Duh sveti licnost - trece lice bozanstva

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
E dobro, objasni ti meni sad ovako, propovedniče pravednosti. Ako je Sveti Duh Bog jednak Bogu Ocu kako onda jedan prašta hulu a drugi ne prašta. Ako su isti i jednaki obadva će ili praštati ili ne praštati. Ovde imamo hulu na Boga koja se prašta ali ako je sveti duh Bog onda i on treba da prašta kao i ovaj prvi jer hula na Boga se prašta, zar to nije paradoks ?
ispravno,hula na duha je hula na Boga,dali je u pitanju onda paradoks? svakako ne.rec je o tome da kada mi danas pohulimo na Duha mi smo sami sebe jednostavno izopstili od spasenja,jer svedocenje Bozje za spas nasih dusa se zavrsava misijom sv. Duha. iza tog svedocenja vise nema niceg sto bi Bog mogao da ponudi coveku.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Највећи проблем који ви сами себи и свом уму направите је што ви делите Бога на три дела (сачувај нас, Боже!), а сви који схватају Тројство никако не деле Бога. Нису то три човека па да буду заједно, већ три "елемента" која чине Бога и којима нам се Бог обраћа. Лаодикеја је доста добро објаснио, могу само да додам пар ствари. Ви видите Сина као неког ко је као син наш, а то је велика грешка, зато и не схватате. Син из Оца изиђе, а пошто је Бог Дух, тако и Свети Дух из Бога изиђе. То не значи да је независан као што смо ми међусобно независне јединке. Зато апостол Јован и каже да су Отац, Реч (Син) и Свети Дух ЈЕДНО (не заједно!).

Ако су три независна "елемента", онда би било - заједно, овако је ЈЕДНО (биће - Бог). Зато и рече Господ да се неће опростити хула на Духа Светога јер говорише фарисеји да је у Христу НЕЧИСТИ ДУХ! Ако Бог прашта хулу на Оца и Сина, на Духа Светога који испитује дубине Божије и који сведочи за истину и сам је Истина, хула и не може бити заборављена јер тако хулимо на биће Божије, суштину бића Божијег. То је Дух који је везивно ткиво бића Божијег и свега постојећег.

Јесу ли по вама, како тврдите, Отац, Син и Дух Свети независни? Никако! Отац и Син су једно (биће), а знамо да на Христу беше Дух Свети кога Бог посла да прослави Сина и да сведочи за истину, знамо и да Марија заче силаском Духа Светога и оно што се роди зове се Син Божији. То је обличје у коме се наш Бог посредством Духа Светога и Речи своје (Сина) оваплотио и објавио анђелима и људима. Нико пре тога не виде Бога.

15. Који је обличје Бога што се не види, који је рођен пре сваке твари. (Колошанима 1)


6. Који, ако је и био у обличју Божијем, није се отимао да се упореди с Богом;
7. Него је понизио сам себе узевши обличје слуге, поставши као и други људи и на очи нађе се као човек.
8. Понизио сам себе поставши послушан до саме смрти, а смрти крстове.
9. Зато и Бог Њега повиси, и дарова Му име које је веће од сваког имена. (Филибљанима 2)



5 .И сад прослави Ти мене, Оче, у Тебе самог славом коју имадох у Тебе пре него свет постаде.
6. Ја јавих име Твоје људима које си ми дао од света; Твоји беху па си их мени дао, и Твоју реч одржаше.
7. Сад разумеше да је све што си ми дао од Тебе.
8. Јер речи које си дао мени дадох им; и они примише, и познадоше истинито да од Тебе изиђох, и вероваше да си ме Ти послао. (Јован 17)



Авраам виде Бога, као и Јаков и Мојсије и Јеремија и остали, а да ли то значи да се Бог њима објавио да Га виде? Не. Он је посредством анђела (гласника) говорио. То су створена бића која је Бог створио и преко њих даље стварао и говорио. Дух Свети је преко пророка говорио. А када се Бог коначно објави да анђели и људи могаше да виде нешто? Тек оваплоћењем Речи, тада оно што се роди (Син Божији) који у обличју слуге дође, а иако беше и у обличју Божијем не хтеде да се упореди са Богом јер још не беше прослављен. Касније видимо да Син говори Оцу да Га прослави у Себе самог, јер у Њему беше и пре него што свет поста. То није световна и материјална логика, већ духовна истина и јединство Оца, Сина и Духа Светога.

