Duh,dusa i sveti duh

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zato te sotona i vara, jer ne ispitujes duhove, a pitanje je da li se ikada molis iskreno iz srca, ili u molitvi ti ucis Boga sta je istina, umesto da istinu trazis od njega.

Osudjujes druge za okultizam, a sam imas ucenja koja imaju okultisti, i verujes u ono sto veruju i praktikuju okultisti.

Na tvoje pitanje sam vec odgovorio.

Oziveo ga je Bog, a ne samo Jelisijevo telo, jer mrtvo telo samo po sebi nema nikakvu moc, vec Bog u kome je zivot.

Naravno, ti verujes u carobnjastvo, pa me ne bi cudilo da izjavis kako ga je samo telo ozivelo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
I šta je duh Mire? Ono što izlazi iz čoveka.

Kakva su to pitanja?
Jasno je da je u coveku Duh, koji mu je Bog darovao stvaranjem, taj Duh je nosilac licnosti, u njemu su informacije.
Kada Bog stvara on stvara vec odraslu jedinku, Adama, sa formiranom licnoscu koju on dalje samostalno razvija. On mu daje Duh. Kada covek umre , ta informacija ili Duh se vraca Bogu da bi ga on mogao vaskrsnuti.
Zato Duh i postoji..

Ti govoris da ja ucim nesto suprotno pravoslavlju, da zamenjujem termine, a ja sve isto govorim, i to je Biblijski potkrepljeno.. U sastavu Duse nalazi se Duh, jer "Dusom"se naziva kompletni zivot" (Dusa = Zivot) .
Dusa nije "komponenta" koja prezivljava, to je naziv koji se koristi da opise zivot. "Duh" je "komponenta". Tako je u Bibliji , tako i u Pravoslavlju.

Sveti Oci koriste pojam "Dusa" zeleci time da ukazu na "kompletan zivot" koji prezivljava, ali kod njih je sa druge strane "Duh" taj koji prezivljava a ne sama "Dusa" jer Dusa je samo opisni epitet(sluzi da opise zivot) a Duh je komponenta. U Dusi(zivotu) se nalaze vise komponenti a Duh je ono sto prezivljava.

Dakle nema zamena termina(teza) kada ja govorim o ovome. Moze se reci "Duh prezivljava"(sto je komponenta Duse) a moze se reci i "Dusa prezivljava"(jer sluzi da opise sam zivot) .

Zato mnogi misle da je ovo suprotno a sasvim je jasno i isto oznacava..

Sto se tice stihova, svi ovi stihovi koje navodite iz SZ, ne samo da negiraju zagrobni zivot, vec negiraju i vaskrsenje, pa samim tim mi ih dogmatski ne mozemo prihvatiti.
To je Solomun, Propovednik, Psalmista i ostali, koji nisu imali uvid , niti su znali sta se dogadja nakon smrti, a te njihove reci su samo pretpostavke lutanja i pokusaj odgonetanja tajni..

Vi jednostavno Biblijski ni nemate dokaza za svoje tvrdnje jer uzimate samo SZ a NZ ne uzimate u obzir.
Mi tek u NZ dobijamo kompletnu sliku stihovima, a sta vi onda radite snjima?
Vi takve stihove alegorizujete da bi ste ih uskladili sa SZ, tj. sa onima koji o tome nista nisu znali i koji su samo nagadjali -->postavljali pitanja i sami sebi odgovarali...

Budi malo covek razuman, ako se vec filozofom smatras..
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Zato te sotona i vara, jer ne ispitujes duhove, a pitanje je da li se ikada molis iskreno iz srca, ili u molitvi ti ucis Boga sta je istina, umesto da istinu trazis od njega.

Osudjujes druge za okultizam, a sam imas ucenja koja imaju okultisti, i verujes u ono sto veruju i praktikuju okultisti.

Na tvoje pitanje sam vec odgovorio.

Oziveo ga je Bog, a ne samo Jelisijevo telo, jer mrtvo telo samo po sebi nema nikakvu moc, vec Bog u kome je zivot.

