Duh sveti licnost - trece lice bozanstva

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
132
Da, kao što sam i mislio. Ima neki stih o biserima i domaćim životinjama, da ga ne citiram baš sad.
Što se tiče veštice i ogledala u zadnjem filmu o Snežani ja glavu stavljam na panj da je veštica Šarliz sto puta lepša od Kristen Stjuart. Ipak čovek mora u nešto da veruje pa makar verovao da ne veruje ni u šta.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
i ako moras da verujes treba da gledas da to verovanje ima bar malo smisla i logike
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
132
i ako moras da verujes treba da gledas da to verovanje ima bar malo smisla i logike
Da, slažem se. A po tebi, da li je logičnije verovati u ono što si lično doživeo, povinovati se mišljenju većine ili prihvatiti verovanje nekih autoriteta. Sa druge strane, ako si ateista, ovaj razgovor nema smisla i nije tema.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
treba dobro razmisliti o svakom mogucem zakljucku za odredjeno iskustvo i videti koji je najlogicniji i najbolji, to je suprotno od onoga sto vernici rade
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
132
treba dobro razmisliti o svakom mogucem zakljucku za odredjeno iskustvo i videti koji je najlogicniji i najbolji, to je suprotno od onoga sto vernici rade

Naprotiv, ako neko nije odgajan kao vernik, tradicionalista ili u službi politike, odnosno ako je kao zreo čovek doživeo nešto i prihvatio veru, možeš biti siguran da je proveo mnoge neprospavane noći razmišljajući o tome i sagledavajući stvari iz svih uglova. Ne tvrdim da je svaki od takvih ljudi u pravu i da će doneti iste zaključke. To je velika odluka koja menja čitav čovekov život i sigurno je nije niko tek tako olako prihvatio. A iz tvog posta vidim da ti nisi vernik pa s tobom o Svetom Duhu nemogu ni da raspravljam. Nemoj shvatiti kao uvredu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Šta je predstavljao svećnjak u starozavetnom hramu ?


sveti duh.jpgsvećnjak arc soft.jpg starozavetni svećnjak.jpgsedam duhova.jpg

Jedan čovek koji je imao iskustva sa duhovima i spiritizmom objašnjava da su demonske sile i njihovo delovanje raspoređeni po kontinentima. Njihova dužnost se ograničava na određenom kontinentu. To ne može da se proveri da li je tačno ili ne ali ako uzmemo u obzir ovaj primer sa sedam duhova koji su predstavljeni svećnjakom iz starozavetnog hrama može se zaključiti nešta slično da su njihove dužnosti takođe raspoređene na određenim prostorima.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Ja također imam iskustva sa duhovima. Još kao mali sam prizivao duhove. Svi smo prizivali dok smo bili na logorovanju sa izviđačima, pa u šatoru svako izabere svoju simpatiju kraj koje će da sedne, pa se onda curice stiskale uz nas kad ih je bilo strah a mi ih drpali. To mi je bilo prvo iskustvo sa duhovima, a i prvi fizički kontakt sa curama (ono, sa seksualnom konotacijom). Od tada sam imao mnoga iskustva, ali nikad previše, čak sam postao i isterivač duhova, ali duhove isterujem samo ženskama. Za muške se snađite negde drugde, ima tamo na paradi pa birajte. Kada mi se god pružila prilika ja sam svakoj opsednutoj ženskoj isterao svih sedam duhova. I ništa na silu. Po potrebi ja i uterujem duhove. Ustvari, uvek sam bio više uterivač duhova, sve prema potrebi kako koja milostiva izvoljeva ja se uvek trudim da zadovoljim. A vama ovde ja lično niti hoću niti mogu da uteram ni da isteram duhove i sve se bojim da vama ovde više nitko ne može pomoći. Probajte da odete kod hodže po zapis a ako ni to ne pomogne, kao što sam već rekao, možta tamo na nekoj paradi da se raspitate jer sam čuo da ima tamo neki koji muškima uteruju duhove pa možda nađete nekoga tamo ko će da vam ih istera.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Svaka čast samo znam jedno... pas koji laje ne ujeda. Ti si izgleda od onih kad im spomeneš neki broj oni odmah pomisle na dužinu one stvari. Ne znam zbog čega je to ali čini mi se da je u pitanju neki bag u ljudskom mozgu. Bolje i to nego da je u pitanju kompleks.:blum3:
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
A mi ne primismo duha ovoga svijeta, nego Duha koji je IZ BOGA, da bismo znali što nam je darovano od Boga."
(Prva poslanica Korinćanima 2:10-12)

