Elen Vajt i originalno Božje probuđenje

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ja sam odgovore dao u vezi svih tih tema.
Zao mi je ako nisi procitao, vrati se i ponovo procitaj, jer je to kompletna biblijska istina.
naravno da sam čitao. malo pre ovog posta si još jednom ponovio istu priču u krug.sveti duh ti je objkavio da žena može da uči a sveti Duh jasno kaže da jwe to zapovest Gospodnja,DA NE UČI. je li ovo tvoj odgovor:da može da uči,kako ti je sveti duh otkrio? šta to sveti Duh ima tebi otkriti osim već napisnaog.da ne uči.sveti Duh je otkrio ti kako glasi Isusova zapovest u tumačenju svertoga Duha u delima apoystola i luki 24.u ime Gospoda Isusa Hrista svaki od vas da se krsti zaoprosat greha.sveti Duh ti može još podpomopći mestima,gder stoji da bez oproštenja greha nema neba,ne prima se kod Boga.
sveti Duh je doneo mojsija 4.knjigu 14 gl. zašto jevreji nisu ušli u obećanu zemlju,zbog neverstva u Reč obećanja. i danas mnogi docne da uđu u večnu zemju obećanu nebo,zbog isstog neverstva na reč sa pedesetnice koja je data za sve koje god pozove gospod bog naš!!
gledajuć očima ne vidiš,slušajuć ušima ne čuješ,dao ti je Bog tvrdo srce da se ne spasiš. jer se ne pokoravaš Bogu niti možeš jer si zarobljenik crkvenog duha.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Samo se predaj Bogu potpuno i dopusti da te on promeni Svojim Duhom i vodi stazom posvecenja iz trenutka u trenutak, i istina ce ti biti dostupna.
Ja ili bilo koji pravi Hristov sledbenik ti u tome mozemo pomoci, jer sam pozvan kao njegov vesnik, samo ako to zelis.
Nisam cak ni ja bitan, vec tvoja otvorenost da spoznas istinu koja se nalazi u Isusu i njegovoj reci.

Neka ti Gospod bude milostiv i neka te usmeri na put istine.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Samo se predaj Bogu potpuno i dopusti da te on promeni Svojim Duhom i vodi stazom posvecenja iz trenutka u trenutak, i istina ce ti biti dostupna.
Ja ili bilo koji pravi Hristov sledbenik ti u tome mozemo pomoci, jer sam pozvan kao njegov vesnik, samo ako to zelis.
Nisam cak ni ja bitan, vec tvoja otvorenost da spoznas istinu koja se nalazi u Isusu i njegovoj reci.

Neka ti Gospod bude milostiv i neka te usmeri na put istine.
kaka je to potpuna predaja Bogu osim da se veruje na Reč? kako ti ovde možeš reći da si spreman naučliti nekoga kontra od apostola? kako je to svedočanstvo svetoga Duha kojim se ti gradiš,ako sveti Duh kaže,da provera da li ti imaš Duha jeste da razumeš da je ZAPOOVEST GOSPODNJA DA ŽENI BRANI DA UČI! i ti to izvrđeć i onda tvrdiš da ti je upravo sveti Duh objavio da ona može da uči!! ako misliš da to neko ko je budan primi onda mu moraš dati svaku moguću dozu anestezije da on zaspi dubokim snom pa da mu takom uveravajuće serviraš tolke antinauke!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tvoja lažna svedpčanstva nemaju efekat na temelj koji je Bog već postavio, a koji ti je iznesen.

Do sada je već odgovoreno, i nema potrebe vraćati se na ono što je potvrđeno pismom.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Tvoja lažna svedpčanstva nemaju efekat na temelj koji je Bog već postavio, a koji ti je iznesen.

Do sada je već odgovoreno, i nema potrebe vraćati se na ono što je potvrđeno pismom.
to je jedini tvoj mogući odgovor?!
to nije moje svedočanstvo,već svedočanstvo svetoga Duha na apostolima. ako ti misliš da fikciju postaviš kao svedočanastvo istine a ono što stoji jasno pisano kao laž onda mislim da će te ta reč sresti na dan suda.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Na sudu će samo biti izneseno ono što smo bili već u ovom životu, spaseni ili izgubljeni.
Danas Bog svakome mora posvedočiti da li ide putem spasenja ili ne.

Ja svedočanstvo imam, prema tome neka bude po tvojoj reči, svačije sadašnje stanje će se izreći na dan suda.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Na sudu će samo biti izneseno ono što smo bili već u ovom životu, spaseni ili izgubljeni.
Danas Bog svakome mora posvedočiti da li ide putem spasenja ili ne.

Ja svedočanstvo imam, prema tome neka bude po tvojoj reči, svačije sadašnje stanje će se izreći na dan suda.
ne nikako po mojoj,već po Božjojda bude. kako ćeš znati da imaš svedočanstvo Reči i Duha?i da ga sad imaš,kako? sam si rekao da Bog danas svedoči,sutra je kasno,sutra je sud. onda ono što je Pismo to je Bog. sve osim toga je fikcija.moja ili tvoja zato ja tebi prepisujem jasno napisano krštenje,zapovest oko žene,i ostalo,prepisujem,ne tumačim jer sveti Duh je učitelj,tumač i mi moramo verovati Njemu ne sebi,crkvi. mi ne možemo biti veći od apaotola.oni su primili Reč Duhom,oni su nazvani temeljac spasenja našeg. zašto bi se preo sa Bogom? Bo hoćeveru i poslu ne posfrednika crkvu ,generalnu konferenciju.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Svedocanstvo Duha svetoga danas, je potpuno osvedocenje coveka da stoji u istini i ide putem spasenja, i da je nanovorodjeni covek koji zivi u zajednici sa Bogom rastuci u milosti.

Ja ovo svedocanstvo imam, i imam mir i radost jednog novog zivota u Hristu, svakodnevno zivim samo za njega i u njemu.

Ako ovoga nema onda je i nasa istina koju ispovedamo klimava jr sami nismo potpuno sigurni dali je ona od Boga ili proizvod naseg subjektivnog tumacenja.

Sto se tice krstenja, zene i ostalog, na sve to je odgovoreno u prethodnim komentarima, i nadam se da neces vise pritiskati pitanjima na koja ti je vec odgovoreno.
Ako ti se ti odgovori licno ne svidjaju to nije razlog da maltretiras ljude oko sebe naturajuci im po stotinu puta nesto sto im nije po savesti da prihvate.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Ja ovo svedocanstvo imam, i imam mir i radost jednog novog zivota u Hristu, svakodnevno zivim samo za njega i u njemu.

ne zavaravaj se kolega

prvo sprovedi moralnu i zdravstvenu reformu
onda češ služiti Kristu

nemože Isus prebivati u nekome tko miješa Biblijsku istinu sa ljudskom predajom

da je Spasitelj u tebi, nebi ti nazivao Boga Oca Jehovu - trojedinim
svetkovao bi subotu kako treba a ne piskarao ovdje, bavio se neposvećenim stvarima i poslom
širio bi pravu Biblijsku vjeru, a ne ovaj jezuistki vjeronauk koji vam je nametnut

laodikeja, rekli smo već i dokazali da nemožeš u mcdonalds prije ili nakon Bogoslužja
kada češ shvatiti
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sud je Bozji jer on poznaje srce.

Isus i apostoli su u Subotu propovedali jevandjelje, tako da ova opaska ne stoji na mestu.
 
Natrag
Top