1. Бог који је некада много пута и различитим начином говорио очевима преко пророка, говори и нама у последак дана ових преко Сина, (Јеврејима 1)


2. А кад они служаху Господу и пошћаху, рече Дух Свети: Одвојте ми Варнаву и Савла на дело на које их позвах (Дела 13)


6. А кад прођоше Фригију и галатијску земљу, забрани им Дух Свети говорити реч у Азији. 7. А кад дођоше у Мисију хтеше да иду у Витинију, и Дух не даде. (Дела 16)

5. И кад сиђоше из Македоније Сила и Тимотије, навали Дух Свети на Павла да сведочи Јеврејима да је Исус Христос.
(Дела 18)


11. И дошавши к нама узе појас Павлов и свезавши своје руке и ноге рече: Тако вели Дух Свети: Човека ког је овај појас, овако ће га свезати у Јерусалиму Јевреји, и предаће га у руке незнабожаца.(Дела 21)


25. А будући несложни међу собом, одлажаху кад рече Павле једну реч: Добро каза Дух Свети преко пророка Исаије очевима нашим26. Говорећи: Иди к народу овоме и кажи: Ушима ћете чути и нећете разумети; и очима ћете гледати и нећете видети.(Дела 28)

Дакле, не делимо ми Бога на три, већ говоримо да је Бог један, а Три Сведока што сведоче на небу су ЈЕДНО (не заједно).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Svi stvarni i nestvarni dokazi - pravi i lažni, jednako su i obavezno negdje zapisani. Ne postoji niti jedan dokaz da visi u vazduhu, a da nije negdje zapisan. I šta? Ako se pravi dokaz prezentuje u obliku u kome je zapisan, ti nećeš vjerovati u njega?

opet dolazimo do toga sta je dokaz? ako meni neko kaze da je dokaz nesto sto pise u bibliji, to za mene nije dokaz, npr ako pise o barci i svim zivotinjskim vrstama, onda mora da postoji dokaz o tome da je to bilo tako, ako nema dokaza o tome onda je to stvar slobodne volje, ako hoces da verujes u to veruj ako neces ne moras
dokaz je jedan stvar koja se iznosi nekome kao tvrdnja onoga sto on tvrdi, to je dokaz, a dokaz nije negde nesto napisano i to je to
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
receno je dobro da sveti duh ishodi ili izlazi odoca itd... kako ko topokusava doneti. zapravo se kaze da toje jedno.pa upravo buduci da Biblija je rekla da je Bog jedan u tri svoje manifestacije onda tu nema tri osobe vec jedna.Boga trojstvo cini "nesposobnim" da bude u isti cas u formi goluba na jordanu u sinu i na tronu u nebesima. Bog je svugde prisutni. on je jedan i ima svoje jedno ime spasenja Isusu Hristos. to ne cini tri vec jednog. a sustina prevare u ispovedanju trojstva jeste da se skloni bitno ime spasenja za oprost nasih greha.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
132
opet dolazimo do toga sta je dokaz? ako meni neko kaze da je dokaz nesto sto pise u bibliji, to za mene nije dokaz, npr ako pise o barci i svim zivotinjskim vrstama, onda mora da postoji dokaz o tome da je to bilo tako, ako nema dokaza o tome onda je to stvar slobodne volje, ako hoces da verujes u to veruj ako neces ne moras
dokaz je jedan stvar koja se iznosi nekome kao tvrdnja onoga sto on tvrdi, to je dokaz, a dokaz nije negde nesto napisano i to je to

Da li bi ti bio dovoljan dokaz da upoznaš nekog ko tvrdi da ima neki od darova Svetog Duha opisanih u Bibliji i da eventualno prisustvuješ korišćenju istih?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ako je Bog ujedno i Isus i Sveti Duh, odnosno ako je to jedna ličnost, kome se onda Isus obraća i moli, kome se u tom slučaju moli Sveti Duh ako on nije ličnost nezavisna od Boga?

