EGWisti (subotari) - rodilo ih bogohulništvo

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
No, proveriću, videću kontekst svega, pa ćemo izvući zaključak.

Ovo drugo proveravam kad stignem.

Baš kako sam i mislio. Prestali subotari braniti svoju proročicu da je bila alkololičarka. Niti je brani tripo, niti Kainos, niti Laodikeja a odustao i Jovan. A kako je i braniti kad je sama "jadnica" ostavila svjedočanstvo kako se tjednima borila na "život i smrt", apstinirajući od alkohola. Nizašto se nisu tako usrdno molili Bogu, piše sama Ellen White, koliko su se molili da da joj muke prođu i da se izvuče iz alkoholizma.

P.S. Čekat ćemo i moliti se Bogu za ove ovdje koji su zadojeni duhom "pijane proročice".
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Baš kako sam i mislio. Prestali subotari braniti svoju proročicu da je bila alkololičarka. Niti je brani tripo, niti Kainos, niti Laodikeja a odustao i Jovan. A kako je i braniti kad je sama "jadnica" ostavila svjedočanstvo kako se tjednima borila na "život i smrt", apstinirajući od alkohola. Nizašto se nisu tako usrdno molili Bogu, piše sama Ellen White, koliko su se molili da da joj muke prođu i da se izvuče iz alkoholizma.

P.S. Čekat ćemo i moliti se Bogu za ove ovdje koji su zadojeni duhom "pijane proročice".
Nisam još počeo...ima vremena. Laodikeja je objasnio nešto već. Nisi pročitao njegov post. Ja ću proveriti još.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pa tebe..ti pokrećeš teme pa se pokaže da nisi upravu. Tako da sam si se namestio. Da je neko drugi izneo pobijao bih njega. Sam si se postavio.

"Namestila se je vaša pijana proročica". A koliko je to sve očito najbolje pokazuje činjenica da je ne brani baš niti jedan subotar ovdje. Posebno to puno govori imajući u vidu kako ste sva četvorica subotara zatrovani njezinim "pijanim spisima".
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Baš kako sam i mislio. Prestali subotari braniti svoju proročicu da je bila alkololičarka. Niti je brani tripo, niti Kainos, niti Laodikeja a odustao i Jovan.


Ako čovjek dopusti da ga vode strasti, uvijek ima iznenađenja. Strasti su promjenljive i nije neobično ako se strastvena ljubav pretvori u odbojnost i mržnju. Ne bi me iznenadilo da se takvo što dogodi ovdje, ali mislim da se još neće zbiti. Da bi se "izbacila" Ellen White iz srca,mora se imati nekog drugog koji će zauzeti njezino mjesto. Neko drugo stvorenje ili Isus? S Isusom je uvijek teško, put vjere i nade je previše naporan za " proročke sinove". Primamljivije je nešto senzacionalno i originalno, nešto što nitko drugi nema, kao npr. razrađen scenarij svršetka svijeta. No moguće je da adventisti odbace Ellenino ime, ali neće njezine ideje.

Negdje si jako dobro napisao da je cilj oblatiti Katoličku (i Pravoslavnu Crkvu), ali više Katoličku,(jer su sami rekli da Pravoslavna nema takav utjecaj), da bi im se ostvarila želja da oni budu proslavljeni.
Uglavnom, njima nije bolje imati vrapca u ruci-to je premalo!- i dok god je golub na grani, oni imaju nadu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Negdje si jako dobro napisao da je cilj oblatiti Katoličku (i Pravoslavnu Crkvu), ali više Katoličku,(jer su sami rekli da Pravoslavna nema takav utjecaj), da bi im se ostvarila želja da oni budu proslavljeni.

Problem je što se nitko ne proslavlja po svojoj volji, jer to bi bilo: "usta moja hvalite me", nego nas drugi proslavljaju. U ovom slučaju je to Bog.

No, postavlja se pitanje kako bi to Bog mogao proslaviti nekoga tko negira Istinu, Njega mentalnim bolesnikom koji ne zna šta govori predstavlja, i "krštava" ne u Njegovo IME, nego u ume hrane crvima, pozajmljivačice, aloholičarke i prevaranta?

Naravno, oni, subotari, u svojoj egoentričnosti i kmečanju "mi smo proroci, mi smo ostatak", nesvesno i proslavljaju Boga, pokazujući kako se sledi laž, kako ne treba činiti.

Jadnici, nisu ni svjesni da svojim postojanjem samo i isključivo samo PROSLAVLJAJU upravo onu koju iz dna svoje nepostojeće (po njihovoj gatari) duše mrze.

