Duh,duša i telo

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
a ne smes da nas pozoves u grupu da se ne bi otkrilo da si izvrnuo nase reci!

A zašto bih, ni ovde niste u stanju da osporite nauku HAC. Koliko ti je besmislen komentar vidi se po tome da ja ovdje imam temu koja je ista kao i svrha grupe, dakle isto ovdje što dajem dajem i tamo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
A zašto bih, ni ovde niste u stanju da osporite nauku HAC. Koliko ti je besmislen komentar vidi se po tome da ja ovdje imam temu koja je ista kao i svrha grupe, dakle isto ovdje što dajem dajem i tamo.

Ako i ovde dajes isto, onda si zaista razbio s argumentima.. Napises dve reci tri i ocekujes da ti neko na to odgovori?

Zasto jedes i pijes, to ti je argumenat?

Bolje idi i odmaraj nego sto nabacujes postove bezveze.. Neces pobediti uzastopnim postovima nikad, mozes do sutra to da radis..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Naravno za tu temu je to sasvim dovoljno za osporavanje vaših besmislica.

To je smesno sta ti pises, veze s vezom nema, nije ni vredno komentara. Tu se ne govori o obicnom jelu i picu vec o praznicima kada se jelo i pilo, a oni nisu ucestvovali. Kakve veze tvoj komentar ima sa subotom da je senka?

Subota jeste za Pavla senka, i to se vidi iz jevrejima poslanice 3. i 4. poglavlja, gde on sedmicnu subotu simbolizuje i kaze da je ona senka odmora u obecanoj zemlji za jevreje. Ti ovo ne mozes pobiti ni na glavu da se nasadis! Znaci jeste senka!

I ne samo ona, vec i prva Bozja zapovest sadrzi - "simbolizam". Lepo ti pise da je Bog izveo svoj narod iz "egipta". Jevreje je stvarno izveo, a nas simbolicno (jer nas je spasao od ropstva grehu)! I kad ti tvrdis da u dekalogu ne mogu postojati simboli, ti se grdno varas, to veze sa teologijom nema sta ti ovde pises!

A buduci da su u dekalogu simboli (bar dva simbola), onda je tacno ono sto pise da "zakon u kamenje urezan slovima.. PRESTAJE", i to ti je lepo objasnio Pavle.. Zato se i govori o NOVOM Hristovom zakonu u NZ, i zato i jeste NOVI SAVEZ!

Ali buduci da si ti neozbiljan, nikakvih komentara i diskusije nisi vredan..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
vec o praznicima kada se jelo i pilo,

Tako se radi o prazničnoj suboti, a ne sedmičnoj.

Subota jeste za Pavla senka,

Ne može ta subota biti sjenka kada je u moralnom zakonu, a nigdje subota ne ukazuje na Isusa, nego Pasha.

Po tvojoj besmislenoj logici je onda trebalo da piše Subota naša Isus, a piše Pasha je Isus.

i to se vidi iz jevrejima poslanice 3. i 4. poglavlja,

To samo vidiš ti.

gde on sedmicnu subotu simbolizuje i kaze da je ona senka odmora u obecanoj zemlji za jevreje.

Što onda piše da je subota za čovjeka, a ne samo za Jevreje?

Ti ovo ne mozes pobiti ni na glavu da se nasadis! Znaci jeste senka!

Zato ja dajem ovo van foruma, a ne ti.

I ne samo ona, vec i prva Bozja zapovest sadrzi - "simbolizam". Lepo ti pise da je Bog izveo svoj narod iz "egipta". Jevreje je stvarno izveo, a nas simbolicno
Što onda 1. zapov. nije sjenka po tome?

I kad ti tvrdis da u dekalogu ne mogu postojati simboli, ti se grdno varas, to veze sa teologijom nema sta ti ovde pises!

Pa što onda nije sjenka 1. zapov. ?

A buduci da su u dekalogu simboli (bar dva simbola), onda je tacno ono sto pise da "zakon u kamenje urezan slovima.. PRESTAJE",
Hoćeš da kažeš da je Bog dao dekalog da bude Jevrejima urezan u kamenje, a ne u srce?

i to ti je lepo objasnio Pavle.. Zato se i govori o NOVOM Hristovom zakonu u NZ, i zato i jeste NOVI SAVEZ!
Ne postoji NOVI Hristov Zakon.

Ali buduci da si ti neozbiljan, nikakvih komentara i diskusije nisi vredan..
Zato ja dajem na FB , a ne ti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Tako se radi o prazničnoj suboti, a ne sedmičnoj.

Zasto ne bi mogao spomenuti sedmicnu subotu sa ostalim praznicima? Budalastina!

Ne može ta subota biti sjenka kada je u moralnom zakonu, a nigdje subota ne ukazuje na Isusa, nego Pasha.

Dokazi da u jevrejima 3. i 4. poglavlju subota nije senka odmora u obecanoj zemlji!? Ajde da te vidim!

nigdje subota ne ukazuje na Isusa

Ukazuje na odmor u Hristu, na izbavljenje od greha. Pavle je pisao u jevrejima poslanici o tome! Rec je o suboti koja je simbol toga!

Dokazi da nije simbol?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zasto ne bi mogao spomenuti sedmicnu subotu sa ostalim praznicima?

Pa nije sedmična subota praznik. Praznici su ukazivali na Isusa. Zato je Isus nazvan Pasha, a ne subota sedmična.

Dokazi da u jevrejima 3. i 4. poglavlju subota nije senka odmora u obecanoj zemlji!? Ajde da te vidim!

Pa tamo su ušli u obećanu zemlju oni koji su držali subotu.

Ukazuje na odmor u Hristu,

Subota ukazuje na stvaranje. Gdje stoji da subota ukazuje na Isusa, sedmična.

na izbavljenje od greha.
Zato i jesu spomenuti jela i pića. Kakve veze ima sedmična subota sa žrtvom na krstu, sa Isusom.

. Pavle je pisao u jevrejima poslanici o tome! Rec je o suboti koja je simbol toga!
Što onda ne piše Isus subota naša, nego PASHA naša.

Dokazi da nije simbol?
Ja i nisam došao da tebi dokazujem, ja sam došao da tebe otjeram od adventizma. I da uzmem vaše komentare za grupu.
 
Natrag
Top