Duh,dusa i sveti duh

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.279
JOV VERUJE U VASKRSENJE:


i da mi daš rok kad ćeš me se opomenuti!

(Jov 14. 10 - 15 )

To znaci po Jovu i njegovim izjavama sledece:

( Jovove izjave )

"COVEK UMIRE, NJEGA NEMA VISE NIGDE, NALAZI SE U GROBU, NE ZNA NISTA STO SE DOGADJA NI NA NEBU NI NA ZEMLJI SA NJEGOVIM BLIZNJIMA, ON NE SLAVI BOGA, NE VIDI NJEGOVA CUDESA, NE POMINJE ISTINU, BOG GA TRAZI I NE NALAZI GA JER GA NEMA, I BOG CE GA VASKRSNUTI U POSLEDNJI DAN KADA JE ROK KOJI DAJE LJUDIMA DA PREBIVAJU U GROBU"

Jov je bio veran covek i verovao je u biblijsko ucenje da postoji dan vaskrsenja kada ce Bog podici ljude iz grobova, a to potvrdjuju njegove reci:

"Али знам да је жив мој искупитељ, и на пошљедак да ће стати над прахом.
И ако се ова кожа моја и рашчини, опет ћу у тијелу свом видјети Бога.
Ја исти видјећу га, и очи моје гледаће га, а не друге.
А бубрега мојих нестаје у мени" ( Jov 19. 25 - 27 )

Netacno, vec sam odgovorio, on se nada da Bog to moze uciniti, tako i svi ostali, ali da ce to biti i da ce Bog to zaista i uraditi on nije znao, vec nagadjao(to sam dokazao) - tako i o stanju nakon smrti oni nisu znali vec su nagadjali.
To je moj konacni stav po ovoj temi, sve je kristalno jasno. Samo vi to ne zelite videti, kao ni mnoge druge stvari..

Pusti Tripa da odgovori, tebi sam vec objasnio moj stav..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire Mre, pusti svoja misljenja, rec Bozja je merilo.

Jov ne kaze "Ja misli" vec on kaze "Ja zna" da je to tako.

Jov je bio veran covek u zajednici sa Bogom kome je sam Bog govorio, i on je znao istinu o vaskrsenju.

"Али знам
да је жив мој искупитељ, и на пошљедак да ће стати над прахом.
И ако се ова кожа моја и рашчини, опет ћу у тијелу свом видјети Бога.
Ја исти видјећу га, и очи моје гледаће га, а не друге.
А бубрега мојих нестаје у мени" ( Jov 19. 25 - 27 )

U redu, necu vise insistirati.

Neka te Bog blagoslovi!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.279
Mire Mre, pusti svoja misljenja, rec Bozja je merilo.

Jov ne kaze "Ja misli" vec on kaze "Ja zna" da je to tako.

Jov je bio veran covek u zajednici sa Bogom kome je sam Bog govorio, i on je znao istinu o vaskrsenju.

"Али знам
да је жив мој искупитељ, и на пошљедак да ће стати над прахом.
И ако се ова кожа моја и рашчини, опет ћу у тијелу свом видјети Бога.
Ја исти видјећу га, и очи моје гледаће га, а не друге.
А бубрега мојих нестаје у мени" ( Jov 19. 25 - 27 )

U redu, necu vise insistirati.

Neka te Bog blagoslovi!

Laodikeja nista on nije "sa sigurnoscu znao", vec je zakljucivao kao covek koji razmislja(a Bog mu nije rekao sta ce biti):

Sta kaze kontekst:

"O kad bi se napisale ove moje riječi! kad bi se stavile u knjigu!"..

Jel vidis da opet sumnja?
"O kad bi se napisale", - i opet nije siguran da ce tako biti, vec odlucuje da veruje u iskupljenje i pravdu, te kaze:

"Aли знам да је жив мој
искупитељ, и на пошљедак да ће
стати над прахом."

On dakle ovde iznosi svoj zakljucak razmisljajuci i odlucuje da u to poveruje... Ali on "nista sa sigurnoscu nije znao" to je ocigledno iz konteksta.

Sem toga, uzimas ovde reci iz drugog dela, a one nisu kontekstualno jednake..

No, necu se nastavljati, svako ko cita moze razumeti...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"O kad bi se napisale", nemaju veze sa vaskrsenjem, vec on tu misli na njegovo jadanje Bogu.

Da vidimo da li Jov i ostali verni u starom zavetu nisu verovali u vaskrsenje i nebesko carstvo, i da li ga nisu videli ocima vere i sta su sve dozivljavali gledajuci verom u to vaskrsenje:

"Verom i sama Sara nerotkinja primi silu da zatrudni i rodi preko vremena starosti; jer držaše za vernog Onog koji obeća.
Zato se i rodiše od jednog, još gotovo mrtvog, kao zvezde nebeske mnoštvom, i kao nebrojeni pesak pokraj mora.
U veri pomreše svi ovi ne primivši obećanja, nego ga videvši izdaleka, i poklonivši mu se, i priznavši da su gosti i došljaci na zemlji.
Jer koji tako govore pokazuju da traže otačanstvo.

