Duh,duša i telo

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ma katastrofa, onaj gore ponavlja jedno te isto ko papagaj i vice - 'odgovor sam dao, istinu sam dao' a da pri tom nista nije odgovorio, sve je preskocio. Dok Tripo po obicaju spamuje i pominje 'favele i kartele' dotle Marko napada Shonea da je lazov i pri tom bira najlakse pitanje..

Ma nemam reci!

Sve su preskocili, s njima je stvarno nemoguce voditi ozbiljan razgovor! Oni se prave totalno blesavi.

I onda smo mi krivi sto se ne raspravlja o bibliji? Pa ovi bibliju preskacu, ne zele ocima da je vide!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ma katastrofa, onaj gore ponavlja jedno te isto ko papagaj i vice - 'odgovor sam dao, istinu sam dao' a da pri tom nista nije odgovorio, sve je preskocio. Dok Tripo po obicaju spamuje i pominje 'favele i kartele' dotle Marko napada Shonea da je lazov i pri tom bira najlakse pitanje..

Ma nemam reci!

Sve su preskocili, s njima je stvarno nemoguce voditi ozbiljan razgovor! Oni se prave totalno blesavi.

I onda smo mi krivi sto se ne raspravlja o bibliji? Pa ovi bibliju preskacu, ne zele ocima da je vide!

Prave blesavi? Prave se??? Ne, brate, oni se ne prave, nego pokušavaju da druge, sagovornike izlude.

A to se i dalo očekivati od onih kojima su Milerove laži i somnabulastičke izjave Ellen Gould Harmon White, "evanđelje".
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Prave blesavi? Prave se??? Ne, brate, oni se ne prave, nego pokušavaju da druge, sagovornike izlude.
Ne znam sta pokusavaju, ali im nece uspeti. Izbegli su sva pitanja i preskocili ih! To samo dokazuje da - nemaju istinu u bibliji, vec izmisljaju! Beze od biblije ko djavo od krsta!

I onda kazu mi se bavimo njihovom licnoscu? Pa cime da se bavimo, kad beze od biblije???

I sad ce onaj ponavljac opet skociti -'odgovor sam dao, ali vi istinu ne zelite'? Kakav odgovor, uzeo jedan citat i na njega odgovara (ponavlja nauceno napamet), a sve drugo je preskocio, pa to je zalosno!

Ne moze biblijom da dokaze da je SHEOL GROBLJE a ne moze da dokaze ni da je COVEK DUSA jer dusa ne postoji bez tela, a Bog ima dusu! Pa ispade onda i Bog telesan a znamo da je DUH! Katastrofa!

Ne razumeju da je izraz 'umrije dusa' narodni oblik izrazavanja a ne precizni teoloski termin, bukvaliziju bibliju i zato imaju problem!

I sad se nikako ne mogu izvuci i po ko zna koji put su saterani u cosak!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Ne znam sta pokusavaju, ali im nece uspeti. Izbegli su sva pitanja i preskocili ih! To samo dokazuje da - nemaju istinu u bibliji, vec izmisljaju! Beze od biblije ko djavo od krsta!

I onda kazu mi se bavimo njihovom licnoscu? Pa cime da se bavimo, kad beze od biblije???

I sad ce onaj ponavljac opet skociti -'odgovor sam dao, ali vi istinu ne zelite'? Kakav odgovor, uzeo jedan citat i na njega odgovara (ponavlja nauceno napamet), a sve drugo je preskocio, pa to je zalosno!

Ne moze biblijom da dokaze da je SHEOL GROBLJE a ne moze da dokaze ni da je COVEK DUSA jer dusa ne postoji bez tela, a Bog ima dusu! Pa ispade onda i Bog telesan a znamo da je DUH! Katastrofa!

Ne razumeju da je izraz 'umrije dusa' narodni oblik izrazavanja a ne precizni teoloski termin, bukvaliziju bibliju i zato imaju problem!

I sad se nikako ne mogu izvuci i po ko zna koji put su saterani u cosak!

