uradili smo veliku stvar i oslobodili smo klub ogromnog tereta, pod pretnjom da neće igrati evropska takmičenja i onda se dogodi ovo. Razgovaraćemo, potom će uslediti i transfer lista", zaključio je Stefanović.


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Štrajk igrača Zvezde prošao bez najavljenih kazni

Štrajk igrača Zvezde prošao bez najavljenih kazni


Blic


Na poslednjem “zasedanju” pred letnji odmor, fudbaleri Crvene zvezde prošli su bez novčanih kazni i suspenzija koje su najavljivane posle štrajka zbog neisplaćenih zarada, saznaje “Blic”.

223447_javorcrvena-zvezda13_f.jpg


Igrači su u petak preskočili trening, te su tek u subotu odradili poslednji trening pred meč sa Vojvodinom, koji su izgubili 2:1, ali to nije mnogo uticalo na sezonu tima iz Ljutice Bogdana.


Crveno-beli će, može se reći zasluženo, otići na odmor nakon duge sezone koja im je donela mnogo razloga za slavlje, kao što su tri pobede nad Partizanom i trofej Kupa Srbije, ali i ponekih razloga za tugu, primarno zbog izgubljene titule u domaćem šampionatu.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Lukić: Dug Zvezde bio je 45 miliona

Lukić: Dug Zvezde bio je 45 miliona

Izvor. B92, Tanjug | MJ


Predsednik FK Crvena zvezda Vladan Lukić rekao je da je dug "crveno-belih", kada je on došao na čelo kluba 2009. godine, iznosio između 45 i 50 miliona evra.

9574551194fcc615b1a0ac523957874_orig.jpg

Lukić je nedavno dobio novi mandat, ali ovaj put nakon glasanja navijača sa članskim kartama na klupskim izborima.

"Crveno-beli" su tako postali prvi srpski klub koji je izabrao rukovodstvo na taj način.

"Realan dug iznosio je između 45 i 50 miliona evra. Više od 250 sudskih sporova čekalo je na svoje izvršenje, i sada posle tri godine vam kažem, da ti sporovi kada se pretvore u sredstva koja smo za njih platili, iznose 10 miliona evra", rekao je Lukić za sajt kluba.

On je rekao da uprava na čijem je čelu nije uspela da sanira kompletan dug, ali je poboljšala način otplate.

"Oslobodili smo se nepovoljnih kamata, reprogramirali smo kredite, povećali period otplate, i uspeli da udahnemo novi, čistiji vazduh", rekao je Lukić.

Ove sezone "crveno-beli" su, peti put zaredom ostali bez šampionskog trofeja, ali su osvojili Kup Srbije predvođeni trenerom Robertom Prosinečkim.

Nakon trijumfa u Kupu navodno je došlo da neslaganja Lukića i Prosinečkog, što je predsednik Zvezde demantovao.

"Kao veliki prijatelj sa njim još iz igračkih dana znao sam koliko voli Zvezdu i koliku energiju poseduje, kao i koliku emociju gaji prema Zvezdi. Robi je bio moja odluka, koju sam uslovio čak u jednom trenutku odlaskom sa mesta predsednika. I onda neko sebi dozvoli da napiše kako smo Robert i ja u lošim odnosima", naveo je on.

Lukić je istakao da čvrstvo veruje kako će Crvena zvezda sledeće sezone prekinuti dominaciju Partizana u šampionatu.

"Ne želim i pored toga što čvrsto verujem u osvajanje titule, ništa da obećavam, i tako stvaram pritisak na sve u klubu. Crvena zvezda je veliki klub, u kojoj nema mesta neozbiljnosti i nagađanju. Ali ponavljam da verujem u igrački kadar, njihovu energiju, znanje i privrženost grbu i dresu. Osećam dozu sportske drskosti kod njih, i to je ono što nam je nedostajalo prethodnih godina", objasnio je prvi čovek "crveno-belih".

Lukić je dodao i da je u dobrim odnosima sa Draganom Džajićem i da su mu vrata Marakane uvek otvorena.

