Duh,dusa i sveti duh

Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Možda si ti u pravu,hajdemo proveriti to.
PRAH se uzima i pravi KAL-blato piše li tako?
Potom Bog oblikova telo koje leži BEZ ŽIVOTA jel tako?
Bog udahnjuje vazduh i duha svog u tu materiju i ona OŽIVI jel tako?
Kad izađe duh dešava se obrnuti proces itelo je PONOVO BEZ ŽIVOTA jel tako?
Adam postaje čovek po obličju i po primanju života bez života i bez oblika kadsevrati u prah više nije Adam jel tako?
Životvorni duh IZLAZI i on saTELOM koje je oblikovano od praha nema ništa ali ima sve ono što je stečeno u toj materiji.
Bog je Bog ŽIVIH pred Bogom su svi živi ne govori o telu već o ŽIVOTU a šta je živoono što je otišlo-vratilo se Bogu.
Pozdrav.
Sve se slazem do ovog: 'kad se vrati u prah vise nije Adam' ili te mozda nisam najbolje razumeo.
Kad je Duh napustio telo, cija je to sahrana bila!? Ko lezi na odru bez zivota.... Adam naravno i niko drugi.

Posle Adamove greske Bog je tvar podlozio propadljivosti. Adam je vremenom poceo da stari, celije su prestale da se obnavljaju a kasnije i da odumiru i smrt je neminovno morala doci. Vise ni zivotodajni Duh ne moze da ga ozivi jer u Adamovom telu nesto nevalja. Ostarilo je kao sve sto u prirodi stari i sve mora da umre jer mu je to plata! I sad kako ce Duh koji Bog daje da bi udahnuo zivot svakom telu da ostane u njemu kad to telo takvo kakvo je ne moze vise da zivi. Zato se Duh i vraca Bogu jer u Adamovom ostarelom telu ne moze vise da podrzi zivot, a ne zato da bi Adam tim Duhom nastavio da zivi. Duh je sa Adamom imao veze samo dok je boravio u njegovom telu, posle toga se vraca Bogu jer je on iskljucivo Boziji. Seti se da je Bog Adamu rekao da ce se vratiti tamo gde je bio, ako je Adam nastavio da zivi tim Duhom, onda se nije vratio tamo gde je bio.

Ceo proces stvaranja coveka ti je opisan u Jezekijevoj 37 glavi. Ovde se jasno vidi koju ulogu Duh ima i zasto ga Bog daje. Naravno jer bez njega njsta ne moze da zivi. Jezekij kaze, telo je tu kompletno i sve je na svom mestu, ali nije zivo! Ko moze tom telu dati zivot!? Naravno samo Bog i niko vise. Kako je to Bog uradio!? Tako sto je poslao na to telo zivotodajni Duh.
U potpunosti jasno kakvu ulogu ima zivotodajni Duh u nama. I on je tu sve do momenta dok telo toliko ne oslabi da u njemu nije moguce podrzati zivot, kao sto vec rekoh.