Nego da se i ja javim nakon nekog vremena. U razgovoru sa jednim likom, kad sam spomenuo serbianforum religija, reče tamo je katastrofa, toliko mržnje nije nigdje vidio. To se da iščtiati iz svih vaših postova. Sad pitanje, zašto na ovom forumu raspravlja 5-6 istih ljudi, a na drugim forumima religije po 40-50 čak i više. Jedino mogu čestiati što na ovom forumu religija, koji je jedini takve vrste komentiraju vjernici, dok na drugim religija forumima imamo dosta nevjernika, i po koji budista. U čemu je mire problem? Znam da ćeš reći da su adventisti, tripo ili ne znam nija ko, otjerali sve druge forumaše. Zašto bi oni bili krivi, a ne recimo slap, darth ili ti? Pa svaka druga riječ je EGW na ovom forumu, avatar duha proroštva i što ti ja znam, samo što adventisti koriste spise iste. Zar to nije možda otjeralo sve ljude, jer se na ovom forumu ne pišu konstruktivne teme, samo one doktrinarne. Ja ne vidjeh ovdje neku praktičnu temu od vas - kako pobijediti grijeh, kako promijeniti naš karakter i slično. Što mogu gosti koji čitaju naučiti na ovom forumu? Nije ni čudo što ovaj poznanik gore veli da je ovdje katastrofa, a gdje su svi oni ljudi koji to čitaju, i nigdje javno kažu kakvo je ovdje stanje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ma katastrofa, onaj gore ponavlja jedno te isto ko papagaj i vice - 'odgovor sam dao, istinu sam dao' a da pri tom nista nije odgovorio, sve je preskocio.

Da, to je tako ali u snovima.

Onda dušu može ubiti tko god hoće. Metkom, bombom, granatom, nožem, strijelom, otrovom. :) A Isus reče - nebojte se ljudi, jer vam nemogu dušu ubiti. ;)

Po tvom shvatanju da je dusa nesto materijalno ili nematerijalno sto izlazi iz tela nakon smrti to je tako.

Po bibliji dusa nema oznaku entiteta, vec je to izraz koji predstavlja pojam zivota.

Zuiv covek je dusa, a ne njegovo telo kao materija.

Dakle, odgovor je:

-----------------------------------------------------

"Ne bojte se onih koji ubijaju telo a duse ne mogu ubiti"

Ovim recima Gospod Isus nije zeleo da prikaze kako u coveku postoji nekakva bestelesna dusa koja sa smrcu izlazi iz tela, vec da ukaze na to - da oni koji ubijaju telo nemaju vlast nad zivotom i to onim vecnim o vaskrsenju celog zivog coveka, vec da jedino Bog ima vlast da takvog coveka koga je neko ubio ( ubio mu telo ) ponovo ozivi kao dusu zivu ili zivo bice, i uvede ga u vecno Bozje carstvo, ili pogubiu vatri poslednjeg suda.

DUSA je ZIV COVEK, i tim izrazom je predstavljen pojam zivota i svega sto coveka cini zivim, njegove akcije i dela, razum, misli, i osecanja..itd..

"Ne bojte se onih koji ubijaju telo a duse ne mogu ubiti"

Ovim recima Gospod Isus nije zeleo da prikaze kako u coveku postoji nekakva bestelesna dusa koja sa smrcu izlazi iz tela, vec da ukaze na to - da oni koji ubijaju telo nemaju vlast nad zivotom i to onim vecnim o vaskrsenju celog zivog coveka, vec da jedino Bog ima vlast da takvog coveka koga je neko ubio ( ubio mu telo ) ponovo ozivi kao dusu zivu ili zivo bice, i uvede ga u vecno Bozje carstvo, ili pogubiu vatri poslednjeg suda.

Da vidimo sta u bibliji predstavlja dusa:

"I drugi anđeo izli čašu svoju u more; i posta krv kao od mrtvaca, i svaka duša živa umre u moru" ( otkrivenje 16. 1 - 3 )

"Svaka duša da se pokorava vlastima koje vladaju; jer nema vlasti da nije od Boga, a što su vlasti, od Boga su postavljene.
Tako koji se suproti vlasti suproti se naredbi Božijoj; a koji se suprote primiće greh na sebe" ( Rimljanima 13. 1 - 2 )

"A Josif posla i dozva oca svog Jakova i svu rodbinu svoju, sedamdeset i pet duša" ( dela 7. 14 )

"Ovo je narod što ga preseli Navuhodonosor: sedme godine tri hiljade i dvadeset i tri Judejca;
Godine osamnaeste Navuhodonosorove preseli iz Jerusalima osam stotina i trideset i dve duše;
Godine dvadeset treće Navuhodonosorove preseli Nevuzardan zapovednik stražarski Judejaca sedam stotina i četrdeset i pet duša; svega četiri hiljade i šest stotina duša" ( Jeremija 52. 28 - 30 )

Dakle, ovde u svim ovim i mnogim drugim tekstovima se radi o zivim ljudima.

