Duh,dusa i sveti duh

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
1. Moj. 2
7 A stvori Gospod Bog čoveka od praha zemaljskog, i dunu mu u nos duh životni; i posta čovek duša živa.
Jel do tada covek bio dusa mrtva?
A da nije mozda Jehova Bog uzeo neku dusu sa neba pa ugnjezdio u coveka pa ona ozivela???
Sta mislite?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
1. Moj. 2
7 A stvori Gospod Bog čoveka od praha zemaljskog, i dunu mu u nos duh životni; i posta čovek duša živa.
Jel do tada covek bio dusa mrtva?
A da nije mozda Jehova Bog uzeo neku dusu sa neba pa ugnjezdio u coveka pa ona ozivela???
Sta mislite?

Pitanje za tebe, kada mu je udahnuo "DUH", da li je covek postao BEBA koja je trebala da uci, ili je Adam bio vec FORMIRANA LICNOST?

Ako je postao FORMIRANA LICNOST, odakle je dosla ta GOTOVA LICNOST?

Znaci, LICNOST nije spoj mozga i tela, to je nematerijalna komponenta!

Tu komponentu nazivamo DUH (UM) ili LICNOST!

1) Kada Isus umire, on kaze: Oce PRIMI DUH MOJ!
2) Kada Stefan umire, on kaze: Gospode Isuse PRIMI DUH MOJ!

---> Ne mole ovi da Bog primi njihovu STRUJU - (ENERGIJU), vec da primi njihovu LICNOST!

Vidis, pogresno je vase uverenje da je DUH BEZLICNA ENERGIJA! On je takodje i LICNOST!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
1) Kada Isus umire, on kaze: Oce PRIMI DUH MOJ!
2) Kada Stefan umire, on kaze: Gospode Isuse PRIMI DUH MOJ!

To je isti duh koji oživljuje svakog čovjeka i životinju. Što jasno stoji kod Solomona da svi imaju isti duh.

Ne mole ovi da Bog primi njihovu STRUJU - (ENERGIJU), vec da primi njihovu LICNOST!

Vidis, pogresno je vase uverenje da je DUH BEZLICNA ENERGIJA! On je takodje i LICNOST!

Opet lupaš gluposti. Bogu nije potrebna nikakav USB ili CD o nekoj osobi. Ispada po tvojoj glupoj logici da Bog ne može bez nekog USB da ponovo oživi čovjeka.

Kako može biti DUH ličnost kada piše da svi imaju ISTI duh, po toj besmislenoj logici svi ljudi i životinje imaju ISTU ličnost.

Ako ti treba crtati, svi su dobili isti DUH, kada umru znači svi daju ISTI duh koji se VRAĆA Bogu jer ga je Bog i dao da bi bili živi.

Dakle to nije LIČNOST.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Ellen G. White o Svetom Duhu

"Gdje god bili, kamo god išli, On je tu, uvijek prisutan, osoba povezana s nebom, Onaj koji nam je dan umjesto Krista, da djeluje umjesto njega. On nam je uvijek s desne strane, da nam govori umirujuće , nježne riječi, za podršku, održanje i bodrenje." {Lt89b-1897.5}
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Pitanje za tebe, kada mu je udahnuo "DUH", da li je covek postao BEBA koja je trebala da uci, ili je Adam bio vec FORMIRANA LICNOST?
1. Moj. 1
27 I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.
Ako je postao FORMIRANA LICNOST, odakle je dosla ta GOTOVA LICNOST?

Znaci, LICNOST nije spoj mozga i tela, to je nematerijalna komponenta!

Tu komponentu nazivamo DUH (UM) ili LICNOST!

1) Kada Isus umire, on kaze: Oce PRIMI DUH MOJ!
2) Kada Stefan umire, on kaze: Gospode Isuse PRIMI DUH MOJ!

---> Ne mole ovi da Bog primi njihovu STRUJU - (ENERGIJU), vec da primi njihovu LICNOST!

Vidis, pogresno je vase uverenje da je DUH BEZLICNA ENERGIJA! On je takodje i LICNOST!
Znas li koja je bila prva sotonska laz a i ostala?
1 Ali zmija beše lukava mimo sve zveri poljske, koje stvori Gospod Bog; pa reče ženi: Je li istina da je Bog kazao da ne jedete sa svakog drveta u vrtu?
2 A žena reče zmiji: Mi jedemo rod sa svakog drveta u vrtu;
3 Samo rod s onog drveta usred vrta, kazao je Bog, ne jedite i ne dirajte u nj, da ne umrete.
4 A zmija reče ženi: Nećete vi umreti;
5 Nego zna Bog da će vam se u onaj dan kad okusite s njega otvoriti oči, pa ćete postati kao bogovi i znati šta je dobro šta li zlo.
Ali eto ti verujes sotoni ,jer sotona je rekao da nece da umru,nego ce postati kao bogovi...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To je isti duh koji oživljuje svakog čovjeka i životinju. Što jasno stoji kod Solomona da svi imaju isti duh.

Onda Bog nema dovoljno STRUJE kod sebe, nedostaje mu struja, pa treba da mu vratimo..

Koje su to besmislice..

Opet lupaš gluposti. Bogu nije potrebna nikakav USB ili CD o nekoj osobi. Ispada po tvojoj glupoj logici da Bog ne može bez nekog USB da ponovo oživi čovjeka.

Ne mozes oziveti "po secanju", ja mogu da nacrtam istu sliku koju sam pre crtao, ali to nije ista slika ako je ponovo nacrtam, vec neka druga..

Ne pisi besmislice..

Ako ti treba crtati, svi su dobili isti DUH, kada umru znači svi daju ISTI duh koji se VRAĆA Bogu jer ga je Bog i dao da bi bili živi.

