Ellen White - Božja vjesnica ili drska plagijatorica?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
I sta ti predlazes povodom toga?

Ništa revolucijonarno. Predlažem da se o tome govori. Kako bi apostoli rekli: "govori i da ne zaustaviš se". Ako to sada ti i ja razumemo, govorimo o tome gde stignemo. Budimo svesni da je ogroman deficit u svetu i u crkvama(svim..ne samo tradicionalnim) u vezi ove teme. Eto, to biih predložio. I molim se Bogu da i mi tako živimo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Ništa revolucijonarno. Predlažem da se o tome govori. Kako bi apostoli rekli: "govori i da ne zaustaviš se". Ako to sada ti i ja razumemo, govorimo o tome gde stignemo. Budimo svesni da je ogroman deficit u svetu i u crkvama(svim..ne samo tradicionalnim) u vezi ove teme.

Pa evo u NS Sinisa Maljik o tome govori stalno, o novorodjenju i promeni nacina zivota. Skoro svaka druga propoved. Ne znam kako je kod vas u ostalim crkvama, ali ovde kod nas nije da se o tome ne prica. Mogu da se slozim, da treba jos vise o tome da se govori, ali u pisanoj formi je oduvek postojala i u propovedima od 90-ih na ovamo..

Crkve se vise bave novima, koji su dosli da posluaju propoved, pa su i teme prilagodjene tome, a manje se bave clanovima. Novi ne bi razumeli sta znaci novorodjenje, pa se to izbegava, to je opsezna tema.. Eto u tome je problem..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
I apostol Pavle citira čak tekstove iz narodne književnosti pa to ne znači da ono što je rekao nije nadahnuto zato što je citirao nešto a sa druge strane ni on nije naveo da je to uzeo od drugih. Nadam se da znaš na koje tekstove mislim.

Hoćeš me uvjeriti da je i sveti Pavao bio lažov kao Ellen White. Ne vrijeđaj svetinje nas kršćana.

I sta ti predlazes povodom toga? Pa ni adventisticka crkva onda ne uci..

On predlaže da ljudi prihvate njegovu vjeru. Jovan tvrdi, valjda tako i vjeruje, da su Isus i Muhamed jednaki. I Isus i Muhamed su samo ljudi, tvrdi Jovan. I Isus i Muhamed su dobri ljudi, također tvrdi Jovan. I na koncu, i Isus i Muhamed su proroci, i ovo tvrdi Jovan.

Eto, to biih predložio. I molim se Bogu da i mi tako živimo.

Onaj tko niječe da je Isus Bog, njegove molitve se uzdižu sotoni, antikristu.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Pa evo u NS Sinisa Maljik o tome govori stalno, o novorodjenju i promeni nacina zivota. Skoro svaka druga propoved. Ne znam kako je kod vas u ostalim crkvama, ali ovde kod nas nije da se o tome ne prica. Mogu da se slozim, da treba jos vise o tome da se govori, ali u pisanoj formi je oduvek postojala i u propovedima od 90-ih na ovamo..

Ok, govori se ali smatram da i to postaje neka forma. Nema konkretizacije, a to je bitno. Važno je da se u životu to vidi što je još važnije.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Ok, govori se ali smatram da i to postaje neka forma. Nema konkretizacije, a to je bitno. Važno je da se u životu to vidi što je još važnije.

Nema konretizacije, ali ne zavisi to od propovednika, to je do ljudi. Sta on moze ako oni ne poslusaju savet?

Važno je da se u životu to vidi što je još važnije

Videlo se da su 90-ih godina ljudi bili bolji. Vidi se i po oblacenju. Danas da se moral snizio. Dolaze u poderanim farmericama u crkvu, u kucu Bozju, gde je tu postovanje Boga. Ti moras biti svestan da ides u crkvu Bogu da se poklonis i da mu se molis. Ne mozes pred njega izaci u svakodnevnom odelu. Nekad se biralo najlepse odelo, ljudi su bili svesni da izlaze pred Boga, a sada dolazi kako ko hoce.. To je jos jedan pokazatelj koliko se moral snizio.

Da se razumemo, mozda neko i nema svecano odelo da obuce, ne treba osudjivati, ali to je sad postala praksa da se dolazi poderan, prljav i skrnav..
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Isus je Bog a muhamed nije nikakav prorok. Ne postoji ni jedno ispunjeno prorocanstvo u Kuranu, pa je besmisleno tvrditi da je on prorok..

Jovan to tvrdi. Jovan tvrdi da nema razlike između Isusa i Muhameda.

Ipak ne znaš onda o kojim tekstovima apostolovim dovorim.

Nebitno. Sveti Pavao nije lažov, a za Ellen White si morao i sam priznati da je ona prepisivala iz knjige Jamesa A. Wyliea, i pri tome lagala da je te tekstove dobila direktno s neba i direktno od Boga. Evo ti i dokaz:

Bog je govorio kroz ljudsko tijelo. Možda ćete reći da je ova komunikacija bila samo pismo. Da, to je bilo pismo, ali potaknuto Duhom Božjim, da bi što prije vašem umu predočilo stvari koje su mi bile pokazane. U tim pismima koja sam napisala,... ja sam vam pokazala ono što je Gospodin pokazao meni. Nisam napisala ni jednu rečenicu u kojoj su samo moje vlastite misli. Njih mi je Bog prije otvorio u viđenju - dragocjene zrake svjetlosti koje blistaju s prijestolja."(Ellen White, Svjedočanstva, Vol. V.)
 
Natrag
Top