Јеховини сведоци и адвентисти

зашто адвентисти и јеховини сведоци постоје

  • да би завели необавештене

    Votes: 11 42,3%
  • да спасу људске душе

    Votes: 5 19,2%
  • није ме брига

    Votes: 10 38,5%

  • Total voters
    26
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tripo sebi ne može oprostiti što se dao Adventistima da ga "podrone"(zagnjure pod vodu), ali sada nema načina za "častan uzmak". Zato bjesomučno napada upravo ono iz čega je potekao, pravoslavlje. "Sindrom Miroljub".

Pa ja drugog izbora nisam ni imao, kakva je to vjera da me niko ništa ne pita nego ti kaže da si to.

E kasnije sam imao izbora.

Millerov dan (22.10.1844.), odredio ga Miller, veliš - nema nikakve veze s Millerom!?!?!?

Bravo "biserko"!

Naravno da nema veze odmah imaš potrebu da popljuvaš sagovornika.

Ovo je ono sto tripo zove "razvaljivanje", ali zdrave pameti! Zar nevidis Slape kako hoce da napravi druge budalama, al uvek sam sebe zezne pa ispadne da ne kazem sta..

Vas tim pravi neko drugi, što i vidimo po državama poput Meksika, Ukrajine itd.

Mene bi bilo sramota!

A nije te sramota da propoviejdaš da se mogu ljudi moliti mrtvima, da nije grijeh jesti svinju itd.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pa ja drugog izbora nisam ni imao, kakva je to vjera da me niko ništa ne pita nego ti kaže da si to.

Židovi su, po Božjoj zapovijedi, svoju novorođenu djecu priključivali zajednici Božjeg naroda- zajednici vjernih. Kakav je to Bog i kakva je to vjera koji "djecu nisu ništa pitali?

Naravno da nema veze odmah imaš potrebu da popljuvaš sagovornika.

Ne pljujem te. Zaista, samo se "biserko" može čuditi da Millerov dan ima veze s Millerom.

A nije te sramota da propoviejdaš da se mogu ljudi moliti mrtvima, da nije grijeh jesti svinju itd.

Nitko se ne moli mrtvima. Ivan u Otkrivenju čuje duše umrlih. A svinjetina? Kršćani nisu Židovi, zašto ne bi jeli svinjetinu?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa ja drugog izbora nisam ni imao, kakva je to vjera da me niko ništa ne pita nego ti kaže da si to.

E kasnije sam imao izbora.
Nije ni Jovana Krstitelja niko pitao hoce ili nece,vec su ga predodredili! Ali kad je odrastao imao je pravo da kaze 'necu'. Ti ne razumes smisao krstenja i Jovan je krsten kao beba Svetim Duhom!


A nije te sramota da propoviejdaš da se mogu ljudi moliti mrtvima, da nije grijeh jesti svinju itd.
Naravno da me nije sramota, jer to je tako!
I samo ponavljas svinju ko necist!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nije ni Jovana Krstitelja niko pitao hoce ili nece,vec su ga predodredili!

Znači da je Jovan bez svog pristanka uzeo tu dužnost, baš to ima "smisla" što si napisao.

Ali kad je odrastao imao je pravo da kaze 'necu'.

Znači da je ipak pristao. Sam sebe pobijaš.

Ti ne razumes smisao krstenja i Jovan je krsten kao beba Svetim Duhom!

Opet me kopiraš.

Naravno da me nije sramota, jer to je tako!

Znači Biblija tvrdi da može iako piše da ne može. U ala te hoće razumno zaključivanje.

I samo ponavljas svinju ko necist!

Nije Isaija bio adventista, ni Mojsije.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Znači da je Jovan bez svog pristanka uzeo tu dužnost, baš to ima "smisla" što si napisao.
Jel pametnice, pa zar ga nisu bez njegovog pristanka predodredili za proroka? Hoces reci da su ga pre rodjenja pitali?

Nemas ti sposobnosti da filozofiras, svaka ti je rec smesna. Bolje se ni ne trudi, sramotis se!


Znači da je ipak pristao. Sam sebe pobijaš.
U tvojoj glavi je tako, jel hoces da utuvis u glavicu kako nije ono sto jeste!