Dusa je dakle ziv covek.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ne znam sta pokusavaju, ali im nece uspeti. Izbegli su sva pitanja i preskocili ih! To samo dokazuje da - nemaju istinu u bibliji, vec izmisljaju! Beze od biblije ko djavo od krsta!
I onda kazu mi se bavimo njihovom licnoscu? Pa cime da se bavimo, kad beze od biblije???

Gde si Mire. Daj ponovi jos koji put onu tvoju redovnu tvrdnju kako si nam sve dokazao. Zao nam je ali dopkaze jos nismo videli.
Kada ti ukazemo na bibklijski tekst, ti kazes to je narodni oblik. Da li je narodni ili andjelski vazna je cinjenica od koje ti stalno bezes.


Ne razumeju da je izraz 'umrije dusa' narodni oblik izrazavanja a ne precizni teoloski termin, bukvaliziju bibliju i zato imaju problem![/QUOTE]

Mire, trazi ti problem u svojim pricama, a mi ga nemamo. Biblija je potpuno jasna.

I sad se nikako ne mogu izvuci i po ko zna koji put su saterani u cosak![/QUOTE]

Ha ha ha .Mire, pa sto nam to nisi dosad rekao jer mi to jos nismo videli.
Kad vam navedemo jasne biblijske istine, vi kazete to je iz Starog zaveta! To je bilo samo za Jevreje itd.

Jos uvek cekamo na razumne dokaze, a ne na decije price.


25. Smrt i vaskrsenje
Plata za greh je smrt. Bog, koji je jedini besmrtan, podarice vecni život onima koje je otkupio. Do tog dana, smrt je besvesno stanje svih ljudi. Kada se Hristos, koji je naš život, bude pojavio, vaskrsli pravednici i živi pravednici bice proslavljeni i uzeti na nebo da docekaju svoga Gospoda. Drugo vaskrsenje, vaskrsenje nepravednih, dogodice se 1000 godina kasnije.
(Rimljanima 6,23; 1. Timotiju 6,15.16; Propovednik 9,5.6; Psalam 146,3.4; Jovan 11,11-14; Kološanima 3,4; 1. Korincanima 15,51-54; 1. Solunjanima 4,13-17; Jovan 5,28.29; Otkrivenje 20,1-10)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527

BIBLIJSKO UCENJE O STANJU MRTVIH

Mnogobosci veruju da je dusa stvorena medju bogovima negde u vazdusnim prostorima i
da s polja ulazi u telo. Prilikom smrti, kad telo umire, dosa se vraca u vazdusne prostore bogovima odakle je i dosla. Prema mnogobozakom ucenju, dusa ne umire, ona vecno zivi samo menja mesto prebivanja, izlazi iz jednoga tela pa ulazi u drugo i to nazivaju reinkarnacija.
Medjutim, biblijskoj teologiji takav pojam je nepoznat. Dusa umire u isto vreme kad telo umire. Ona ne postoji samostalno,odvojeno od tela.

Kako je Bog stvorio coveka?
Da bismo mogli pravilo shvatiti postojanje duse u coveku, korisno je da najpre proucimo
kako je Bog stvorio coveka? U Bibliji to je jasno izrazeno: “A stvori Bog coveka od prtaha
zemaljkoga, i dunu mu u nos duh (dah) zivotni, i posta covek dusa ziva.” (1. Mojsijeva 2,7
Bog je stvorio materiju (glinu) i od nje formirao ljudko telo, ali je to bio samo obican kip
u kome nije bilo zivota. Zatim je udahnuo u njega dah zivotni, i spajanjem daha zivotnoga sa mrtvom materijom, postala je ziva dusa ili zivo bice. Bog nije dusu doneo iz bilo kog drugog podrucja, ona je postala spajanjem daha zivotnoga sa telom. Tako je covek postao ziva dusa ili zivo bice.

Dr Rice (Rajs) to ovako objasnjava; “Izraz dusa ziva odnosi se na ceo organizam, a ne samo na jedan njegov deo. Dusa nije nesto sto se moze odvojiti od osobe. To je osoba u punom smislu te reci. Drogim recima, covek nema dusu, on je dusa.” (Introduction to Christian Theology,
p. 101)

Ko je izmislio ucenje u besmrtnosti duse?

