Duh sveti licnost - trece lice bozanstva

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
još jedan nepobitan dokaz iz Svetog Pisma

Duh Sveti sići će na te, odgovori joj Anđeo
- sila Previšnjega zasjenit će te: zato če se
dijete koje češ roditi zvati Svetim, Sinom Božjim.
Evanđelje Luka 1:35

dakle jasno i nedvosmisleno rijeć Božja govori da je Duh Sveti sila Božja
nikakva treća osoba božanstva
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
još jedan nepobitan dokaz iz Svetog Pisma

Duh Sveti sići će na te, odgovori joj Anđeo
- sila Previšnjega zasjenit će te: zato če se
dijete koje češ roditi zvati Svetim, Sinom Božjim.
Evanđelje Luka 1:35

dakle jasno i nedvosmisleno rijeć Božja govori da je Duh Sveti sila Božja
nikakva treća osoba božanstva


Postovanje Spedy,

cinimi se da si prevideo ovaj tekst koji glasi: "NEGO CETE PRIMITI SILU KAD SIDJE DUH SVETI NA VAS." Dela 1,8.
Duh Sveti je taj koji daje silu.


"I napunise se svi Duha Svetoga kao sto im Duh davase." Dela 2,2-4.

Duh Sveti dje darove vernicima: "A ON je dao jedne apostole, jedne proroke..." Efescima 4,11.
Vidis Spedy i to kaze Bozja rec.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
brate nevjerni
ništa je previdio nisam
nego se ti trudiš uzalud dokazati nešto nemoguće

kada si se već primio izljevanja Duha Svetog na apostole
onda prouči kako je taj Duh Božji sišao na njih

koliko ja vidim i čitam kao plameni jezik i sišao na glavu svakoga

dobro si napisao gore da se svi napuniše Duha Svetoga
dakle primili su SILU od Boga, nikakva osoba treće lice božanstva nije moglo ući u čovjeka

nisam još vidio ni čuo da neka osoba može ući u osobu

to vjerojatno ni sami kuhari ove lažne nauke neznaju

ćitaj starije objave adventista gdje ti jasno i glasno piše da je Duh Sveti Sila Božja nikakva osoba

brate nevjerni ipak ti nisi od jučer zar ne
tako da ipak mislim da ti znaš pravu istinu o Duhu Svetom
ali
nesmiješ o tome govoriti jer ti jezuti iz generalne konferencije to NE odobravaju
bojim se da su ljudi poput tebe, odstupili od istine radi što bi se reklo "za koji dolar"

anđelu crkve u laodiceji napiši
Poznam tvoja djela.. Otkrivenje 1:15
shvačaš da vas je Božansko oko pročitalo prije 2000.g
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
brate nevjerni
ništa je previdio nisam
nego se ti trudiš uzalud dokazati nešto nemoguće

Ja se uopste ne brinem sto mer ti nazuivas "nevernim" bratom ali mi je mnogo stalo do toga sta ce Onasj Gore reci i o tebi i meni.
-----------
kada si se već primio izljevanja Duha Svetog na apostole
onda prouči kako je taj Duh Božji sišao na njih

Hvala na savetu i to sam uradio.
Prvo na dan duhova pokazao se vidljivo u obliku plamena. Dali je tako.
prilikom Hristovog krstenja, pojavio se u obliku goluba. Da li sam u pravu?

Isus je naredio krstavanje novih vernika "U IME OCA I SINA I SVETOGA DUHA."

ZAR ZBILJA MISIS DA JE hRISTOS ZAPOVEDIO DA SE KRSTAVA U IME NEKAKVE SILE?

Kao sto sam naveo dokaze iz Bozje reci, Duh Sveti je licnost, tako ga naziva Hristos.

U 1. Mojsijevoj javlja se gde lebdi prilikom stvaranja.
Imenica za Boga Elohim upotrebljena u prvom poglavlju oznacava mnozinu znaci Boga Oca i Sina i Svetoga Duha.


Napisano je takodje: "DA NACINIMO COVEKA KAO STO SMO MI."
"Eto posta covek kao JEDAN OD NAS".
On ima funkciju ucitelja: "I kada On dodje pokarace svet za greh, i za pravdu i za sud." Jovan 16,8.

"A kad dodje Duh istine,UPUTICE VAS NA SVAKU ISTINU." Jovan 16,13,

"A kada doje On, Duh Sveti, UPUTICE VAS NA SVAKU ISTINU." Jovan 10,13.

"Nego cete primiti silu kad SIDJE DUH SVETI NA VAS." Dela 1,8.

Za mene su ovo nepobitni dokazi da je Sveti Duh licnost i TRece Lice Bozanstva, koji daje silu, deli duhovne darove Crkvi kako hoce po svojoj volji.

