Duh,dusa i sveti duh

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.279
Kako negira kada je napisao da će biti vaskrsenja, hoćeš da kažeš da je Isaija mislio i jedno i drugo. I ovaj tvoj arg. će otići u spisak onih arg. zato pazi šta pričaš.

Opet svasta pises, ko je rekao za Isaiju da misli i jedno i drugo?
Isaija i Jezekilj su verovali u vaskrsenje, jer im je Bog tako rekao, i ja to nisam sporio. Njihove citate o stanju mrtvih ti mozes da koristis kao dokaz jer su oni "znali", Bog im je o tome rekao.
Od drugih pisaca ti citate ne mozes da koristis, jer svi koji su ziveli pre Isaije i Jezekilja su o stanju mrtvih nagadjali..
Inace to se uci i na teoloskom fakultetu, da je Isaija prvi uveo doktrinu o vaskrsenju i dolazecem mesiji, pa se malo obrazuj..

Znaci, citate kao sto je onaj od Propovednika ti ne mozes da koristis kao temelj doktrine, to su obicna nagadjanja(filozofija o zivotu) i oni poricu vaskrsenje, i dokazao sam ti stihom Propovednika da on porice vaskrsenje..

Slobodno ti sastavljaj spisak, nista drugo i ne umes...
Sta ti vredi spisak bez pobijanja?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Samo jedno pitanje.

Odkud Jovu biblijsko ucenje o poslednjem danu i vaskrsenju kada ce Bog stati nad prahom i podici coveka iz groba u telu, ako to ucenje nije postojalo pre Jova, i ako Bog nikome nije otkrio ovu istinu pre Jova - pa ni njemu, jednom recju - kako bi je Jov znao ako nesto nije bilo otkriveno.

Da li covek moze znati kako izgleda ako se ne pogleda u ogledalo, ili sta se nalazi u sobi ako ne upali svetlo?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.279
Samo jedno pitanje.

Odkud Jovu biblijsko ucenje o poslednjem danu i vaskrsenju kada ce Bog stati nad prahom i podici coveka iz groba u telu, ako to ucenje nije postojalo pre Jova, i ako Bog nikome nije otkrio ovu istinu pre Jova - pa ni njemu, jednom recju - kako bi je Jov znao ako nesto nije bilo otkriveno.

Da li covek moze znati kako izgleda ako se ne pogleda u ogledalo, ili sta se nalazi u sobi ako ne upali svetlo?
Isti odgovor:

Da je Jov i znao i Bog mu otkrio, to ne dokazuje da je propovednik koga vi citirate znao...

Pitanje je kada je Jov pisan i ko ga je zapravo napisao, te koji period prica obuhvata. Datiranje se vrsi na osnovu nekih pojedinosti iz knjige, a zapravo se ne zna kada je Jov pisan(smatra se da je Mojsije,ali ne postoji dokaz)...

Isaija je prvi uveo doktrinu ovaskrsenju i to ne tvrdim samo ja...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo pitanje logicno odgovara - da su i Mojsije, i Jov, i posebno Solomun koji je dobio mudrost od Boga, i svi ostali znali za ovo ucenje, jer Bog nista ne drzi u tajosti od vernih, i od pocetka se ova nit protezala od prve do posledne stranice, od Adama kome je otkriveno da ce Bog sve stvari vratiti u prvobitno stanje, i coveka u izgubljeni raj..Amin!

Nastavite sa diskusijom!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.279
Ovo pitanje logicno odgovara - da su i Mojsije, i Jov, i posebno Solomun koji je dobio mudrost od Boga, i svi ostali znali za ovo ucenje, jer Bog nista ne drzi u tajosti od vernih, i od pocetka se ova nit protezala od prve do posledne stranice, od Adama kome je otkriveno da ce Bog sve stvari vratiti u prvobitno stanje, i coveka u izgubljeni raj..Amin!

Nastavite sa diskusijom!

