Egzorcizam

Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Max 357, veoma neozbiljno.:vorred:
Citajuci post, primetih kako si citirala gro kojestarija o nasoj Pravoslavnoj zajednici, veri,svestenstvu i njihovo znanje o demonima.

1.Ikone i njihovo mirotocenje ,mitarstvo, i mosti nasih prosvetljenih blazenopocivsih ljudi
(namerno necu reci Svetaca, zna se ko moze suditi o njihovoj svetosti), nisu Bozija dela.
Da jesu pisalo bi u Bibliji o njima. Mislim pise, ali suprotno od onoga sto pojedini zagovaraju ne videci da su u zabludi.
:vorred:

Nismo tupi, nismo glupi i znamo svi da citamo, zar ne ?yes3
Bog je upozoravao ljude na Sotonu i demone. Verujem da se slazemo oko ovoga. ok

Oni su pali andjeli. Andjeli su kao bica mnogo jaci i pametniji od nas. Bica sa mnogo vecim potencijalima od ljudi. Slazemo li se oko ovoga ? Iskreno verujem da se i oko ovoga mozemo sloziti :roll:

2. E sad da analiziramo neke citate :

Max 357 je napisao(la):
• Sve vere (?) , sem Pravoslavne, se nalaze kod nas u adu.
Da li bi ovo demon rekao ? Svi koji nisu pravoslavni idu u "ad" odnosno Had ili ti "pakao":???: valjda mu je u cilju da te dovede u zabludu a ne da ti skrece paznju kojim putem. Ako ti ne moze odmognuti, veruj, nece ti pomoci naravno.

Ili ono gde kao kaze "nekrstena deca idu u Ad" ?!:fool: Kakva je bre to budalastina ?
Svako dete je Bogu drago. Kad je ono stiglo da zgresi?
Podmetacina narodu koji nije citao ili je ovlaz prelistavao Bibliju... ccc

I ko to kaze da se od rodjenja mora krstiti ?
Da vidim tog popa koji bi mi to rekao ! Da ne govorim budalastine, vec istinu da pojedini popovi forsiraju "svoja licna" verovanja, i da se sluze svim i svacim, govori i ovaj primer:

- Jednoj mojoj prijateljici je umrlo dete od godninu dana. od rodjenja se vukla po bolnicama sa detetom. Dete umrlo a pop joj kaze " ne dolazim na detetovu sahranu, nije krsteno!...znate... ako niste mogli da dodjete do crkve, mi krstimo i po bolnicama" :fool:

Govnjivom motkom bi ga isterao iz Srpske Pravoslavne crkve ... da ide ovce da cuva,mamlaz!

Jesmo li mi citali istu Boziju rec ?
Kome ti verujes ?
Ne postoji "pakao" vec ce se "svako dobiti po svojim delima" sudnjeg dana.
Oni koji su bili na bozijem putu dobice obecan zivot u obnovljenoj zemlji sa Tvorcem u vecnosti a oni koji se nisu pokajali i koji su gresili bice unisteni u ognjenom jezeru.
Nema dalje!

Spremna si da prihvatis kao istinu tu krivotvorinu ? :yea:
Max 357 je napisao(la):
• Ne volim one koji vole Svetinje.
Super, Bog kaze : nema ikona, nema crkava ( makar ne kakvu je ljudi danas poimaju),telo ljudsko nakon odvajanja duha zivotnog se pretvara u prah zemaljski . I tada upokojeni niceg nije svestan! ( do II silaska Isusa na zemlju )
Klanjanje ikonama i "svetim mostima" je idolopoklonistvo! Bog je rekao tome izricito NE!