I da bi se oni opomenuli onog iz kog iziđoše, imali bi vreme da se vrate.
Ali sad bolje žele, to jest nebesko. Zato se Bog ne stidi njih nazvati se Bog njihov; jer im pripravi grad" ( Jevrejima 11. 11 - 16 )

"Žene primiše svoje mrtve
iz vaskrsenja; a drugi biše pobijeni, ne primivši izbavljenje, da dobiju bolje vaskrsenje.
A drugi ruganje i boj podnesoše, pa još i okove i tamnice;
Kamenjem pobijeni biše, pretrveni biše, iskušani biše, od mača pomreše; idoše u kožusima i u kozjim kožama, u sirotinji, u nevolji, u sramoti;
Kojih ne beše dostojan svet, po pustinjama potucaše se, i po gorama i po pećinama i po rupama zemaljskim.
I ovi svi dobivši svedočanstvo verom ne primiše obećanja;
Jer Bog nešto bolje za nas odredi,
da ne prime bez nas savršenstva" ( Jevrejima 11. 35 - 39 )

"Али знам да је жив мој искупитељ,и на пошљедак да ће стати над прахом.
И ако се ова кожа моја и рашчини, опет ћу у тијелу свом видјети Бога.

Ја исти видјећу га, и очи моје гледаће га, а не друге.
А бубрега мојих нестаје у мени" ( Jov 19. 25 - 27 )

Dakle, Jovova vera u vaskrsenje je bila potpuna.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.279
"O kad bi se napisale", nemaju veze sa vaskrsenjem, vec on tu misli na njegovo jadanje Bogu.

Da vidimo da li Jov i ostali verni u starom zavetu nisu verovali u vaskrsenje i nebesko carstvo, i da li ga nisu videli ocima vere i sta su sve dozivljavali gledajuci verom u to vaskrsenje:

"Verom i sama Sara nerotkinja primi silu da zatrudni i rodi preko vremena starosti; jer držaše za vernog Onog koji obeća.
Zato se i rodiše od jednog, još gotovo mrtvog, kao zvezde nebeske mnoštvom, i kao nebrojeni pesak pokraj mora.
U veri pomreše svi ovi ne primivši obećanja, nego ga videvši izdaleka, i poklonivši mu se, i priznavši da su gosti i došljaci na zemlji.
Jer koji tako govore pokazuju da traže otačanstvo.

I da bi se oni opomenuli onog iz kog iziđoše, imali bi vreme da se vrate.
Ali sad bolje žele, to jest nebesko. Zato se Bog ne stidi njih nazvati se Bog njihov; jer im pripravi grad" ( Jevrejima 11. 11 - 16 )

"Žene primiše svoje mrtve
iz vaskrsenja; a drugi biše pobijeni, ne primivši izbavljenje, da dobiju bolje vaskrsenje.
A drugi ruganje i boj podnesoše, pa još i okove i tamnice;
Kamenjem pobijeni biše, pretrveni biše, iskušani biše, od mača pomreše; idoše u kožusima i u kozjim kožama, u sirotinji, u nevolji, u sramoti;
Kojih ne beše dostojan svet, po pustinjama potucaše se, i po gorama i po pećinama i po rupama zemaljskim.
I ovi svi dobivši svedočanstvo verom ne primiše obećanja;
Jer Bog nešto bolje za nas odredi,
da ne prime bez nas savršenstva" ( Jevrejima 11. 35 - 39 )

"Али знам да је жив мој искупитељ,и на пошљедак да ће стати над прахом.
И ако се ова кожа моја и рашчини, опет ћу у тијелу свом видјети Бога.

Ја исти видјећу га, и очи моје гледаће га, а не друге.
А бубрега мојих нестаје у мени"
( Jov 19. 25 - 27 )

Dakle, Jovova vera u vaskrsenje je bila potpuna.

Ovde se nigde ne kaze da su oni verovali i ocekivali vaskrsenje, vec da su cekali "obecanje" a to je "nebeski Jerusalim", grad na zemlji, a to samo po sebi ne zahteva vaskrsenje i ne znaci to..

A ako vec kazes da znaci onda si opet pogresio jer tekst kaze, "ali sad Bolje zele to jest nebesko" , a u SZ nisu tako zeleli(odnosno nisu bili sigurni)..