Drugo, kada kazes 'Bogu su svi zivi', naravno da jesu ali samo Bogu!!!
Samo i jedino Bog moze svakog ponovo vratiti u zivot. Iz naseg ugla svi su mrtvi i mi tu nista ne mozemo uraditi, ali za Boga(jedinog koji daje zivot) oni samo spavaju. Kao sto su Isusu rekli da je Lazar mrtav, a on im kaze da Lazar samo spava.. Govori tako jer ima vlast da mu vrati zivot.
Zanimljivo da Isus nije tada rekao: Nee Lazar nije mrtav njegov Duh je sada kod Boga i njemu nigde bolje ne moze biti... ali nije to rekao nikada, pa ni za starozavetne proroke.
PS.reci mi molim te imaš li ti zajednicu sa Isusom ?
Da. Moja zajednica sa Bogom i Hristom je svaki dan sve jaca i jaca.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Posle Adamove greske Bog je tvar podlozio propadljivosti.
Nije Bog nista podlozio da bude propadljivo, Adam se greskom udaljio od Boga i sam ucinio tvar propadljivom, a ne Bog.
Adam je vremenom poceo da stari, celije su prestale da se obnavljaju a kasnije i da odumiru i smrt je neminovno morala doci.
Adam i cela tvar trebali su da nestanu kad je zgresio, ali Bog iz svoje velike ljubavi to nije dozvolio.
Vise ni zivotodajni Duh ne moze da ga ozivi jer u Adamovom telu nesto nevalja. Ostarilo je kao sve sto u prirodi stari i sve mora da umre jer mu je to plata! I sad kako ce Duh koji Bog daje da bi udahnuo zivot svakom telu da ostane u njemu kad to telo takvo kakvo je ne moze vise da zivi.
Telo je degradiralo i sve vise degradira zato je zivot sve kraci.
Duh je sa Adamom imao veze samo dok je boravio u njegovom telu, posle toga se vraca Bogu jer je on iskljucivo Boziji. Seti se da je Bog Adamu rekao da ce se vratiti tamo gde je bio, ako je Adam nastavio da zivi tim Duhom, onda se nije vratio tamo gde je bio.
Bog je Adamu rekao da je prah i da ce se u prah vratiti, i to je tacno, covek nije covek ako nema telo, ali kad je umro Adamovo telo iako je napustio duh njegovu dusu nije napustio duh, dusa ostaje ziva do vaskrsenja.
Drugo, kada kazes 'Bogu su svi zivi', naravno da jesu ali samo Bogu!!!
Samo i jedino Bog moze svakog ponovo vratiti u zivot. Iz naseg ugla svi su mrtvi i mi tu nista ne mozemo uraditi, ali za Boga(jedinog koji daje zivot) oni samo spavaju. Kao sto su Isusu rekli da je Lazar mrtav, a on im kaze da Lazar samo spava.. Govori tako jer ima vlast da mu vrati zivot.
Zanimljivo da Isus nije tada rekao: Nee Lazar nije mrtav njegov Duh je sada kod Boga i njemu nigde bolje ne moze biti... ali nije to rekao nikada, pa ni za starozavetne proroke.
Do vaskrsenja Hristovog svi su bili u tamnici(adu) i nikome nije bilo dobro, odnosno nisu ljudi bili u Adu vec duse, asamim tim i duh koji je cini zivom(postojanom).
Da. Moja zajednica sa Bogom i Hristom je svaki dan sve jaca i jaca.
A sa bliznjima u tvojoj crkvenoj zajednici?
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Sve se slazem do ovog: 'kad se vrati u prah vise nije Adam' ili te mozda nisam najbolje razumeo.
Kad je Duh napustio telo, cija je to sahrana bila!? Ko lezi na odru bez zivota.... Adam naravno i niko drugi.

Da lisu sahranjivali duha ili telo?
A da li je Adam bio Adam pre nego je došao duh u njega...nije.
Tako prestaje biti Adam kad se raspadne i ponovo kad Bog pozove Adama prah će oblikovati telo i duh će se vratiti i biće Adam.

Vise ni zivotodajni Duh ne moze da ga ozivi jer u Adamovom telu nesto nevalja. Ostarilo je kao sve sto u prirodi stari i sve mora da umre jer mu je to plata! I sad kako ce Duh koji Bog daje da bi udahnuo zivot svakom telu da ostane u njemu kad to telo takvo kakvo je ne moze vise da zivi.

Au Baki,pa kod vas u kulici se ništa nezna....roba za šiju i pedeset manje jednu po turu više puta.
Životniduh ne može da oživi čoveka....gde to pročita kume?
Kažeš telo pokvareno i ne može da živi....taj rob uzima novce a ništa nezna.
Gledaj,ISUS nije tvar već Bog u telu kužiš?
Drugo,Isus je pobedio smrt i SVI koji imaju zajednicu sa Hristom neće ostati trajno pod vlaću smrti i otuda izjava kako svete-crkvu neće nadvladati vrata pakla jer će vaskrsnuti a da bi imao zajednicu sa isusom moraš jesti telo i piti krv.

