EGWisti (subotari) - rodilo ih bogohulništvo

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.345
Kada čovjek sebi posvijesti da su subotari sljedbenici bogohulnice i kradljivice, koja se uz to još navukla na alkohol i postala teška alkoholičarka, onda vas ne treba ništa čuditi od takvih ljudi. Što su privrženiji ovoj alkoholičarki, to s većom mržnjom nasrću na Krista i Kristovu Crkvu. Evo vam još jednom svjedočanstvo same proročice o tome koliko je duboko bila pala u toj svojoj ovisnosti.

"Bila sam se prepustila i udovoljila svojoj želji za octom. Ali uz Božju pomoć nadvladala sam ovu svoju ovisnost. Borila sam se protiv iskušenja, odlučna da me ta ovisnost ne savlada. Tjednima sam bila vrlo bolesna, ali ponavljala sam iznova i iznova, Gospodin sve zna o ovome. Ako ću i umrijeti, umrijet ću; ali neću se predati toj želji i potrebi. Borba se nastavljala, a ja sam tjednima bolne muke prolazila. Svi su mislili da je nemoguće da to preživim. Znate svi da smo se usrdno utjecali Gospodinu, a najgorljivije molitve bile su za moje ozdravljenje. Nastavila sam se odupirati želji za octom i napokon sam pobijedila. Sada više nemam potrebe kušati bilo što slično. Ovo iskustvo za mene je na mnogo načina imalo veliku vrijednost. Izvojevala sam potpunu pobjedu. (Ellen White, Letter 70, 1911, reproduced in Counsels on Diet and Foods, p. 485.)

Ova se izjava danas čini nevjerojatnom. Tko bi se mogao razboljeti i gotovo umrijeti, samo ako prestane piti ocat? Sam ocat (octena kiselina) ne izaziva ovisnost. Pa što bi to moglo biti? Ovu vrstu borbe prolaze svaki dan ljudi ovisni o alkoholu. Alkohol u octu izaziva ovisnost, i očito je da je i Ellen White bila ovisna o alkoholu u octu, a sama opasnost za život, koju je pretrpjela apstinirajući od alkohola (u octu), ukazuje na njenu ovisnost o alkoholu koja je vjerojatno trajala dugi niz godina. Simptomi koje navodi Ellen White u svom slučaju, bolest, borba, i simptomi odvikavanja, zapanjujuće su slični simptomima koje kronični alkoholičari osjećaju kada prestanu piti. Dodamo li ovome činjenicu da je Ellen White, po vlastitom priznanju i po svjedočenju nekih njenih poznanika i prijatelja, osim octa pila također i vina i žestoka pića, postaje posve jasan njezin alkoholizam i njezina borba "na život i smrt" koju je vodila tjednima kada je apstinirala.

Čovjek bi rekao da je čak u jednu ruku i razumije, točnije žali. Što biste vi kada biste se našli pritisnuti divljacima, kakvi su bili Joseph Bates i James White, prvi jer je umislio da je Mesija a drugi jer je "nanjušio novac", a njoj sedamnaest godina i netom proživljena trauma kad je dobila "kamenom u glavu"?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Čovjek bi rekao da je čak u jednu ruku i razumije, točnije žali. Što biste vi kada biste se našli pritisnuti divljacima, kakvi su bili Joseph Bates i James White, prvi jer je umislio da je Mesija a drugi jer je "nanjušio novac", a njoj sedamnaest godina i netom proživljena trauma kad je dobila "kamenom u glavu"?

Možda je i treba žaliti, no to je ne pere od činjenice da je bogohulila, niti tu činjenicu umanjuje.

Ps. Bates i White su nju i ostale "sestre" sasvim sigurno i seksualno iskorištavali. (što se da naslutiti iz dveju stvari, obojicu je nazivala ocem, i možda najvažniji dokaz, njen animozitet prema rađanju)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
"Nisam probala vino za koje tvrdite da nije opojno. Popila sam ukupno pola pinte vina, sa žlicom sirovog jajeta, koliko god mrzim okus vina ... " ( Ellen White, Testimonies in the Case of Elder E. P. Daniels, pp. 53-57; Letter dated August 1, 1888.)

Kada se vratiš sa odmora, imaš pune ruke posla. Ova izjava otrgnuta iz koneksta, i Elen ovde ne govori o pijenju alkoholbnog pića već o neopojnom vinu koje takođe smatra da nije dobro, ali ukazuje da je možda do sad tog vina sa kašičicom jajeta uzela pola pinte..do sada. Inače u istom tekstu osuđuje upotrebu alkoholnog vina i glasine da ona pije alkohlno vino.

Dakle istrgunuta izjaja iz kontesta i namerno delom pogrešno prevdena. Pravi prevod glasi ovako:

"Nisam testirala(a ne probala) vino za tvrdite da nije opojno. Možda sam do sada popila pola pinte, uzevši sa kašikom sirovog jajeta, koliko mrzim ukus vina".

Ona ovde jasno kaže da nije testirala ovo vino(za testiranje je potrebno pojenej u većim količinama, i to samog tog vina te u kontinuitetu..dakle nije tako pila to vino) ali u nastavku teksta kaže da je možda do sada popila sa jajetom "pola pinte". Jasno je da ona govori da je možda do sada popila tog neopojnog vina sa jajetom, ukazujući da prezire ukus vina.