Za Avrama se kaze da je "pomislio da je Bog kadar i iz mrtvih vaskrsnuti" a ne da je "znao da ce vaskrsnuti". Dakle ostaje moja tvrdnja da "oni o tome nisu znali" i da su "nagadjali", Bog im to nije rekao.
To se vidi iz svih dostupnih stihova: Jov je nagadjao, cak negirao vaskrsenje, Propovednik je negirao, David takodje..

Oni o stanju smrti nisu nista znali, nije im receno..

Opet nisi nista dokazao, a ono o Jovu ja sam tacno objasnio...
Ne znam sto se nastavljas kad dokaza za ovo nemas..
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, potpuno si promasio u ovoj stvari, jer Jov nigde ne kaze da on ne veruje u vaskrsenje i da nije siguran, vec govori o smrti i covekovom prebivanju u tom stanju smrti u zemaljskim okvirima, odnosno - da covek kada umre ne ustaje niti ce ustati dok ne dodje kraj starog ovozemaljskog poredka.

Dakle, on govori o vremenu pre Hristovog dolaska, da ljudi umiru, i da ne ustaju, i da se nece probuditi od sna smrtnog dok traje ova zemlja i dok ne dodje kraj.

Sa druge strane on jasno polaze veru u vaskrsenje nakon Hristovog dolaska.

Da vidimo sta on kaze:

"A čovek umire iznemogao; i kad izdahne čovek, gde je?
Kao kad voda oteče iz jezera i reka opadne i usahne,

Tako čovek kad legne, ne ustaje više; dokle je nebesa neće se probuditi niti će se prenuti oda sna svog"

On ovde kaze da covek kada umre ne ustaje vise DOKLE JE NEBESA, sto znaci da govori o ovoj zemlji i o vremenu PRE kraja, ne sumnjajuci u ono sto ce biti posle toga, sto mozemo videti u nastavku njegovog izlaganja:

"O da me hoćeš u grobu sakriti i skloniti me dokle ne utoli gnev Tvoj, i da mi daš rok kad ćeš me se opomenuti!"

On ovde govori o ROKU koji je Bog dao na ovoj zemlji ljudima da prebivaju u grobu, nakon cega ce se opomenuti ljudi i doci da ih podigne iz groba,


Kad umre čovek, hoće li oživeti?

Ovde ponovo govori u zemaljskim okvirima PRE kraja.

"Sve dane vremena koje mi je određeno čekaću dokle mi dođe promena.
Zazvaćeš, i ja ću Ti se odazvati; delo ruku svojih poželećeš"
( Jov 14. 10 -15 )

I na kraju, on kaze da ce cekati sve vreme koje mu je odredjeno do vaskrsenja mrtvih, kada ce ga Isus pozvati u zivot.

Evo jos nekih izjava ljudi u starom zavetu koji su imali veru u vaskrsenje:

"Oživeće mrtvi tvoji, i moje će mrtvo telo ustati. Probudite se, i pevajte koji stanujete u prahu; jer je Tvoja rosa rosa na travi, i zemlja će izmetnuti mrtvace"
( IsaijA 26. 19 )

"I mnogo onih koji spavaju u prahu zemaljskom probudiće se, jedni na život večni, a drugi na sramotu i prekor večni" ( Danilo 12. 2 )

"Zato prorokuj, i kaži im: Ovako veli Gospod Gospod: Evo, ja ću otvoriti grobove vaše, i izvešću vas iz grobova vaših, narode moj, i dovešću vas u zemlju Izrailjevu.
I poznaćete da sam ja Gospod, kad otvorim grobove vaše, i izvedem vas iz grobova vaših, narode moj.
I metnuću duh svoj u vas da oživite, i naseliću vas u vašoj zemlji, i poznaćete da ja govorim i činim, govori Gospod"
( Jezekilj 37. 12 - 14 )

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.279
Mire, potpuno si promasio u ovoj stvari, jer Jov nigde ne kaze da on ne veruje u vaskrsenje i da nije siguran, vec govori o smrti i covekovom prebivanju u tom stanju smrti u zemaljskim okvirima, odnosno - da covek kada umre ne ustaje niti ce ustati dok ne dodje kraj starog ovozemaljskog poredka.

Dakle, on govori o vremenu pre Hristovog dolaska, da ljudi umiru, i da ne ustaju, i da se nece probuditi od sna smrtnog dok traje ova zemlja i dok ne dodje kraj.

Sa druge strane on jasno polaze veru u vaskrsenje nakon Hristovog dolaska.

Da vidimo sta on kaze:

"A čovek umire iznemogao; i kad izdahne čovek, gde je?
Kao kad voda oteče iz jezera i reka opadne i usahne,

Tako čovek kad legne, ne ustaje više; dokle je nebesa neće se probuditi niti će se prenuti oda sna svog"

On ovde kaze da covek kada umre ne ustaje vise DOKLE JE NEBESA, sto znaci da govori o ovoj zemlji i o vremenu PRE kraja, ne sumnjajuci u ono sto ce biti posle toga, sto mozemo videti u nastavku njegovog izlaganja:

"O da me hoćeš u grobu sakriti i skloniti me dokle ne utoli gnev Tvoj, i da mi daš rok kad ćeš me se opomenuti!"