"JER SAM DUH POSREDUJE ZA NAS UZDISAJIMA NEISKAZANIJEM"
"JA TEBE PROSLAVIH NA ZEMLJI"
"OCE PROSLAVI IME SVOJE, I DODJE GLAS SA NEBA, PROSLAVIO SAM I OPET CU PROSLAVITI"
"SAD PROSLAVI TI MENE OCE SLAVOM KOJU IMADOH U TEBI PRE NEGO SVET POSTADE"
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Da li bi ti bio dovoljan dokaz da upoznaš nekog ko tvrdi da ima neki od darova Svetog Duha opisanih u Bibliji i da eventualno prisustvuješ korišćenju istih?
ne bi bio, zato sto rekla kazala me ne interesuje, ovde svi nesto tvrde, mogu i ja da tvrdim da sam bio sa isusom i da mi je rekao da vam kazem da se smirite malo i da prestanete da lupate svasta
i samo jedno da kazem, sveti duh posedujemo svi od samog rodjenja, i darove svi imaju samo sto neki nisu uceni da ih spoznaju pa iz ne vide samim tim
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
132
Nisi komentarisao o ponudi da prisustvuješ korišćenju istih, ali pretpostavljam da tebi ni to ne bi bilo dovoljno pa se neću ni truditi dalje. A što se tiče lupanja ja vidim da o Svetome Duhu i o njegovim darovima ti znaš ili vrlo malo ili ništa. Prvo, Sveti Duh može da deluje kroz čoveka krštenog ili nekrštenog ako to zaželi ali tek krštenjem u Duhu on od čoveka pravi svoj dom. I tek tada čovek može da dobije neki od darova Svetog Duha koje mu se daju u vlasti.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
naravno da ne bi bilo dovoljno, imas ljudi koji nacine da nestane kip slobode pred hiljadama svedoka, i dalje svako normalan zna da nije nestao stvarno

Nisi komentarisao o ponudi da prisustvuješ korišćenju istih, ali pretpostavljam da tebi ni to ne bi bilo dovoljno pa se neću ni truditi dalje. A što se tiče lupanja ja vidim da o Svetome Duhu i o njegovim darovima ti znaš ili vrlo malo ili ništa. Prvo, Sveti Duh može da deluje kroz čoveka krštenog ili nekrštenog ako to zaželi ali tek krštenjem u Duhu on od čoveka pravi svoj dom. I tek tada čovek može da dobije neki od darova Svetog Duha koje mu se daju u vlasti.

I onda je ogledalo reklo vestici da je ipak ona najlepsa na svetu dok je mlada devojka iz sume zivela srecno do kraja zivota :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Nisi komentarisao o ponudi da prisustvuješ korišćenju istih, ali pretpostavljam da tebi ni to ne bi bilo dovoljno pa se neću ni truditi dalje. A što se tiče lupanja ja vidim da o Svetome Duhu i o njegovim darovima ti znaš ili vrlo malo ili ništa. Prvo, Sveti Duh može da deluje kroz čoveka krštenog ili nekrštenog ako to zaželi ali tek krštenjem u Duhu on od čoveka pravi svoj dom. I tek tada čovek može da dobije neki od darova Svetog Duha koje mu se daju u vlasti.

ma nemoj? uh sto si pametan, e ovde ste se lepo ogradili kao moze da deluje i u nekrstenom coveku sad sa tim mozete da kazete da na hiljade duhovnih ljudi sto nisu krsteni kroz njih samo deluje sveti duh, uh sto ste pametni pametnice nase xD sveti duh nema sta da pravi dom u coveku posto mu je covek dom od rodjenja, a krestenje je samo jedan ritual za zastitu i nista vise i prestanite da lupate i da od svake sitnice pravite fantaziju i nege nebulozne gluposti, ja ne znam sta je sa vama? kao da ste na lsd-u pa halucinirate, na cemu bre da prisustvujem? na skupu nekih nebuloznih fanatika kako se mlate nesto sto su utripovali u glavi? e bas bih voleo da vidim to i da se ismejem, e a jel mogu da snimam to da imam za uspomenu a i ovako kad budem hteo da se ismejem da pustim? pricao sam i gledao ljude iz crne ruze i jos nekih slicnih sekti, i svega sam se nagledao i naslusao, aj bas da vidim i te fanatike ako bogu da hodaju po vodi ili da izlece nekog dodirom onda mozemo o necemu da pricao, a ako se nesto mlate i klate i pricaju svasta opet imam zelju da vidim i to zbog smejanja, ali o svetom duhu nemamo sta da pricamo xD jos samo da mi kazu kako svetu duh prica umesto njih i to bi bio kraj xD
samo za kraj pametnice, sveti duh si ti
 
Natrag
Top