S'druge strane dodje demon i kaze ti " znate, mi se plasimo ikona i neraspadivih mosti"

Znas kad se nasalis sa malim detetom " joj ne udaraj me, to me boli, plakacu..." a malo dete nastavi bas to.
Dete je predvidljivo,lako ga je zavesti i naterati da uradi ono sto mi zelimo, pritom misleci da je to njegova originalna zamisao (misli se mali- "e sad cu ga zeznuti,glupak, odao je sta ga boli"):roll:

Max 357 je napisao(la):
• Gresi na našim hartijama se brišu pokajanjem, ali oni krupni se opraštaju samo pokajanjem sa suzama.
1. Volim žene sa zlatnim minđusama u ušima, visokim potpeticama, kratkim suknjama ili muškim pantalonama.
2. Stoje u hramu, a misle o kući! A ja to volim i pišem na hartiju!
3. Oni koji su umrli nekršteni su svi kod mene, u adu!
4. Sad smo potpuno zaplašili verne magijom, kako bi zaboravili da sve biva po Božijoj Volji!
5. Veoma volim kada se obelodanjuju crkvene ili domaće tajne.
6. Volim kada verni pričaju čime ih je duhovnik utešio. Prosto je zadivljujuće kada svoju iskrenost prema duhovniku ne taje ni od drugih.
7. U poslednje vreme se veoma trudimo da stvaramo uninije, kako bi roptali na Boga.
8. Punimo glavu mislima o budućnosti, samo da se ne bi mislilo o Bogu i gresima i da se ne bi kajalo.
9. To mi uzrokujemo ropot, čak i na vreme.
10. Naročito ne volim knjige staraca (svetootačke), one me skroz “probadaju”. To ja izazivam odvratnost prema njima.
11. Naročito se bojim onih koji rade dobra dela tajno – ja učim sve da iznose pred drugima.
12. Ko se moli za neprijatelje, taj nas seče od nogu.
13. Duhovne knjige – najbolja milostinja za upokojene. Nikome o tome ne govori. Neka ne znaju.
14. Mrzim istrajnost u molitvi
15. Kada se čovek kaje za svoje grehe, tada se naše mreže kidaju.
16. Ne volim kada se troje zajedno mole. Jer je Bog rekao: “Gde su dvoje ili troje sabrani u Ime Moje, tamo sam i Ja medju njima”.
17. Uh, kako sam srećan što ima toliko posednutih.
18. Veoma volim kada se ne navode gresi na ispovesti, već se “uopšteno” kaju: za dela, reči i pomisli…
Ovi citati (nesumicno sam samo deo uzeo...)od strane svestenstva bi podelio u 2 grupe:
1. - Laz od strane svestenika koristeci pritom onu moju gorepomenutu taktiku " zrela osoba sa detetom"

2. Istinite demonske reci upucenje ljudima

Nabrojacu taksativno :

Laz od strane svestenika koristeci pritom onu moju gorepomenutu taktiku " zrela osoba sa detetom" - citati : od 1 do 18. (znaci sve navedeno-makar u delu koji sam uzeo za primer nasumice)yes3

a pod istinite demonske reci upucenje ljudima bi samo bilo "Ne volim one koji vole Svetinje" (objasnio sam gore zasto smatram da bi to bila mudra podmetacina)

Da li stvarno mislis da bi tako jedno jako i inteligentno bice sa tolikim potencijalom Sotona i ostali demoni bili toliki retardi da sami kazu sta im to ne prija. Da kazu sta vole a sta ne vole ?:???:wacko2:fool:
Sotona je perfidan...mudar... Zamisli takvi bice koje 6-7000 godina zivi i samo smislja pakosti, poluistine i raznorazne podmetacine.
Seti se kako se obratio Evi u rajskom vrtu : Да ли је Бог за иста рекао да не смете да једете са сваког дрвета у врту?
2 А жена одговори змији: „Смемо да једемо плодове с дрвећа у врту.
3 Али за плод с дрвета које је усред врта, Бог је рекао: ‘Не једите га и не дирајте га да не умрете’.”
4 На то змија рече жени: „Не, сигурно нећете умрети.
5 Јер Бог зна да ће вам се оног дана када га будете јели отворити очи и да ћете постати као Бог, и знаћете шта је добро, а шта зло.”


Po ovome tvom trebao je reci Evi : e sedi tu da ti kazem nesto. Cuj, ja sam Sotona, mrzim i tebe i onog Adama i Boga, isto tako mi nikako ne bi islo u korist i mrzeo bi vas jos vise ako ti sad kad te budem nagovarao da uzmes plod sa drveta koji vam je Bog zabranio, a ti me ne poslusas."wacko2:D
Jel da da je detinje smesno i neozbiljno. :roll:

Pamet u glavu mila moja prijateljice. Teska vremena i iskusenaj ce tek doci:yea:
 
Učlanjen(a)
25.05.2010
Poruka
74
Veoma bitna ekvivalencija

*
domicus,...

