Evharistija ili pričest

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pravi duh KC uzme dio koment. istrgnut iz konteksta.



Ti to ne vjeruješ, ti vjeruješ da je kruh Isus. Da se Isus jede na usta.

Ne bih rekao da on to tako veruje, dok sa druge strane vi verujete da se ISUS prima biblijičarenjem. Pazite, jedan od EGWista je napisao na FB stranici "Biblija i znanost" euharistiju je opisao kao slušanje "reči Božije" tj Biblije.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To nema veze sa temom.
Nema veze sa temom ni to da vi umesto vina koristite sok, iako znamo da su jevreji pili VINO! A Jehovini Svedoci uopste ni nemaju Euharistiju! Tako vi poricete Hristovu zrtvu, koristite se magijom izvrtanja i ismejavanja kao i otac vam sotona, imitirate Mister Bin-a. Vama neformalnima nema "formu"nijedan obred, pa ni Euharistija, zato bi vi uzeli i "cips i sok" a u nedostatku vode krstili bi u "cokoladnom mleku"! To ste nebrojeno puta i priznali! Uzas!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nema veze sa temom ni to da vi umesto vina koristite sok, iako znamo da su jevreji pili VINO! A Jehovini Svedoci uopste ni nemaju Euharistiju! Tako vi poricete Hristovu zrtvu, koristite se magijom izvrtanja i ismejavanja kao i otac vam sotona, imitirate Mister Bin-a. Vama neformalnima nema "formu"nijedan obred, pa ni Euharistija, zato bi vi uzeli i "cips i sok" a u nedostatku vode krstili bi u "cokoladnom mleku"! To ste nebrojeno puta i priznali! Uzas!

Ništa kod njih nema veze sa temom. Shvati Mire. Oni, sledbenici sotonine ljubavnice su uvereni da su u pravu, arogantni su i ne priznaju argumente., Uostalom, to se i vidi po tome što spajaju nauku i bibliju. Ljudi im ovde iznesu dokaze o tome šta je pisala već pomenuta, oni tvrde da je to laž. Zašto? Zato što ako prestanu da veruju programu "proročice" padaju, prestaju da postoje. Nisu svesni da su žrtve "Ljudi Laži", i da su i sami to postali.

Nego kako?



To nema veze sa temom.



Jedan rekao ko nijedan.


Ima, ima sve ima veze sa temom. Kao što kod vašeg kvazi kulta sve ima veze, tako i ovo.


Nije jedan, nego više njih., Vi u to i verujete. Vi proslov Ivanovog - Jovanovog Evanđeljha tako i tumačite.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Znaš li koji je prvi znak posednutosti? Mržnja prema svemu Svetom. Osobe koje su posednute imaju napade mržnje prema sakramentima, prema sveštenicima, prema Krstu, euharistiji. sama pomisao na ulazak u crkvu im izaziva napade.

Mržnja prema Svetom, upravo je tako. Evo par primjera:

1. Lutheru je od početka sveta Misa bila omražena. Već kod njegove mlade Mise Luther je usred misnog kanona pobjegao od oltara i zaviknuo: „Ja nisam opsjednut!

Lutherovi napadi na svetu Misu postali su potpuno otvoreni i najžešćeg inteziteta, pa nalazimo ovakve Lutherove konstatacije i izjave:

Martin Luther, WA 10, 2, 220: „Ako uspijem ukinuti misu, tada vjerujem da sam potpuno pobijedio Papu. Na misu kao na stijenu oslanja se cijelo papinstvo s njegovim samostanima, biskupijama, kolegijima, oltarima, službama i naucima … Padne li svetogrdni i prokleti običaj održavanja misa, tada se mora sve srušiti. Po meni je Krist započeo otkrivati grozotu pustoši koja stoji na svetom mjestu (Dn 9, 27), i uništavati onoga koji je ovdje došao uz đavlovu pomoć i pod krivim čudima i varljivim znakovima."

Nadahnuće za ovakav stav o Svetoj misi Lutheru je dao sâm sotona, kada je s njim vodio raspravu o Svetoj misi, što Luther priznaje u svojem djelu iz 1533. „Von der Winkelmesse und Pfaffenweihe.“

2. Miroljub Petrović o Euharistiji:

Pretvaranje u alkohol je nesto neprirodno, a ne prirodno, kako vi kazete. To je proces koji se kod coveka odvija u debelom crevu (proces fermentacije). Zamislite da sadrzaj debelog creva ispecete ili iscedite, i od toga napravite napitak, i jos da ga koristite u bogosluzbene svrhe.

U crkvi postoje fanatici koji veruju da se hleb i vino pretvaraju u doslovno telo i krv Hristovu. Takvi likovi su bolesni i zatrovani paganstvom.

3. Tripo nadahnut "Miroljubovim duhom":

Ajd onda opiši mi proces koji se dešava u debelom crijevu kada uđe hrana koja nije provarena, a to ti je isti proces i kod truljenja biljaka.

