Duh,dusa i sveti duh

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ispoštovati ću tvoju želju i više ti se neću obraćati. No, ovo što si napisao zaista nije istina. Da je baš tako odavno bi zapala u ruke nekih od lažnih učitelja, a moraš priznati i sam da ih u npr. adventizmu ima mnogo, velika većina žele biti učitelji pa čak i proroci.

Nije problem što žele biti učitelji i proroci. Problem je što oni đavlije naučavaju. Evo ti baš za primjer, kako su tripu njegovi 'gurui' poučili da je obožavanje Duha Svetog zapravo obožavanje Lucifera. :mad: :ludd/: Vidi:

Čitaj ako si već čitao , onda čitaj ponovo i Stvaranje od EGW pa trćoj osobi koja je htjela da se obožava je upravo Lucifer.
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Nije problem što žele biti učitelji i proroci. Problem je što oni đavlije naučavaju. Evo ti baš za primjer, kako su tripu njegovi 'gurui' poučili da je obožavanje Duha Svetog zapravo obožavanje Lucifera. :mad: :ludd/:Vidi:
Razumijem, ali očigledno se netko predomislio, ovo pismo je skrivano gdje se vidi da Ellen i Haskell vjeruju da je Sveti Duh osoba:

" Imam pismo od starješine Butlera u kojem kaže da ne vjeruje da je Duh Sveti osoba. Zbunjen sam što znam kako može vjerovati Svjedočanstvima, jer sestra White kaže da je Duh Sveti treća osoba Božanstva. Čini se da je to cijela slabost moje knjige." [ JH Kellogg SN Haskellu, 29. listopada 1903. ]
Iskreno... Ne želim se baviti više njihovim papazjanijama, neka je svatko uvjeren u svoje i neka im je sa srećom.
na kraju se ipak ljudi po rodovima prepoznaju!
U Galaćanima 5,22-23 „Naprotiv, plod su Duha: ljubav, radost, mir, strpljivost, blagost, dobrota, vjernost, krotkost, uzdržljivost.
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Postoje mnoge misterije koje ne nastojim razumjeti ili objasniti; previsoke su za mene, a previsoke za tebe. U nekim od ovih točaka šutnja je zlato. Pobožnost, odanost, posvećenje duše, tijela i duha - to je bitno za sve nas {Lt 7, 1891, par. 15}
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Opet lupaš gluposti, napisao si duh velikim slovom, pa nije isto duh životni i Sveti Duh.

Zato sto je to Duh Bozji, zato je velikim slovom, kroz njega postojimo micemo se i jesmo. Mi nista i nismo primili sto nije Bozje!

Naravno da je to energija koja oživljava. Duh životni i on je isti za sve.

Ako je ista energija (struja), zasto onda energiju stoke ne prima nazad, a ljudska mu se vraca?

Jel Bog "gradljiv na energiju (struju) stoke?

Vidis po tome da se ne radi samo o energiji! Duh je nosioc licnosti! Zato mu se ljudski Duh vraca (jer ljudi vaskrsavaju), a zivotinje ne vaskrsavaju!

Opet lupaš gluposti jer te Solomon osporio, napisao je da SVI IMAJU ISTI DUH.

A gde sam ja napisao da nemaju ISTI DUH?

Mene Solomun nije osporio, vec tebe!

Bez obzira sto je to isti Duh, zivotinjski Duh se ne vraca Bogu nazad!!!

Kad bi to bila samo obicna ENERGIJA (STRUJA), primio bi i Duh stoke nazad, a ne samo covekov!

onda uvodiš svoja glupa pravila kako bi sebi dokazao da si me osporio.

I jesam te osporio!

Ako je DUH SAMO - ENERGIJA (STRUJA), tada bi Bog jednako primio i Duh zivotinja nazad, a ne samo covekov Duh!

Ispade Bog ELEKTRANA, koja prima struju, ali struju stoke nece da primi nazad!

Smesno!


Ne postoji takvo nešto u Bibliji.

Postoji kod Adventista molitva Duhu Svetom!

Tako da Sveti Duh nije nikakva osoba vec Bozje sredstvo kojim upravlja celim svemirom na pravedan nacin.

Ne govorimo mi o Duhu Svetom vec o Duhu covecjem. To je Duh kojeg je Bog udahnuo coveku prilikom stvaranja, a to nije isto sto i Sveti Duh!

Kao sto fotografija ima pozitiv i negativ, tako i covek ima Dusu i Duh. Na osnovu Duha ponovo mozes naciniti sliku coveka, jer Dusa je pozitiv (to je materija) a Duh je negativ. Ovaj negativ uzima Bog, da bi na osnovu njega ponovo nacinio sliku coveka - materiju.

Isus na krstu kaze: Oce PRIMI DUH MOJ!

I Stefan kada umire kaze: "Gospode Isuse PRIMI DUH MOJ"

---> Ne mole ovi da Bog primi nazad njihovu STRUJU vec negativ (tj. sliku), njihovu LICNOST.

Duh stoke ne prima, zato sto stoka nece vaskrsnuti. To kaze Solomun - "Duh covecji vrati se k Bogu.. " a "Duh stoke ide dole pod zemlju".

Da je rec samo o STRUJI (ENERGIJI), Bog bi i Duh stoke primio nazad, ali mi vidimo da je ne prima!