Pa i krstenje je isto kso kod Jovana Svetim Duhom, a Jovan je mogao reci "necu" i onaj koji je u crkvi krsten moze reci "necu"!

I ti si na kraju rekao "necu"!

Vidis koliko ti je jadna filozofija, i koliko se sramotis???
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jel pametnice, pa zar ga nisu bez njegovog pristanka predodredili za proroka?

Pa ne bi ga predodredili da su znali da neće pristati. Opet tvoj formalizam tumačenja Isusovih riječi upućenih apostolima "Niste vi mene izabrali nego ja vas".

Hoces reci da su ga pre rodjenja pitali?

Opet formalizam, objašnjeno u koment. iznad.

Nemas ti sposobnosti da filozofiras, svaka ti je rec smesna. Bolje se ni ne trudi, sramotis se!

I opet napad na sagovornika što je dokaz nedostatka argumenata.

U tvojoj glavi je tako, jel hoces da utuvis u glavicu kako nije ono sto jeste!

Ti misliš da je protiv svoje volje pristao na tu službu.

Pa i krstenje je isto kso kod Jovana Svetim Duhom, a Jovan je mogao reci "necu" i onaj koji je u crkvi krsten moze reci "necu"!

Po tebi nije mogao reći neću, jer ga niko ništa nije ni pitao, a onda si naveo kao kasnije je mogao, pa baš zato što kasnije nije rekao ne, zato je i određen za službu.

I ti si na kraju rekao "necu"!

Naravno.

Vidis koliko ti je jadna filozofija, i koliko se sramotis???

Opet moj arg. u nedostatku svojih moraš da me kopiraš.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa ne bi ga predodredili da su znali da neće pristati.
Koje gluposti!

Pa nikom od onih koji primaju Svetoga Duha nije zagarantovano spasenje! Duh moze odstupiti od coveka u bilo kom trenutku!

I Samson je bio predodredjen pa je sagresio!

I to te obara!

Hristos je ,iako krsten mogao pogresiti, pa ne bi ga djavo kusao uzalud znajuci da ovaj nikako ne moze sagresiti!

Nego ga djavo kusa zato sto veruje da hoce!

Cak jeu jednom trenutku vikao: "Boze moj Boze moj, zasto si me napustio!?"

I ako Bog zna buducnost, ne znaci da ce nekog krstiti a drugog odbiti, vec svima jednako daje, pa ljudi odlucuju, i krstava ih bez obzira na ishod!

Tako se i deca krstavaju bez obzira na ishod!
Deca su se i obrezivala bez obzira na ishod, obrzana osoba je kasnije mogla reci 'necu da budem jevrej', pa je sve jedno obrezivana!

Ti da si bio jevrej isto bi ovako pricao, 'nisu mi dali izbor', sta ti ima da biras, pa kasnije se opredeljujes, ti ne shvatas duhom cin krstenja!

I obrezanje se uzimalo za neobrezanje ako osoba kasnije kaze "necu", a kod Pavla se i "neobrezanje uzima za obrezanje" ako osoba odluci da bude verna!

Krstenje je isto to!

A ti se pravi blesav koliko god hoces!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Židovi su, po Božjoj zapovijedi, svoju novorođenu djecu priključivali zajednici Božjeg naroda- zajednici vjernih. Kakav je to Bog i kakva je to vjera koji "djecu nisu ništa pitali?

Slalpe. gde si ti procitao da su Zidovi svoju novorodjenu decu prikljucivali zajednici?

Nigde! Prema Jevrejskom verovanju dete tek kada ima 12 godina pozvano je da odluci da li ce sluziti Bogu ili ne. Po tom zakonu su roditelji i Hrista doveli u Hram, to je bilo onda kada su ga izgubili i nasli ga gde diskutuje sa zakoniocim i svestenicima.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Koje gluposti!

Pa nikom od onih koji primaju Svetoga Duha nije zagarantovano spasenje! Duh moze odstupiti od coveka u bilo kom trenutku!

I Samson je bio predodredjen pa je sagresio!

Pa sagriješio je svako i Avram itd. svi.