Pa ko ima duha Božjeg (sektaš od Biblije) neće skrnaviti svoje tijelo. Ko nema taj će da pije izmet, puši, jede svinjetinu.

Da, mržnja prema Svetom, ovdje konkretno mržnja prema svetoj Euharistiji. I to tolika mržnja, da ono što je nama Sveto i što uzimamo na usta (euharistijsko vino), mrzitelji to Sveto prispodobljuju nam s nečim što "prolazi kroz debelo crijevo". Zapravo nam hoće reći (Miroljubi i tripe): Ta "vaša Kristova krv" je obično g...o. Teško mi je bilo ovo ovdje napisati, neka mi oproste svi koji su neugodu osjetili, ali "mrzitelje Svetog" moramo raskrinkavati.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nema veze sa temom ni to da vi umesto vina koristite sok, iako znamo da su jevreji pili VINO! A Jehovini Svedoci uopste ni nemaju Euharistiju! Tako vi poricete Hristovu zrtvu, koristite se magijom izvrtanja i ismejavanja kao i otac vam sotona, imitirate Mister Bin-a. Vama neformalnima nema "formu"nijedan obred, pa ni Euharistija, zato bi vi uzeli i "cips i sok" a u nedostatku vode krstili bi u "cokoladnom mleku"! To ste nebrojeno puta i priznali! Uzas!

Kako je strašno kada neko svesno živi u samoobmani i laži.

Dakle, gornje tvrdnje su potpuno nebiblijske i netačne.

Jevreji su pili sok od grožđa kao dar od Boga, i to više vrsta grožđanog soka koji se spravljao na različite načine da bi se što duže održao u svežem stanju a da se ne pretvori u alkohol.
Tako se u bibliji pomonju bezalkoholni napitci poput "JAJINA, DIBOŠA, TIROŠA..itd.

Zato Bog kaže:
"Ovako veli Gospod: Kao kad ko nađe vino u grozdu, pa reče: Ne kvari ga, jer je blagoslov u njemu" ( Isaija 65. 8 )

" Jer koliko će biti dobro njegovo i kolika lepota njegova! Od žita će rasti momci, a od slatkog vina devojke" ( Zaharija 9. 17 )

Ovde se upravo pominje vino JAJIN koje predstavlja čist grožđani sok.
U odnosu na ovaj drugi tekst, pominje se "SLATKO VINO"
Znamo da je alkoholno vino gorko i kiselo a ne slatko, što znači da se radi o grožđanom soku.

Jevreji su imali i alkoholno vino koje su primili od mnogobožaca, i Bog je to tolerisao, ali je dao upozorenje o štetnosti takvog alkoholisanog vina:

"Kome: Jaoh? Kome: Kuku? Kome svađa? Kome vika? Kome rane nizašta? Kome crven u očima?
Koji sede kod vina, koji idu te traže rastvoreno vino.
Ne gledaj na vino kad se rumeni, kad u čaši pokazuje lice svoje i upravo iskače.
Na posledak će kao zmija ujesti i kao aspida upeći.
Oči će tvoje gledati na tuđe žene, i srce će tvoje govoriti opačine.
I bićeš kao onaj koji leži usred mora i kao onaj koji spava povrh jedra.
Reći ćeš: Izbiše me, ali me ne zabole; tukoše me, ali ne osetih; kad se probudim, ići ću opet da tražim to"
( priče Solomunove 23. 29 - 35 )

Ovde vidimo da je alkoholno vino okarakterisano kao izvor zla, greha, i duhovne i telesne bolesti.

Isus i apostoli nikada ne bi uspostavili obred pričesti sa ovakvim alkoholnim vinom koje nosi takve karakteristike, već upravo sa bezalkoholnim vinom koje je u bibliji nosilac blagoslova i zdravlja.

Osim toga, šta je sa onima koji ne podnose alkohol, ili im je odvratan?
Zar bi Bog na silu terao ljude da gutaju nekakvu odvratnu tečnost koja ih navodi na gađenje i povraćanje.

Svako nek se zapita o moralnosti i zdravstvenim aspektima ovog problema.

Mržnja prema Svetom, upravo je tako. Evo par primjera:.

Složio bih se sa Luterom.

Rimokatolička misa je preslikana služba Vavilonskih sveštenika Bogu sunca.
Svi elementi govore u prilog tome.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Kako je strašno kada neko svesno živi u samoobmani i laži.

Dakle, gornje tvrdnje su potpuno nebiblijske i netačne.