To što si gore rekao se zove neverstvo jer ti neveruješ u vaskrsenje.

Zato se Duh i vraca Bogu jer u Adamovom ostarelom telu ne moze vise da podrzi zivot, a ne zato da bi Adam tim Duhom nastavio da zivi. Duh je sa Adamom imao veze samo dok je boravio u njegovom telu, posle toga se vraca Bogu jer je on iskljucivo Boziji. Seti se da je Bog Adamu rekao da ce se vratiti tamo gde je bio, ako je Adam nastavio da zivi tim Duhom, onda se nije vratio tamo gde je bio.

Veze nema starost tela sa životom dok god je duh u telu.
Nije starost tela uzrok izlaska duha već broj dana od Boga dat.
Ima mnogo mladih osoba što padnu.
Nije Adam nastavio da živi jer Adama sačinjava telo i duhsa dušom a kad telo umre nije umro duh i to nije tvoj duh već Adamov sa svim njegovim mislima i karakterom.

Drugo, kada kazes 'Bogu su svi zivi', naravno da jesu ali samo Bogu!!!

Ne kažem ja već apostol ja sam samo saglasan.
Znači oni su mrtvi a Bog kaže nisu...nema igranja,ili jesu ili nisu mrtvi?
Mrtvo je TELO
Bog ne govori o telu ništa jer pred Bogom ne stoji telo zemaljsko zato što takvo telo i krv ne mogu gore.
Pa šta je onda gore što je živo i Bog to IMENIMA naziva jer je tamo kompletna misao i karakter pred Bogom?
Bog to može u bilo koju fijoku staviti ali će poslati u oni iz koje je izašlo.

5:24 Zaista, zaista vam kažem: Ko moju reč sluša i veruje Onome koji je mene poslao, ima život večni, i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život.

Ne kaže imeće već IMA život večni a svi pred Bogom ga imaju i njihove fijoke-tela će ustati na večnu radost.

Samo i jedino Bog moze svakog ponovo vratiti u zivot. Iz naseg ugla svi su mrtvi i mi tu nista ne mozemo uraditi, ali za Boga(jedinog koji daje zivot) oni samo spavaju. Kao sto su Isusu rekli da je Lazar mrtav, a on im kaze da Lazar samo spava.. Govori tako jer ima vlast da mu vrati zivot.
Zanimljivo da Isus nije tada rekao: Nee Lazar nije mrtav njegov Duh je sada kod Boga i njemu nigde bolje ne moze biti... ali nije to rekao nikada, pa ni za starozavetne proroke.
Da. Moja zajednica sa Bogom i Hristom je svaki dan sve jaca i jaca.

Bog nije rekao kako će pred Njim biti svi živi već da JESU svi živi a to je sadašnje i stalno vreme.
Kad kaže da Bog NIJE Bog mrtvih već živih i dodaje kako su PRED NJIM SVI ŽIVI govori o onima ispred Njega što stoje.
Isus nije vaskrsavao duha već TELO.
Imam za tebe samo TRI pitanja:
1.Zašto Stefan daje svog duha Isusu?
2.Ko je oživeo mrtvaca bačenog u Jelisijev grob?
3.Ko je isceljivao bolesne preko krpica preko kojih pređe sena Petrova?

,,Da. Moja zajednica sa Bogom i Hristom je svaki dan sve jaca i jaca.,,

Da li si spreman čuti ko ima a ko NEMA zajednicu:

6:53 A Isus im reče: Zaista, zaista vam kažem: ako ne jedete telo Sina čovečijeg i ne pijete krv Njegovu, nećete imati života u sebi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Nije Bog nista podlozio da bude propadljivo, Adam se greskom udaljio od Boga i sam ucinio tvar propadljivom, a ne Bog.
Adam to nikada ne bi mogao da uradi!!! Zna se ko je gazda u univerzumu i ko postavlja pravila. Adam je morao da primi svoju platu!

