Duh,dusa i sveti duh

Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Roze Morno, to ti je onaj sto je prethodno bio satanista, pa se obratio u adventizam. Dok se borio da napusti satanizam, demon mu se javio i rekao - "gospodar zna da si radoznao, i da te interesuje religija, ne smeta njemu sto citas bibliju, i nas veliki svestenik dobro zna bibliju, ali zasto si odabrao crkvu koju nas gospodar najvise mrzi? Zivot ti je u opasnosti, vec je izdato naredjenje da budes ubijen, vrati se i gospodar ce ti oprostiti, on razume sve, ali ako izdas gospodara, neces se izvuci.."

Nisu ga mogli ubiti, jer ga je Bog zastitio. Ali iz ovoga se vidi, da nije bitna dogma kojom se mi ovde bavimo, niti pripadnost nekoj crkvi, jer Hristos nije podeljen, vec smo ga mi ljudi podelili, i svadjamo se oko nebitnih stvari. Tvrdimo da je samo u nasoj crkvi, dok u drugima nije. To nije tacno! Hristos je u svakoj crkvi koja uci evandjelje, jer osnovna poruka evandjelja je - KAKO POBEDITI GREH!

Ne bavi se on subotama, nedeljama, jelom i picem, besmrtnoscu duse.. to nije deo njegovog ucenja. Procitaj evndjelje uzduz i popreko, videces da je osnovna poruka vezana za to "kako pobediti greh" i "kako promeniti zivot"!

To je u 99% Hristovog ucenja! Sve ostalo je pomenuto usput..

A bavimo li se mi ovim stvarima? Ne! Mi se bavimo nebitnim stvarima!
Pa i nije baš tako Ellen White je nazvala katoličku crkvu kako je nazvala, a prije toga je to govorila i za ostale crkve što je govorila sve je ostalo zapisano u Velikoj Borbi na koji je stavila Božji pečat. Sasvim je prirodno da svatko brani svoju stranu tj ono što misli da je ispravno te se ima pravo i pobuniti.
Jest, čovjek bi se trebao mijenjati uz pomoć Božju ali ipak Spasenje je Božji dar nama. Dar je nešto što je poklonjeno. Kao što sam već napisala smatram da ljudi koji ne gledaju to kao dar zapadaju ili u beznađe (oni pošteniji) ili u samopravednost kao moderni farizeji današnjice i ralje licemjerstva. Dok je svijeta i vijeka uvijek je bilo rasprava, raspravljao se i puk i duhovnici, uostalom Bog nam je dao da razmišljamo, promišljamo i raspravljamo ne treba to uzeti k srcu previše i to je to. Pobjeđujemo grijeh kada radimo dobro drugima, samo to da ne radimo drugome zlo ne smišljamo im zamke kao što mnogi rade jedni drugima ili kad koriste razne tehnike manipulacije nad drugima a mi to ne radimo, već tim radimo dobro i pobjeđujemo grijeh, a ako možemo i više hvala Bogu! Bog zna svačiju situaciju i srce i što i koliko može u kojoj životnoj prilici. Zato razne vjerske sekte posebno legalističkog pravca (iako ne mora biti, kontrola je i u onim liberalnijim) nikad ne pobjeđuju grijeh jer se radi o kontroli nad drugim ljudskim bićem koje je Božje vlasništvo skupo plaćeno presvetom krvi Isusa Krista Sina Božjeg, a ne tuđe.
Svako dobro
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
U Katoličkoj crkvi to su strašni grešnici, a ‘prof., dr’ koji u adventističkim bolnicama ubijaju djecu jesu uglednici.

I jedni i drugi su vodje.. Ali ne mogu optuziti crkvu za to! Ni jedna ni druga ne uci takve stvari.

Crkva ASD ovo opravdava.

A gde opravdava? Miroljub pustao ASD videe moji osudjuju abortuse, kako onda crkva opravdava?

Oni u odredjenim slucajevima opravdavaju, kada je ugrozen zivot.

Ja to ni ne tražim, da se optuži nevine. Ali oni koji ubijaju jesu za osudu. Jednako za osudu, ne s istom krivnjom, su i oni koji opravdavaju ili žmire na ta ubojstva ili zlostavljanja.

Svako zlo je za osudu, ali abortuse ovde podrzavaju samo lazni adventisti. Njihova crkva ne uci da je to dozvoljeno. Te price o nekakvim ubistvima u ASD bolnicama, to su nedokazane stvari..

Je, vrlo opasna

Ne znam u cemu, kada je sustina evandjelja jednaka protestantima i katolicima, sto se tice moralnosti.