“Dragan Džajić je neko ko samom svojom pojavom doprinosi ugledu Zvezde. On trenutno ima privatnih obaveza i celokupna javnost zna koje su prirode. Njemu su vrata Marakane uvek širom otvorena, i on će sigurno biti dodatna snaga kluba kada reši svoje privatne probleme. Često ga pitam za savet i u dobrim smo odnosima, sve druge priče shvatam kao zlonamerne špekulacije”, zaključio je Vladan Lukić.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
I Žarko Đurović odlazi iz Zvezde

[h=1]I Žarko Đurović odlazi iz Zvezde
[/h] Izvor. B92, Večernje novosti



Šef stručnog štaba fudbalskog kluba Crvena zvezda Robert Prosinečki posle odlaska Slobodana Marović ostao je i bez drugog pomoćnika Žarka Đurovića.

10447375784fd258a16f968971761221_orig.jpg

crvenazvezdafk.com

"Čekao sam upravu 15 dana, skoro ceo odmor sam proveo u Beogradu zbog toga i u četvrtak smo konačno razgovarali. Izneo sam svoje uslove, oni su rekli svoje, ali ponovo nisu pokazali razumevanje. Ne radi se samo o pitanju novca, već i o principijelnom stavu da se ispoštuje stručni štab. Znate da je Marović već otišao, sada idem i ja", rekao je Đurović za "Novosti".
Bivši fudbaler Crvene zvezde i pomoćni trener u poslednjih 18 meseci ističe nezadovoljstvo u stručnom štabu Zvezde koje traje mesecima.

"Žao mi je što se završilo ovako, Zvezda je moja druga kuća, ali dalje nije mogloRobiju smo mnogo pomogli u proteklih godinu i po, kako na stvaranju i očuvanju atmosfere u ekipi, tako i na planu igre. Ali, ne znam koliko uprava prepoznaje rad ljudi iz senke, nas kojih nismo u prvom planu, a ulažemo sve svoje znanje i energiju za dobrobit Crvene zvezde. Ako ne vide, to je njihov problem. Ono što znam, to je da nezadovoljstvo unutar stručnog štaba postoji već nekoliko meseci."

Đurović je dodao da njegov odlzak nema veze sa nesporazumom koji postoji sa predsednikom Vladanom Lukićem.

"S Lukićem se nikada nisam svađao, bili smo dobri prijatelji. U jednom trenutku došlo je do nesporazuma koji nema veze s fudbalom i prestali smo da komuniciramo. Ali, moj odlazak nema veze s Lukićem. Jednostavno, morao sam da mislim i o sebi, ne samo o klubu koji volim. Imam 50 godina, imam porodicu..."

Đurović kaže da u klubu postoje pojedinci koji pokušavaju da minimiziraju njegov rad i doprinos uspesima.

"Ti ljudi oko Lukića mi nikada nisu bili naklonjeni. Ne znam zašto, ali stalno su se trudili da me degradiraju. Volim Zvezdu i ne želim sukob ni sa kim, ali treba da poštujem i sebe. Dugo sam razmišljao šta dalje, razgovarao sam puno i s Robijem... Pojavili su se nagoveštaji nekih ponuda da se opet osamostalim kao trener i odlučio sam se za taj put. Od danas sam otvoren za sve pregovore".

Đurović je dodao i da je Robert Prosinečki upoznat sa njegovom odlukom da napusti klub.

"Robiju sam pomogao kao prijatelju i pre nekoliko dana sam mu saopštio uslove koje ću postaviti pred upravu. On mi je rekao da će sve biti u redu... Ipak, nije bilo tako, a za objašnjenje morate pitati njega. Šteta je što se sve završilo ovako, bilo bi dobro da smo svi ostali na okupu još godinu dana ", zaključio je Đurović za "Večernje novosti".
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Eli Babalj stiže na Marakanu: Poziv Prosinečkog se ne odbija

Eli Babalj stiže na Marakanu: Poziv Prosinečkog se ne odbija


Blic


Napad Crvene zvezde od naredne sezone biće jači za Elija Babalja, doskorašnjeg fudbalera Melburn Harta, koji će u ponedeljak stići u Beograd na potpisivanje ugovora sa crveno-belima.

