Elen Vajt i originalno Božje probuđenje

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691

To znaci, da se rec Bozja danas iznosi svim ljudima za svedocanstvo, odnosno, dok ce jedni primiti rec Bozju celim srcem, drugi ce je odbaciti, i ta njihova odluka se zapisuje u nebeskim knjigama, i na sudu Bozjem ce ta rec koja im je iznesena i odluka koju su doneli biti svedocanstvo protiv njih ili u njihovu korist.
Tada ce im se izneti odluke koje su doneli, i oni ce pred Bogom stajati sa tim odlukama, svesni da su jednom prihvatili rec koju su im ljudi iznosili i ziveli po njoj, ili pak da su je odbacili.

"I propovedaće se ovo jevanđelje o carstvu po celom svetu za svedočanstvo svim narodima. I tada će doći posledak"
(Matej 24, 12-14)
dobro si onda rekao. evo ja imam svedočanstvo apostola oko krštenja vodom ,Duhom i posvećenja,da žena ne uči,da je prejub smrtni greh ,da je večni pokoj krštenje Duhom i sada ako ja to svedočansdtvo upražnjavam koje su i oni naročito svedočanstvo u krštenju gde je jasno urađeno krštenje na više mesta da ne bi bilo zabune pavle kad je rekao nešto mislio je ovo ili ono,ovde je čisto akcija ne priča već kacija.onda ako ja imam isto svedočanstvo krštenja ovde sa apostolima,ja sad mirno mogu spavati,ne brinuć se šta to znači matej 28,dela 2. itd? znači ono što je apostolima značilo. a Bog je njih već potvrdio u giornjem gradu jerusalimu njih 12. i misliš da će oni ipak biti krvii,ida će Bog svoju reč otkrivenja poraziti i baciti pod noge nekog teologa i izvinuti se takima?! ne bih violeo da budem u toj kockarnici crkvenih teologa kad Bog bude stajao sa Rečju pred njima na dan suda.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Ti imas neke tacke vere koje su zasnovane na bibliji, dok su druge proizvod ljudskih filozofija, ili pomesane sa njima.
Skoro sve crkve danas formalno imaju istine koje si pomenuo, pa s tim u vezi da li mi dakle trebamo prihvatiti sve te crkve kao Bozje.
To je upravo efekat polovicne istine, gde mnoge crkve imaju procenat istine pmesane sa procentom ljudskih teorija.

Bog ima narod na ovoj zemlji koji ima 100% istine, i autoritet i silu da ove istine objavljuje svetu.

Iz proslih diskusija smo zakljucili da ti mnoge biblijske istine odbacujes i krivo tumacis, ovog puta samo sa napomenom ovih koje si pomenuo, a to su - da zena ne moze da uci u crkvi, da je pokoj krstenje Duhom, i da treba krstiti u ime Isusovo.

Zena ne treba da obavlja svestenicku sluzbu, to je jasno, ali moze imati druga zaduzenja i moze iznositi rec u crkvi, jer biblija jasno kaze da ce u poslednje vreme dati prorocki dar i muskarcima i zenama.

"И биће у последње дане, говори Господ, излићу од Духа свог на свако тело, и прорећи ће синови ваши и кћери ваше, и младићи ваши видеће утваре и старци ваши сниће снове;

Јер ћу на слуге своје и на слушкиње своје у те дане излити од Духа свог, и прорећи ће"
( dela apostolska 2. 17 - 18 )

Ja sam vec objasnio zasto je apostol Pavle rekao ove reci, da je to bilo upuceno jednoj odredjenoj crkvi u Korintu gde su zene zahtevale da obavljaju svestenicku sluzbu kao i muskarci.
Iz tog razloga je apostol Pavle izrekao ove reci u pismu Korintskoj crkvi.