Biblija nas ući, da je Bog jedinstvena osoba, SAMO JEDNA OSOBA. Kao što ste i vi kao ljudsko biće jedinstvena osoba JEDNO BIĆE, a ipak imate svoj duh, koji nije van vas kao nekak*vo posebno biće, nego je taj vaš, ljudski duh, DIO VAS, i ne može biti nezavisan od vas. Jer vjernici koji su bili u tami obično se pitaju kako razumjeti onda što je Duh sveti?
Pavao apostol nadahnut upravo tim Duhom svetim to objašnjava.
Duh sveti nije pobliže objašnjen u Svetim spisima, ali je jedno potpuno jasno objašnjeno, Duh Sveti nije Bog. Nije Jehovi Bogu ravan, i Duhu svetome se ne smije moliti. Jer moliti se smije samo Bogu. Ocu našemu, i našem Otkupitelju Isusu Kristu, ili se moliti u ime Isusovo.
Duh sveti je DUH BOŽJI, to je "Duh iz Boga..." (Prva poslanica Korinćanima 2:12) Taj Duh iz Boga je SVET jer je to Duh SVETOGA BOGA. Duh sveti je po onome što možemo razumjeti iz Božje Riječi djelujuća je moć Jehovina. Ova moć, može se nazvati i "SILA BOŽJA" ili energija Božja kojom Bog čini što god hoće. To je unutarnja priro*da Jehovina. Kao što čovjek ima svoj duh, i tim duhom razmišlja, zaključuje, izvršava stvorene planove itd.
Božja Riječ nas uči dalje: "Ili ne znate da su tijela vaša Hram Duha svetoga koji živi (prebiva) u vama, kojega imate OD BOGA i niste svoji." (Prva poslanica Korinćanima 6:19) "A tko se Gospoda drži, jedan je duh S Gospodom." (Prva poslanica Korinćanima 6.17)
Dalje nam govori Božja Riječ: "A za jelo prineseno na žrtvu idolima, ta znamo da idol nije ništa na svijetu, i da NEMA DRUGOGA BOGA OSIM JEDINOGA..!
Ali mi imamo SAMO JEDNOGA BOGA OCA, od kojega je sve, i mi u Njemu, i jednoga Gospoda Isusa Krista, kroz kojega je sve i mi kroz Njega." (Prva poslanica Korinćanima 8:1.6)
A zamjetite da u cijeloj knjizi Otkrivenje - posljednjoj knjizi Biblije nema nigdje niti jedne riječi o Duhu svetome, uopće se nigdje ne spominje?! Samo se spominju Otac i Sin. Jer Bog, naš Otac, On je tvorac našega spasenja i sva čast za to pripada Njemu i Njegovu Sinu, našem ljubljenom Spasitelju Isusu! Pavao apostol još dublje objašnjava tko upravlja svim silama, pa i darovima Duha svetoga: "i različite su sile. ali je JEDAN BOG koji djeluje (radi) sve i u svemu." (Prva poslanica Korinćanima 12:6) Bog, Jehova je SAMO JEDAN, On sjedi na svome uzišenom prijestolju, a svojim Duhom djeluje u cijelom svemiru, sve nadzire, sve kontrolira i čini kako mu je volja. "Gdje je jedan, nema posrednika. A BOG JE JEDAN." (Poslanica Galaćanima 3:20)
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
dodatak na prijašnji post

Božji Duh, Jehovina djelujuća moć, naziva sveti Duh Božji, a luciferov duh se naziva Zli duh đavolov. To su dva potpuno oprečna duha, dva potpuno različita svijeta, beskrajno udaljeni jedan od drugoga. I zato je tako veliko čudo kad se jedan griješnik pod djelovanjem silnog Duha Jehovinog - Duha svetoga obrati od grijeha u svetost. Taj čin, postupak, s pjesmom i veseljem pozdravljaju u Nebu sveti, uzvišeni anđeli, a raduju se i svi vjerni nepali svjetovi, počev od onih koji su blizu, do onih koji su daleko kroz sva zviježđa beskrajnog prostranstva.
Ovaj pali svijet na kojem živimo, ispunjen je zlim duhom đavolovim - duhom bezakonja, taj zli duh se manifestira na mnogo načina i na tisuće mjesta. Kroz psovke, hule, bestijalnosti, nasilje, prijevare, ubojstva, preljube, blud, laž, zavist, prežderavanje, sebičnost, okrutnost, ogorčenost, bijedu, glad, ratove.. . Ali hvala Bogu pa na ovom svijetu u korist vjernih ljudi, još uvijek djeluje i sveti Duh Jehovin, - duh pravde, taj Duh se manifestira preko onih ljudi koji hoće i služe Jehovi - "Jedinom pravome Bogu, i onome koga je On poslao Isusu Kristu..." (Evanđelje Ivan 16:3). I Duh Jehovin se očituje na mnogo načina i na tisuće i tisuće mjesta u korist "sinova ljudskih.." i to kroz: ljubazne riječi, poniznost, nježnost, miroljubivost, istinitost, spašavanje ljudskih života, bračnu vjernost, moralnu čistoću, radovanje zbog dobra bližnjemu, umjerenost, nesebičnost, osjećajnost prema patnjama drugih (i ljudi i životinja), pomirljivost, napredak, djeljenje svoga obilja s onima koji nemaju, postupanje na najpošteniji način, radost zbog napretka svojih bližnjih, mir.
Očito je dakle, da su to dva odvojena svijeta. Grijeh mrzi svetost, jer ona razotkriva njegovu strašnu rugobu i nakaznost. "Koji čini grijeh od đavola jer, jer đavao griješi od početka." (Prva Ivanova poslanica 4:8) Ovdje se misli na činjenje grijeha svijesno, usprkos spoznaji puta pravde, kao što je i đavo učinio, kada ga je Bog Jehova osvjedočio da je pogriješio i da nije u pravu - odbio se promjeniti, pokajati, i vratiti na put pravde.
tpbudg
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top