227470_derbi07-foto-m-metlas_f.jpg


Babalj bi trebalo da se obaveže na trogodišnju ili četvorogodišnju vernost, a ukupna vrednost transfera je 350.000 evra, piše "Sportski žurnal".


Visoki 20-godišnji napadač (1,94 metara) objasnio je za australiske medije šta je bilo presudno da spakuje kofere i spremi se za selidbu u Beograd.

"Kada neko kao Robert Prosinečki pozove, ne možete reći ne, a ja ga obožavam još od kada sam bio mali. Nisam očekivao poziv, ali mi je on poslao poruku u kojoj mi je rekao da me želi i izneo mi planove, a na meni je da se dokažem", poručio je Babalj.

Novi špic trebalo bi da pojača konkurenciju na toj poziciji, a zanimljivo da je veliki navijač crveno-belih i da se na tokom jedne Zvezdine turneje u Australiji slikao sa svim tadašnjim igračima, a sada će poneti dres omiljenog kluba.


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Promene u stručnom štabu Zvezde, Momčilović novi pomoćnik Roberta P

Promene u stručnom štabu Zvezde, Momčilović novi pomoćnik Roberta Prosinečkog


Beta |




Fudbalski klub Crvena zvezda saopštio je da će Ivica Momčilović biti novi pomoćni trener šefa stručnog štaba Roberta Prosinečkog.

229406_robi-navijaci01-blic-marko-metlas_f.jpg


Momčilović je prethodno bio trener u mlađim kategorijama kluba, a u nedavno završenoj sezoni je sa igračima rođenim 1995. godine osvojio titulu kadetskog prvaka Srbije.


On je angažovan umesto Žarka Đurovića, koji je napustio klub pošto mu je istekao ugovor. Pre njega iz stručnog štaba otišao je i pomoćni trener Slobodan Marović.

Fudbaleri Crvene zvezde pripreme za novu sezonu počeće u ponedeljak, 18. juna.


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Zvezda šalje Asamou na pozajmicu?

Zvezda šalje Asamou na pozajmicu?

Izvor. B92, Večernje novosti | JT


Fudbaleri Crvene zvezde pripreme za novu sezonu počinju 18. juna, pa će predstojeća nedelja na “Marakani” biti presudna za formiranje tima.


20406733064fd45464c1456436613821_640x410.jpg

Fudbaleri Zvezde slave osvajanje Kupa (crvenazvezdafk.com)

Još nije siguran status velikog broja igrača ‘crveno-belih’, a jedan od njih je Natanijel Asamoa, koji bi mogao da ode na pozajmicu.

“Razmišljamo da Asamou pozajmimo negde na godinu dana, ali će se sve znati do 18. juna kad budemo počeli pripreme”, rekao je generelni sekretar Zvezde Đorđe Stefanović.

Čelnici kluba sa “Marakane” pokušavaju da se dogovore sa Duškom Tošićem, Darkom Lazovićem i Srđanom Mijailovićem oko potpisivanja novih ugovora, dok zeleno svetlo da traže inostrani angažman imaju Boban Bajković, Nikola Petković, Danijel Mihajlović i Nikola Mikić.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Kirovski: Bajko je i dalje broj 1

[h=1]Kirovski: Bajko je i dalje broj 1
[/h] Izvor. B92, zvanični sajt



Drugi golman Crvene zvezde Aleksandar Kirovski je pre 18 meseci stigao na Marakanu, ali je i dalje druga opcija na golu "crveno-belih".

21100759964ff0af6c2a411312451636_orig.jpg

crvenazvezdafk.com

Kirovski ističe da je u Zvezdu došao da bi branio, ali da je Boban Bajković i dalje broj jedan.
"Došao sam u Zvezdu da branim. Ali kako sam govorio prošle sezone, tako i sada mislim, Bajko je i dalje broj jedan. Dugo je u klubu, ima veliko iskustvo, iskoristio je svoju šansu kada mu se ukazala i verujem da ću i ja uraditi isto kada dobijem priliku", rekao je Kirovski.
Mladi golman dodaje da je spreman da zameni Bajkovića.

"Ukoliko on napusti klub, verujem da ću ga dostojno zameniti, ali svakako da nije kulturno da pričam o tome dok je Bajko još uvek tu".



