Evharistija ili pričest

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Za razliku od vas dvojice "fukara", Isus je dao mnoštvo dokaza da je pravi Bog.

Sad ste ti i Laodikeja, "fuk-dvojac", na redu za dokaze. :)

Napomena: fukara je pežorativni izraz za "lažoljupca"
"fuk-dvojac" su dvojica fukara

Ovo je dokaz da nemaš arg. Tvoj način izražavanja govori o tebi. Imaš potrebu da zagadiš raspravu, a i ne čudi me to to od tebe.

Moraš to da raširiš iz svog srca.

Dakle vi vjerujete da Isus zaista postaje hljeb i da ga bukvalno jedete kroz hostiju, dok ovi na istoku i to misle i još da je njegova krv postala vino (usmrđeli sok).

I da se Isus iznova i iznova žrtvuje. Dakle izopačenje svakom smisla događaja koji se jednom zbio.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Dakle vi vjerujete da Isus zaista postaje hljeb i da ga bukvalno jedete kroz hostiju, dok ovi na istoku i to misle i još da je njegova krv postala vino (usmrđeli sok).

Tvoje je pravo odnositi se prema vinu, a i alkoholnim pićima općenito, kako god hoćeš, ali ne može tvoja patološka gadljivost prema tim pićima biti temelj za teologiju Euharistije. Ne fabriciraj "boga mrzitelja vina", zato što ti imaš patološku gadljivost.

I da se Isus iznova i iznova žrtvuje. Dakle izopačenje svakom smisla događaja koji se jednom zbio.

Ne laži, sram te bilo.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ovo je za pohvalu! kako se lepo caste javno oni koji se cak nazivaju hriscanima.
Odlicno propovedanje "bratske" ljubavi, zar ne!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ovo je za pohvalu! kako se lepo caste javno oni koji se cak nazivaju hriscanima.
Odlicno propovedanje "bratske" ljubavi, zar ne!

Bratske ljubavi?! Po čemu smo braća? Po Hristu? Po kom Hristu, kada je vaš Hriist ostavio žrtvu nedovršenom, oduzeto mu je Božanstvo njegovim svođenjem na anđela, uvodi nešto što Isus opisan u Bibliji ne uvodi (uslov spasenja praćenje doktrine SDA, krštenje od strane japija, djela koja se računaju u oprost su veganizam, ne pijenje kafe, i doslovno služenje Mojsijevom zakonu). To nije Hrist koga smo mi primili na krštenju, nije Bog u koga veru ispovedamo. I po čemu smo onda braća? Da li nam je ista Majka Crkva? Nije. Po bibliji smo braća? Nismo ni po tome. Sve dok je Pismo ukrašeno tumačenjima Mileritskog kruga, to nije isto pismo. Sve dok baštinite sve moguće hereze kao svoje preteče, ne možete se pozivati na bratstvo.


A kakve nam tek stižu vijesti iz Indije, ali ne od Indusa i muslimana i protestanata.

Bolje da ih ne dajem.
Tvoje je pravo odnositi se prema vinu, a i alkoholnim pićima općenito, kako god hoćeš, ali ne može tvoja patološka gadljivost prema tim pićima biti temelj za teologiju Euharistije. Ne fabriciraj "boga mrzitelja vina", zato što ti imaš patološku gadljivost.



Ne laži, sram te bilo.

Slape, Ne vredi, Mileritska takija je to.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
kada je vaš Hriist ostavio žrtvu nedovršenom,

Pa to je vaše shvatanje žrtve, zato ga iznova i iznova žrtvujete.

oduzeto mu je Božanstvo njegovim svođenjem na anđela,

A nije Mu oduzeto svođenjem na čovjeka.

To nije Hrist koga smo mi primili na krštenju,

Pa Isus se držao Mojsijevog zakona, vaš Isus je lažni.

nije Bog u koga veru ispovedamo.

Tačno nije Bog Avrama, Isaka i Jakova kojeg vi ispovijedate.

Sve dok baštinite sve moguće hereze kao svoje preteče, ne možete se pozivati na bratstvo.

Za tebe su učenja Biblije hereze.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Bratske ljubavi?! Po čemu smo braća? Po Hristu? Po kom Hristu, kada je vaš Hriist ostavio žrtvu nedovršenom, oduzeto mu je Božanstvo njegovim svođenjem na anđela,

Dobnro jutro Darth, jeli ti jos uvek spavas i sanjas?
Otkuda ti hriscasnko postenje da takve gluposti izjavis o drugim hriscanima, a znas da je to cistsa laz.