Jer se tvar pokori propadljivosti (ne od svoje volje nego za volju onog koji je pokori) na nadu...Rim 8:20

Ko je to uradio?
Adam i cela tvar trebali su da nestanu kad je zgresio, ali Bog iz svoje velike ljubavi to nije dozvolio.

Telo je degradiralo i sve vise degradira zato je zivot sve kraci.
Ovo nema veze sa onim sto sam pricao!
Bog je Adamu rekao da je prah i da ce se u prah vratiti, i to je tacno, covek nije covek ako nema telo, ali kad je umro Adamovo telo iako je napustio duh njegovu dusu nije napustio duh, dusa ostaje ziva do vaskrsenja.
Ja verujem iskljucivo Bibliji. Za mene je Adam zavrsio na istom mestu gde je i bio... u prahu! Svevisnji tako kaze!!! Treba li sumnjati!?
A sa bliznjima u tvojoj crkvenoj zajednici?
Sa svim ljudima, koliko do mene stoji.
Da lisu sahranjivali duha ili telo?
A da li je Adam bio Adam pre nego je došao duh u njega...nije.
Tako prestaje biti Adam kad se raspadne i ponovo kad Bog pozove Adama prah će oblikovati telo i duh će se vratiti i biće Adam.
Sahranjivali su telo. I taj sto je lezao na odru bez zivota u sebi je Adam! Tom istom Adamu je Svevisnji rekao da ce se u prah i vratiti gde je i bio, sto se svakako i desilo.
Tamo negde ako i mozda postoji mesto gde je sahranjen to se zove Adamov grob. U grobu lezi Adam a ne prah.
Au Baki,pa kod vas u kulici se ništa nezna....roba za šiju i pedeset manje jednu po turu više puta.
Životniduh ne može da oživi čoveka....gde to pročita kume?
Kažeš telo pokvareno i ne može da živi....taj rob uzima novce a ništa nezna.
Gledaj,ISUS nije tvar već Bog u telu kužiš?
Drugo,Isus je pobedio smrt i SVI koji imaju zajednicu sa Hristom neće ostati trajno pod vlaću smrti i otuda izjava kako svete-crkvu neće nadvladati vrata pakla jer će vaskrsnuti a da bi imao zajednicu sa isusom moraš jesti telo i piti krv.
Mozes li da se usredsredis na Adama o njemu govorim.
Zasto je Adam umro?
Zato sto je sam hteo, ili?
Kada ga Bog oblikova dodje li zivotodajni Duh te ozivi to sto je bilo bez zivota!? Bog stvori Adama sa savrsenim svakim organom u telu i on je sa tim telom mogao do u beskonacnost samo da je slusao. Ali nije! Od tog trenutka u prirodi sve postaje podlozno propadljivosti pa i Adam. Svaki njegov organ pocinje da stari i da dotrajava, jer se ne obnavlja naravno i covek umire. U takvom telu ne moze biti zivota, dosao mu je bioloski kraj jer Tvorac tako hoce. Svi moramo da primimo platu.
Ako sada pucas u coveka i on naravno premine, zasto Duh bezi iz njegovog tela!? Pa pogodio si ga recimo u srce posle cega ono vise ne moze da radi i da ispunjava svoju zivotnu funkciju. U takvom telu za zivotodajnog Duha nema mesta! Duh u takvom telu ne moze da podrzi zivot jer srce ne moze da ispunjava u telu svoj veoma vazan zadatak.
Naravno da ja verujem u vaskrsenje ali Bog nikoga nece vaskrsnuti sa prostreljenim srcem.

Znam ja da je tebi sve ovo jasno pa nebih dalje.
Veze nema starost tela sa životom dok god je duh u telu.
Nije starost tela uzrok izlaska duha već broj dana od Boga dat.
Ima mnogo mladih osoba što padnu.
Nije Adam nastavio da živi jer Adama sačinjava telo i duhsa dušom a kad telo umre nije umro duh i to nije tvoj duh već Adamov sa svim njegovim mislima i karakterom.
Ovo sto si rekao je zagovaranje sudbine, sto je Biblijski neispravno.
Nista nema predodredjeno i niko pa ni mladi nisu pali bez nekog razloga u telu.