Zanci, nije Duh samo (ENERGIJA) STRUJA, on je takodje i LICNOST!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Roger J. Morneau adventista sedmog dana, posvećuje svoju audio knjigu Svetom Duhu, trećoj osobi Božanstva :)

Roze Morno, to ti je onaj sto je prethodno bio satanista, pa se obratio u adventizam. Dok se borio da napusti satanizam, demon mu se javio i rekao - "gospodar zna da si radoznao, i da te interesuje religija, ne smeta njemu sto citas bibliju, i nas veliki svestenik dobro zna bibliju, ali zasto si odabrao crkvu koju nas gospodar najvise mrzi? Zivot ti je u opasnosti, vec je izdato naredjenje da budes ubijen, vrati se i gospodar ce ti oprostiti, on razume sve, ali ako izdas gospodara, neces se izvuci.."

Nisu ga mogli ubiti, jer ga je Bog zastitio. Ali iz ovoga se vidi, da nije bitna dogma kojom se mi ovde bavimo, niti pripadnost nekoj crkvi, jer Hristos nije podeljen, vec smo ga mi ljudi podelili, i svadjamo se oko nebitnih stvari. Tvrdimo da je samo u nasoj crkvi, dok u drugima nije. To nije tacno! Hristos je u svakoj crkvi koja uci evandjelje, jer osnovna poruka evandjelja je - KAKO POBEDITI GREH!

Ne bavi se on subotama, nedeljama, jelom i picem, besmrtnoscu duse.. to nije deo njegovog ucenja. Procitaj evndjelje uzduz i popreko, videces da je osnovna poruka vezana za to "kako pobediti greh" i "kako promeniti zivot"!

To je u 99% Hristovog ucenja! Sve ostalo je pomenuto usput..

A bavimo li se mi ovim stvarima? Ne! Mi se bavimo nebitnim stvarima!

Imas puno bivsih satanista i medju katolicima koje je Hristos spasao i vratio u istinu, imas i puno bivsih satanista protestanata koje je Bog izveo iz okultnog i vratio k sebi!

Prica kako je moja ili tvoja crkva bolja, kako je Hristos u jednoj a u drugoj nije, je lazna prica..

Svaka ona crkva koja uci posvecenju, svetosti, promenjenom zivotu i koja uci kako savladati greh, jeste Hristova!

Ne moze ni satana coveka uciti dobrom ponasanju, ne moze se covek promeniti bez uticaja Svetoga Duha! Svaka takva promena bi bila samo spoljasnja i lazna!

Po tome znas koja je crkva Bozja! Svaka crkva koja uci promeni karaktera, ima dobre rodove, posvecen zivot, u kojoj covek iz dana u dan hodi sa Bogom i zivi bez greha, jeste od Boga!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Prica kako je moja ili tvoja crkva bolja, kako je Hristos u jednoj a u drugoj nije, je lazna prica..

Svaka ona crkva koja uci posvecenju, svetosti, promenjenom zivotu i koja uci kako savladati greh, jeste Hristova!

Je li Kristova crkva ona koja gradi ‘bolnice’ i u njima nerođenu djecu ubija?

P.S. Ja ne mislim da je Kristova svaka i da je Krist u svakoj. Ovo je jako opasna teza.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Je li Kristova crkva ona koja gradi ‘bolnice’ i u njima nerođenu djecu ubija?

P.S. Ja ne mislim da je Kristova svaka i da je Krist u svakoj. Ovo je jako opasna teza.

Je li Hristova crkva ona u kojoj zlostavljaju decu?

Slape, ovo rade neposveceni ljudi, a mi moramo razlikovati poruku i ucenje crkve od prakse!

Ne mogu ja optuziti katolike za ono sto rade njihove vodje, niti adventiste za ono sto rade njihove vodje.

Nije to opasna teza, to je jedina ispravna!

Jer nije Hristos odbacivsi fariseje odbacio i celu crkvu, vec je rekao - "sve sto vam kazu fariseji drzite i tvorite, ali kako oni cine ne cinite i vi, jer oni govore a ne cine". Dakle, njihove vodje su bili licemeri, a licemera ima svuda, u svakoj crkvi!

Bitna je poruka i ucenje! A svaka od ovih crkava uci moralnosti koju je Hristos propovedao! Nema ni jedne koja to ne uci, osim mozda Jehovinih Svedoka, jer oni i nisu Hriscani, oni veruju da Hristos nije Bog.

Subote, nedelje, besmrtnost duse.. To nije poruka Hristovog evandjelja, to satana podstice razdor, da se ljudi oko toga svadjaju, da se ne bi bavili bitnim stvarima..
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Je li Hristova crkva ona u kojoj zlostavljaju decu?

U Katoličkoj crkvi to su strašni grešnici, a ‘prof., dr’ koji u adventističkim bolnicama ubijaju djecu jesu uglednici.

Slape, ovo rade neposveceni ljudi, a mi moramo razlikovati poruku i ucenje crkve od prakse!

Crkva ASD ovo opravdava.

Ne mogu ja optuziti katolike za ono sto rade njihove vodje, niti adventiste za ono sto rade njihove vodje.

Ja to ni ne tražim, da se optuži nevine. Ali oni koji ubijaju jesu za osudu. Jednako za osudu, ne s istom krivnjom, su i oni koji opravdavaju ili žmire na ta ubojstva ili zlostavljanja.

Nije to opasna teza, to je jedina ispravna!

Je, vrlo opasna.

Bitna je poruka i ucenje! A svaka od ovih crkava uci moralnosti koju je Hristos propovedao! Nema ni jedne koja to ne uci, osim mozda Jehovinih Svedoka, jer oni i nisu Hriscani, oni veruju da Hristos nije Bog.

Da je dopušteno ubijati nerođenu djecu Isus nije propovjedao.
 
Natrag
Top