 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
za mene je nepobitan dokaz u mom odgovoru #51
iz Božje rijeći, Biblije

Duh Sveti sići će na te, odgovori joj Anđeo
- sila Previšnjega zasjenit će te: zato če se

dakle nama kršćanima je i dalje Duh Sveti Božja sila

a ti se zapitaj mika32
zašto ti tvrdiš da je Sveti Duh osoba
radi straha da te ne izbace iz crkve
ili ???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Samo ličnost može da ima atribute opisane u sledećim biblijskims citatima, a to su 1) ČULO GOVORA, 2) SLUHA, 3) OSEĆANJA LJUBAVI I MILOSTI, 3) VLAST 4) NEZAVISNOST U ODNOSU NA BOGA OCA..


SVETI DUH UCI LJUDE ISTINI I NAPOMINJE ISUSOVE RECI.

`A utešitelj, Duh Sveti, kog će Otac poslati u ime moje, On će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh.
( Jevandjelje po Jovanu 14. 25 - 26 ).

SVEDOCI ZA HRISTA:

`A kad dođe utešitelj, koga ću vam poslati od Oca, Duh istine, koji od Oca izlazi, On će svedočiti za mene.
( jevandjelje po Jovanu 15. 26 ).


UKORAVA SVET ZBOG GREHA, UPUCUJE NA ISTINU, GOVORI STO CUJE I JAVLJA LJUDIMA, PROSLAVLJA HRISTA:

`Nego vam ja istinu govorim: bolje je za vas da ja idem; jer ako ja ne idem, utešitelj neće doći k vama; ako li idem, poslaću Ga k vama.
I kad On dođe pokaraće svet za greh, i za pravdu, i za sud;
Za greh, dakle, što ne veruju mene;
A za pravdu što idem k Ocu svom; i više me nećete videti;
A za sud što je knez ovog sveta osuđen.
Još vam mnogo imam kazati; ali sad ne možete nositi.
A kad dođe On, Duh istine, uputiće vas na svaku istinu;
jer neće od sebe govoriti, nego će govoriti šta čuje, i javiće vam šta će biti unapred.
On će me proslaviti, jer će od mog uzeti, i javiće vam:
Sve što ima Otac moje je; zato rekoh da će od mog uzeti, i javiti vam. ( Jevandjelje po Jovanu 16. 7 - 15 ).

DUH RAZGOVARA SA LJUDIMA - IMA MOC GOVORA:

`I gle, beše u Jerusalimu čovek po imenu Simeun, i taj čovek beše pravedan i pobožan, koji čekaše utehe Izrailjeve, i Duh Sveti beše u njemu.
I njemu beše Sveti Duh
kazao da neće videti smrti dok ne vidi Hrista Gospodnjeg.
I kaza mu Duh te dođe u crkvu; i kad donesoše roditelji dete Isusa da svrše za Njega zakon po običaju,
I on Ga uze na ruke svoje, i hvali Boga i reče: Sad otpuštaš s mirom slugu svog, Gospode, po reči svojoj; Jer videše oči moje spasenje Tvoje, ( Jevandjelje po Luki 2. 25 - 30 ).

`I gle, čovek Arapin, uškopljenik, vlastelin Kandakije carice arapske, što beše nad svim njenim riznicama, koji beše došao u Jerusalim da se moli Bogu,
Pa se vraćaše, i sedeći na kolima svojim čitaše proroka Isaiju.
A Duh
reče Filipu: Pristupi i prilepi se tim kolima.
A Filip pritrčavši ču ga gde čita proroka Isaiju, i reče: A razumeš li šta čitaš?
A on reče: Kako bih mogao razumeti ako me ko ne uputi? I umoli Filipa te se pope i sede s njim.
( Dela apostolska 8. 27 - 31 ).

POSLANI OD DUHA SVETOGA:

`A kad oni služahu Gospodu i pošćahu,
reče Duh Sveti: Odvojte mi Varnavu i Savla na delo na koje ih pozvah.
Tada postivši i pomolivši se Bogu metnuše ruke na njih, i otpustiše ih.
Ovi dakle poslani od Duha Svetog siđoše u Seleukiju, i odande otploviše u Kipar. ( dela Apostolska 13. 2 - 4 ).

DUH IMA VLAST DA ZABRANJUJE I DOPUSTA OBJAVLJIVANJE JEVANDJELJA MEDJU LJUDIMA:

`A kad prođoše Frigiju i galatijsku zemlju, zabrani im Duh Sveti govoriti reč u Aziji.
A kad dođoše u Misiju hteše da idu u Vitiniju, i Duh ne dade. ( dela Apostolska 16. 6 - 7 ).

LJUBAV SVETOG DUHA - ON POSEDUJE OSECANJA I EMOCIJE:

`Ali vas molim, braćo, zaradi Gospoda našeg Isusa Hrista, i zaradi ljubavi Duha, pomozite mi u molitvama za me k Bogu; ( Rimljanima poslanica 15. 30 ).