... poprilično iznenađenje...

Upućenost, načitanost, intelekt, ...

A onda - ovo kukavičje jaje!


Ne vidim tu mesto propustu ovakvog tipa kao opravdanje.


Zar ne primeti da prozivaš bez pokrića i to banovanu osobu ?


I da - da za svoj groš napomenem.

Bez obzira što ću povremeno pohvaliti kakav tvoj kvalitetan post - takođe ću reagovati i na svaki ovakav tj. ovog tipa - koji primetim.

Trojanac:)

Taj termin se koristi u razne svrhe.

S' obzirom na temu: Sta se desava... (http://serbianforum.org/religija/100127-sta-se-desava.html):

A pogotovu i - između ostalih - naredne stranice:

4.:
http://serbianforum.org/religija/100127-sta-se-desava-4.html

5.:
http://serbianforum.org/religija/100127-sta-se-desava-5.html

8.: http://serbianforum.org/religija/100127-sta-se-desava-8.html

i naravano djej 6.: http://serbianforum.org/religija/100127-sta-se-desava-6.html



Gde su pak ubedljivo najjače palačinke (koja šifra - mašta - bruka - nema dalje) :)

7.: http://serbianforum.org/religija/100127-sta-se-desava-7.html


Naravno - ista ta je primetna kako i u odeljku Pitanja i Predlozi u vezi Foruma - - o kom ne bih previše - tako i u uskoro dole navedenoj a pak preopširnoj temi.

~ termin trojanac - ću iskoristiti u svrhe opisa sledećih naloga:

Osoba koja se javno deklariše kao pravoslavna (tu i tamo) - a potom kao takva - šatro pravoslavna - propagira ekumenističke ili - čak i crnje - adventističke ideje.


Svrha takvog postupanja trojanaca:

To se upravo i čini u cilju daljeg sablažnjavanja, zombiranja i zbunjivanja po pitanju ispravnog ispovedanja Pravoslavaca.


Takođe - postoji preopširna tema ovde na forumu - na kojoj se apsolutno jasno vidi - o čemu se ovde radi, i ko je ko - u tom koordinatnom sistemu zbunjenosti:

111. str.: http://serbianforum.org/forum-za-spamere/85351-prirucnik-za-odbranu-i-zastitu-od-zombija-111.html


Da se razumemo - zombi nije onaj na koga pojedini u toj temi misle već je - onaj ko se prevario i misli da ima ikakvu prednost naspram istine i to jer - there can be only ONE (i to u vidu Svete Trojice) - tj. za one što misle da nešto znadu jer ISTINA JE JEDNA i nepromenjiva, neprilagodiva - konstantna, stalna, večna.


I svako ko misli da:

mmmmm....šta reći!!!!!!! Ja glasam za ovog šeširdžiju:). Dakle Pigice, svaka čast!

Nego ljudi, zombe su krenuli u napad na potpuno nepredvidiv način. Napadadu komputere, napali su i moj i ....crko je, jadan.... (javljam se iz komšiluka).

Međutim, pošto se Pigica potrudila da nađe ovog šeširdžiju, odoh ja da ga isproveravam, sledi raport!

Smrt Zombema, sloboda narodu!

Ali i +

Šeširdžija je proveren! Može da se rabi. Devojke , navalite

Re potpuno si u pravu. Zombe su se namnožili i maskirali. Videla lično! Oprez, oprez, oprez...To je za sada jedina taktika. žMoram da idem, isteruje me komšiluk sa kompa.

Drž` te se!

*

~ će to biti dovoljno - se grdno prevario :) ;-)


Tako da - ako laže koza - ima ko ne laže :)

Ako neko i jeste zombi i jeste u stanju da koještarije i zguta - ima pak ko to u stvari i nije ;-)

I tek da ovi - nezombirani u borbi protiv zombija znaju - zaista dečko nije mislio na Max 357 u Sta se desava. Šta više - mislim da je nije nešto ni gotivio ;-) - tako da - ne, nikada se o banovanju Max 357 u onoj temi - Sta se desava - nije radilo, ali zato ima onih koji su se provalili onako kako su bahati u svojoj sujeti :)