Zaraženi njihovim, subotarskim "virusom", se kada jednom spoznaju istinu, ili okrenu ka negaciji Boga (postaju ateisti), što je i cilj subotarskog "božanstva", ili po Milosti Božijoj, vrate se u krilo Majke Crkve.

 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Citiraj ga ti do kraja, da vidimo gdje stoji "decembar".
Da vidimo ta učenja sektaša koje su osnovali masoni Miler, Vajt itd.
------------------------------------------------
Tradicionalne crkve, JS i drugi kažu.
-------------------------------------------------
Subota nije 7. dan i ne drži se fizički.

Biblija kaže ovo:
2. Mojsijeva 20,10 A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu; tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.
2. Mojsijeva 20,11 Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga.

I u NZ je to tako.

Luka 23,56Vrativši se pak pripraviše mirise i miro; i u subotu dakle ostaše na miru po zakonu.
----------------------------------------------------------------------------------------
Tradicionalne crkve, JS i drugi kažu subota je data samo Jevrejima.
------------------------------------------------------------------------------------------
Marko 2,27I govoraše im: subota je načinjena čovjeka radi, a nije čovjek subote radi.

I u SZ: Isaija 56,2Blago čovjeku koji tako čini, i sinu čovječijemu koji se drži toga čuvajući subotu da je ne oskvrni, čuvajući ruku svoju da ne učini zla.
---------------------------------------------------------------------------------------
Tradiocionalne crkve i većina protestanata kažu duša je besmrtna.

----------------------------------------------------------------------------------------



Biblija kaže da je smrtna.

Djela apostolska 3,23Djela apostolska 27,22

5. Mojsijeva 20,16 Isus Navin 2,13 Isus Navin 10,30 Isus Navin 10,32 Isus Navin 10,35 Isus Navin 10,40

1. Carevima 15,29 Isaija 53,12 Jezekilj 18,4 Jezekilj 18,20

-------------------------------------------------------------------------
kažu da mrtvi znaju i da su svjesni i da se mole za nas.
-------------------------------------------------------------------------

Biblija kaže da ne znaju ništa.


Mrtvi ne znaju ništa Propovednik 9,5-10

Mrtvi ne hvale Boga Isaija 38,18-19.

Mrtvi nemaju misli Psalam 146,4.

---------------------------------------------------
kažu da se mogu prizivati mrtvi ali sveci.
------------------------------------------------------

Biblija kaže da nema prizivanja mrtvih (ne kaže samo nepokajanih, nego svih).

Ponovljeni zakon 18,11nitko tko bi bajao, zazivao duhove i duše predaka ili se obraćao na pokojnike.

---------------------------------------------------------
kažu da će biti vječno mučenje nepokajanih.
----------------------------------------------------------
Biblija kaže uništenje.

Otkrivenje 21,8---Rimljanima 6,21----Rimljanima 6,23----Malahija 4,1------Mudre izreke 10,30 ----------Psalam 37,38------Izaija 5,24-----Ivan 15,6----Psalam 68, 2 -----Otkrivenje 20,9----Obadija 1,16----Isaija 9,18---------Psalam 10,16-----------Price Solomunove 24,20

----------------------------------------------------
kažu ima šanse za spasenje nakon smrti.
-----------------------------------------------------
Biblija kaže nema.

Jevrejima 9,27I kao što je ljudima određeno jednom umrijeti, a potom sud.

Po miretu bi trebalo da puste bogataša kod Lazara i Avrama.


Pismo kaže: Luka 16,26I preko svega toga postavljena je među nama i vama velika propast, da ovi koji bi htjeli odovud k vama prijeći, ne mogu, niti oni otuda k nama da prelaze.

-------------------------------------------
kažu nije grijeh klanjati se ljudima.

-----------------------------------------------
Djela apostolska 10,26I Petar ga podiže govoreći: ustani, i ja sam čovjek.

Pa čak ni anđelima.

Otkrivenje 19,10 I padnuvši pred nogama njegovima poklonih mu se; i reče mi: gle, nemoj, ja sam sluga kao i ti i braća tvoja koja imaju svjedočanstvo Isusovo. Bogu se pokloni; jer je svjedočanstvo Isusovo Duh Proroštva.
Otkrivenje 22,9 I reče mi: gle, nemoj, jer sam i ja sluga kao i ti i braća tvoja proroci i oni koji drže riječi proroštva knjige ove. Bogu se pokloni.



__________________

kažu jedno vaskrsenje.