Ti verujes da je Duh nosilac licnosti, Ok...

Ja vidim da je Boziji zivotodajni Duh samo tu da bi prouzrokovao zivot u nezivoj materiji. Posto je materija postala propadljiva i vraca se gde je bila i Duh koji je uzrokovao zivot u njoj se vraca svome izvoru tj. Bogu.
Ne kažem ja već apostol ja sam samo saglasan.
Znači oni su mrtvi a Bog kaže nisu...nema igranja,ili jesu ili nisu mrtvi?
Mrtvo je TELO
Bog ne govori o telu ništa jer pred Bogom ne stoji telo zemaljsko zato što takvo telo i krv ne mogu gore.
Pa šta je onda gore što je živo i Bog to IMENIMA naziva jer je tamo kompletna misao i karakter pred Bogom?
Bog to može u bilo koju fijoku staviti ali će poslati u oni iz koje je izašlo.

5:24 Zaista, zaista vam kažem: Ko moju reč sluša i veruje Onome koji je mene poslao, ima život večni, i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život.

Ne kaže imeće već IMA život večni a svi pred Bogom ga imaju i njihove fijoke-tela će ustati na večnu radost.
Rekao sam Bogu jesu svi zivi, ali samo Bogu. Sto kaze 'Bogu su svi zivi'?! Zasto lepo ne kaze svi su zivi, nego naglasava Bogu su svi zivi!
I ja kazem Bogu jesu svi zivi jer im moze zivot vratiti svakog trenutka.

Naravno evo ide dan kada ce svi koji su u grobovima cuti glas i ustace.
1.Zašto Stefan daje svog duha Isusu?
2.Ko je oživeo mrtvaca bačenog u Jelisijev grob?
3.Ko je isceljivao bolesne preko krpica preko kojih pređe sena Petrova?
1. Hrist je dobio vlast od svoga Oca da vaskrsava kada za to dodje vreme i Stefan je to dobro znao. Prilikom vaskrsenja Hrist ce zivotodajnim Duhom oziveti Stefana, bas kao sto je to cinio i za vreme svog zivota.
2. Bog.
3. Bog.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
1. Hrist je dobio vlast od svoga Oca da vaskrsava kada za to dodje vreme i Stefan je to dobro znao. Prilikom vaskrsenja Hrist ce zivotodajnim Duhom oziveti Stefana, bas kao sto je to cinio i za vreme svog zivota.
2. Bog.
3. Bog.

Zašto Stefan nije zazvo JHVH i Njemu uruke predao svoj duh već Isusu?
Kome ćeš ti u ruke predati duh Isusu ili Jahvi?

A da su bacili u grob nekog lopova mrtvaca da li bi i tad oživeo?
Bog ne podiže mrtvaca bez povoda a koji je bio povod u tom slučaju?

Zašto je trebala sena Petrova da pređe preko krpica zar nisu mogli moliti Jahvu da ih isceli?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.330
Da li si spreman čuti ko ima a ko NEMA zajednicu:

6:53 A Isus im reče: Zaista, zaista vam kažem: ako ne jedete telo Sina čovečijeg i ne pijete krv Njegovu, nećete imati života u sebi.

Da eto vidis, i opet on ''veruje robu'', a ne izgleda mu uopste da tu nesto smrdi..
A ja bi mu pokazao detaljno biblijom da ne postoji ''zemaljska i nebeska nada'' i da svi treba da jedu, ali on nece poslusati..
Meni je zao zbog toga..
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Adam to nikada ne bi mogao da uradi!!! Zna se ko je gazda u univerzumu i ko postavlja pravila. Adam je morao da primi svoju platu!