"1. "kada je vaš Hriist ostavio žrtvu nedovršenom,"
Ko te je izlagao da Adventisti tako veruju. To je cista laz. Hrisatova zrtva je potpuna i savrsena, nista joj nedostaje. Zato prestani sa lazima to je zaista sramota.


2. "oduzeto mu je Božanstvo." Ko te je izlagao da mi Hristu oduzimamo Bozanstvo? Ako mu ga ti oduzimas nemoj to nama pripisivati jer i to je cista laz.

3. "njegovim svođenjem na anđela." Advetisti nikad Hrista en svode na andjela, on je za nas BOG!

Sada priznaj pred svima da si u ovome izneo sve neistine.

Ako si bio pijan kad si ovo napisao reci nam, mi cemo ti oprostiti.

Vi se nervirate i pljujete opo drugima, samo zato sto nemate dokaza da pobijete iznosenje istine.
Dvostruka je sramota sto se ovakvim intrigama bavite na temi Evuharistije.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Neka čitaju pa neka zaključe.

Još ako imaju istorijsko i religijsko predznanje, to bolje.
:) Onaj ko ima istorijsko predznanje ce bas ovo nazvati "hrpetinom smeca" jer ti veze sa istorijom nemas. Ti mislis da je istorija udzbenik osnovne i srednje skole. A ona je mnogo vise od toga. To je mnogo opseznija oblast!

I na cemu ti temeljis vezu Hriscanske mise sa sluzbom vavilonskih svestenika boga sunca? Jer na temelju "slicnosti"???

Pa ja na temelju slicnosti mogu diskreditivati i citavu bibliju i svu njenu nauku jer je slicna egipatskoj i vavilonskoj. To radi i Zeitgeist. I hindusi diskredituju citavo Hriscanstvo na temelju "slicnosti", i to je odavno oproban metod i izlizan argument! Ali ti neces to da shvatis, jer onda bi morao da priznas da nemas nikakve dokaze! Ti imas "Den Braun" fikciju zasnovanu ni na cem!

Kazi mi zasto varas ljude dajuci im izmisljotine??? Zar ti stvarno verujes u te gluposti?

Ako na forumu ima istoricara, ja ih pozivam - odnosno izazivam, da nam dokazu kako to doktrina nase crkve vuce poreklo iz paganskog bogosluzenja prakse i verovanja!?

Odgovorno tvrdim da oni to ne mogu dokazati!

Totalan je apsurd povezivati Hriscansko ucenje i crkveno sa vavilonskim i egipatskim kad su ove dve religije izumrle davno pre nastanka Hriscanstva!

Pisac knjige "Vavilonska Misterijska Religija" sve ovo priznaje, zato je i povukao knjigu iz prodaje. A vi i dan danas sirite tu knjigu kao "Bogom danu", ne postujuci odluku autora da se ta knjiga vise ne stampa!

Pa i sam naslov knjige - "Vavilonska" , ukazuje na fikciju , na roman tipa Den Braun!

Znaci vi ovde poturate judima fikcije!!!

Razbijeni ste na komade, ali to necete priznati! Lagacete, prvenstveno da odrzite program u svojoj glavi a na cast vam je i to sto u te ludosti uveravate druge iduci i Bogu nasuprot!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dobnro jutro Darth, jeli ti jos uvek spavas i sanjas?
Otkuda ti hriscasnko postenje da takve gluposti izjavis o drugim hriscanima, a znas da je to cistsa laz.


"1. "kada je vaš Hriist ostavio žrtvu nedovršenom,"
Ko te je izlagao da Adventisti tako veruju. To je cista laz. Hrisatova zrtva je potpuna i savrsena, nista joj nedostaje. Zato prestani sa lazima to je zaista sramota.


2. "oduzeto mu je Božanstvo." Ko te je izlagao da mi Hristu oduzimamo Bozanstvo? Ako mu ga ti oduzimas nemoj to nama pripisivati jer i to je cista laz.

3. "njegovim svođenjem na anđela." Advetisti nikad Hrista en svode na andjela, on je za nas BOG!

Sada priznaj pred svima da si u ovome izneo sve neistine.

Ako si bio pijan kad si ovo napisao reci nam, mi cemo ti oprostiti.

Vi se nervirate i pljujete opo drugima, samo zato sto nemate dokaza da pobijete iznosenje istine.
Dvostruka je sramota sto se ovakvim intrigama bavite na temi Evuharistije.

Ko me je slagao? Niko me nije slagao, to su tvrdnje vaše sveće kojom obasjvate sunce. Pijan? Ne nisam bio pijan, i od sotoninih sledbenika mi ne treba oprost.




Ovde vas Evangelik rastura kao svinjče masan džak. ooops...
 
Natrag
Top