Znaci Bog ne moze da proizvede dovoljno STRUJE, pa moramo da mu vratimo..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
eto ti verujes sotoni ,jer sotona je rekao da nece da umru,nego ce postati kao bogovi...

Ne pisi gluposti, ovo nema veze sa pitanjem koje sam ja postavio. Ja sam pitao da li je Adam vec bio FORMIRANA LICNOST?

Ako jeste, sta mu je ubacio, znanje, mudrost.. I gde se nalazi to sto je ubacio?

Ako je u mozgu, onda moras da vratis isti mozak kad ga vaskrsnes, jer ako napravis drugi mozak, onda to nije Adam.

Ne mozes "klonirati" coveka pa mu ubaciti ista secanja, jer onda to nije ista osoba!

Ne radi se dakle o kloniranju, vec Bog "vraca u zivot nesto sto je prethodno vec postojalo".. A ako to umre, nestane, ne mozes vise vratiti..

Nije covek robot da "ucitas znanje" u drugi mozak! To dakle nije "vracanje u zivot" vec bi bilo "kloniranje" (kopiranje) o cemu vi pricate!

Dakle, svo vreme tvrdite da Bog "kopira" a ne da "vraca u zivot". Ne pricate o "vaskrsenju", ne znate ni sta taj termin znaci!

Ako ja tebe "kloniram" i ucitam secanja u drugi mozak - TO NISI TI!

Znaci, nesto mora da "prezivljava smrt tela", i mora nastaviti da postoji i nakon smrti, jer ti ne vracas "isto telo", da bi rekao - "radis opravku", sto bi imalo smisla, vec pravis - NOVO TELO!

Ako je dakle, COVEK SAMO TELO, i nema nikakvu drugu komponentu koja nadzivljava smrt, ti moras VRATITI ISTO TELO! A Bog to ne radi!

Znaci, nesto mora postojati VAN TELA!

I nije sotona sve lagao, on je rekao i nesto istine! Kao i to da ce "postati bogovi", to je bila istina, jer Bog posle kaze: ETO COVEK POSTA KAO JEDAN OD NAS!

*Jako vam je plitka teologija..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ne pisi gluposti, ovo nema veze sa pitanjem koje sam ja postavio. Ja sam pitao da li je Adam vec bio FORMIRANA LICNOST?
Bog je stvorio Coveka ,a ne bebu,i dao mu zapovedi,a ti sad razmisli kad mu je i sta mu je i gde mu je stavio....
Ako jeste, sta mu je ubacio, znanje, mudrost.. I gde se nalazi to sto je ubacio?

Ako je u mozgu, onda moras da vratis isti mozak kad ga vaskrsnes, jer ako napravis drugi mozak, onda to nije Adam.

Ne mozes "klonirati" coveka pa mu ubaciti ista secanja, jer onda to nije ista osoba!

Ne radi se dakle o kloniranju, vec Bog "vraca u zivot nesto sto je prethodno vec postojalo".. A ako to umre, nestane, ne mozes vise vratiti..
Kloniranje ili nekloniranje? Odluci se vec jednom,ali ovde je rec o vaskrsenju.
Kakav su mozak dobili lazar i ostali sto ih je Isus uskrsnuo?,razmisli,
a potom razmisli i kakav je mozak Isus dobio kad ga je jehova Bog vaskrsnuo.
Nije covek robot da "ucitas znanje" u drugi mozak! To dakle nije "vracanje u zivot" vec bi bilo "kloniranje" (kopiranje) o cemu vi pricate!

Dakle, svo vreme tvrdite da Bog "kopira" a ne da "vraca u zivot". Ne pricate o "vaskrsenju", ne znate ni sta taj termin znaci!

Ako ja tebe "kloniram" i ucitam secanja u drugi mozak - TO NISI TI!

Znaci, nesto mora da "prezivljava smrt tela", i mora nastaviti da postoji i nakon smrti, jer ti ne vracas "isto telo", da bi rekao - "radis opravku", sto bi imalo smisla, vec pravis - NOVO TELO!

Ako je dakle, COVEK SAMO TELO, i nema nikakvu drugu komponentu koja nadzivljava smrt, ti moras VRATITI ISTO TELO! A Bog to ne radi!

Znaci, nesto mora postojati VAN TELA!

I nije sotona sve lagao, on je rekao i nesto istine! Kao i to da ce "postati bogovi", to je bila istina, jer Bog posle kaze: ETO COVEK POSTA KAO JEDAN OD NAS!

*Jako vam je plitka teologija..
Ti ko da zivis u srednjem veku kad je crkvena inkvizicija zatucala narod i vratila ga milenijumima unazad.
Procitaj sta pise u Bibliji o osobama koje su vaskrsle,jesu li bile svesne ili klonirane???
Razmisli malo jel postojalo nesto van Adamovog tela kada ga je Bog napravio???
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Onda Bog nema dovoljno STRUJE kod sebe, nedostaje mu struja, pa treba da mu vratimo..

Koje su to besmislice..

Ti znaš da mu nedostaje, vidiš da lupaš gluposti, sam Bog je sila neiscrpna.

Ne mozes oziveti "po secanju"
Naravno da može jer je Bog i Svemoguć je.

ja mogu da nacrtam istu sliku koju sam pre crtao, ali to nije ista slika ako je ponovo nacrtam, vec neka druga..

Ne pisi besmislice..

Ti nisi Bog zato ne lupaj gluposti. Ovo će da ide na grupu sa svim podacima.

Znaci Bog ne moze da proizvede dovoljno STRUJE, pa moramo da mu vratimo..

Ti tvrdiš da Bogu treba USB o čovjeku, tvoj bog dakle nije svemoguć nego mora da ima podatke za ljude u nekoj struji.
 
Natrag
Top