Duh,duša i telo

UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Dusa nije nesto sto se moze odvojiti od osobe. To je osoba u punom smislu te reci. Drogim recima, covek nema dusu, on je dusa.” (Introduction to Christian Theology,
p. 101)
Poštovani Mire kako ti znaš što se događa s čovjekom nakon smrti. To nitko ne zna dok ne umre , a Biblija isto jasno kaže , duh ,duša ide Bogu gde nastavlja život sa Bogom .
Propovjednik 12,7 I prah se vrati u zemlju, onako, kako je bio, i duh se vrati k Bogu, koji ga je dao
Zato je meni zanimljiv biblijski izvještaj o oživljavanju sina jedne udovice. Da bi oživjelo to dijete prorok Ilija je zavapio k Bogu: "Jehova Bože moj, neka se vrati u dijete duša njegova. I Jehova usliši glas Ilijin, te se vrati u dijete duša njegova i oživje" (1.Kr 17:21,22
Bog nije u tijelo vratio krv, nego je ‘njegovu dušu’ vratio u tijelo , ili ako hoćeš dah životni , i tako je to dijete oživjelo , ako Bog vraća dušu u tijelo onda očito čovječja duša prilikom smrti odlazi k Bogu

Svise otimaju za dušu ,vjera i znanost , bogoslovija , i filozofija , etika ,i pedagogija , vjernici ,i bezvjernici , anđeli i , đavli . Tome se netreba čuditi . Jer od svega naovom svjetu duša čovječija je naj vrednija , jerje besmrtna .
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus je Bog. :) Njemu je sve moguće. On je uvijek i svugdje.

Isus u telu koji je umro u pravom smislu te reci za ljudske grehe, a ne bio ziv sve vreme.

Mrtvi su mrtvi, a ne zivi, i da je Isus nakon smrti bio ziv, on ne bi mogao biti spasitelj, jer nas spasava njegova smrt a ne njegov zivot van tela.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Kao prvo, mi nikog ne mrzimo. A kao drugo, problem je u tome sto ste vi svojim oholim i prozelitizirajucim ponasanjem oterali sve sa foruma!

Vi forum dozivaljavate kao podrucje svog evangeliziranja a ne kao mesto za razmenu misljenja!

Pominjes budiste, pa kako budista ne bi pobegao kada ga odmah napadnete kao da je sam djavo. Kako bi musliman ostao na forumu kada ga odmah napadnete da je djavo, kako bi Jehovin Svedok komentarisao kada ih vijate i nabijate im na nos njihove navodne kontradikcije. I na kraju, kako ateista uopste moze ostati na forumu kada ga optuzite da je gresnik! Da li je Isus zeni uhvacenoj u preljubi nabijao na nos grehe? I sve ove sam branio od vasih besomucnih napada!

A nije to samo na ovom forumu, vec na svakom forumu na kojem ste zajedno katolici i vi. Forumi zatvorenog tipa kakav je tvoj ovo ne mogu da dozive, tamo retko koji katolik komentarise, a ti biras samo one umerene katolike, koji su na granici da postanu protestanti, takve prihvatate, a druge ne! Ko vam se suprotstavi ostrije, nastojite da ga pobedite argumentima pa kad ne uspe, nazivate ga neiskrenim, kad ni to ne upali onda ga izazivate da pukne i optuzite ga da je 'pokvaren' pa ga banujete.

Dakle, to kakvi su odnosi, uveliko zavisi od samog foruma i moderatora, odnosno koliko je forum demokratski. A vi ste ovde pokazali pravo lice!

Zavere spamovanja, banovanja (i ti si pozivao da se banuje Slap). I sad moralises.. Svaceg smo se nagledali..

A sad ti meni reci, da li smo mi ikog od vas pokusavali da banujemo ne racunajuci Tripa sto sam ja licno prijavio za politiku? Da li smo vam podmetali, da li smo vas izazivali da puknete i kazete nesto nepristojno, da li smo bombardovali pripremljenim tekstovima, da li smo lupali postove da zatvorimo stranicu , ko je prvi poceo? Pa index tema svedoci da ste vi prvi otvarali napadacke teme protiv nas. Otvori pa pogledaj, mislim da je prvu napadacku temu otvorio bas onaj vas adventista sto ima avatar na kom decak piski, do tad su pravoslavni i katolici pa i ateisti otvarali normalne teme.



