Duhovni razgovori

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Infa, nećemo baš sve u isti koš. Bilo je svetaca i ljudi i Bog bio vidljiv po njima i njihovim dobrim djelima.
Sjećaš li se one scene iz Evanđelja kad Ivan i Andrija sretnu Isusa i upitaju ga: Učtelju, gdje stanuješ?
A On im reče: Dođite i vidite.
I dalje kaže Evanđeje: ostadoše kod njega onaj dan.
Zamisli, ajde, pokušaj zamisliti da ti i ja sretnemo Isusa i da nas pozove u kuću...Što bi ga ti pitao?
:dtyste:
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
uciteljice hmmmm ne znam sta ga ne bih pitao :D imao bih toliko pitanja da bi me verovatno izbacio na kraju iz kuce ahahhahaha
ali znam sta ga ne bi pitao, ne bih ga pitao: da li si ti bog
sta bi ga ti pitala
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Infa, nećemo baš sve u isti koš. Bilo je svetaca i ljudi i Bog bio vidljiv po njima i njihovim dobrim djelima.
Sjećaš li se one scene iz Evanđelja kad Ivan i Andrija sretnu Isusa i upitaju ga: Učtelju, gdje stanuješ?
A On im reče: Dođite i vidite.
I dalje kaže Evanđeje: ostadoše kod njega onaj dan.
Zamisli, ajde, pokušaj zamisliti da ti i ja sretnemo Isusa i da nas pozove u kuću...Što bi ga ti pitao?
:dtyste:

nemojte misliti da vas nije pozvao, u kuću svog Oca
ali vi to izgleda niste primjetili, niste se odazvali
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
uciteljice hmmmm ne znam sta ga ne bih pitao :D imao bih toliko pitanja da bi me verovatno izbacio na kraju iz kuce ahahhahaha
ali znam sta ga ne bi pitao, ne bih ga pitao: da li si ti bog
sta bi ga ti pitala

Haha, pa ne bi te izbacio...Navikao je Isus na ljudska zanovjetanja. Pa vidiš da se ni apostoli nisu znali ponašati uljudno i svašta Ga ispitivali i svađali se pred njim. Ti Ga ne bi pitao da li je On Bog, jer to već znaš, zar ne?
Što bih ga ja pitala? Ništa. Ali bih mu rekla, ono isto što mu i sad često puta kažem: Hvala ti Isuse, što si me stvorio... što si za mene trpio, hvala što mi opraštaš grijehe, hvala što me ljubiš...Tako otprilike, samo bih mu se zahvaljivala. I poljubila bih Ga, naravno. :dtyste:
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Tako otprilike, samo bih mu se zahvaljivala. I poljubila bih Ga, naravno. :dtyste:

sumnjam
iz jednog jedinog razloga
jer sam siguran, da bi ti Spasitelj odgovorio
odlazi od mene zli slugo, tako da ti ova želja pada u vodu

osim ako se pokaješ na vrijeme
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Haha, pa ne bi te izbacio...Navikao je Isus na ljudska zanovjetanja. Pa vidiš da se ni apostoli nisu znali ponašati uljudno i svašta Ga ispitivali i svađali se pred njim. Ti Ga ne bi pitao da li je On Bog, jer to već znaš, zar ne?
Što bih ga ja pitala? Ništa. Ali bih mu rekla, ono isto što mu i sad često puta kažem: Hvala ti Isuse, što si me stvorio... što si za mene trpio, hvala što mi opraštaš grijehe, hvala što me ljubiš...Tako otprilike, samo bih mu se zahvaljivala. I poljubila bih Ga, naravno. :dtyste:

pa ne znam da li je bog ali ga ne bih pitao za sigurno zato sto smatram da to nije bitno, ne sumljam u sebe i u svoju ispravnost kao coveka i osobu koja veruje u jednog boga za kojeg ne znam kako da ga iskazem i kako mu je ime posto je on sve i nemoguce ga je iskazati i objasniti ga
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Tako otprilike, samo bih mu se zahvaljivala. I poljubila bih Ga, naravno. :dtyste:

sumnjam
iz jednog jedinog razloga
jer sam siguran, da bi ti Spasitelj odgovorio
odlazi od mene zli slugo, tako da ti ova želja pada u vodu

osim ako se pokaješ na vrijeme
Kakav si to hrišćanin, spedy? Ako neko iskazuje ljubav prema istom onom Bogu u koga ti vjeruješ, umjesto da ga ohrabriš da nastavi tako, ti ga obeshrabruješ i ružno nazivaš zlim slugom. Misliš li da bi hrišćanstvo postalo ovo što je danas, da su se tako ponašali prvi apostoli i Isusovi sledbenici?
Ne reče li Isus: ne sudi, da ti se ne bi sudilo. Ako neko s ljubavlju priđe Isusu, ničije nije da ocjenjuje kakava je to ljubav do samoga Isusa.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
ne gospodine
isabela ne pokazuje ni najmanju ljubav prema Jehovi, Bogu
ja nisam nju nazvao slugom, nego sam rekao da če njoj Spasitelj reći
odlazi od mene zli slugo

da ona ljubi Boga, poštivala bi Božji Zakon
ja nemogu da joj dajem lažna ohrabrenja kako je u pravu, na pravom putu, jer vidim da nije
znači da je lažno hrabrim svjesno bi kršio 9.Božju zapovijed
pa kakav bi onda bio kršćanin, govorim drugima da je bitno poštivati Božji Zakon a sam ga ne poštujem
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
ne gospodine
isabela ne pokazuje ni najmanju ljubav prema Jehovi, Bogu
ja nisam nju nazvao slugom, nego sam rekao da če njoj Spasitelj reći
odlazi od mene zli slugo

da ona ljubi Boga, poštivala bi Božji Zakon
ja nemogu da joj dajem lažna ohrabrenja kako je u pravu, na pravom putu, jer vidim da nije
znači da je lažno hrabrim svjesno bi kršio 9.Božju zapovijed
pa kakav bi onda bio kršćanin, govorim drugima da je bitno poštivati Božji Zakon a sam ga ne poštujem
To znači da je za tebe Jehova jedan entitet, a Isus drugi, zar ne?
 
Natrag
Top