____________________
Biblija kaže dva.

Otkrivenje 20,5Ostali mrtvaci ne oživješe, dok se ne svrši tisuća godina. Ovo je prvo uskrsnuće,

Dakle dva vaskrsenja.
___________________________
kažu nrtvi su na nebu kao duhovi.
_____________________________
Biblija kaže ovo:
Jovan 14,2 Mnogi su stanovi u kući oca mojega. A da nije tako, kazao bih vam; idem da vam pripravim mjesto.
Jovan 14,3 I kad otidem i pripravim vam mjesto, opet ću doći, i uzeću vas k sebi da i vi budete gdje sam ja.

Mrtvi izlaze iz grobova, a ne iz raja.

Jovan 5,28Ne divite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas sina Božijega,


Gdje čovjek ide kada umre do vaskrsenja??

Job 21,13Dane svoje završavaju u sreći, u Podzemlje (grob) oni silaze spokojno.

Psalam 49,15Poput stada redaju se u Podzemlju, smrt im je pastir, a dobri njima vladaju. Njihova će lika brzo nestati, Podzemlje će im biti postojbina.

Psalam 115,17Ne, Jahvu mrtvi ne hvale, nitko od onih što siđu u Podzemlje (grob).

Izaija 38,18Jer Podzemlje ne slavi te, ne hvali te Smrt; oni koji padnu u rupu u tvoju se vjernost više ne uzdaju.

Postanak 3,19U znoju lica svoga kruh svoj ćeš jesti dokle se u zemlju ne vratiš: ta iz zemlje uzet si bio - prah si, u prah ćeš se i vratiti.

Propovjednik 3,20Sve ide na jedno mjesto; sve je od praha i sve se vraća u prah.

Propovjednik 12,7I vrati se prah u zemlju, kako je bio, a duh se vrati Bogu, koji ga je dao.

Jov 34,15Izginulo bi svako tijelo, i čovjek bi se povratio u prah.

_______________________________
kažu razbojnik je bio u raju sa Isusom.
________________________________

Da li je razbojnik sa krsta bio u petak u raju???

"I reče mu Isus: 'Zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju." Luka 23.43

Grčki koine jezik (na kojem je NZ) nema znakove interpukcije. Ovaj stih uopšte ne mora imati ovakvu interpukciju. Može i ovako biti napisano.

"I reče mu Isus: 'Zaista ti kažem danas, bićeš sa mnom u raju." Luka 23.43

Da li je Isus tog dana bio u raju???

"Ne dohvataj se do mene, jer se još ne vratih k Ocu svojemu; nego idi k braći mojoj, i kaži im: vraćam se k ocu svojemu i ocu vašemu." Jovan 20.17

Dakle Isus nije bio tog dana u Raju nego u grobu.
________________________________________________
falš nauka kaže možemo se klanjati predmetima itd.
__________________________________________________
Biblija kaže da ne može.

2. Mojsijeva 20,5Nemoj im se klanjati niti im služiti, jer sam ja Gospod Bog tvoj, Bog revnitelj, koji pohodim grijehe otačke na sinovima do trećega i do četvrtoga koljena, onijeh koji mrze na mene;

___________________________________
kažu "Mi ne smatramo da su oni bogovi".
___________________________________
Biblija kaže da i prožrdljvci ne misle da je trbuh bukvalno Bog.

Filibljanima 3,19Kojima je svršetak pogibao, kojima je Bog trbuh, i slava u sramu njihovu, koji zemaljski misle.

___________________
kažu zakon je od Sinaja.
_____________________
Postanak 26,5a to zato što je Abraham slušao moj glas i pokoravao se mojim zapovijedima, mojim zakonima i odredbama!
___________________
kažu nema Milenijuma.
____________________
Milenijum će biti na nebu.
Otkrivenje 20,6Blažen je i svet onaj koji ima dijel u prvom vaskrseniju; nad njima druga smrt nema oblasti, nego će biti sveštenici Bogu i Hristu, i carovaće s njim hiljadu godina.

_________________________________
Lažna nauka kaže: Neće biti Zemlja pusta.
__________________________________
Zemlja ostaje pusta.

Mihej 7,13 A zemlja će biti pusta sa stanovnika svojih, za plod djela njihovijeh.

Jeremija 4,23 Gledam zemlju: pusta je, evo, i prazna, nebesa: svjetlost im iščezla.

Izaija 24,3 Opustošena će biti zemlja, opljačkana sasvim, jer je Jahve odlučio.

Jeremija 16,4 Ljutom će smrću pomrijeti, neće biti oplakani niti će se pogrepsti, biće gnoj po zemlji, i od mača i od gladi izginuće, i mrtva će tjelesa njihova biti hrana pticama nebeskim i zvijerima zemaljskim.

Jeremija 25,33 I u onaj će dan biti od kraja do kraja zemlje pobijeni od Gospoda, neće biti oplakani, niti će se pokupiti i pogrepsti, biće gnoj po zemlji.