Znam da se ti boris protiv adventista, ali ja ovde nisam pricao prvenstveno o njima, vec o ostalim protestantima..

Da je dopušteno ubijati nerođenu djecu Isus nije propovjedao.

A gde pise da je dozvoljen abortus? Po pravilniku ASD abortus je dozvoljen samo ako je ugrozen zivot majke ili deteta, a ovi su zagovarali abortus u svakom slucaju.. Ja sam se najvise tome usprotivio, mada smatram svaki abortus nedozvoljenim.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
P.S. Ja ne mislim da je Kristova svaka i da je Krist u svakoj. Ovo je jako opasna teza.

Ja isto mislim da je opasna u razmišljanju kako je svejedno kojoj se crkvi pripada.
Krist je ustanovio Crkvu i ona je 20 stoljeća prisutna i živa samo i isključivo zbog toga što joj je Krist Glava.
Kažu da je Mahatma Gandh rekao kako Katolička crkva mora imati božansko porijeklo kad je opstala unatoč tolikoj pokvarenosti katolika.
Što se tiče spasenja drugih kršćana, samo Bog zna, ali ja vjerujem da će se spasiti svi koji su u životu nastojali ući na uska vrata, kako Isus kaže. Budući da je Isus Vrata, nužno je vjerovati da je Isus Bog.
Vjerujem da i među ostalim kršćanima ima svetaca i Božjih miljenika, kao što vjerujem da, na žalost, među katolicima ima ljudi koji sramote Crkvu i žaloste Krista i nisu dostojni nazivati se katolicima jer to svojim životom niječu.
Uvjerena sam, također, da će biti strože suđeni oni kršćani koji nisu živjeli u kršćanskoj ljubavi, oni koji svjesno i namjerno kleveću Crkvu, lažu i izmišljaju i ponižavaju druge da bi sebe izdigli.
Po ljubavi će znati da ste moji učenici...
Isus je tako rekao i svi ga moramo poslušati i nastojati biti bolji.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
I jedni i drugi su vodje.. Ali ne mogu optuziti crkvu za to! Ni jedna ni druga ne uci takve stvari.


A gde opravdava
? Miroljub pustao ASD videe moji osudjuju abortuse, kako onda crkva opravdava?


Svako zlo je za osudu, ali abortuse ovde podrzavaju samo lazni adventisti. Njihova crkva ne uci da je to dozvoljeno. Te price o nekakvim ubistvima u ASD bolnicama, to su nedokazane stvari..


A gde pise da je dozvoljen abortus? Po pravilniku ASD abortus je dozvoljen samo ako je ugrozen zivot majke ili deteta, a ovi su zagovarali abortus u svakom slucaju.. Ja sam se najvise tome usprotivio, mada smatram svaki abortus nedozvoljenim.

Pogledaj ovaj video, pa možemo nastaviti o ovome.

 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pogledaj ovaj video, pa možemo nastaviti o ovome.


Ma slusao sam ja to davno, i zaboravio sam sta prica, pogledacu opet..

Ali Slape, ovom coveku nije za verovati! On je antitrinitarac, a oni lazu sve u sesnaest! I crkva adventisticka nigde ne uci abortus, to sam proverio. Cak i da su neki u bolnicama to radili ili to rade danas, zvanicna doktrina ovo ne dozvoljava.

Posto doktrina ne dozvoljava, to znaci da ja ne mogu optuziti celu zajednicu, vec pojedince..

Ja znam da tebi ovo pase, kao kontra argumenat kada oni navode gadosti iz katolicke crkve, i tu imas pravo. Ali da na osnovu toga kazem kako je cela ta crkva zla i da podrzava abortus, to ne mogu, jer to ne bi bilo objektivno..

U svakom slucaju evo sad gledam..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
On nije dao nikakve zvanicne podatke o promeni stava crkve po pitanju abortusa. Ono sto sam ja citao iz zvanicnog pravilnika, je dozvoljen abortus u slucaju silovanja i ugrozenog zivota. U drugim slucajevima se ne dozvoljava!

Cak i da postoji promena stava crkve po tom pitanju, i da su kako on tvrdi sakrili od vernika tu svoju odkuku da ubijaju bebe iz bilo kog razloga, to samo govori o zlim ljudima na vrhu crkve, a ne o samoj crkvi, jer telo crkve nisu par ljudi koji sede na celu i donose odkuke! Crkva su ljudi koji je cine!

Nije ni Papa crkva, vec su to pojedinci koji tu crkvu cine. Papa moze biti dobar i los, moze doneti pogresne odluke, ali crkva kao telo sve jedno opstaje, jer crkvu ne cini jedan covek..