*

I da rezimiramo ''onostrano'':

dominus = lord, master ~ može se tumačitiu kao gospodar, kao gazda, vladar, ali i - bog

dominica = imovina

dominicus = first day of the week; observed as a day of rest and worship by most Christians

missus dominicus = envoy of the lord [ruler] ~ predstavnik gopodarev


ALI - posmatrano kao složenicu - dobijamo još interesantniju verziju:

domus = dom, domaćinstvo

ICO = to strike, hit, wound ~ napasti, udariti, raniti, zaviti

ictus = blow, bite, stroke, bolt, thrust ~ oduvati, ugristi / ujesti, razbiti, vezati / blokirati, pritisnuti / gurnuti

tako da ako:

domus + ico ili ictus = (dobijamo)... ''X''

Meni tu - na mestu X-a u gornjoj jednačini - nema nepoznanice ;-)

Ono što iza može da bude jeste samo iksan - ali čak ni on za nekog ko je black hack - na primer.

Uncovered undercovered revealed :)

Pa ipak - svako dobro vam ali i nam - svima.

P.S.: ne znam dal' neko od vas ovde zna za Pravoslavno stanovište o onim ljudima koji življahu pravednim životom ali ne kao Pravoslavni - kako to oni nešto bolje prođu - nego oni nepravedni - u Adu (ili gde god), jer se ne sećam te priče dovoljno precizno da bi se ovde iznela kao argument iako je skoro negde pročitah, pa molim - ako je neko zna - da pojedine nedovoljno informisane (u koje i ja spadam i time ne želim da vređam) - prosvetle/prosvete :) (žargonski rečeno - u odnosu na znanje).

P.P.S.:
otvorite makar ''četvore oči'' (što bi feme rekle: četvoro očiju) - jer kao što do sad mi Pravoslavni shvatismo - otvaranje samo trećeg - nije dovoljno dobro.

*

I da - čak i kada je u ženskom rodu - Domica - ma kako lepa bila - u njoj da boravim kao kakav zombi - ne bih - zaista - no ipak - hvala - ponuđen k'o počašćen:

Domica_010-SAB0000.jpg.jpeg


domica.jpg

*

Dodato posle 1 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

*
i P.P.P.S.:

To što se neko pita (i to pravopisno pogrešno stavljajući na zadnje mesto oznaku koja neku izjavu čini pitanjem - umesto na prvo - kako je u skladu sa jezikom na kom se tako nešto pita) šta je ljubav to jest:

na hebrejskom:
?? מה היא אהבה~ako ćemo pravopisno da cepidlačimo :) - a i ne moramo.

Mogli bi mu odgovoriti da je to: istina ili Bog

Ali možemo - u duhu nepravde i sa:

אהבה היא כאב
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
^^^Bravo!!! Sve mu je receno... Bilo bi lepo kad bi neko nastavio sa ovom temom, meni je bas zanimljiva...
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
*
domicus,...
... poprilično iznenađenje...
Upućenost, načitanost, intelekt, ...
A onda - ovo kukavičje jaje!
Ne vidim tu mesto propustu ovakvog tipa kao opravdanje.
Zar ne primeti da prozivaš bez pokrića i to banovanu osobu ?

I da - da za svoj groš napomenem.
Bez obzira što ću povremeno pohvaliti kakav tvoj kvalitetan post - takođe ću reagovati i na svaki ovakav tj. ovog tipa - koji primetim.
Trojanac:)
Taj termin se koristi u razne svrhe.
S' obzirom na temu: Sta se desava... (http://serbianforum.org/religija/100127-sta-se-desava.html):
A pogotovu i - između ostalih - naredne stranice:

4.:
http://serbianforum.org/religija/100127-sta-se-desava-4.html

5.:
http://serbianforum.org/religija/100127-sta-se-desava-5.html
8.: http://serbianforum.org/religija/100127-sta-se-desava-8.html
i naravano djej 6.: http://serbianforum.org/religija/100127-sta-se-desava-6.html
Gde su pak ubedljivo najjače palačinke (koja šifra - mašta - bruka - nema dalje) :)
7.: http://serbianforum.org/religija/100127-sta-se-desava-7.html

Naravno - ista ta je primetna kako i u odeljku Pitanja i Predlozi u vezi Foruma - - o kom ne bih previše - tako i u uskoro dole navedenoj a pak preopširnoj temi.