Jer se tvar pokori propadljivosti (ne od svoje volje nego za volju onog koji je pokori) na nadu...Rim 8:20

Ko je to uradio?
Naravno da je mogao, Bog je ljubav in On nikoga ne kaznjava, On je dao ljudima slobodnu volju o i oni ako odstupe od Njega odstupaju od zivota, ako se priblize Njemu priblizuju se zivotu.Nije Bog coveka ucinio smrtnim ni propadljivim "Bog nije stvorio smrt niti se raduje propasti covekovoj.Propadljivost i smrt ne dolaze od Boga oni su odsustvo Boga, psotoje samo Bog io nista, pod Bogom se podrazumeva ljubav, dobrota i vecni zivot, a pod nista se podrazumeva ono sto je kod Boga to jest mrznja i gordost, zlo, smrt, oni nisu nesto psotojece vec odustvo Boga, a nije se Bog udaljio od ljudi vec ljudi od Boga.Nije Bog kriv za ulazak smrti u svet vec covek.bog nije prokleo coveka vec mu je rekao kako ce mu biti.
Ovo nema veze sa onim sto sam pricao!
Naravno da ima, ti kazes da je Adam izcezao, a ja kazem da je trebao da izcezne, ali Bog to nije dozvolio iz svoje velike ljubavi.
Ja verujem iskljucivo Bibliji. Za mene je Adam zavrsio na istom mestu gde je i bio... u prahu! Svevisnji tako kaze!!! Treba li sumnjati!?
Naravno, Adamovo telo je u prahu, a dusa je nesto drugo, akd je Svevisnji rekao da ce se Adam u prah vratiti On je mislio na telo, a ne na dusu, dusa nije materijalna kao ni duh, a samim tom se ne moze vratiti u prah.Bog je telo covekovo samo stvorio u prah i ono se u prah i vraca, duha je udahnuo,a ne stvorio iz praha, dusa je nastala posle stvaranja tela u procesu davanja zivota.
Sa svim ljudima, koliko do mene stoji.
Biblija uci da covek treba da bude u crkvi, a ti nisi.

NE znam Takticaru i Taramana kako mozete da mislite da ste vi jedina osoba na svetu koja ima pravo ucenje i da ste u pravu?
Ne mislite mozda da tu nesto ne stima?
Ja sam bio na vasem mestu i spoznao sam istinu.
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Zašto Stefan nije zazvo JHVH i Njemu uruke predao svoj duh već Isusu?
Kome ćeš ti u ruke predati duh Isusu ili Jahvi?

A da su bacili u grob nekog lopova mrtvaca da li bi i tad oživeo?
Bog ne podiže mrtvaca bez povoda a koji je bio povod u tom slučaju?

Zašto je trebala sena Petrova da pređe preko krpica zar nisu mogli moliti Jahvu da ih isceli?
Ne bih o ovome jer nije u skladu sa temom. Prebaci se na pravu temu pa cu odgovoriti.
Da eto vidis, i opet on ''veruje robu'', a ne izgleda mu uopste da tu nesto smrdi..
A ja bi mu pokazao detaljno biblijom da ne postoji ''zemaljska i nebeska nada'' i da svi treba da jedu, ali on nece poslusati..
Meni je zao zbog toga..
Ne verujem ja robu, ja sam rob... Hristov rob.

Znas ti vec veoma dobro posto sam ti vise puta ponovio da necu verovati drugacije nego sto stoji u Bibliji.
Tako je i po ovom pitanju. Bog vraca Adama tamo gde je bio i za mene je to tako, vi ga slobodno ozivljujte, nemam nista protiv.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.330
Ne bih o ovome jer nije u skladu sa temom. Prebaci se na pravu temu pa cu odgovoriti.
Ne verujem ja robu, ja sam rob... Hristov rob.

Znas ti vec veoma dobro posto sam ti vise puta ponovio da necu verovati drugacije nego sto stoji u Bibliji.
Tako je i po ovom pitanju. Bog vraca Adama tamo gde je bio i za mene je to tako, vi ga slobodno ozivljujte, nemam nista protiv.