To je tvoj pogresan zakljucak.
Jer tajna o dolasku mesije o zrtvi, o vaskrsenju, o svemu je bila sakrivena od njih..

Zato se i kaze: "tajna koja je bila sakrivena od postanja sveta i naraštaja, a sad se javi svetima Njegovim"
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U bibliji "Misterion" oznacava tajnu koja je objavljena svim ljudima, ali koja je dobila ispunjenje u apostolsko vreme dolaskom Hrista.

U mnogobostvu postoje tajna znanja koja su dostupna samo odabranima, ali u bibliji Bozja tajna je ona koju Bog otkriva vernim ljudima.

To nije bila skrivena tajna koju je on drzao zakljucanu u starom zavetu, a objavio u novom, vec koju je objavio svim ljudima od Adama do danas, samo sto su oni to sve gledali kroz simbole, ali su u sustini znali o cemu se radi, i ocekivali ispunjenje te nade.

Tekst sam kaze:

"tajna koja je bila sakrivena od postanja sveta i naraštaja, a sad se javi svetima Njegovim"

Ona je bila sakrivena u smislu da ispunjenje ili JAVLJANJE onoga sto ona sadrzi nije bilo odredjeno za to vreme vec za buduce, i zato apostol kaze "a sad se javi svetima Njegovim" odnosno - dobilo je ispunjenje u vreme apostola.

Ako prihvatimo drugacije - onda je biblija kontradiktorna, i na jednom mestu iznosi jedno, a na drugom drugo..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.279
U bibliji "Misterion" oznacava tajnu koja je objavljena svim ljudima, ali koja je dobila ispunjenje u apostolsko vreme dolaskom Hrista.

U mnogobostvu postoje tajna znanja koja su dostupna samo odabranima, ali u bibliji Bozja tajna je ona koju Bog otkriva vernim ljudima.

To nije bila skrivena tajna koju je on drzao zakljucanu u starom zavetu, a objavio u novom, vec koju je objavio svim ljudima od Adama do danas, samo sto su oni to sve gledali kroz simbole, ali su u sustini znali o cemu se radi, i ocekivali ispunjenje te nade.

Tekst sam kaze:

"tajna koja je bila sakrivena od postanja sveta i naraštaja, a sad se javi svetima Njegovim"

Ona je bila sakrivena u smislu da ispunjenje ili JAVLJANJE onoga sto ona sadrzi nije bilo odredjeno za to vreme vec za buduce, i zato apostol kaze "a sad se javi svetima Njegovim" odnosno - dobilo je ispunjenje u vreme apostola.

Ako prihvatimo drugacije - onda je biblija kontradiktorna, i na jednom mestu iznosi jedno, a na drugom drugo..
Sad si krenuo u filozofije. Zasto vi nista ne mozete razumeti?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Netacno, vec sam odgovorio, on se nada da Bog to moze uciniti, tako i svi ostali, ali da ce to biti i da ce Bog to zaista i uraditi on nije znao, vec nagadjao(to sam dokazao) - tako i o stanju nakon smrti oni nisu znali vec su nagadjali.
To je moj konacni stav po ovoj temi, sve je kristalno jasno. Samo vi to ne zelite videti, kao ni mnoge druge stvari..

Pusti Tripa da odgovori, tebi sam vec objasnio moj stav..