Naravno, ti verujes u carobnjastvo, pa me ne bi cudilo da izjavis kako ga je samo telo ozivelo.

Ma ti se sit napriča ali i dalje ne čujem odgovor na prosto pitanje:


Pošto ti sve znaš reci mi KO OŽIVI MRTVACA BAČENOG U JELISIJEV GROB I ZAŠTO TAD OŽIVE ako nisi okultista znaćeš?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ma ti se sit napriča ali i dalje ne čujem odgovor na prosto pitanje:


Pošto ti sve znaš reci mi KO OŽIVI MRTVACA BAČENOG U JELISIJEV GROB I ZAŠTO TAD OŽIVE ako nisi okultista znaćeš?

Nastavljas sa neistinama, jer odgovor je upravo dat u predhodnom komentaru.

Ajde da poverujem da nisi video, pa evo ponovo.

Oziveo ga je Bog, a ne samo Jelisijevo telo, jer mrtvo telo samo po sebi nema nikakvu moc, vec Bog u kome je zivot.

Naravno, ti verujes u carobnjastvo, pa me ne bi cudilo da izjavis kako ga je samo telo ozivelo.


http://serbianforum.org/threads/duh-dusa-i-sveti-duh.227518/page-47#post-1828892
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Nastavljas sa neistinama, jer odgovor je upravo dat u predhodnom komentaru.

Ajde da poverujem da nisi video, pa evo ponovo.

Oziveo ga je Bog, a ne samo Jelisijevo telo, jer mrtvo telo samo po sebi nema nikakvu moc, vec Bog u kome je zivot.

Naravno, ti verujes u carobnjastvo, pa me ne bi cudilo da izjavis kako ga je samo telo ozivelo.

Ma bravo!
Ja mislio ptice ga oživele,dobro dasi mi rekao da Bog oživljuje.
Upitaš zašto baš ožive kad pade na SVETO TELOBožjeg pomazanika?
Zaista nisam video da si pokušao odgovoriti izvinjavam se ali to je samo pola odgovora a ne reče zašto ožive baš kad je bačen na mesto gde je ležalo telo Jelisijevo?

Ništa ti neznaš o duhovnosti i ne čudi me jer masoni hule na Duha Svetog pa te nisu drugačije ni mogli učiti.
Prođe senka apostolska preko platna i isceliše se bolesni ...šta ih isceli Slaviša?
Haljine prvosvešteničke posvećuju narod....kako Mirko to je samo platno?
Čitaj opis doline kostiju kod Jezekilja i čuj ko oživljava pa ako imaš uho čućeš da to DUH ČINI i kad to čuješ znaćeš ko oživi kosti i ko oživi mrtvaca u grobu Jelisijevom i ko isceli telo dodirom nekog Božjeg pomazanika jer ta tela proslaviše Boga i Bog po Duhu potvrđuje ista.
Zapiši ti to sebi jer ti ovo isto bar drugi put ponavljam a izgleda kofa je bušna.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisi razumeo moj odgovor, i to sa Jelisijem si pokrenuo da bi dokazao dogmu tradicionalnih crkava o cudotvornim mostima.

Ja sam odgovor dao, i smatram da je to sa Jelisijem jedinstven slucaj u bibliji i uopste u istoriji, jer takva praksa niti dar nisu dati ni apostolima, ni novozavetnoj crkvi, a duhovni darovi su jasno opisani u novom zavetu, i ti darovi su dati crkvi koja ima istinu, i koja tu istinu nije napustala u ni jednom trenutku istorije.

Crkva koja nema istinu, u tom slucaju i ono sto ona cini je pod znakom pitanja, jer Bog cini u svojoj crkvi koja ima istinu i objavljuje je svetu, a sotona u svojoj kroz laznaa ucenja i okultizam.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
duhovni darovi su jasno opisani u novom zavetu, i ti darovi su dati crkvi koja ima istinu, i koja tu istinu nije napustala u ni jednom trenutku istorije.