~ termin trojanac - ću iskoristiti u svrhe opisa sledećih naloga:

Osoba koja se javno deklariše kao pravoslavna (tu i tamo) - a potom kao takva - šatro pravoslavna - propagira ekumenističke ili - čak i crnje - adventističke ideje.
Svrha takvog postupanja trojanaca:
To se upravo i čini u cilju daljeg sablažnjavanja, zombiranja i zbunjivanja po pitanju ispravnog ispovedanja Pravoslavaca.
Takođe - postoji preopširna tema ovde na forumu - na kojoj se apsolutno jasno vidi - o čemu se ovde radi, i ko je ko - u tom koordinatnom sistemu zbunjenosti:
111. str.: http://serbianforum.org/forum-za-spamere/85351-prirucnik-za-odbranu-i-zastitu-od-zombija-111.html
Da se razumemo - zombi nije onaj na koga pojedini u toj temi misle već je - onaj ko se prevario i misli da ima ikakvu prednost naspram istine i to jer - there can be only ONE (i to u vidu Svete Trojice) - tj. za one što misle da nešto znadu jer ISTINA JE JEDNA i nepromenjiva, neprilagodiva - konstantna, stalna, večna.
I svako ko misli da:
Ali i +
~ će to biti dovoljno - se grdno prevario :) ;-)
Tako da - ako laže koza - ima ko ne laže :)
Ako neko i jeste zombi i jeste u stanju da koještarije i zguta - ima pak ko to u stvari i nije ;-)
I tek da ovi - nezombirani u borbi protiv zombija znaju - zaista dečko nije mislio na Max 357 u Sta se desava. Šta više - mislim da je nije nešto ni gotivio ;-) - tako da - ne, nikada se o banovanju Max 357 u onoj temi - Sta se desava - nije radilo, ali zato ima onih koji su se provalili onako kako su bahati u svojoj sujeti :)
I da rezimiramo ''onostrano'':
dominus = lord, master ~ može se tumačitiu kao gospodar, kao gazda, vladar, ali i - bog

dominica = imovina
dominicus = first day of the week; observed as a day of rest and worship by most Christians
missus dominicus = envoy of the lord [ruler] ~ predstavnik gopodarev
ALI - posmatrano kao složenicu - dobijamo još interesantniju verziju:
domus = dom, domaćinstvo

ICO = to strike, hit, wound ~ napasti, udariti, raniti, zaviti
ictus = blow, bite, stroke, bolt, thrust ~ oduvati, ugristi / ujesti, razbiti, vezati / blokirati, pritisnuti / gurnuti

tako da ako:
domus + ico ili ictus = (dobijamo)... ''X''
Meni tu - na mestu X-a u gornjoj jednačini - nema nepoznanice ;-)
Ono što iza može da bude jeste samo iksan - ali čak ni on za nekog ko je black hack - na primer.
Uncovered undercovered revealed :)
Pa ipak - svako dobro vam ali i nam - svima.
P.S.: ne znam dal' neko od vas ovde zna za Pravoslavno stanovište o onim ljudima koji življahu pravednim životom ali ne kao Pravoslavni - kako to oni nešto bolje prođu - nego oni nepravedni - u Adu (ili gde god), jer se ne sećam te priče dovoljno precizno da bi se ovde iznela kao argument iako je skoro negde pročitah, pa molim - ako je neko zna - da pojedine nedovoljno informisane (u koje i ja spadam i time ne želim da vređam) - prosvetle/prosvete :) (žargonski rečeno - u odnosu na znanje).

P.P.S.:
otvorite makar ''četvore oči'' (što bi feme rekle: četvoro očiju) - jer kao što do sad mi Pravoslavni shvatismo - otvaranje samo trećeg - nije dovoljno dobro.
I da - čak i kada je u ženskom rodu - Domica - ma kako lepa bila - u njoj da boravim kao kakav zombi - ne bih - zaista - no ipak - hvala - ponuđen k'o počašćen:
Domica_010-SAB0000.jpg.jpeg
domica.jpg

*​
Dodato posle 1 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------
i P.P.P.S.:
To što se neko pita (i to pravopisno pogrešno stavljajući na zadnje mesto oznaku koja neku izjavu čini pitanjem - umesto na prvo - kako je u skladu sa jezikom na kom se tako nešto pita) šta je ljubav to jest:

na hebrejskom:
?? מה היא אהבה~ako ćemo pravopisno da cepidlačimo :) - a i ne moramo.