Kada je Eva u Edemu rekla zmiji da im je Bog rekao, ako okuse ploda sa zabranjenog drveta da ce umreti, staje zmija odgovorila? “A zmija rece zneni: necete vi umreti.” 1. Mojsijeva 3,4) To je prva laz na ovoj zemlji, a nju je izmislio sotona. Sotona je Evi obecao vecni zivot u neposlusnosti.
Na tom laznom obecanju zasniva se ucenje o besmrtnosti ljudske duse.
Da je covek ostao veran Bogu i zapovesti koja mu je data, ne bi nikad umro. Bog je rekao: ”U koji dan okusis s njega, umreces.” (1. Mojsijeva 2,17) Dakle, vecni zivot mu je obecan pod uslovom, ako bude poslosan Bogu. Umesto da slusaju Boga, Adam i Eva poslusali su sotonu i stali na stranu pobune protiv Boga i Njegovog Zakona. Tako su oni i njihovi potomsti postali smrtni.
Apostol Pavle to ovako objasnjava: “Zato kao sto kroz jednoga coveka dodje na svet greh, i kroz greh smrt, i tako smrt udje u sve ljude, jer svi sagresise.” (Rimljanima 5,12) “Jer je plata za greh smrt.”(Rimljanima 6,23) Bog je jasno izjavio da ce neposlusnost doneti smrt, a sotona je izjavio da nema smrti. Koga vi slusate, Boga ili sotonu. Biblija jasno izjavljuje da po Adamu svi umiru.

Sta se desava prilikom umiranja?
Za vreme smrti desava se obrnuti proces koji je primenjen stvaranjem coveka. Kao sto je Bog stvorio coveka nacinivsi teolo od materije i dunuo mu u nos dah zivotni i spajanje daha sa telom je proizvelo zivu dusu, tako za vreme smrti, Bog uzima dah zivotni, a to je sila koja je ozivela telo, i tim razdvajanjem daha zivotnoga od tela, dusa umire. Ceo covek umire. Tako posle smrti dusa ne postoji, ona nije u telu, nije u grobu, nije u paklu niti u cistilistu. U tom stanju covekova licnost ne postoji, on je zasapo smrtnim snom, kao sto je to Gospod Isus objasni u slucaju Lazarove smrti, i u tom stanju ostaje sve do vaskrsenja. Za njega se vise nista ne moze uciniti, stranica njegovog zivota zapecacena je sve do vaskrsenja. U tom slucaju, molitve, drovi, pominjanja pokojnika, ne mogu promeniti njegovo stanje, on ce vaskrsnuti onakav kakav je umro.

Posle pada u greh, Bog je jasno odredio kuda ide covek posle smrti: “Jer si prah, i u prah ces se se vratiti.” (1. Mojsijeva 3,19) “Sve ide na jedno mesto, sve je od praha i sve se vraca u prah.”(Propovednik 3,20)
“I vrati se prah u zemlju, kako je bio, a duh se vrati k Bogu koji ga je dao.” (Propovednik 12,7) “Izadje iz njega duh (dah), i vrati se u zemlju svoju; taj dan propadnu sve pomisli njegove.” (Psalam 146,4)

Kad Bog od zivih bica uzme svoj duh ili dah zivotni, ona umiru. “Kad bi na nj okrenuo srce svoje, uzeo bi k sebi duh njegov i dihanje njegovo; izginulo bi svako telo, i covek bi se vratio u prah.”(O Jovu 34,14.15) A kad im Bog vrati duh ili dah, ona ponovo ozive. U viziji, Bog je rekao proroku Jezekilju za mrtve kosti koje je video: “Ja cu metnuti u nos duh, i ozivece... I udje u njih duh i ozivese” (Jezeklij 37, 5-10)

U Bibliji jasno je objasnjeno u kakvom stanju nalazi se covek prilikom umiranja:

“Taj dan propadnu sve pomisli njegove.” (Pslama 146,4)

“Mrtvi ne znaju i ne osecaju nita. “Jer zivi znaju da ce umreti, a mrtvi ne znaju nista... I ljubavi njihove i mrznje njihove i zaviisti njihove nestalo je i vise nemaju dela nigde ni u cemu sto biva pod sunce,” (Propovednik 9,5.6)
Mrtvi ne hvale Boga. “Nece te mrtvi hvaliti, Gospode, niti oni koji sidju onamo gde se cuti.” (Psalam 115,17)
Zato sve sto zelimo da ucinimo za one koji umiru, ucinimo to dok su zivi. Sve sto neko za
sebe moze da ucini i za svoje spasenje, treba da ucini dok je ziv, jos dok moze da prizna greh da se pokaje i da se moli Bogu za oprostaj. Posle smrti nema promene, sve je zapecaceno do vaskrsenja.