Sto se tice vecnog pokoja, i ovo sam objasnio u ranijim komentarima koristeci kontekst biblije.
U pokoj se ulazi potpunjim predanjem Hristu i stupanjem u jednu zivu neprekidnu zajednicu sa njim sto podrazumeva i krstenje Duhom, iz cega se radja rod poslusnoscu zapovestima i postovanjem Subote koja je uz ovo prvo jedan od glavnih uslova ulaska u vecni pokoj, ne po primeru Jevreja koji su krsili zapovesti i Subotu i nisu u njega mogli uci, vec po primeru Boga koji je pocinuo u sedmi dan nakon stvaranja, i dao nama primer da i mi tako cinimo, da pocinemo svake sedmice od fizickih aktivnosti, kako bi mogli na kraju uci u vecni pokoj i nebesko carstvo.

Takodje, i krstenje u ime tri licnosti Bozanstva je objasnjeno, da je sam Isus izricito zapovedio ucenicima da krste u ime OCA, SINA i SVETOGA DUHA, i da su to apostoli i cinili, upucujuci ljude da krstenju pristupe verom u Hrista i prihvatanjem njega kao licnog spasitelja i Gospoda.


Sto se tice suda, sud je danas, i svako ko ne prihvati jasne istine Bozje reci vec je osudjen, a mi moramo vec danas biti nacisto sta je to istina i koji je pravi put spasenja Gospoda Isusa Hrista,
i potpuno biti osvedoceni Duhom Svetim u njenu istinitost, i da nas Bog prima i spasava.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Laodikeja napisao si na ovom forumu 3013 postova od toga je 3000 o suboti i Elen Vajt. Reklamiraš Američku propagandu a ujedno Ameriku tumačite kao zver iz otkrivenja koja izlazi iz zemlja sa dva roga kao u jagnjeta. A rogovi te zveri su kao u jagnjeta zato što ima izgled hrišćanstva i pobožnosti. To je jedina stvar u čemu se slažemo jer Amerika je izvorište na hiljade religijskih denominacija jedna od tih je i adventizam. Elen Vajt je iz te države znači lično je deo te zveri iz otkrivenja kaja ima izgled pobožnosti. Ceo koncept njihovog učenja se svodi na to da obožavate njih " vođe " iz amerike a ne Hrista i Boga oca. Hrist je njima samo paravan iza kog se kriju da bi privukli što više obožavalaca. Kakve veze ima Američka religija sa biblijom koja nikakve veze nema sa američkim kontinentom ? Ili su oni najmudriji ? U stvari pokazali su se da jesu jer stada ovaca nalaze jako uspešno. Kad kažem ovaca mislim na ovce u mozak.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Ovo su bezobzirne lazi, ni u jednom postu nisam pisao o Ellen White niti citirao njene spise, a ti dokazi suprotno.
O suboti sam pisao samo u kontekstu onih koji su osudjivali Adventiste za postovanje Subote.

Pojam jagnjeta sa dva roga iz Otkrivenja Jovanovog si izvadio iz konteksta, a on govori o ovom jagnjetu kao svetovnoj vlasti koja ce napraviti kompromis sa verskom, odnosno papstvom u cilju nametanja verskih zakona i progonstva Bozje crkve ostatka koja drzi zapovesti Bozje i veru Isusovu i ima dar proprostva.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
zvijer koja ima dva roga i govori kao janje predstavlja duh adventističke crkve
izvana oni ko fol jesu pobožni, pred ljudima
ali iznutra su krvožedni vuk

peko71, da si detaljno pročitao što sam pisao o zvijeri, znao bi te stvari

"Slika zvijeri" je moguća samo kod onih koji su nekoć bili u svjetlu i suprotni zvijeri. A ta crkva je samo i jedno adventistička crkva ili vjerska organizacija, koja se od prvog svjetskog rata podijelila na tri veća djela, a ovih zadiijih godina od 80-ih na ovamo i na još mnoštvo frakcija i grupacija. To je jasan znak da je Bog odstupio od njih. Opsjednuti zlim sotoninim duhom oni sad kao "fol "revnuju" za "otačke običaje svoje" poput farizeja, i traže zakonodavstvo koje će zabraniti slobodu savjesti. Jer Sjedinjene Države Amerike samo su politička podloga za manipulacije adventističke crkve i sotone osobno preko njih. Sjedinjene Države su predstavIjene kao "druga zvijer" sa dva roga, ali ta zvijer u stvari predstavlja DUH ADVENTISTIČKE CRKVE KOJA URLIČE KAO AŽDAJA.