Ti promasujes poentu onoga sto sam ja napisao! Ja sam govorio o crkvi kao telu ljudi i zena, koji su zajedno ujedinjeni u obozavanju Boga, oni cine crkvu, a ne pojedinci koji misle da imaju pravo da budu Hristovi zamenici na zemlji i odlucuju u njegovo ime!

Ja govorim o duhovnoj crkvi, a ne o fizickoj vidljivoj crkvi! Bog ne shvata crkvu na isti nacin kao mi koji telesnim ocima posmatramo, i vdimo neku tamo instituciju na celu sa jednim covekom ili par njih koji odlucuju!

Hristos vidi vernike kao crkvu, a ne jednog coveka!

Dakle Slape, ti si promasio poentu onoga sto sam ja napisao i dajes mi argumente kako je ASD djavolska. Ne nije djavolska zbog tih par ljudi koji drze vernike u neznanju, osim ako su svi vernici te crkve ubice dece, a nisu!

Statistika svedoci da je vecina vernika ASD protiv abortusa!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ali Slape, ovom coveku nije za verovati! On je antitrinitarac, a oni lazu sve u sesnaest!

Mire, nemoj postati Jovan ili Laodikeja, koji tvrde da je dokaz da čovjek laže to što ima brkove. :) Čak i da je antitrinitarac, u čemu se ni ja s njim ne slažem, važno je jedino je li istina ono što govori o abortusu u crkvi ASD. A po onome što sam ja provjerio, čovjek o ovome govori istinu.

I crkva adventisticka nigde ne uci abortus, to sam proverio. Cak i da su neki u bolnicama to radili ili to rade danas, zvanicna doktrina ovo ne dozvoljava.

Posto doktrina ne dozvoljava, to znaci da ja ne mogu optuziti celu zajednicu, vec pojedince..

Ostavi link ili tekst gdje si provjerio i našao da adventistička ne dopušta abortus.

On nije dao nikakve zvanicne podatke o promeni stava crkve po pitanju abortusa. Ono sto sam ja citao iz zvanicnog pravilnika, je dozvoljen abortus u slucaju silovanja i ugrozenog zivota. U drugim slucajevima se ne dozvoljava!

Daj link za ovaj 'zvanični pravilnik'.

Cak i da postoji promena stava crkve po tom pitanju, i da su kako on tvrdi sakrili od vernika tu svoju odkuku da ubijaju bebe iz bilo kog razloga, to samo govori o zlim ljudima na vrhu crkve, a ne o samoj crkvi, jer telo crkve nisu par ljudi koji sede na celu i donose odkuke! Crkva su ljudi koji je cine!

Nego čije odluke bi se trebale poštivati, ako ne odluke onih koji su izabrani da donose odluke? Nemoj sam pljuvati po onome što si prije tvrdio i zastupao. Sjeti se, svim subotarima ovdje si tvrdio da se uopće ne moga smatrati i zvati adventistima sedmog dana ako ne prihvaćaju sve ono što odluče oni koji vode crkvu - što odluči vodstvo crkve.

Nije ni Papa crkva, vec su to pojedinci koji tu crkvu cine. Papa moze biti dobar i los, moze doneti pogresne odluke, ali crkva kao telo sve jedno opstaje, jer crkvu ne cini jedan covek..

Nije papa Crkva, točno, ali nema ni Crkve bez pape (vodstva). Ne zato što ja tako mislim i hoću, nego zato jer je Krist tako htio i Crkvu uspostavio. Jednako tako, ni pojedinci nisu Crkva. I ne samo da ljudi pojedinačno nisu Crkva, nego ni svi oni zajedno još uvijek nisu Crkva, ako nemaju sve nužne elemente da budu Crkva. A nužni zemaljski elementi da jedna zajednica bude Kristova Crkva jesu - Vodstvo Crkve, vjerni narod i nauk Crkve. Svi oni koji ne priznaju vodstvo i nauk Crkve, ne mogu se smatrati pripadnicima Crkve. Ovo si desetine puta ovdje ponavljao ovoj četvorice, a sada tvrdiš nešto drugo.

Ti promasujes poentu onoga sto sam ja napisao! Ja sam govorio o crkvi kao telu ljudi i zena, koji su zajedno ujedinjeni u obozavanju Boga, oni cine crkvu, a ne pojedinci koji misle da imaju pravo da budu Hristovi zamenici na zemlji i odlucuju u njegovo ime!

Još ću ti jednom ponoviti. Svi ovi zajedno - ljudi i žene ujedinjeni u obožavanju Boga - ako nemaju vodstvo Crkve i nauk Crkve nisu Kristova Crkva.