DUH SVETI POSREDUJE ZA COVEKA SVOJIM MOLITVAMA:

`A tako i Duh pomaže nam u našim slabostima: jer ne znamo za šta ćemo se moliti kao što treba, nego sam Duh moli se za nas uzdisanjem neiskazanim.
A Onaj što ispituje srca zna šta je misao Duha, jer po volji Božijoj moli se za svete.
( Rimljanima poslanica 8. 26 - 27 ).

DUH SVETI RAZDELJUJE DUHOVNE DAROVE PO SVOJOJ VLASTI KAKO HOCE:

`A u svakome se pojavljuje Duh na korist;
Jer jednom se daje Duhom reč premudrosti; a drugom reč razuma po istom Duhu;
A drugom vera, tim istim Duhom; a drugom dar isceljivanja, po tom istom Duhu;
A drugom da čini čudesa, a drugom proroštvo, a drugom da razlikuje duhove, a drugom različni jezici, a drugom da kazuje jezike.
A ovo sve čini jedan i taj isti Duh razdeljujući po
svojoj vlasti svakome kako hoće.
( 1 poslanica Korincanima 12. 7 - 11 ).

NE ZALOSTITE DUHA - ON POSEDUJE OSECANJA I EMOCIJE:

`I ne ožalošćavajte Svetog Duha Božijeg, kojim ste zapečaćeni za dan izbavljenja. ( Efescima poslanica 4. 30 ).

SLAGATI DUHU SVETOME ZNACI SLAGATI BOGU JER JE DUH SVETI JEDNA OD BOZANSKIH LICNOSTI:

`A Petar reče: Ananija! Zašto napuni sotona srce tvoje da slažeš Duhu Svetome i sakriješ od novaca što uze za njivu?
Kad je bila u tebe ne beše li tvoja? I kad je prodade ne beše li u tvojoj vlasti? Zašto si dakle takvu stvar metnuo u srce svoje? Ljudima nisi slagao nego Bogu. ( dela Apostolska 5. 3 - 4 ).

DUH SVETI POSTAVLJA STARESINE I DELUJE U KORIST DRUGE DVE LIČNOSTI:

`Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom; ( dela Apostolska 20. 28 ).

DUH SVETI NEZAVISNA LICNOST U ODNOSU NA BOGA, KO POHULI NA BOGA OPROSTICE MU SE, A KO POHULI NA DUHA SVETOGA NECE MU SE OPROSTITI:

`Zaista vam kažem: svi gresi oprostiće se sinovima čovečjim, i huljenja na Boga, makar kakva bila:
A koji pohuli na Duha Svetog nema oproštenja vavek, nego je kriv večnom sudu. ( Jevandjelje po Marku 3. 28 - 29 ).
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
samo adventista može biti toliko uporan i braniti sve rimokatoličke zablude namjerno unešene u svijet
jer
ipak vama rimokatolici sjede u generalnoj konferenciji u washington d.c.

nama koji imamo vjeru Kristovu a ne svoju kao vi adventisti, nama Duh Sveti bio i ostao Snaga Boga JEHOVE, iliti sila
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti brate ne verujes reci Bozjoj, vec sebi.
Kada su ti ovako jasno izrecene istine u reci Bozjoj nepoznanica, onda si u velikom problemu, ili ne zelis namerno da ih prihvatis.
Adventisti nisu pisali bibliju,ovo je cista rec Bozja onakva kakva je napisana bez potrebe da se tumaci, ovo sto sam ti izneo o Duhu Svetome predstavlja nedvosmisleno ucenje Bozje reci, ti ga mozes prihvatiti ili odbaciti, sto je jasan pokazatelj na kom si putu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
adventistički tj. rimokatolički vjeronauk če ljude odvesti u potpunu propast
nema smisla da se raspravljamo dalje kada imamo poptuno različita uvjerenja

Biblija je naučavala odvijeka - dovijeka da je Duh Sveti slia Božja i amen

a neki novorođeni propovjednici mogu izvrtati jasne Biblijske istine
da, ali na svoju konačnu propast
s tim da budu spremni pred Bogom i Kristom odgovarati za svaku izgubljenu dušu koja je njihovom krivnjom propala

svako dobro druže-brate
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U redu.
Evo imas prilike da objasnis gore pomenute biblijske citate koje sam postavio - citat po citat, a koji nedvosmisleno govore da je Duh Sveti licnost, i da ima sve atribute licnosti 1) ČULO GOVORA, 2) SLUHA, 3) OSEĆANJA LJUBAVI I MILOSTI, 3) VLAST 4) NEZAVISNOST U ODNOSU NA BOGA OCA..

Zelim da vidim kako ti licno to tumacis..
 
Natrag
Top