Hristos je stanje smrti nazvao spavanjem. “Ovo kaza, i potom rece im: Lazar nas prijatelj, zaspa; nego idem da ga probudim. Onda Mu rekose ucenici Njegovi: Gospode! Ako je zaspao, ustace. A Isus im rece za smrt njegovu, a oni misljahu da govri za spavanje sna. Tada im Isus kaza upravo: Lazar umrije.” (Jovan 11,11-14)

Vaskrsenje je jedina nada!
“Hristos je obecao: Ne divite se ovome, jer ide cas u koji ce svi koji su u grobovima cuti glas Sina Bozijega, i izaci ce koji su cinili dobro u vaskrsenje zivota, a koji su cinili zlo u vaskrsenje suda.” (Jovan 5, 28.19) Svojim izborom, danas odlucujemo u kojoj grupi cemo vaskrsnuti, u grupi onih koji ce, po Bozijoj milosti, primiti vecni zivot, ili u grupi onih koje ceka sud posle koga sledi druge, vecna smrt.


 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nego da se i ja javim nakon nekog vremena. U razgovoru sa jednim likom, kad sam spomenuo serbianforum religija, reče tamo je katastrofa, toliko mržnje nije nigdje vidio. To se da iščtiati iz svih vaših postova. Sad pitanje, zašto na ovom forumu raspravlja 5-6 istih ljudi, a na drugim forumima religije po 40-50 čak i više. Jedino mogu čestiati što na ovom forumu religija, koji je jedini takve vrste komentiraju vjernici, dok na drugim religija forumima imamo dosta nevjernika, i po koji budista. U čemu je mire problem?

Kao prvo, mi nikog ne mrzimo. A kao drugo, problem je u tome sto ste vi svojim oholim i prozelitizirajucim ponasanjem oterali sve sa foruma!

Vi forum dozivaljavate kao podrucje svog evangeliziranja a ne kao mesto za razmenu misljenja!

Pominjes budiste, pa kako budista ne bi pobegao kada ga odmah napadnete kao da je sam djavo. Kako bi musliman ostao na forumu kada ga odmah napadnete da je djavo, kako bi Jehovin Svedok komentarisao kada ih vijate i nabijate im na nos njihove navodne kontradikcije. I na kraju, kako ateista uopste moze ostati na forumu kada ga optuzite da je gresnik! Da li je Isus zeni uhvacenoj u preljubi nabijao na nos grehe? I sve ove sam branio od vasih besomucnih napada!

A nije to samo na ovom forumu, vec na svakom forumu na kojem ste zajedno katolici i vi. Forumi zatvorenog tipa kakav je tvoj ovo ne mogu da dozive, tamo retko koji katolik komentarise, a ti biras samo one umerene katolike, koji su na granici da postanu protestanti, takve prihvatate, a druge ne! Ko vam se suprotstavi ostrije, nastojite da ga pobedite argumentima pa kad ne uspe, nazivate ga neiskrenim, kad ni to ne upali onda ga izazivate da pukne i optuzite ga da je 'pokvaren' pa ga banujete.

Dakle, to kakvi su odnosi, uveliko zavisi od samog foruma i moderatora, odnosno koliko je forum demokratski. A vi ste ovde pokazali pravo lice!

Zavere spamovanja, banovanja (i ti si pozivao da se banuje Slap). I sad moralises.. Svaceg smo se nagledali..

A sad ti meni reci, da li smo mi ikog od vas pokusavali da banujemo ne racunajuci Tripa sto sam ja licno prijavio za politiku? Da li smo vam podmetali, da li smo vas izazivali da puknete i kazete nesto nepristojno, da li smo bombardovali pripremljenim tekstovima, da li smo lupali postove da zatvorimo stranicu , ko je prvi poceo? Pa index tema svedoci da ste vi prvi otvarali napadacke teme protiv nas. Otvori pa pogledaj, mislim da je prvu napadacku temu otvorio bas onaj vas adventista sto ima avatar na kom decak piski, do tad su pravoslavni i katolici pa i ateisti otvarali normalne teme.

Znam da ćeš reći da su adventisti, tripo ili ne znam nija ko, otjerali sve druge forumaše. Zašto bi oni bili krivi, a ne recimo slap, darth ili ti?