Adventistička crkva će iskoristiti silu i moć SAD da bi nametnula svoje zle dogme i naredbe Božjem narodu, vjernoj manjini. A pošto će te dogme biti i jesu u suprotnosti s Biblijom, Božji narod ih odbacuje. Tada će velika buntovnička crkva palih adventista tražiti da budu poubijani svi koji se ne klanjaju ZVIJERI!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Za coveka koji pise ovakve stvari moze se zakljuciti, da se nikada nije stvarno pozabavio dubljim izucavanjem biblije, vec da je samo povrsno prosao njenim stranicama.
Takodje, da ne poznaje njen literarni i istorijski kontekst.
I na kraju, da mu sotona usadjuje bolesnu mrznju prema Adventistima.
Pisati ovako nesto bez biblijskih uporednih dokaza, znaci svoju rec graditi na cisto ljudskom misljenju.

Za sada prilazem samo jedan biblijski tekst koji govori o tome da u bibliji pojam ZVER predstavlja carstvo,
a ROGOVI carsku vlast, i potvrdjuje da se ono sto je Spedy napisao ni u kom slucaju ne zasniva na bibliji.

"Ове четири велике звијери јесу четири цара, који ће настати на земљи. Али ће свеци вишњега преузети царство, и држаће царство навијек и довијека"


"Овако рече: четврта звијер биће четврто царство на земљи, које ће се разликовати од свијех царстава, и изјешће сву земљу и погазити и сатрти.


И десет рогова јесу десет царева, који ће настати из тога царства, а послије њих настаће други, и он ће се разликовати од пређашњих, и покориће три цара" ( knjiga proroka Danila 7. 12 - 24 )


Adventisticka crkva ne moze biti predstavljena simbolom zveri, jer crkva bilo prava ili lazna u bibliji je predstavljena simbolom zene, tako da sve napisano od strane Spedy pada u vodu kada se saglleda u kontekstu biblije.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691

Ti imas neke tacke vere koje su zasnovane na bibliji, dok su druge proizvod ljudskih filozofija, ili pomesane sa njima.
Skoro sve crkve danas formalno imaju istine koje si pomenuo, pa s tim u vezi da li mi dakle trebamo prihvatiti sve te crkve kao Bozje.
To je upravo efekat polovicne istine, gde mnoge crkve imaju procenat istine pmesane sa procentom ljudskih teorija.

Bog ima narod na ovoj zemlji koji ima 100% istine, i autoritet i silu da ove istine objavljuje svetu.

Iz proslih diskusija smo zakljucili da ti mnoge biblijske istine odbacujes i krivo tumacis, ovog puta samo sa napomenom ovih koje si pomenuo, a to su - da zena ne moze da uci u crkvi, da je pokoj krstenje Duhom, i da treba krstiti u ime Isusovo.

Zena ne treba da obavlja svestenicku sluzbu, to je jasno, ali moze imati druga zaduzenja i moze iznositi rec u crkvi, jer biblija jasno kaze da ce u poslednje vreme dati prorocki dar i muskarcima i zenama.

"И биће у последње дане, говори Господ, излићу од Духа свог на свако тело, и прорећи ће синови ваши и кћери ваше, и младићи ваши видеће утваре и старци ваши сниће снове;

Јер ћу на слуге своје и на слушкиње своје у те дане излити од Духа свог, и прорећи ће"
( dela apostolska 2. 17 - 18 )

Ja sam vec objasnio zasto je apostol Pavle rekao ove reci, da je to bilo upuceno jednoj odredjenoj crkvi u Korintu gde su zene zahtevale da obavljaju svestenicku sluzbu kao i muskarci.
Iz tog razloga je apostol Pavle izrekao ove reci u pismu Korintskoj crkvi.