Mogli bi mu odgovoriti da je to: istina ili Bog

Ali možemo - u duhu nepravde i sa:

אהבה היא כאב
Ljubav nikad nije, niti ce ikada ni biti BOL!
אהבה היא אלוהים :roll:

Poceo si da se bavis gramatikom kao i onaj kolega forumas koji ti zameri za srbski:)

Zaista nema potrebe za tim.
Hvala na brizi ali zaista ne stojim lose u poznavanju hebrejskog. Solidno citam zavete u originalu.

" וַיַּרְא יְהוָה כִּי רַבָּה רָעַת הָאָדָם בָּאָרֶץ | וְכָל יֵצֶר מַחְשְׁבֹת לִבּוֹ רַק רַע כָּל הַיּוֹם: (6) וַיִּנָּחֶם יְהוָה כִּי עָשָׂה אֶת הָאָדָם בָּאָרֶץ | וַיִּתְעַצֵּב אֶל לִבּוֹ: (7) וַיֹּאמֶר יְהוָה אֶמְחֶה אֶת הָאָדָם אֲשֶׁר בָּרָאתִי מֵעַל פְּנֵי הָאֲדָמָה מֵאָדָם עַד בְּהֵמָה עַד רֶמֶשׂ וְעַד עוֹף הַשָּׁמָיִם | כִּי נִחַמְתִּי כִּי עֲשִׂיתִם"

Kao sto mozes sam da primetis u postu koji je vezan za prve poslepotopne narode i njihova pisma, obrazlozio sam zasto su pisali s'leva na desno odnosno s'desna na levo.
Da li iskreno verujes da bi mi se "otelo" tako nesto u pisaniju ? :acute:
Verovao ili ne, znak pitanje na mom potpisu "sta je ljubav" je s'razlogom postavljen tu gde si ga i video.
Ne moramo da pravopisno cepidlacimo zaista.
S'razlogom je postavljeno tako kako je postavljeno.:dance2:

Moj nick Domicus je proistekao iz mog dugogodisnjeg "Domingez"
Tu zaista nema nikakve simbolike.
Na jednom predavanju smo gledali neki dokumentarac, i kolegama sam licio na tog predavaca sa tog video zapisa.
Otuda Domingez.
Nekoliko dana pre no sto sam se registrovao na ovaj forum, sa mojim sestricinama sam se salio koristeci "shatro" latinski kao npr. " Anjus shuntus gologuzus" ili " Andrejus bebus pelenoguzus"
Otuda i moj "saljivi" nick.
Zaista nema potrebe da me proglasavas za zombija i da izvodis neku simboliku iz mog nick-a.
Meni je smesno a nekome moze delovati paranoicno...:roll:
Zaista nema potrebe da posezes za tim prijatelju. sorry
Probaj da me diskreditujes cinjenicama a ne ovim gore pomenutim. :)

Iza svake svoje reci stojim dusom i telom. Sebe smatram casnim i postenim.
Ako sam kad i zgresio, nastojim da to uvidim i promenim kod sebe.
Bezrazlozno mi nameces "omcu" kukavice i nepravednoga!
Zaista nemam uvid u to ko je ovde banovan niti me iskreno i zanima.
Ako ikada ovde budem banovan, nikada se vise necu vracati ovde.
Video sam temu i dao sam svoje vidjenje na istu. Tu pocinje i tu se i zavrsava.
Nametanje meni epiteta "necasnog" je veoma brzopleto s'tvoje strane i nepromisljeno ali neka te...tvoj zivot-tvoja stvar...
:vorred:

Nikad nikog nisam "prozivao", jel bi to znacilo ruganje, ismejavanje odrdjene individue.
Izneo sam svoje stanoviste prvobitnog posta i stojim cinjenicno iza svake moje napisane reci.

Ako tebi sve ono moje pisanije deluje besmisleno i neutemeljeno, slobodno quote-uj ponovo pa da razlozimo na cinioce. Ne bezim od svog stava.

