EGWisti (subotari) - rodilo ih bogohulništvo

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vidiš, Isabeleta. To ti je "koktel-duh" - bogohulništva, krađe, mržnje, laži.

Duh koji vodi i ove današnje "liberale" kojima je draže da svoju domaju vide uništenu ludilom genderizma, feminizma i ostalih sotonskih izama, nego li da je brane.

Isti duh, sotonski duh vodi i onog kradljivca identiteta ovdašnjeg, koji uz svoju braću EGWiste ovde sebe predstavlja Kršćaninom.

Duh laži, prevare, hule.. Duh samog Samaela - Sotone.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
To je jedna od žešćih budalaština, pa to neću ni komentirati.
Kako kaže pjesma (i natpis na Bašćanskoj ploči)
"na kamenu tvrdom, o tom slova pišu, od stoljeća sedmog tu Hrvati dišu..."
A kad smo već kod rodoljublja, ima jedna koju sam tek nedavno otkrila. Lijepa je, posebna.



Slape, jel' poznaš tu pjesmu?
Naravno da su Srbi i Hrvati ovde od 7-og veka.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Kad su Srbi primili krštenje ? Ima li što zapisano?
Potfirogenit priča o VII veku kada su Srbi i Hrvati primili krštenje(verovatno elita) samo dok ono šireg obima je u X veku u vreme učenika Metodijevih, Klimeta i Nauma. Pa ni to nije sigurno koliko je imalo uticaj na šire narodne mase, tek od Sv. Save XII veka mase se krštavaju. To samo govori da je bilo potrebno 5 vekova da se neki oblik hrišćanstva primi u narodu. Crkva je moral 4-5 vekova prilagođavati se običajima naroda dok ih nije inkorporirala i hristijanizovala.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kad su Srbi primili krštenje ? Ima li što zapisano?

U IX stoleću drugoj polovini IX stoleća.

Naravno, očekuj od njega odgovor koji je u skladu s učenjem njegove sinagoge i "velemnika" Miroljuba Petrovića.

Naime, zvaničnih zapisa o pokrštavanju Južnih Slavena, tačnije Srba, nema, te se zaključak o primanju Kršćanstva izvodi iz imena vladara - kneževa, koji upravo počevši od druge polovine IX stoleća svi nose Kršćanska imena.

Ujedno, Slaveni su zatekli već izgrađenu strukturu i Crkvenu hijerarhiju, Biskupije, parohije - župe.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Koncem 19. stoljeća. Krstili ih "američki kukuruzaši". Htjela ti ili ne, i tebe će Jovan smatrati "potomkinjom" alkoholičarke Ellen White. :)

Haha, ne znam jel' je za smijanje ili plakanje taj pokušaj novih sljedbi i pokreta
za "pokrštavanjem" na pravu vjeru.
Ja sam jednom već dobila (ljubazan) poziv od jednog adventiste.
Rekla sam mu da hoću, ali samo ako me pamet ostavi.

Nešto u ovom stilu:

preuzmi.jpg
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
преузимање (5).jpeg

Slika iz teksta "PAPA PIJE VINO IZ SRBIJE"



POP BLAGOSILJA RAKIJU



PIJANI POP
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Rekla sam mu da hoću, ali samo ako me pamet ostavi.

Lepo je to što si napisala, još je ljepše što si mu tako rekla. No ipak ne treba preterivati, i treba i te kako biti svjestan jedne činjenice:

Oni, subotari, naime vjeruju da su posednici istine a da je ono što Crkva uči i propovjeda iskvareno, korumpirano, te stoga svako naše iznošenje istine njih ne samo da vređa, jer im to umanjuje važnost koju su ulaskom u kult prevarantkinje iz Maine-a USA dobili, nego ih i učvršćuje u "veri", jer arogantno misle (tako su naučeni, programirani() da se Isusove reči odnose na njih.

Oni poput bezumnika veruju da svetu donose pravog Krista (koji nije Bog, nego ćato, anđeo, posinjeno stvorenje, sve samo ne Bog) i spasenje.

Otuda i histerično napadanje na sve ostale, otuda teme u kojima se Crkva Kristova napada, štovanje svetaca naziva idolatrijom i tome slično.

Shvatimo, oni su programirani, posednuti i uvereni da su "verni ostatak"...


Kako onda takve posenute umove ubediti u istinu?

Zato im ne treba dati da se lažno predstavljaju, zato i treba dekonstruisati, na svakom mestu, na sve načine sve blasfemije, sve laži, sve sotonske boleštine njihovog kulta.


Ne da bi se oni obratili, jer to je na Bogu, koji ima načina da slomi volju svakome od nas. Nego da subotari svojim lažima, svojim sotonskim kultom ne bi duše nevinih i neobaveštenih vodili ravno u PAKAO.

Jesu li Sola Scriptura?

NE, i to lažu, jer u PIsmima nigde ne piše ono što oni propovedaju

Jesu li Kršćani?

Ne, jer Krist nije ćato, nije anđeo, nije posinjeno stvorenje, i NIJE LAŽOV.

Pa šta su onda?

Šta je onda Adventizam?

Kult, otpadnički kult,

Otpali su od Sola Scriptura otpada, otpali su od Crkve...

Oni su da upotrebim izraz njihove prevarantkinje koju drže "svesvetom" i emanacijom Duha Svetoga, OMEGA OTPAD.

NE ljudi, nego VERA, IDEJA....
 
Natrag
Top