Zato sto nisu oni ni poceli, vi ste prvi poceli sa napadima. U pocetku ste kukali kako ste 'ugrozeni' kako vas nazivaju sektom, i nije vam bilo dosta, pa ste otvarali napadacke teme a da vas niko nije ni pominjao ni dirao! Jednostavno to vam je u opisu, vi ne bi ni bili 'protestanti' kad ne bi napadali! I na tim temama ste prvo poceli da nas napadate teoloski a onda krenuli jos zesce napadajuci i zutim stampom, nazivajuci svestenike i vernike licemerima, bolesnicima i slicno..



Ti vidis samo jednu stranu, ja hvala Bogu vidim obe jer sam bio i adventista i pravoslavac. Da li je u redu da svaka vasa druga rec bude 'crkva kurva' , 'papa antihrist' , 'otpad i paganizam' , 'idolopoklonstvo'... Kako ste nas samo nazivali i nazivate nas da je to strasno zovete nas i 'kanibalima'?

Ali vi mozete Papu da nazivate svakojako, a mi EGW ne smemo? Taramanu su banovali sto ju je nazivao 'vesticom' a kad vi Papu nazovete 'antihristom' ili kao Luter 'vavilonskom bludnicom', onda to nije uvredljivo ni zabranjeno?

Izvini molim te!

Kada vam se uzvrati istom merom na napade i EGW nazove pravim imenom, onda to nazivate mrznjom, samo zato sto ne vidite svoje propuste!

Shvati da vi zanjete ono sto ste posejali! Da ste se drugacije postavili kao Jovan, koji iznese svoj stav a nikog ne napada, drugacije bi ljudi s vama razgovarali!

I evo, moja ponuda tebi, jer ja svakom dajem sansu, ja i ti mozemo lepo razgovarati kao sto i sa Jovanom razgovaram, ako zelis. Eto dokazi da adventisti nisu takvi kao ovi ovde..



Bilo je i prakticnih i konstruktivnih tema sa nase strane, pogledaj index tema. A vi ste dosli sa napadackim temama, prvi je bio onaj vas adventista sto piski na slici! To je sramota, kakav avatar takvo mu i ponasanje!



Molim te, nemoj vise da mi postavljas jedan isti post kao papagaj. Nisi mi nista odgovorio, izbegao si 99% mojih pitanja i odgovorio na jedan jedini stih!



To ne ponavljam ja, to ponavlja tvoj brat Laodikeja, on kad nema odgovor on ponavlja jedno isto, da je odgovorio, i pastira jedan isti zadnji post do besvesti! Sto mislim da nije ni dozvoljeno.

Zbog takve ignorancije, i vaseg izbegavanja da se suocite sa problemom i date adekvatne odgovore, zbog vaseg ignorisanja 99% nasih pitanja mi imamo i problem na forumu!

Vi na konstruktivan razgovor niste ni spremni, jer ne smete da dovedete svoju veru u pitanje, zato ponavljate do besvesti i kopirate, bavite se pastiranjem!

Dakle, vi vodite monolog a ne dijalog!

Zasto lepo ne kazete, kao sto bi ja na vasem mestu - 'trenutno nemam odgovor na to pitanje, potrazicu odgovor pa cu postaviti kad nadjem' ili 'ovo pitanje jeste kompleksno medjutim i pored problema, trenutno ne rusi koncepciju nase vere' i tako nam ostavite mogucnost za dalji razgovor?

Zasto ne mozete biti tolerantni i konstruktivni, priznati kad na nesto nemate odgovor, nego neprestano namecete svoje iako nemate validnu osnovu i to radite neprestanim ponavljanjem, zelite da vasa bude zadnja!