Zato sto nisu oni ni poceli, vi ste prvi poceli sa napadima. U pocetku ste kukali kako ste 'ugrozeni' kako vas nazivaju sektom, i nije vam bilo dosta, pa ste otvarali napadacke teme a da vas niko nije ni pominjao ni dirao! Jednostavno to vam je u opisu, vi ne bi ni bili 'protestanti' kad ne bi napadali! I na tim temama ste prvo poceli da nas napadate teoloski a onda krenuli jos zesce napadajuci i zutim stampom, nazivajuci svestenike i vernike licemerima, bolesnicima i slicno..

Pa svaka druga riječ je EGW na ovom forumu, avatar duha proroštva i što ti ja znam, samo što adventisti koriste spise iste.

Ti vidis samo jednu stranu, ja hvala Bogu vidim obe jer sam bio i adventista i pravoslavac. Da li je u redu da svaka vasa druga rec bude 'crkva kurva' , 'papa antihrist' , 'otpad i paganizam' , 'idolopoklonstvo'... Kako ste nas samo nazivali i nazivate nas da je to strasno zovete nas i 'kanibalima'?

Ali vi mozete Papu da nazivate svakojako, a mi EGW ne smemo? Taramanu su banovali sto ju je nazivao 'vesticom' a kad vi Papu nazovete 'antihristom' ili kao Luter 'vavilonskom bludnicom', onda to nije uvredljivo ni zabranjeno?

Izvini molim te!

Kada vam se uzvrati istom merom na napade i EGW nazove pravim imenom, onda to nazivate mrznjom, samo zato sto ne vidite svoje propuste!

Shvati da vi zanjete ono sto ste posejali! Da ste se drugacije postavili kao Jovan, koji iznese svoj stav a nikog ne napada, drugacije bi ljudi s vama razgovarali!

I evo, moja ponuda tebi, jer ja svakom dajem sansu, ja i ti mozemo lepo razgovarati kao sto i sa Jovanom razgovaram, ako zelis. Eto dokazi da adventisti nisu takvi kao ovi ovde..

Zar to nije možda otjeralo sve ljude, jer se na ovom forumu ne pišu konstruktivne teme, samo one doktrinarne. Ja ne vidjeh ovdje neku praktičnu temu od vas

Bilo je i prakticnih i konstruktivnih tema sa nase strane, pogledaj index tema. A vi ste dosli sa napadackim temama, prvi je bio onaj vas adventista sto piski na slici! To je sramota, kakav avatar takvo mu i ponasanje!

Dakle, odgovor je:

Molim te, nemoj vise da mi postavljas jedan isti post kao papagaj. Nisi mi nista odgovorio, izbegao si 99% mojih pitanja i odgovorio na jedan jedini stih!

Gde si Mire. Daj ponovi jos koji put onu tvoju redovnu tvrdnju kako si nam sve dokazao. Zao nam je ali dopkaze jos nismo videli.

To ne ponavljam ja, to ponavlja tvoj brat Laodikeja, on kad nema odgovor on ponavlja jedno isto, da je odgovorio, i pastira jedan isti zadnji post do besvesti! Sto mislim da nije ni dozvoljeno.

Zbog takve ignorancije, i vaseg izbegavanja da se suocite sa problemom i date adekvatne odgovore, zbog vaseg ignorisanja 99% nasih pitanja mi imamo i problem na forumu!

Vi na konstruktivan razgovor niste ni spremni, jer ne smete da dovedete svoju veru u pitanje, zato ponavljate do besvesti i kopirate, bavite se pastiranjem!

Dakle, vi vodite monolog a ne dijalog!

Zasto lepo ne kazete, kao sto bi ja na vasem mestu - 'trenutno nemam odgovor na to pitanje, potrazicu odgovor pa cu postaviti kad nadjem' ili 'ovo pitanje jeste kompleksno medjutim i pored problema, trenutno ne rusi koncepciju nase vere' i tako nam ostavite mogucnost za dalji razgovor?

Zasto ne mozete biti tolerantni i konstruktivni, priznati kad na nesto nemate odgovor, nego neprestano namecete svoje iako nemate validnu osnovu i to radite neprestanim ponavljanjem, zelite da vasa bude zadnja!

Uopste ne znate da razgovarate!

Zapravo vi i necete da razgovarate vec da namecete! Da sam i dalje adventista licno bi vas spasao, normalnom komunikacijom sa protivnikom, ali nisam, na vasu zalost.. Samo sebe kompromitujete ovakvim ponasanjem i niste ni svesni na sta to lici posmatracu, upropastiste sve pozitivno u adventizmu svojim nadobudnim ponasanjem!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top