On ovde govori o ROKU koji je Bog dao na ovoj zemlji ljudima da prebivaju u grobu, nakon cega ce se opomenuti ljudi i doci da ih podigne iz groba,


Kad umre čovek, hoće li oživeti?

Ovde ponovo govori u zemaljskim okvirima PRE kraja.

"Sve dane vremena koje mi je određeno čekaću dokle mi dođe promena.
Zazvaćeš, i ja ću Ti se odazvati; delo ruku svojih poželećeš"
( Jov 14. 10 -15 )

I na kraju, on kaze da ce cekati sve vreme koje mu je odredjeno do vaskrsenja mrtvih, kada ce ga Isus pozvati u zivot.

Evo jos nekih izjava ljudi u starom zavetu koji su imali veru u vaskrsenje:

"Oživeće mrtvi tvoji, i moje će mrtvo telo ustati. Probudite se, i pevajte koji stanujete u prahu; jer je Tvoja rosa rosa na travi, i zemlja će izmetnuti mrtvace"
( IsaijA 26. 19 )

"I mnogo onih koji spavaju u prahu zemaljskom probudiće se, jedni na život večni, a drugi na sramotu i prekor večni" ( Danilo 12. 2 )

"Zato prorokuj, i kaži im: Ovako veli Gospod Gospod: Evo, ja ću otvoriti grobove vaše, i izvešću vas iz grobova vaših, narode moj, i dovešću vas u zemlju Izrailjevu.
I poznaćete da sam ja Gospod, kad otvorim grobove vaše, i izvedem vas iz grobova vaših, narode moj.
I metnuću duh svoj u vas da oživite, i naseliću vas u vašoj zemlji, i poznaćete da ja govorim i činim, govori Gospod"
( Jezekilj 37. 12 - 14 )

Pozdrav!

Laodikeja, vec sam odgovorio na ovo Tripu gore, na iste stihove, sto vazi i za tvoje sada. Necu besomucno ponavljati isti odgovor u krug.
Ni u cemu ja nisam pogresio, to dokzuju i stihovi i kontekst samih knjiga.
Oni nisu znali o smrti i vaskrsenju nista, nije im receno vec su nagadjali, i nisu iznosili tacnu teolosku doktrinu..

Tvrdnje su ti bez osnova, a pogotovo sto se tice propovednika, to je temelj vase doktrine a on u vaskrsenje ne veruje, on ga negira..
Pogledaj post upucen Tripu..
Pozdrav..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja i iznosim ceo kontekst, nikako drugacije.

Verni ljudi su u starom zavetu sve znali, imali su otkrivenja Bozja po ovom pitanju, i potpunu istinu, to jasno stoji u biblijskim citatima koje sam prilozio, i u Jovovim izjavama.

Ponavljam, potrpuno gresis u ovoj pojedinosti, i podrzavas ljudsko misljenje koje nema temelje u pismu, ali ako ti se tako svidja onda u redu, necu se vise zadrzavati na tome..

Pozdrav i mir u Duhu Svetome.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.279
Ja i iznosim ceo kontekst, nikako drugacije.

Verni ljudi su u starom zavetu sve znali, imali su otkrivenja Bozja po ovom pitanju, i potpunu istinu, to jasno stoji u biblijskim citatima koje sam prilozio, i u Jovovim izjavama.

Ponavljam, potrpuno gresis u ovoj pojedinosti, i podrzavas ljudsko misljenje koje nema temelje u pismu, ali ako ti se tako svidja onda u redu, necu se vise zadrzavati na tome..

Pozdrav i mir u Duhu Svetome.

Brate pozdrav, al nije mi namera ovaj put, sa tobom sam diskutovao vec o ovome. Cak i Adventisti priznaju recimo da propovednik 9:5 nije imao nameru da iznosi doktrinu o stanju umrlih ali ipak oni to koriste kao dokaz(imas u vasim biblijskim poukama za subotnju skolu), jer se moze upotrebiti odnosno zloupotrebiti..
Cekam da Tripo odgovori...

Mir i tebi i Bog te blagoslovio.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tako čovek kad legne, ne ustaje više; dokle je nebesa neće se probuditi niti će se prenuti oda sna svog. ''


-ON NEGIRA VASKRSENJE!

Kako negira kada je napisao da će biti vaskrsenja, hoćeš da kažeš da je Isaija mislio i jedno i drugo. I ovaj tvoj arg. će otići u spisak onih arg. zato pazi šta pričaš.
 
Natrag
Top