Uopste ne znate da razgovarate!

Zapravo vi i necete da razgovarate vec da namecete! Da sam i dalje adventista licno bi vas spasao, normalnom komunikacijom sa protivnikom, ali nisam, na vasu zalost.. Samo sebe kompromitujete ovakvim ponasanjem i niste ni svesni na sta to lici posmatracu, upropastiste sve pozitivno u adventizmu svojim nadobudnim ponasanjem!


Dobro jutro brate Mire!
Hvala ti na predavanju i ukorima. Toliko si obuzet sa nama da si zaboravio da i si ti ovde. Probudi se! Otkudati pada napamet da adventistinapadaju vas, a vi drugo nista i ne radite nego nas napadate. Uzii Slapa i Dartha. Oni nista drugo ni ne pisu nego izmisljaju kojekakve gluposti i jedino nas napadaju. A U poslednje vreme i ti si im se pridruzio.
Stani pred ogledalo i procitaj ovaj tvoj komerntar onome sto je na drugoj strani i bices u pravu.
Ti si nas osudio, ali na nesrecu sebe si izostavio kao nekakvog sveca, a ono sto nama prebacijes i sam neprestano cinis.
Nego za pohvalu, jutros si zaboravio d aponovis: mi smovas pobedioli. dali smo nepobitne dokaze, uhvatili smo ih u lazi...
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Isus je Bog. :) Njemu je sve moguće. On je uvijek i svugdje.

Tačno, ali ne zaboravimo da je njihov "duh proroštva" celog svog boravka na zemlji imao ambivalentan odnos prema Isusu, u toj meri da je za nju, jer o njoj se radi, Isus bio samo stvorenje, tačnije nije bio svemogući Bog.

Uz sve to oni i dan danas, čak i kada ispovedaju veru u Trojstvo, ne ispovedaju veru u tri ličnosti, osobe, ipostasa jednog i jedinog Bića, nego u tri bića od kojih je svako na neki način Bog.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Poštovani Mire kako ti znaš što se događa s čovjekom nakon smrti. To nitko ne zna dok ne umre , a Biblija isto jasno kaže , duh ,duša ide Bogu gde nastavlja život sa Bogom .
Propovjednik 12,7 I prah se vrati u zemlju, onako, kako je bio, i duh se vrati k Bogu, koji ga je dao
Zato je meni zanimljiv biblijski izvještaj o oživljavanju sina jedne udovice. Da bi oživjelo to dijete prorok Ilija je zavapio k Bogu: "Jehova Bože moj, neka se vrati u dijete duša njegova. I Jehova usliši glas Ilijin, te se vrati u dijete duša njegova i oživje" (1.Kr 17:21,22
Bog nije u tijelo vratio krv, nego je ‘njegovu dušu’ vratio u tijelo , ili ako hoćeš dah životni , i tako je to dijete oživjelo , ako Bog vraća dušu u tijelo onda očito čovječja duša prilikom smrti odlazi k Bogu

Svise otimaju za dušu ,vjera i znanost , bogoslovija , i filozofija , etika ,i pedagogija , vjernici ,i bezvjernici , anđeli i , đavli . Tome se netreba čuditi . Jer od svega naovom svjetu duša čovječija je naj vrednija , jerje besmrtna .

Dobro jutro Antonija,
Volim taj tvoj komentar. Da li je Bog prilikom stvaranja Adama doneo dusu odnekle i li je dusa nastala onda kada je Bog sastavio dah zivotni sa telom?
Isti princip ponavalja se umiranjem, Bog uzima ono sto je dao coveku, a to nije dusa nego dah zivotni. I koliko god Bog ponovo da daha zivotnog javlja se ista ona dusa, a kad se dah zivotni rastavi od tela ceo covek umire. Zato za hriscane, nije vazan nekakav zagrobni zivot koji i ne postoji, nego Vazno je vaskrsenje. Kao sto je silni Bog oziveo kip od gline prilikom stvaranja, tako ce prilikom vaskrsenja oziveti i one koji su pomrli. Covek zaista umire i isti ce vaskrsnuti, a ako i posle smrti i dalje zivi onda vaskrsenje nije ni potrebno.