Znao je kako nije znao kada je živio prije Isaije koji je o tome pisao. Već sam ti dao izjavu Jova koji kaže da će ga Bog podići iz mrtvih. Kakva glupost nagađanje, pa ko ima ispravnu predstavu o Bogu će to i vjerovati. Samo onaj ko nema ispravnu predstavu o Bogu to neće vjerovati. Ti kao da oni nemaju razuma nego tako bezevze filiozorifaju. Pa ako šta pogode pogode ako ne nikom ništa kao u staroj Grčkoj. Pripisuješ njima filozofska mudrovanja. Uopšte sve jeresi nastaju iz Aleksandrijske škole koja sve tumači filozofski pa i Bibliju. Prava nauka dolazi iz Antiohijske škole. Pismo i kako piše.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.279
Znao je kako nije znao kada je živio prije Isaije koji je o tome pisao. Već sam ti dao izjavu Jova koji kaže da će ga Bog podići iz mrtvih. Kakva glupost nagađanje, pa ko ima ispravnu predstavu o Bogu će to i vjerovati. Samo onaj ko nema ispravnu predstavu o Bogu to neće vjerovati. Ti kao da oni nemaju razuma nego tako bezevze filiozorifaju. Pa ako šta pogode pogode ako ne nikom ništa kao u staroj Grčkoj. Pripisuješ njima filozofska mudrovanja. Uopšte sve jeresi nastaju iz Aleksandrijske škole koja sve tumači filozofski pa i Bibliju. Prava nauka dolazi iz Antiohijske škole. Pismo i kako piše.

Ajde nemojmo da pisemo na dve teme, jel to ok?

Ko je ziveo pre Isaije?

Knjigu Psalama nije pisao samo David.
Knjigu Psalama je pisalo vise autora, pisanje seze sve do 460. p.n.e , a Isaija je ziveo oko 760. p.n.e, tako da pisanje te knjige obuhvata ceo period ukljucujuci i period zivota samoga Isaije, pa je logicno da postoje i Psalmi koji govore o vaskrsenju a koji su pisani pod njegovim uticajem..
To ne rusi moju pricu da je Isaija prvi uveo nauku o vaskrsenju...

Sto se tice Jova, biblicari samo pretpostavljaju da je tu knjigu pisao Mojsije, jer se govori o periodu u kom je ziveo Avram.
Nije dokazano kada je ona nastala, mogla je nastati i nakon vremena Isaije..
A Jovove reci pre svega vi izvrcete..

Propovednik je pisan pre Isaije i on zato ne sadrzi nauku o vaskrsenju.
E sad ti da si posten ovde, ti bi mi iz Propovednika dokazao da on uci vaskrsenje i resili bismo stvar.
Ali ti to ne mozes, jer on negira vaskrsenje i to sam dokazao stihovima!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ko je ziveo pre Isaije?

Živio je Mojsije.

Knjigu Psalama nije pisao samo David.

Opet glup izgovor, pa ćeš sada da dokazuješ da nije David.

Knjigu Psalama je pisalo vise autora, pisanje seze sve do 460. p.n.e ,

Opet ne dokazuje tvoju tvrdnju.

a Isaija je ziveo oko 760. p.n.e, tako da pisanje te knjige obuhvata ceo period ukljucujuci i period zivota samoga Isaije, pa je logicno da postoje i Psalmi koji govore o vaskrsenju a koji su pisani pod njegovim uticajem..

Mojsije te demantuje kao i žrtveni sistem. Mojsije je vaskrsnut prije Isusa.

Sto se tice Jova, biblicari samo pretpostavljaju da je tu knjigu pisao Mojsije, jer se govori o periodu u kom je ziveo Avram.

Pa nema ko drugi.

Nije dokazano kada je ona nastala, mogla je nastati i nakon vremena Isaije..
A Jovove reci pre svega vi izvrcete..

Upravo to ti radiš. ti imaš problem sa Biblijom, a ne da ona ima sama sa sobom i sa mnom.

Propovednik je pisan pre Isaije i on zato ne sadrzi nauku o vaskrsenju.

Solomon i ne negira vaskrsenje.

E sad ti da si posten ovde, ti bi mi iz Propovednika dokazao da on uci vaskrsenje i resili bismo stvar.

Ja nisam rekao za njega nego za SZ, opet Solomon ne negira vaskrsenje.

Ali ti to ne mozes, jer on negira vaskrsenje i to sam dokazao stihovima!

Ne negira.
 
Natrag
Top