Jasno je da Željko, ovde em prevodi pogrešno, em kontekstira pogrešno i iz tih lažnih konstrukcija izvodi zaključak da ona pije alkoholno vino i da se opija..zaboga. Nema od toga ništa...niti pije alkoholno vino niti se opija njime jer na kraju kaže "koliko mrzim ukus vina..da sam do sad moža popila pola litre tog neopojnog vina, sa jajetom..sveukupno za celog života".

Inače u tom pismu kaže još i ovo..šta Željko naravno nije preneo:


"Saznala sam da ste, izvinjavajući se zbog svoje prakse korišćanja vina, izjavili kako sam obaveštena, da su brat i sestra Vajt držali vino u svojoj kući i da su, prema vašim saznanjima, to koristili. Ovo, kao i izjava o pijenju čaja, nije tačna". (Ellen White, Testimonies in the Case of Elder E. P. Daniels, pp. 53-57; Letter dated August 1, 1888.)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Srušismo mit našeg Željka, još jedan u nizu. Što se korišćenja sirćeta tiče, već je pokazano da ona govori o sirćetu a ne o alkoholu u sirćetu. Sada je pokazno da ni vino alkholno nije korišćeno. Ni sirće ni vino sa alkoholom.

Mitologija je među nekih verujućima ovde izgleda dostigla neslućene razmere. Teorije zavere na sve strane. Ali hvala Bogu, Bog nas ne ostavlja neosvedočenima. Teško svetu kada bi živeo u ovim mitovima.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Osjetila sam potrebu za nekim jakim želučanim likerom, ali nije bilo ništa u kući osim soka od grožđa." (Ellen White, Manuscript Releases Volume Twenty-one, p. 114, paragraph 1.)

strong cordial (ili želudačni liker-tj. srdačno) je liker od soka :). Evo i za ovo objašnjenje i šta je cordial: https://en.wikipedia.org/wiki/Squash_(drink) Samo deo sa ovg sajta kaže ovako:

"Cordial", "diluting juice", and "squash" are similar products, although the products known as cordials tend to be thicker and stronger, requiring less syrup and more water to be blended.[citation needed] In British English, "cordial" refers to a sweet fruit-flavoured drink (as different from a syrup).[3] High juice is a type that contains a larger amount of juice, around 45%."

"У британском енглеском, "срдачан" "односи се на слатко пиће са укусом воћа (за разлику од сирупа). [3] Висок сок је врста која садржи већу количину сока, око 45%

"U Britanskom engleskom "srdačan" odnosi se na slatko piće sa ukusom voća(za razliku od sirupa). "Visoki sok" je vrsta koja sadrži veću količinu soka, oko 45 %."

Ostatak čini voda i šećer.

Eto još jedan mit i teorija zavere protiv Elen Vajt je pala. Elen ni na osnovu ovog teksta nije "priznala" da je pila vino ili alkohol. U ovom tekstu tražila je "cordial" piće sa visokom koncentracijom soka. Umesto toga naišla je samo na grožđani sok.

Zar nikome nije palo na pamet da Elen Vajt ovo piše javno, pa samim tim ne bi pisala nešto što se suproti onome što javno govori? Da je htela dasakrije nešto ne bi pisala javno. Koja je logika onih koji ovo vade od Elen Vajt da upotrebe protivu nje? Zar niko do sada da proveri šta je tačno rekla? Zar postavljaču ovakvih stvari nije palo na pamet da proveri i sam pre nego što napiše?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Sve ti je oboreno. Ni jedan ti argument ne stoji. Elen nije pila alkohol ni po jednoj tački optužbe koju si naveo.

Pa pošto nigde se ne kaže da pije, ne može biti alkoholičar. Nigde ga nije pomenula..a ono što si naveo..onaj broj tekstova kao prstiju na jednoj ruci, to si gradio na manipulativnom prevodu pojedinih reči u datim tekstovima.

No siguran sam da ti Željko voliš da piješ...Dalmatinska vina i rakije...zar ne? I onda tako pripit kad sedneš za komp..svašta ti se javi..jel tako Željko?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Odkad je Boga i svita, ni jedan alkoholičar nije priznao da je pijanica.

Niti bludnik da je bludnik, kockar da je kockar, lopov da je lopov....

Uvek, ponavljam od iskona su oni svoje grehe i pogreške pripisivali drugome i drugoga (drugo krivili za svoje stanje) i optuživali ih za svoje grehe.

Prenesemo li to na ovo, kurva je SDA, bogohulnik je SDA, idolatar je SDA.....

Sve što rod licemerni pripisuje Crkvi u stvari su oni....
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.345
Sve ti je oboreno. Ni jedan ti argument ne stoji. Elen nije pila alkohol ni po jednoj tački optužbe koju si naveo.

Pa pošto nigde se ne kaže da pije, ne može biti alkoholičar. Nigde ga nije pomenula..a ono što si naveo..onaj broj tekstova kao prstiju na jednoj ruci, to si gradio na manipulativnom prevodu pojedinih reči u datim tekstovima.

No siguran sam da ti Željko voliš da piješ...Dalmatinska vina i rakije...zar ne? I onda tako pripit kad sedneš za komp..svašta ti se javi..jel tako Željko?

Ćaća Martin ti se objesio, j.b.g..
 
Natrag
Top