Tačno, ali ne zaboravimo da je njihov "duh proroštva" celog svog boravka na zemlji imao ambivalentan odnos prema Isusu, u toj meri da je za nju, jer o njoj se radi, Isus bio samo stvorenje, tačnije nije bio svemogući Bog.


Citaoci fpruma, ne verujte tome lazovu koji neprestano prosipa lazi o drugim. Elen Wajt nikad nije ucila ni verovala da je Isus SAMO STVORENJE, a da nije Bog.


Tri Lica Bozanstva u Delima Ellen White:

Bozanstvo i Hristova priroda
“Hristos, Rec, Jedinorodni od Boga bio je jedno sa vecnim Ocem - Jedno po prirodi, po karakteru, po namerama.” (Stvaranje - paterijarsi i proroci str. 34 org)

“Tako je Sin Bozji bio priznat kao Vladar neba slavom i cascvu JEDNAK sa Ocem.”
(Kosmicki konflikt, str. 495 org)

“Bozji Sin zauzeo je mesto na Ocevom prestolu, i slava Venog, Samopostojeceg okruzavala je Obojicu.”
(Stvaranje - patrijarsi i proroci str. 36)
“Otkupitelj sveta bio je ravan Bogu, Njegov autoritet bio je isti kao i Bozji autoritet. Izjavio je da ne postoji odvojeno od Oca. Vlascu kojom je govorio i cinio cuda, bila je licno Njegova, pa ipak, uverava nas da su On i Otac jedno.” R&H Jan. 7. 1890. p. 1.

“Knez sile zla moze da bude obuzdan jedino Bozjom silom, KOJA JE U TRECEM LICU BOZANSTVA, SVETOME DUHU.
(Special Testimonis, Seria A, No. 10. p, 32. 1897)


Uz sve to oni i dan danas, čak i kada ispovedaju veru u Trojstvo, ne ispovedaju veru u tri ličnosti, osobe, ipostasa jednog i jedinog Bića, nego u tri bića od kojih je svako na neki način Bog. [/QUOTE]

OVAKO CVERUJU ADVENTISTI:

2. Trojstvo
Postoji jedan Bog: Otac, Sin i Sveti Duh,
jedinstvo tri lica iste vecnosti. Bog je besmrtan, svemocan, sveznajuci, iznad svega i svuda prisutan. On je beskonacan i prevazilazi moc ljudskog shvatanja, ali ipak poznat preko svojih otkrivenja o Sebi. On je vecno dostojan da Ga sva stvorenja poštuju, obožavaju i da Mu služe.
(5. Mojsijeva 6,4; Matej 28,19; 2. Korincanima 13,14; Efescima 4,4-6; 1. Petrova 1,2; 1. Timotiju 1,17; Otkrivenje 14,7)


 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ma samo ponavljaju isto, a da odgovore na post i ne pomisljaju, 99% mojih pitanja izbegli..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Samo neki tako vjeruju. Eno tripo i Kainos tvrde da ste vi koji tako vjerujete "Omega otpadnici".
Pa i oni, "neki", koji tako veruju, a koje Kainos i trip041 nazivaju "omega otpadnicima", ne veruju u jedno i jedino Biće, nego u tri različita bića (i to jedva tri, jer se kao i braća im po Mileru, Džehovisti muče sa ličnošću Svetog Duha).

Ma samo ponavljaju isto, a da odgovore na post i ne pomisljaju, 99% mojih pitanja izbegli..

Tako ih je učio "duh proroštva". Da besomučnim ponavljanjem jednog te istog sebe "uteše" i druge zaglupe. U slučaju da im to ne uspe, ide tirada o tome da sagovornik "dovoljno ne voli Isusa", nije moralan, i ne "živi hrišćanskim" životom... kada ni to ne uspe, slede uvrede, pljuvanja, i nazivanje "zverima, sotonama, mentalnim bolesnicima i tome slično."
 
Natrag
Top