To ti misliš, vrlo važno, vidiš da ne možeš da dokažeš da smo nastali od Milera.

Hristos je ,iako krsten mogao pogresiti, pa ne bi ga djavo kusao uzalud znajuci da ovaj nikako ne moze sagresiti!

Opet imaš potrebu da ubacuješ u raspravu činjenice koje nemaju veze sa temom i raspravom.

Ti da si bio jevrej isto bi ovako pricao, 'nisu mi dali izbor', sta ti ima da biras, pa kasnije se opredeljujes, ti ne shvatas duhom cin krstenja!

Ti tvrdiš da nisu imali izbora. Kao ono kasnije su imali, pa zato što će pristati zato i jesu izabrani.

Vidiš da uzimaš samo jedan moj navod, ostale i ne smiješ, a da sada ćeš reći da nećeš gluposti komentarisati.

Tako se i deca krstavaju bez obzira na ishod!

To je em nepotrebno em magijsko shvatanje kod vas. Jer krštenje je savez i svjesna odluka čovjeka koji želi da se krsti, kako to mogu mala djeca da imaju.

Služba Jovana Krs. postaje tek kada on postaje odrastao, a ne prije. Iako je određen prije.

Deca su se i obrezivala bez obzira na ishod, obrzana osoba je kasnije mogla reci 'necu da budem jevrej', pa je sve jedno obrezivana!

U Bibliji je naglasak na obrezanju srca, a ne tijela. To ide zajedno, a ne odvojeno, tako da ti to ne pomaže, tvojoj zabludi.

I obrezanje se uzimalo za neobrezanje ako osoba kasnije kaze "necu", a kod Pavla se i "neobrezanje uzima za obrezanje" ako osoba odluci da bude verna!

Zato je Pavle napisao da i obrezanje i neobrezanje ništa ne znači nego držanje zapovijesti.

Dakle ne uzima se neobrezanje za obrezanje.

Krstenje je isto to!

Nema primjera da su se djeca krstila, mala djeca.

Evo šta Biblija kaže o tome. Da te još oborim.


Potreba za zavjetom je realna potreba osobe koju ona treba da dragovoljno po svom nahođenju donese onda kada postane zrela za donošenje odluke, a to je negdje oko 21 godine kada ljudi izabiraju svoj smisao života, bilo da je dobar, bilo da je loš. Sam zavjet krštenjem je uslovljen pokajanjem i priznanjem vjere:

"A Filip mu reče: Ako veruješ od svega srca svog, možeš. A on odgovarajući reče: Verujem da je Isus Hristos Sin Božji." (Djela apostola 8,37)

A evo kontekst tog 37. stiha u 8. glavi Dela apostolskih:

8:34 Onda uškopljenik odgovori Filipu i reče: Molim te, za koga ovo govori prorok? Ili za sebe ili za koga drugog?
8:35 A Filip otvorivši usta svoja, i počevši od pisma ovog, pripovedi mu jevanđelje Isusovo.
8:36 Kako iđahu putem dođoše na nekakvu vodu; i reče uškopljenik: Evo vode, šta brani meni da se krstim?
8:37 A Filip mu reče: Ako veruješ od svega srca svog, možeš. A on odgovarajući reče: Verujem da je Isus Hristos Sin Božji.
8:38 I zapovedi da stanu kola, i siđoše oba na vodu, i Filip i uškopljenik, i krsti ga.
8:39 A kad iziđoše iz vode, Duh Sveti pade na uškopljenika, a anđeo Gospodnji uze Filipa, i više ga ne vide uškopljenik; nego otide putem svojim radujući se.

Tako da ćeš uvijek ti biti oboren.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nigde! Prema Jevrejskom verovanju dete tek kada ima 12 godina pozvano je da odluci da li ce sluziti Bogu ili ne. Po tom zakonu su roditelji i Hrista doveli u Hram, to je bilo onda kada su ga izgubili i nasli ga gde diskutuje sa zakoniocim i svestenicima.

Marko, odakle ti sad to? Jesi li ti uopšte čuo za Bar Micvah, jer upravo se o tome radilo kada je Isus bio u Hramu.
 
Natrag
Top