Crkva koja nema istinu, u tom slucaju i ono sto ona cini je pod znakom pitanja, jer Bog cini u svojoj crkvi koja ima istinu i objavljuje je svetu, a sotona u svojoj kroz laznaa ucenja i okultizam.

E vidiš rođače tu sam te čekao!
Okultizam UVEK Božje učenje pretvara u simboliku i izvrće.
Okultizam uvek negira blagodat Božju i nameće neki ljudski trud kojim bi nadomestili za spasenje jer vam Isusova žrtva nije dovoljna cena.
Okultisti se sablažnjavaju na Božja čuda tako i na oganj i na jezike i na oživljavanje mrtvaca.

Duhovnost je jasna duhovnima i ne treba im se crtati a nevernicima ni crtež ne pomaže.
DUH JE TAJ KOJI OŽIVLJUJE a ako je taj duh satanski objasni mi otkud satani moć da da život?
Još uvek nisi odgovorio ko je to oživeo mrtvaca kad je bačen u Jelisijev grob i zašto baš tad ožive kad pade na Jelisijev grob?

A tebi je ,,istina,, jelena i ko nematu nesreću nema istinu.
Čudiš se kao i Jevreji...OTKUD DUH SVETI DA DOĐE NA PAGANE...ONI NISU OBREZANI JEDU KRME NE ODMARAJU SUBOTOM...Pera reče da nije mogao uskratiti Duhu da ne dođe na Kornelija i nasta tajac a kod vas nije tajac već HULA:
,,KAKO MOŽE DUH SVETI I ČUDO OD BOGA DOĆI NA ONE ŠTO NISU ZAKONICI I NE OBREZANI!!!?,,

Čuđenja ima tamo gde nema vere i znanja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Opet iznosis neistinu da nisam odgovorio ko je oziveo mrtvaca bacenog u Jelisijev grob.
Odgovorio sam, i ti si toga svestan jer si to sam potvrdio, ali namerno iznosis neistine, jer ti reci idu pre razuma, a to svesno i namerno cinis, ne razmisljajuci da ces biti obelodanjen.

Ti si okultista jer verujes u okultna ucenja, i ucenja nju ejdja.

Crkva Bozja jednostavno ne moze privatiti ono sto nije zapisano u bibliji, a sto cine oni koji imaju suprotno ucenje bibliji.
To nema veze sa okultistima, vec crkva ne moze praviti kompromis sa ucenjima i delima onih koji stoje nasuprot Bogu, jer cuda nisu merilo, vec istina zapisana u reci Bozjoj, i dar duha koji osvedocava u istinu.

Ponavljam, sotona cini cuda kog onih koji se protive istini, a Bog u svojoj crkvi koja ima istinu.

Apostoli su upozorili da ce biti cuda, ali da treba ispitivati da li su ona od Boga, jer i sotona ih cini i pretvara se u andjela svetla.

Isusove reci koje glase: "DUH JE TAJ KOJI OŽIVLJUJE" on je izgovorio u smislu duhovnog ozivljavanja kroz veru u Hrista i njegovu rec, a nije mislio na podizanje iz mrtvih ili vaskrsenje.

Ceo ovaj citat glasi "DUH JE ONO STO OZIVLJAVA, TELO NE POMAZE NISTA. RECI KOJE VAM JA REKOH DUH SU I ZIVOT SU"

Sotona moze zaposednuti covecije telo da izgleda kao da je covek umro, a potom napustiti to telo i izgledati kao da je covek oziveo.

Postoji tvrdnja da je Idijski guru Sai Baba vaskrsao nekog coveka, i da li mi sada trebamo da se poklonimo Sai Babi?

Ja ne znam da li se ikada u novozavetnoj istoriji desilo neko cudo vaskrsenja u bilo kojoj crkvi, jer ako nije - onda je nasa diskusija bespotrebna.
Ja takav slucaj ne znam.

Duh Sveti je pao na pagane, ali to ne znaci da su oni nakon toga ostali u grehu, vec ih je on promenio, i od njih stvorio nove moralne ljude.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Pusti babu i Sai pa reci zašto ožive mrtvac padnuvši u Jelisijev grob i ko ga oživi Bog sa neba ili Duh kojim je telo zapečaćeno?
Jesi ti čudna biljka,meni kažeš da ne govorim istinu a daješ citate koji potvrđuju moje reči....ima svakakvih cvećki.