[h=2]"Da što pre pokažemo da smo Crvena zvezda"[/h]
3812356294ff0afde254f1919989788_orig.jpg

crvenazvezdafk.com

Kirovski je, kao i njegovi saigrači i trener Prosinečki bio razočaran posle poraza od Krškog (2:1).

"Nema priče mnogo. Bruka i sramota. Imam utisak da smo izgubili od poluamatera. Nevažan je i naš umor i faza priprema, jednostavno smo bili mnogo loši i dekoncentrisani. Morali smo da im damo nekoliko golova, a mi smo promašivali nemoguće i primali nemoguće od ekipe koja je bukvalno pet puta prešla centar. Ne znam šta da kažem, ne treba ni da pričamo nego da taj 19. jul dođe što pre pa da pokažemo da smo ekipa koja igra dobar fudbal i pobeđuje, da smo Crvena zvezda".

Pri kraju treninga igrači obično ostanu da šutnu na gol po nekoliko puta, a Kirovski kaže da najbolje šutiraju "sedmica" i "osmica" Zvezde.

"Najteže mi je da zaustavim šuteve Lazovića i Dimitrijevića "

Ni trener Robert Prosinečki nije zaboravio da šutira.

"Uh, mogu da kažem da sam za godinu i po dana uspeo da mu odbranim par šuteva, istina kad su mu pertle bile odvezane".
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Protivnik Zvezde ne ume da dâ gol

[h=1]Protivnik Zvezde ne ume da dâ gol
[/h] Izvor. B92 | UŽ



Fudbaleri Crvene zvezde ne blistaju na pripremama u Sloveniji, ali njihov protivnik u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope Naftan retko postiže golove.

15645536824ff07db43c6be466002534_orig.JPG

Fudbaleri Naftana posle osvajanja beloruskog Kupa (fcnaftan.com)

Fudbaleri kluba iz beloruskog gradića Novopolock na poslednjih pet utakmica beloruskog prvenstva nisu postigli gol.
Naftan je u poslednjoj utakmici koju je odigrao u nedelju u Minsku izgubio od istoimenog kluba sa 1:0. Na prethodna dva meča na svom stadionu su odigrali utakmice bez golova sa Slavijom iz Mozira i Torpedom iz Žodina.
Kao domaćini su sa 1:0 izugibli i od Godena, a kao gosti u Soligorskom su takođe igrali 0:0. Fudbaleri Naftana su poslednji gol postigli 16. maja na meču sa Dinamom iz Minska koji su izgubili sa 4:2. 12. maja Naftan je pobedio Neman sa 1:0 i od tada ne zna za pobedu.

U prvenstvu Belorusije je odigrano 15 kola do sada, Naftan je trenutno deveti (11 timova) sa gol razlikom 9:17.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Prosinečki: Trkački dobro delovali

[h=1]Prosinečki: Trkački dobro delovali
[/h] Izvor. B92, zvanični sajt | JT


Trener Crvene zvezde Robert Prosinečki rekao je da je zadovoljan posle trening meča koji su ‘crveno-beli’ igrali između sebe.

6258446024ff95a31ec039717443152_orig.jpg

crvenazvezdafk.com

Prosinečki je igrače podelio na ‘crvene’ i ‘plave’ i oni su odigrali utakmicu na terenu hotela “Palisad” na Zlatiboru, a na kraju su momci u crvenim dresovima slavili sa 5:0.


“Moram da budem zadovoljan. Momci su dobro trkački delovali i ispunili su sve zahteve. Viđeno je pet lepih golova i mislim da je publika mogla da uživa. Želimo da 19. jula za meč sa Naftanom budemo pravi i da prođemo u sledeće kolo kvalifikacija. Bilo je i nekoliko grešaka, ali sveukupan utisak je pozitivan. Igrači su se trudili i zadovoljan sam onime što su prikazali na terenu. Za razliku od utakmica koje smo odigrali u Sloveniji u kojima je akcenat bio samo na trkačkim zadacima, sada su momci uspešno odradili i neke taktičke zamisli”, istakao je Prosinečki
 
Natrag
Top