I za kraj, da, javno se deklarisem kao Srbin i Pravoslavac. I dusom i telom!
Ako me ti ne smatras Pravoslavcem zato sto ne priznajem mitarstvo, slavljenje slava, ikone, crkvu kao zgradu (objekat) i neraspadive moshti nasih upokojenih ljudi koji su sledili Boziji put kako su najbolje znali i umeli, to je tvoj problem, a ne moj, prijatelju !


PS: off-topic smo, voleo bi da izneses tvoje cinjenice koje govore nasuprot mojim a ne da skupljas poene kod pojedinih "navijaca" neutemeljenim uvredama na mene kao mene pritom ne osvrnuvshi ni jednog momenta na moje pisanije i kritiku drage nam koleginice forumasice.
 
Član
Učlanjen(a)
21.12.2010
Poruka
1
Драга браћо и сестре, већина Вас док је читала ово осјећала је огромну страх, шта више осјећала је да је сила зла толико моћна да јее нисшта не може зауставити. То је лаж браћо драга, пљуните на лаж јер Бог је истина. Ста ће прљав са чистим? Онај ко Христа има у срцу и молитву његову јачи је и од самог лукавог и безбожног. Немојте се бојати браћо и сестре, него молитву посејте и вјеру у срца ваша и зли дуси ће бјежати од Вас као од лица Божијег. Нека је слава Господу у све вјекове вјекова. Амин
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246

Za ateiste : Nemojte misliti da je ovo namešteno ! Devojka je izgrizla svoj jezik. Lično sam iskusio baš ovakav metod i budite sigurni da nije ništa namešteno. Ovo postavljam da se nekako uvetite da imaju zle nevidljive sile oko nas koje nas zavode na razne načine. Budite svesni toga i tražite Boga to je jedini spas.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Danas gledam o bolesti, sizofreniji na tv, deca do 7 godine oboljevaju od te tkz. ''bolesti'' , ono sto je na mene ostavilo utisak, jeste da kod sve dece se pojavljuju tkz. ''izmisljeni prijatelji'' te osobe se zovu po brojevima: 7, 10, 5, 400 i sl. u zavisnosti koji oblik imaju.
Zanimljivo je da sva deca dozivljavaju 'halucinacije' ali i sva vidjaju bica ''osobe'' koje sebe nazivaju po brojevima.
Zaista neverovatno da svi oni vide iste osobe koje se nazivaju brojevima.
Ta bica im- naredjuju da se samopovredjuju, da rade lose stvari, pa cak i da skoce sa sprata.
Ovo sve podseca na prisustvo demona i opsednutost, lekovima nije moguce oterati ove pojave..
Nijedna sizofrena osoba nije prijavila da im ta bica ''brojevi'' na redjuju da rade dobre, vec samo lose stvari..

Da li je neko istrazivao ovo i da li se zna nesto vise o tome?
Meni se cini da ovo sto se njima desava nema nikakve veze sa bolescu uopste!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jezuita Ivan Vinkov, u knjizi "Egzorcizam - posednuće" piše - kako je papa Jovan Pavle II, 1981 godine izvršio egzorcizam nad gradom Vatikanom, i iz njega isterao Đavla ( đavola ).

To bi značilo "da u Vatikanu više nema grešnika" što bi moralo da se odrazi na globalnu duhovnu reformu Rimokatolika.

Ako pak ima još uvek grešnika, a znamo da tamo dolaze mnogi turisti tokom godine, to znači da je đavo još uvek tu.

U drugom slučaju, možda se misli - da je grad Vatikan živo biće, i da je pod zemljom bio đavo, koji je isteran iz njene utrobe.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
I Sai Baba je egzorcista, čak "vaskrsava" mrtve, po njihovim čudima ne bi trebalo da imaju bolesnih ljudi u svakom smislu.

Sada za vidkend sam bio u jednom manastiru, vodio sam mamu i uđem i ja u crkvu, kada u njoj momak fizički zdrav, trese se od grčeva, kada se završila služba izađu on i otac koji ga je doveo i odu kod monaha u neku prostoriju i onda su se čuli vrisci, strašno, valjda su izašli, poslje nisam čuo ništa ali sam već odlazio.
 
Natrag
Top