Sto se tice vecnog pokoja, i ovo sam objasnio u ranijim komentarima koristeci kontekst biblije.
U pokoj se ulazi potpunjim predanjem Hristu i stupanjem u jednu zivu neprekidnu zajednicu sa njim sto podrazumeva i krstenje Duhom, iz cega se radja rod poslusnoscu zapovestima i postovanjem Subote koja je uz ovo prvo jedan od glavnih uslova ulaska u vecni pokoj, ne po primeru Jevreja koji su krsili zapovesti i Subotu i nisu u njega mogli uci, vec po primeru Boga koji je pocinuo u sedmi dan nakon stvaranja, i dao nama primer da i mi tako cinimo, da pocinemo svake sedmice od fizickih aktivnosti, kako bi mogli na kraju uci u vecni pokoj i nebesko carstvo.

Takodje, i krstenje u ime tri licnosti Bozanstva je objasnjeno, da je sam Isus izricito zapovedio ucenicima da krste u ime OCA, SINA i SVETOGA DUHA, i da su to apostoli i cinili, upucujuci ljude da krstenju pristupe verom u Hrista i prihvatanjem njega kao licnog spasitelja i Gospoda.


Sto se tice suda, sud je danas, i svako ko ne prihvati jasne istine Bozje reci vec je osudjen, a mi moramo vec danas biti nacisto sta je to istina i koji je pravi put spasenja Gospoda Isusa Hrista,
i potpuno biti osvedoceni Duhom Svetim u njenu istinitost, i da nas Bog prima i spasava.
hm. pa onda apostoli su po tebi već osuđeni! verovali su u nešto što po tebi nikako nije reč. zamisli apostoli do jednog vernika krste u ime Isusa,i kolko puta smo rekli da sveti Duh obećani ih je imao uvesti u svu istinu ,u sve što je Isus govorio i učio,to su Isusove reči i sad ti kažeš da je sveti Duh opozicija Isusu. malo deluješ licemerno,jer ni jednom nisi citirao luku,24,jer sam ja provocirao da je Isus onda sam sebi bio kontradiktoran i opozicionar.jednom je rekao kao i apostoli svetim Duhom u ime Njegovo,dakle u Isusovo ime,a drugi puita u titule!!
pa da li tebi išta znači,da nema drugog IMENA POD NEBOM kojim bi se mi,ja ,ili ti, ili svi koji to oće,MOGLI SPASITI,osim imena ISUSA HRISTA NAZAREĆANINA!! ovo je temelj i niko drugi ne može DRUGOGA TEMELJA POSTAVLJATI,osim onoga koji je VEĆ POSTAVLJEN ,rečeno je u IME ISUSA HRISTA NAZAREĆANINA!!
sada ti meni kažeš to je moje naukovanje????? imaš li ti oči,imaš li ti uši. kako je samo svetogrdno i bezumno bilo slušati tvoje objašnjenje krštenja u ime Isusa ,navodno to je samo pričano verujućima koji su dolazili Hristu a SAM ČIN KRŠTENJA išao je navodno u oca sina i svetoga duha. sada,ili ja nemam vid i uši ili ti???? ja dobro vidim još uvek fala Bogu,sam ČIN KRŠTENJA u delima apostola strogo je išao u IME ISUSA!!!!
pavle jasno kaže da je pedesetnica taj drugi dan koga proriče psalmista u psalmu 118. a ti kažeš,ne nego je to subota.oni navodno nisu verovali subotu i zato nisu ušli u obećanu zemlju kao slika večne zemlje neba za nas. pa dobro nismo li opet u problemu sa očinjim vidom,lepo sam pozvao,i sad pozivam sve forumaše koji ovo prate,da odu lepo u 1.knj. mojsijevu i pročitaju u 13. i 14. gl. šta Bog govori, i da li je tu ne ulazak u zemlju označen ne držanjem subote ili pak neverovanjem da je moguće osvojiti zemlju od strane deset uhoda ? zbog neverovanja i danas kaže pavle, u pedesetnicu mi isto možemo odocniti.pavle o tome jasno akcentuje,zbog neverovanja a ti to simuliraš da je rečeno o neverovanju u subotu i ako jasno stoji zašto nisu ušli,kao što sam pomenuo,neka svako lepo otvori i pročita.Bog je sopstveni tumač i ti mu ne trebaš sa svojom opakom teologijom laži.kako te nije strah ići dotle.imaš li ti doista zatvoren um ili si izgubio svaki pojam za smisaonost neba? ti se usuđuješ pretumačiti ono što je Bog jasno naveo,neverovanje u što, piše u 1.mojs.14. gl.
