Etimologija: Zasto Slovenski Narodi zovu Ljude sa crnom Kosom "Crni"

Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Hehehe, jesi bre Srbin, to niko ne može da ti oduzme yes3

Inače imam isti brodić kao na ovoj poslednjoj slici....kupila majka pre mnogo godina u Veneciji :)
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Pravi si Srbin, ustvaari kakav Srbin, Srbenda i po!!!
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Sajbermene, care, nema te sto godina. Dobar si, nema sumnje. yes3 Ima li kakva ženska u najavi? :D :D
 
Član
Učlanjen(a)
15.05.2010
Poruka
84
juce sam se sreo sa jednim drugarom (austrijanac) i on mi je kazo da sam ja tamnoput ko "crni cigan" i da sa na slikama nevidi dobro zbog svetla. a on i tvrdi da su tirolci tamnoputi, kazo je tamo bi i ja mogo proci kao austrijanac zato sto su tamnoputi. da li me on samo zajebavo ili sam ja stvarno toliko tamnoput/crn, sta vi mislite. dali je moguce da slike toliko lazu?
 
Poslednja izmena:
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Lažu slike, to ti je kao i kamera, dodaje 8 kila. wacko2
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.820
juce sam se sreo sa jednim drugarom (austrijanac) i on mi je kazo da sam ja tamnoput ko "crni cigan" i da sa na slikama nevidi dobro zbog svetla. a on i tvrdi da su tirolci tamnoputi, kazo je tamo bi i ja mogo proci kao austrijanac zato sto su tamnoputi. da li me on samo zajebavo ili sam ja stvarno toliko tamnoput/crn, sta vi mislite. dali je moguce da slike toliko lazu?

A zasto si ti prijatelju toliko opterecen time sta si i kakav si i kako te drugi zamisljaju, zasto sebe dovodis u situaciju da trazis od drugih da te ocenjuju i da trazis tudje misljenje o svojim korenima? :dntknw:

Vrlo je lako znati ko si i sta si ... Ako ti je otac Rom, majka srpkinja, onda si polu-Srbin. Ako su oboje Srbi, onda si Srbin, ako su oboje Austrijanci, onda si Austrijanac. Cista i prosta matematika yes3

Dakle, ne razumem, cemu sve ovo? Ovoliki cirkus ni za sta konkretno ... Samo sebi dodatno nabijas kompleks nize vrednosti ...
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
juce sam se sreo sa jednim drugarom (austrijanac) i on mi je kazo da sam ja tamnoput ko "crni cigan" i da sa na slikama nevidi dobro zbog svetla. a on i tvrdi da su tirolci tamnoputi, kazo je tamo bi i ja mogo proci kao austrijanac zato sto su tamnoputi. da li me on samo zajebavo ili sam ja stvarno toliko tamnoput/crn, sta vi mislite. dali je moguce da slike toliko lazu?

Zdravo Sajbermene, šta ima?

Što se tiče tvog pitanja u vezi varljivosti fotografija, pravo da ti kažem nisam nešto mnogo razmišljao o tome. Ali kao što Jukac kaže, moguće je da i nisu potpuno realne što se kolorita tiče. Ja takođe, kao Mesidž mislim da to nije toliko važno, ali ako ti je baš stalo da se utvrdi koliko fotografije odstupaju od realnog stanja dobro bi bilo napraviti neki mali test. Ja sam razmišljao od jutros šta bi to moglo da posluži kao orijentir. Nešto, što i mi i Austrijanci znamo kako pouzdano izgleda. I sjetio sam se:
Svi mi znamo kako izgleda Nivea krema, ima je u Austriji, ima je kod nas. I poznata je. Pa ako baš želiš, ti možeš da na jedan obraz namažeš te Nivea kreme, ali malo deblje... tako, krug prečnika 10-ak centimetara (što više, to bolje), i onda se uslikaj. Tako čemo vidjeti koliko je odstupanje od stvarnog stanja. Ne pada mi ništa drugo na pamet a za ovu kremu stvarno svi znamo kako izgleda.
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
namazo sam se sa nivea kremom




neka moze biti i pena za brijanje.....

Pa jest, može i pjena... meni prvo pade na pamet Nivea. E sada možemo da pravimo komparaciju pošto svi znamo koliko je bijela Nivea ili pjena za brijanje. Ja ne primjećujem da je krema na slici svjetlija nego što izgleda uživo. Ona baš tako izgleda. Kontrast u odnosu na tvoj ten nije prevelik, tako bi nekako izgledao i ja da se namažem. Ti definitivno ulažiš u standard. On je istina nešto šireg raspona u pogledu svjetline tena nego kod većine drugih naroda... već smo konstatovali da Srbin mož na svašta da liči. Ja mislim da je u tvom slučaju moguće da nesporazumi dolaze zbog nečeg drugog a ne zbog tena (koji sigurno nije pretaman). Austrijance (a i druge) gotovo sigurno u zabludu dovodi tvoja izrazito crna kosa. Ne znam jesi li kada bio ošišan na nulu. Baš bi bilo interesantno tada napraviti poređenje. I bradu i brkove nemoj da puštaš, pored kao ugalj crne kose i to dvoje može da zbuni.

Moja konstatacija je da nisi pretaman, tvoj ten je sasvim uobičajen. Dakle, 100% Srbin.

P.s. Probajh ipak jednom da se potpuno ošišaš (to je svakako sada moderno). Garantujem da bi utisak bio potpuno drugačiji.
 
Natrag
Top