Nije u skladu sa temom, samo me zanima informacija, verujes li ti u "zemaljsku i nebesku nadu"(da ce jedni ziveti na nebu, a drugi na zemlji)? Posto to biblija ne uci..
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Naravno da je mogao, Bog je ljubav in On nikoga ne kaznjava, On je dao ljudima slobodnu volju o i oni ako odstupe od Njega odstupaju od zivota, ako se priblize Njemu priblizuju se zivotu.
Ko je pustio kisu sa neba i potopio sve zivo na ovoj planeti? Ko je to jedini mogao da uradi!? Bog naravno i kako onda kazes da Bog nikoga ne kaznjava!?
Naravno da ima, ti kazes da je Adam izcezao, a ja kazem da je trebao da izcezne, ali Bog to nije dozvolio iz svoje velike ljubavi.
Adam je prokockao sansu koju je imao i zasigurno se vratio gde je i bio! Verujem jer Bog tako kaze!
Naravno, Adamovo telo je u prahu, a dusa je nesto drugo, akd je Svevisnji rekao da ce se Adam u prah vratiti On je mislio na telo, a ne na dusu, dusa nije materijalna kao ni duh, a samim tom se ne moze vratiti u prah.Bog je telo covekovo samo stvorio u prah i ono se u prah i vraca, duha je udahnuo,a ne stvorio iz praha, dusa je nastala posle stvaranja tela u procesu davanja zivota.
Adam nije dobio dusu, Adam je postao dusa, bar tako Bog kaze. A ja opet verujem. Svi drugi Biblijski stihovi kada se govori o dusi to potvrdjuju. Mogu ti to na hiljadu mesta pokazati.

Spoj tela i Duha cini dusu... zivu dusu. Nakon propadanja tela i odlaska zivotodajnog Duha koji se vraca svom izvoru, nema ni duse. Adam ne moze nastaviti da zivi ni u kom slucaju jer je plata za njegov greh SMRT, a ne prelazak iz ovozemaljskog zivota u neke druge zivotne sfere! Bog je i vise nego jasan samo je na nama da li cemo verovati ili ne. Ja licno verujem. Za mene je Adam mrtav jer sam Svevisnji kaze da se on mora vratiti u isto stanje.
Biblija uci da covek treba da bude u crkvi, a ti nisi.

NE znam Takticaru i Taramana kako mozete da mislite da ste vi jedina osoba na svetu koja ima pravo ucenje i da ste u pravu?
Ne mislite mozda da tu nesto ne stima?
Ja sam bio na vasem mestu i spoznao sam istinu.
Meni nije ni na kraj pameti da nekoga ucim, ja ovde kao i svako drugi iznosim svoje misljenje o nekoj temi i nista drugo. Sa Biblijom se druzim poprilican broj godina i ona mi je jedino merodavna po svakom pitanju. Sta ce reci bilo koji zivi covek a da pri tome pripada bilo kojoj verskoj zajednici, mene ni pet sitnih para ne interesuje ako to nije u skladu sa Biblijom. Ja sam odavno zbacio svaki teret sa sebe, ostao je samo Hristov i njega cu nositi dok sam ziv ako Bog da. Znas kako kaze: poznacete istinu i ona ce vas osloboditi, ja sam apsolutno slobodan od bilo kakve ljudske dogme, jedino sam cvrsto vezan za Boziji zakon!
Veruj ti u sat god hoces ja nemam nista protiv, ali isto tako i ja kao slobodoumna jedinka imam apsolutno pravo da iznesem svoje misljenje i ono kao takvo ne mora da se slaze sa tvojim. Ne znam sta bi nekom smetalo sto kazem ja, ti ili bilo ko drugi. Kome smeta neka i ne cita, prosta stvar. Meni nesmeta.
Nije u skladu sa temom, samo me zanima informacija, verujes li ti u "zemaljsku i nebesku nadu"(da ce jedni ziveti na nebu, a drugi na zemlji)? Posto to biblija ne uci..
Da, verujem. Za mene Otkrivenje 14:3 ima takvo znacenje.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top