dalje sa pričom oko korinćana poslanice(navodno treći dokaz da ja nisam ta prava crkva sa sto posto reči a ti jesi,gde i dalje bez i malo straha simuliraš reči Božje. prvo praviš se izgleda naivan da ne znaš i ako s am ti jasno podvukao,da niko ne zabranjuje niti jednoj ženi da prorokuje unutar crkve jer je to Božji dar jednak svakome,od deteta do žene starca, starice itd.zabrana je učenje u ckrvi. verovatno da je uzrok pavlovih reči isti kao i danas pokušaj da žena zauzme veće mesto od onog što joj Bog po tom pitanju dozvoljava. Bog kaže d a je to zapovest,a pavle se čak okreće slušaocima tad i sad,tebi, dakle koji se kuneš ovde zakonom,KAKO I U ZAKONU VAŠEM STOJI,PIŠE da ženi zabranjujem da uči. i jasno pečati pavle,ako neko tvrdi da poseduje Duha svetoga (ti to tvrdiš ovde) onda taj neka razume,da JE ZAPOVEST GOSPODNJA a ne neka priča da je rečeno lokačnoj crkvi. ako tvrdiš dakle da imaš Duha kako ne razumeš onda što dolazi od Duha da je zapovest Gosdpodnja a ne tvoja teološka izmišljotina i manipulacija,što je odraz sotonskog delovanja,a ne Božjeg! pavle kaže d a nije reč čak o zapovesti jednoj lokalnoj crkvi ,jer jasno je da zapobvest Gospodnja važi za sav svet i za anđele ,a ne za neku lokalnu crkvu ali pavle znajuć da će imati posla sa takim lukavim izvrtačima reči kaže ,KAO ŠTO JE ZAPOVEĐENO PO SVIM CRKVAMA SVETIH!! dakle,ne lokal već PO SVIM CRKVAMA SVETIH!!!! ladoikeja ,probudi se,sinko,kud srljaš. oćeš protiv Boga da se boriš?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti sudis o onome sto ti ja iznosim na osnovu svog licnog shvatanja istine i pogresnog rezonovanja.
Ja za razliku od toga iznosim rec Bozju i ono sto mi sam Duh svedoci.
Ja ne mogu odbaciti svedocanstvo reci i Duha Svetoga da bih prihvatio tvoje mudrovanje.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ti sudis o onome sto ti ja iznosim na osnovu svog licnog shvatanja istine i pogresnog rezonovanja.
Ja za razliku od toga iznosim rec Bozju i ono sto mi sam Duh svedoci.
Ja ne mogu odbaciti svedocanstvo reci i Duha Svetoga da bih prihvatio tvoje mudrovanje.

Pozdrav
pa sveti Duh na koga se pozivaš apostol pavle kaže da je to zapovest Gospodnja za žene! koji ti duh svedoči da je to moja nauka?
sveti Duh svedoči da je luka 24 identični govor Isusa u mateju 28 i u delima apostola posvude. koji Duh onda tebi svedoči da je to moja nauka? mislim da ti nemaš odgovor na ono što piše,pa ti ne preostaje drugo nego da pričaš jednu priču u krug.u stvari ti si rob jednog duha crkve i pogrešne teologije i ti to moraš da obdržavaš,moraš da mu služiš!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam odgovore dao u vezi svih tih tema.
Zao mi je ako nisi procitao, vrati se i ponovo procitaj, jer je to kompletna biblijska istina.
 
Natrag
Top