Dj 2,41-42: I oni prigrliše riječ njegovu i krstiše se te im se u onaj dan pridruži oko tri tisuće duša. Bijahu postojani u nauku apostolskom, u zajedništvu, lomljenju kruha i molitvama.

Ja govorim o duhovnoj crkvi, a ne o fizickoj vidljivoj crkvi! Bog ne shvata crkvu na isti nacin kao mi koji telesnim ocima posmatramo, i vdimo neku tamo instituciju na celu sa jednim covekom ili par njih koji odlucuju!

A tko govori da je Crkva institucija s jednim čovjekom. Ovo je već nekorektno mene s ovim dovoditi u vezu. Zatim, 'crkva' koja nije vidljiva također ne može biti Kristova Crkva. Jer Krist svoje poučava ovako:

Mt 5,13-16: "Vi ste sol zemlje. Ali ako sol obljutavi, čime će se ona osoliti? Nije više ni za što, nego da se baci van i da ljudi po njoj gaze." Vi ste svjetlost svijeta. Ne može se sakriti grad što leži na gori. Niti se užiže svjetiljka da se stavi pod posudu, nego na svijećnjak da svijetli svima u kući. Tako neka svijetli vaša svjetlost pred ljudima da vide vaša dobra djela i slave Oca vašega koji je na nebesima."
-------------------
Još jednom, Kristova Crkva je i nužno vidljiva, uz već spomenute elemente da ima vodstvo i da nasljeduje apostolski nauk.

Dakle Slape, ti si promasio poentu onoga sto sam ja napisao i dajes mi argumente kako je ASD djavolska. Ne nije djavolska zbog tih par ljudi koji drze vernike u neznanju, osim ako su svi vernici te crkve ubice dece, a nisu!

To da za novce ubija nerođenu djecu, nije jedina karakteristika adventističke crkve koja je svrstava u "služiteljicu sotoni". Evo, probaj ti meni odgovoriti na slijedeće pitanje:

Ima li Isusa Krista u zajednici koju je utemeljila Ellen White, u kojoj se ispovjeda vjera u Ellen White i njezine spise (adv. vj.br. 18), a da članovi te zajednice, čim doznaju da Ellen White nije prihvaćala Trojstvo, odbace Spasitelja i Boga Isusa Krista???
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Mire, nemoj postati Jovan ili Laodikeja, koji tvrde da je dokaz da čovjek laže to što ima brkove. :) Čak i da je antitrinitarac, u čemu se ni ja s njim ne slažem, važno je jedino je li istina ono što govori o abortusu u crkvi ASD. A po onome što sam ja provjerio, čovjek o ovome govori istinu.
Nije Andrew Michell antitrinitarac, zabuna dolazi jer ga prevode antitrinitarci. Abortus je ubojstvo i to nema veze s tradicionalnim gledištima, to sada žele prikazati kao da misle to samo neki zadrti vjernici i slično. Svaki pošteni doktor kada uđe dublje u tu tematiku priznaje da je tako. Iskreno, nisam ni ja mislila da je baš tako dok nisam baš nedavno pročitala mišljenje jednog doktora o tome, zapanjujuće ali adventističkog. Tako da moram priznati to jest nažalost ubojstvo nevinog, ali je to izrazito teška, tužna i ružna tema...
Sad da li ja smijem utjecati na slobodnu volju druge osobe to je isto pitanje.. smijem imati svoj stav o tome, ali ne znam da li smijem dirati slobodnu volju druge osobe. Nisam sigurna u to. Treba imati milosrđa prema drugom ljudskom biću, nedostaje u svijetu stvarnog milosrđa, a ima mnogo lažnog, patvorenog...
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Nego čije odluke bi se trebale poštivati, ako ne odluke onih koji su izabrani da donose odluke?

Ne mogu reći da li adventske zajednice podržavaju i odobravaju "pravo" žene na abortus ili ne, ali čini mi se da je upravo tako.
Ako su to zajednice koje nisu jedinstvene ni u teološkim pitanjima, da ni ne spominjem dogmatiku koju odbacuju s prezirom, kad im je svojstven taj protestanski duh slobodnog tumačenja Biblije, kad adventist kaže da u Bibliji ne piše da Bog zabranjuje abortus, kad " naša" zagrebačka adventistička zajednica nije suglasna s definicijom braka kao zajednice muškarca i žene, kad protestanske vođe i pastori sudjeluju na gay paradi, itd. Što se može očekivati?

Ipak, moram reći ću da sam jednom pročitala kako su katolici, židovi i protestanti, a među njima i adventisti, protestirali zajedno protiv abortusa i eutanazije.
 
Natrag
Top