Jevreji su pili sok od grožđa kao dar od Boga,

Louis Ginzberg, koji je godinama bio eminentni profesor Talmuda pri Jewish Theological Seminary of America, 1923 napisao je rad „A Response to the Question whether Unfermented Wine May be Used in Jewish Ceremonies“. Povod ovom Ginzberg-ovu radu bio je pokušaj rješavanja problema s kojim su se suočili Židovi u vrijeme zabrane (prohibicije) proizvodnje i prometa alkoholnih pića. Naime, 18. amandmanom na Ustav SAD-a, zabranjena je proizvodnja i promet alkoholnim pićima. Od ove zabrane izuzeti su bili Židovi, kad se radilo o vinu za potrebe njihovih vjerskih obreda. Mnogi ljudi, „snalažljivi“ kakvi već ljudi jesu, iskoristili su ovo izuzeće Židova za proizvodnju i promet vina i za potpuno druge svrhe. Nastali su mnogi skandali, što je američke rabine primoralo i potaklo na razmišljanje smiju li za vjerske potrebe i obrede umjesto vina (alkoholnog) koristiti grožđani sok. I povodom toga američki rabini obraćaju se Louisu Ginzbergu.

Evo dijela iz tog Ginzberg-ova rada:

PITANJA

1. Postoji li opravdanje za korištenje fermentiranog a ne nefermentiranog vina u obavljanju židovskih vjerskih obreda?

2. Postoji li opravdanje da se grožđani sok ne može koristiti u obavljanju tih obreda?

ODGOVOR

Navedena pitanja koja su mi upućena postala su puno više od teoretskog značaja zbog odredbe kojom osamnaesti amandman na Ustav SAD-u zabranjuje "proizvodnju, prodaju i promet alkoholnih pića“ unutar Sjedinjenih Američkih Država.

Ginzberg-ov zaključak:

Što se tiče pitanja koje se pojavilo vezano uz uporabu neprevrelog vina za vjerske obrede, te da je to protiv židovskih običaja, mora se napomenuti sljedeće. Nema nikakve sumnje da se u prošlosti za vjerske potrebe koristilo fermentirano vino, jer je proces sprečavanja fermentacije bio nepoznat. No, na temelju toga zabraniti upotrebu neprevrelog vina, bilo bi nerazumno kao kada bi se u sinagogama zabranilo korištenje plina i struje, zbog toga što su se nekada za rasvjetu sinagoga koristile voštane i lojane svijeće. To što se do sada za vjerske potrebe koristilo fermentirano vino, posljedica je činjenice da vino fermentira u kratkom razdoblju. _____________________________________________________________________________________________________

Dakle, sve je jasno. Židovi su prilikom svojih vjerskih obreda kada je bilo uključeno vino, bilo kao prinos ili kao piće, koristili pravo vino, fermentirano - alkoholno. Tako je bilo i u slučaju Pashalne večere, pa i one kada je Isus u četvrtak večerao sa svojim apostolima.

Slijedom ovoga, potpuno je jasno kako učenje Ellen White i adventista sedmog dana, kako "Kristovu čistu žrtvu može predstavljati samo pashalno neprevrelo vino", nema nikakve veze niti s Kristom niti sa Svetim Pismom. "Adventistička Gospodnja večera" s neprevrelim vinom nije biblijska, niti je Gospodnja. Mogli bi je označiti "Večerom đus-drinkera".

Složio bih se sa Luterom.

Rimokatolička misa je preslikana služba Vavilonskih sveštenika Bogu sunca.
Svi elementi govore u prilog tome.

Citiraj točne reference za ovu svoju tvrdnju. Tko, gdje i što točno je napisao o "službi babilonskih svećenika bogu sunca", pa da provjerimo koliko je "Rimokatolička misa kopija ove poganske službe". Ukoliko ne priložiš ozbiljne znanstveno-povijesne dokaze (reference) za ovu svoju tvrdnju, ja ću tražiti od urednika da brišu svaki tvoj slijedeći ovako klevetnički post.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kod Jevreja omiljeno piće je bio čist grožđani sok, ili Jajin i Tiroš, ili Diboš koji se spravljao na poseban način da bi se eliminisao alkohol.

Dakle.

Mene ne zanimaju ljudske predpostavke, već učenje biblije i onga što ona govori o vinu i Hristovoj poslednjoj večeri, kao i moralni i etički pristup ovom problemu.

Ja sam više puta priložio ove činjenice, pa neko ne sluša.

LINK:

http://serbianforum.org/threads/crk...jihovo-mnogobozacko-i-okultno-poreklo.572534/
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346

Ja sam od Laodikeje, za njegove tvrdnje kako je "Rimokatolička misa kopija službe babilonskih svećenika bogu sunca", tražio "ozbiljne znanstveno-povijesne dokaze", a on je ovdje linkom uputio na hrpetinu smeća što s poviješću veze nema. Zato je njegova tvrdnja notorna kleveta, pa onda i uvreda, meni kao katoliku a moguće i drugim istinoljubivim ljudima. Ipak odustajem od traženja uklanjanja ovog smeća, nekada je smeće i smrad najbolje ostaviti, jer tek izloženi smradu ljudi shvate što smrad uistinu je.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Neka čitaju pa neka zaključe.

Još ako imaju istorijsko i religijsko predznanje, to bolje.
 
Natrag
Top