EGWisti (subotari) - rodilo ih bogohulništvo

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Sada, ako izdvojimo jednu karakteristiku koja se ističe iznad drugih, za ocjenu lažnog proroka, to je onda nebiblijska praksa određivanja vremena za povratak našega Gospodina. Upravo mi danas svjedočimo baš ovakvom primjeru koji se događao vezano uz Williama Millera i Adventni pokret. Sama se ironija istine potrudila i učinila da se i vrijeme i stanje nakon antibiblijskog i promašenog Millerova proroštva nazovu „Velikim razočarenjem“.
----------------
Gore ti lijepo piše što je od đavla. Orgijanje s računanjem vremena o Isusovu dolasku, a u jednom takvom je rođena tvoja sekta.
Miler nije izučavao Danila 8 sa ciljem utvrđivanja datuma dolaska. To si zaboravio. Miler je izučava Danilo 8. A ti smatraš da svako izučavanje proroštva biva zabranjeno. Zar ne? Laici to ne smeju.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Miler nije izučavao Danila 8 sa ciljem utvrđivanja datuma dolaska. To si zaboravio. Miler je izučava Danilo 8. A ti smatraš da svako izučavanje proroštva biva zabranjeno. Zar ne? Laici to ne smeju.

Ja sam lijepo napisao što ja smatram, a napisao sam ti i što tvoji subotari smatraju. Što tebi nije jasno.

A da ste nastali u jednom takvom orgijalištu i orgijanju najbolje se vidi po vašim plodovima. Evo, na primjer, ti si sam priznao da si odbacio Boga i Spasitelja Isusa Krista.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Vi ne smete sami za sebe da istražujete proroštva i to je fakat.

Naravno da smijemo. Samo što mi kršćani to ne činimo pod patronatom i uz pomoć đavline, kao što je to u slučaju Millera i vas subotara.

Drugi fakat je da je Miler izučavao Danila 8. Šta tu nije jasno?

Sve je jasno i nije uopće sporan Danijel. Sporan je samo Millerov podstrekač i mentor, đavlina.

Međutim, Miller je svoju pogrešku priznao, ispričao se, a možda i pokajao. Ali vi subotari do dana današnjega nadahnjujete su upravo u kaljuži ovog "orgijališta adventnog naroda".

P.S. Što ti nije jasno? Pioniri ti rodili kopilad - dobro je prorokovao James White.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A ti smatraš da svako izučavanje proroštva biva zabranjeno. Zar ne? Laici to ne smeju.

I te kako smeju, samo što se to istraživanje ne čini da bi se saznalo nešto što niko saznati ne može.

Uzgred, Daniel 8 se ne odnosi na buduće događaje, nego na nešto što se već dogodilo:

Daniel8 prorokuje o Aleksandru Makedonskom i njegovim naslednicima... A ne o drugom dolasku Krista

Fakat.


Naravno da smijemo. Samo što mi kršćani to ne činimo pod patronatom i uz pomoć đavline, kao što je to u slučaju Millera i vas subotara.

Jadni Daniel (Balthazar) sotona ga je iskoristio da navede Millera i "decu" njegovu na svoju "rabotu"...



P.S. Što ti nije jasno? Pioniri ti rodili kopilad - dobro je prorokovao James White.

Hajd što kopilad i rodili, nego ta kopilad svojom kugom zaraziše mnoge.

Gledam sinoć ovo:


I posmatram kako EGWizam i njegove debilnosti utiču na naučnika...

Imao sam utisak da slušam kradljivca identiteta (tripo41) a ne naučnog radnika i akademski obrazovanu osobu

Svaka druga reč mu je "Biblija ovo, Biblija ono"...

Naravno, sada će se akoliti te kuge od kulta (rodilišta kopiladi sotonine) naći prozvanima da nekome pripisuju nešto.

Pomenuti kultisti, negiraju kredibilitet znanstvenicima Katolicima, nesvesni u svojoj aroganciji da je biti Katolik sve samo ne smetnja znanstvenom radu.

Uostalom, svi ti Katolički znanstvenici svoj katolicizam žive tako što ne dozvoljavaju da im se ideologija kontra znanja (genderizam, histerija, laži) mešaju i ometaju im znanstveni rad.

Dok sa druge strane, oni koji su svojom voljom primili kugu subotarstva, upravo propagiraju KONTRA ZNANJE.