_____________________________________________________

Lažna kaže mrtvima se propov. Jevanđelje (bukvalno mrtvima)
______________________________________________________
Biblija kaže ovim mrtvima.


Duhovno mrtvima:

"A Isus reče njemu: Hajde za mnom, a ostavi neka mrtvi ukopavaju svoje mrtvace." (Matej 8,22)

"Trebalo se razveseliti i obradovati, jer ovaj brat tvoj mrtav beše, i ožive; i izgubljen beše, i nađe se." (Luka 15,32)

"I nas koji bejasmo mrtvi od grehova ožive s Hristom (blagodaću ste spaseni)." (Efescima 2,5)

________________
Isus ustao kao duh

____________________


Biblija kaže u tijelu fizičkom.



Dokazi iz Biblije.



Dokaz broj 1 Isusovo tijelo neće vidjeti trulost.



Psalam 16,10 Jer nećeš ostaviti duše moje u paklu, niti ćeš dati da svetac tvoj vidi truhlost.



Djela apostolska 2,27 Jer nećeš ostaviti duše moje u paklu, niti ćeš dati da svetac tvoj vidi truhljenja.



U SZ je prorečeno da Isusovo mrtvo tijelo neće vidjeti trulost, neće strunuti. To je prvi dokaz da je On ustao u besmrtnom tijelu. To proročanstvo je potvrđeno u Djelima apostola.



Okultna učenja New Age i JS je da Isus nije ustao u besmrtnom fizičkom tijelu. Tim "dokazima" ću se kasnije pozabaviti.



Dokaz broj 2 Toma i njegova slaba vjera.



Jovan 20,27 Potom reče Tomi: pruži prst svoj amo i viđi ruke moje; i pruži ruku svoju i metni u rebra moja, i ne budi nevjeran nego vjeran.



Otkud duhu rebro?



Dokaz broj 3 apostoli



Luka 24,39 Vidite ruke moje i noge moje: ja sam glavom; opipajte me i vidite; jer duh tijela i kostiju nema kao što vidite da ja imam.

__________________

Isus nije Mihailo.

___________________


Da li je Hristos - arhanđel Mihailo?

Upravo oni koji smatraju da Arhanđel Mihailo nije Isus Hristos, spuštaju Hrista ispod sposobnosti i moći jednog stvorenog anđela, jer smatraju da Hristos nije bio moćan da junački brani Božji narod, a da jedan arhanđel Mihailo (po njima stvoreno biće) jeste bio sposoban da odbrani svoj narod. Naime, stih jasno kaže da NEMA NIKOGA ko bi mogao da junački radi na spasenju Božjeg naroda osim arhanđela Mihaila:

"I nema nikoga da junački radi sa mnom u tom osim Mihaila kneza Vašega." (Danilo 10,21)

Arhanđela Mihaila na taj način ti vernici ne stavljaju samo jednakim Hristu, već ga uzdižu iznad Hrista koji je jedini umro za grehe sveta i za koga Pismo kaže da ne
ma drugog posrednika između Boga i čoveka:

"Jer je jedan Bog i posrednik između Boga i ljudi, čovek Isus Hristos." (1.Timotiju 2,5)

Ako Mihailo nije Isus Hristos, onda ne bi bila tačna tvrdnja stiha iz Danila 10,21 da osim kneza Mihaila nema nikoga drugoga da junački radi za Božji narod, jer je Hristos taj koji se junački bori za svoj narod.

Govoreći o poslednjim događajima, upravo o vaskrsenju, Pismo kaže jedino za Hrista da on brani Božji narod:

"A u to će se vreme podignuti Mihailo veliki knez koji brani tvoj narod. I biće žalosno vreme... i mnogo onih koji spavaju u prahu zemaljskom probudiće se, jedni na život večni, a drugi na sramotu i prekor večni." (Danilo 12,1-2)

Kada čitamo u Pismu opise Drugog Hristovog dolaska, tada ne nalazimo nikog drugoga (nekog anđela) da brani Božji narod, nego samog Isusa Hrista. Zapazimo da se Arhanđel Mihailo prepirao sa đavolom i oko Mojsijevog tela:

"A Mihailo Arhanđel, kad se prepiraše s đavolom i govoraše za Mojsijevo telo, ne smeše prokleta suda da izgovori, nego reče: Gospod neka ti zapreti." (Juda 9)

U ovako važnom događaju, kada sotona optužuje Mojsija za njegove grehe i polaže pravo na njegovo telo, bilo bi nelogično da Hristos uopšte nije zastupljen, kada se ima na umu da je On imao ključnu ulogu u ispunjenju plana spasenja.
 
Natrag
Top