Etimologija: Zasto Slovenski Narodi zovu Ljude sa crnom Kosom "Crni"

Član
Učlanjen(a)
15.05.2010
Poruka
84
Amerikancima na Forumu kad kazem da sam ja "crn" oni se cudu, posto je njima "black"="crn" negroidna/africka rasa. A u slovenskim narodima je neko ko ima crnu kosu i tamne oci "crn" i ako mu je koza svetla. Ja mislim da je moja koza vise na svetlu stranu, ne ko kod srbina ili austrijanca ali svetlije nego kod PROSECNOG indica,arapa,roma a o crncu i da nepricam ipak me zovedu "crn" zato sto imam crnu kosu i tamne oci ali KOZA mi nije crna nego "olive" meditaranska boja. Tako baram sam sebe vidim. Ne samo Srbi i rusi me zovedu "crnim" naprimer su me na slavenskoj antropologiji nazvali "chernozhypiye" sto znaci crna gusica. U Anglo-Saksonskom Svetu rec "crn" ="black" znaci potpuno nesto drugo nego kod slovena. O takle to potice sta vi mislite?
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Mislim.......kakva priča.:)Da su nam crnci odomaćeni, ne bi ljude sa crnom kosom zvali " crni ". Ne mogu da vjerujem da sam odgovorila na ovakvo pitanje.:lol:
 
Član
Učlanjen(a)
15.05.2010
Poruka
84
anglo-saksonci vise razlikujedu po boji koze nego slovenski narodi, njima ima naprimer black/crn,brown/braun(indici,meksikanci,romi),olive,white/beo, pre nego sto sam bijo na americkim forumima nisam znao da sam ja oliv mislijo sam ja sam "crn"....Srbi od Crnca pa do Grka zovedu sve "Crnim"

Dodato posle 8 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

zasto niko ne diskutuje samnom?

Dodato posle 13 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

jel videti vi opste razlike izmecu naprimer braun i oliv? evo ja (oliv) i ruski romi (braun)



jel vidi neko razliku ili vam to sve isto? mislim da crnca netrebam da postujem zato sto je ocigledno
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.05.2010
Poruka
84
mozda zato sto sam se sliko sa strane, ja mislim da me odajedu tamne oci i debele crne obrve....jel si vec vidijo novi video u onoj drugoj temi, zamolim za komentar...hvala
 
Član
Učlanjen(a)
15.05.2010
Poruka
84
hvala na komentar. i ja vidim razliku. prosecan cist rom je tamnoputiju nego ja ali ima i njih beli i belji od mene. Naprimer Menowin (Nemacki Cigan) on ima svetlu kosu i svetle oci izgleda ko nemac...on je bijo na tv i kazedu da je cigan

menowin-300x222.jpg
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
hvala na komentar. i ja vidim razliku. prosecan cist rom je tamnoputiju nego ja ali ima i njih beli i belji od mene. Naprimer Menowin (Nemacki Cigan) on ima svetlu kosu i svetle oci izgleda ko nemac...on je bijo na tv i kazedu da je cigan

menowin-300x222.jpg

A što ti malo ne izblajhaš kosu i obrve hidrogenom, to ti je sad moderno.
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
pre sam se farbo u crveno kad sam imo 17 ali sad sa 27 mislim da trebam da budem ozbiljniji, proslo vreme da budem nekakvi "punker"

Pa jest, imaš pravo... a reci mi, to kad si bio farban u crveno... jesu li te zvali Crveni ili Indijanac? Mislim, na tim američkim forumima.
 
Natrag
Top