KAŽEŠ TURCI ?
:roll:

Sotona moze zaposednuti covecije telo da izgleda kao da je covek umro, a potom napustiti to telo i izgledati kao da je covek oziveo.

Pa da bacili mrtvaca dole i od treska satana ispao napolje a onda mu oživeli čovek pobeže jer je bio brži.
:smisi:

Samo je kažeš IZGLEDALO daje oživeo ali nije već je mrtvac trčao...majko mila skim ja gubim vreme...
Kažeš TURCI?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
taj Duh je nosilac licnosti, u njemu su informacije.

I šta hoćeš time da dokažeš? Da je duh životni osoba?

Sveti Oci koriste pojam "Dusa" zeleci time da ukazu na "kompletan zivot" koji prezivljava,

Puno filozofije daješ.

Ti govoris da ja ucim nesto suprotno pravoslavlju, da zamenjujem termine, a ja sve isto govorim, i to je Biblijski potkrepljeno..

To što govoriš je nebitno, time se niko nije bavio u Bibliji. Tvoja nauka jeste nebiblijska, jer i sveti oci poistovjećuju dušu i duh i sa time žele da dokažu zagrobni život. I ti ga vjeujem dokazuješ, a to nije biblijski.

ali kod njih je sa druge strane "Duh" taj koji prezivljava a ne sama "Dusa" jer Dusa je samo opisni epitet(sluzi da opise zivot) a Duh je komponenta. U Dusi(zivotu) se nalaze vise komponenti a Duh je ono sto prezivljava.

Nije opisni element nego realnost, duša znači osoba, kada nešto znači onda nije opisna riječ.

Dakle nema zamena termina(teza) kada ja govorim o ovome. Moze se reci "Duh prezivljava"(sto je komponenta Duse) a moze se reci i "Dusa prezivljava"(jer sluzi da opise sam zivot) .

Dakle sa duhom dokazuješ zagrobni život. Opet nebiblijska nauka. Kao i PC sa dušom. Ista roba u dva pakovanja različita.

vec negiraju i vaskrsenje,

Ne negiraju vaskrsenje, nigdje Solomon nije rekao da oni neće izaći iz grobova nego da im je tako, podrazumijeva se do vaskrsenja. Isaija piše o vaskrsenju kao i u knjizi o Jovu i Danilu.

To je Solomun, Propovednik, Psalmista i ostali, koji nisu imali uvid , niti su znali sta se dogadja nakon smrti, a te njihove reci su samo pretpostavke lutanja i pokusaj odgonetanja tajni..

Da nisu imali ne bi tako napisali, naprotiv imali su uvid. Zato i jesu napisali da nema mišljenja u grobu. Klasična zamjena arg. pripisivanje neznanja nekom drugom jer sveti oci ne znaju tačno šta se dešava nakon smrti. A tu su nauku usvojili od pagana.

Vi jednostavno Biblijski ni nemate dokaza za svoje tvrdnje jer uzimate samo SZ a NZ ne uzimate u obzir.

I NZ isto piše. Kakav ti je glup arg. pa svo pismo je nadahnuto od Boga. Isti Bog je dao nadahnuće i u SZ i u NZ. Zar bi Bog dao nešto jedno drugom suprotno. Drugi put ću dokazati samo sa stihovima iz NZ.

Mi tek u NZ dobijamo kompletnu sliku stihovima, a sta vi onda radite snjima?

Imaš istu sliku samo sa manje stihova jer se NZ prvenstveno bavi Isusom i Jevanđeljem.

Vi takve stihove alegorizujete da bi ste ih uskladili sa SZ, tj.

Opet glup arg. kao da NZ nije usklađen sa SZ.

Budi malo covek razuman, ako se vec filozofom smatras..

Ko vjeruje kao ti taj je isključio razum.
 
Natrag
Top