Profesor Terzin može slobodno da iscepa svoju diplomu.

Mlada zemlja je mit pogubljenih "bible idiots" a čitavu im mantru ruše arheološki dokazi.


UNIVERZUM NIJE NASTAO ZA ŠEST ZEMALJSKIH DANA.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Naravno da smijemo.

Ne smete. Vaše lično tumačenje je zabranjeno. To što tumačite morate da konsultujete. Bez toga je od đavline kako ga zoveš.

Sve je jasno i nije uopće sporan Danijel.


Nije, jer Miler je proučavao Danila 8. Samo proučavanje Danlia 8 ili bilo kog proroštva je neophodno i potrebno(vama lično zabranjeno) tako da je Miler proučavao Danila 8 i nije činio nikakvu pogrešku.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Ne smete. Vaše lično tumačenje je zabranjeno. To što tumačite morate da konsultujete. Bez toga je od đavline kako ga zoveš.

Tako je, mi konzultiramo Duha Svetog, a ne đavlinu kako je činio William Miller, Ellen White i što činiš ti.

Nije, jer Miler je proučavao Danila 8. Samo proučavanje Danlia 8 ili bilo kog proroštva je neophodno i potrebno(vama lično zabranjeno) tako da je Miler proučavao Danila 8 i nije činio nikakvu pogrešku.

Pnz 18,20-22: A prorok koji bi se usuđivao govoriti što u moje ime što ja ne budem zapovjedio da govori i koji bi govorio u ime drugih bogova, takav prorok neka se pogubi.' Možda ćeš reći u svome srcu: 'Kako ćemo raspoznati riječ koju Jahve nije izrekao?' Kad prorok govori u ime Jahve pa to ne bude i riječ se ne ispuni, onda je to riječ koje Jahve nije kazao. U drskosti je taj prorok govorio. Nemoj od njega strahovati.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nije, jer Miler je proučavao Danila 8. Samo proučavanje Danlia 8 ili bilo kog proroštva je neophodno i potrebno(vama lično zabranjeno) tako da je Miler proučavao Danila 8 i nije činio nikakvu pogrešku.

Uključi malo CPU....

Nama ništa nije zabranjeno.

Vama jeste.

Daniel (ne igraj se istočnom ortografijom) prorokuje o Aleksandru Makedonskom, ne o Kristu.

Odakle Milleru da to poveže s Kristom?

Od sotone


Tako je, mi konzultiramo Duha Svetog, a ne đavlinu kako je činio William Miller, Ellen White i što činiš ti.

Sotonu "konsultuju" i "genijalci" tipa Terzina i Petrovića....


Pnz 18,20-22: A prorok koji bi se usuđivao govoriti što u moje ime što ja ne budem zapovjedio da govori i koji bi govorio u ime drugih bogova, takav prorok neka se pogubi.' Možda ćeš reći u svome srcu: 'Kako ćemo raspoznati riječ koju Jahve nije izrekao?' Kad prorok govori u ime Jahve pa to ne bude i riječ se ne ispuni, onda je to riječ koje Jahve nije kazao. U drskosti je taj prorok govorio. Nemoj od njega strahovati.

Nemoj tako, sada će da se "ubiju" da dokažu kako je to metafora....

Iskreno, čoveku je mnogo bolje za dušu da bude ateista ili da veruje u leteće mačke, nego li da dušu proda subotarskom bogu Samaelu i njegovim lažljivcima koji kopilad rodiše.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Tako je, mi konzultiramo Duha Svetog,

Ne, nego čoveka. Čoveka za koga se smatra "da ima Duha". Znači i ovde sam rekao istinu. Sami ne smete ni da pomislite da istražujete proroštva. Ali zato znate da cedite komarca kada tu slobodu sebi neko dozvoli..pa kako možete znati da li neko greši ili ne kada sami ne izučavate ništa. tj. ne smete?

Jednostavno ti koji ne smeš da izučavaš proroštva nemaš pravo da se upuštaš u tumačenje tuđih prionalazaka i razumevanja jer time kršiš zapovest tvoje zajednice da ne proučavaš sam i ne donosiš odluke sam u vezi nekog proroštva. Sam ne bi smeo ovako kao ti da se upuštaš u tumačenja.
 
Natrag
Top