Duh,dusa i sveti duh

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ovo sto cu sada reci je veoma bitno!!!

Ako je Adam u bilo kom smislu nastavio da zivi onda se nije vratio tamo gde je bio... a bio je u prahu. Bog Adamu jasno kaze 'jer si prah'! Obrati dobro paznju 'BOG GOVORI' Adamu da je prah i da se tamo vraca. Iz ovoga sto Bog govori jednostavno je zakljuciti da posle tog trenutka zivotodajni Duh sa Adamom nema ama bas nikakve veze. Jer ako Adam nastavlja da zivi Duhom bilo gde, znaci da se nije vratio u prah. A to se direktno suproti onom sto Bog kaze. Svako ko govori drugacije Boga pravi lazovom.

Toliko.

Možda si ti u pravu,hajdemo proveriti to.
PRAH se uzima i pravi KAL-blato piše li tako?
Potom Bog oblikova telo koje leži BEZ ŽIVOTA jel tako?
Bog udahnjuje vazduh i duha svog u tu materiju i ona OŽIVI jel tako?
Kad izađe duh dešava se obrnuti proces itelo je PONOVO BEZ ŽIVOTA jel tako?
Adam postaje čovek po obličju i po primanju života bez života i bez oblika kadsevrati u prah više nije Adam jel tako?
Životvorni duh IZLAZI i on saTELOM koje je oblikovano od praha nema ništa ali ima sve ono što je stečeno u toj materiji.
Bog je Bog ŽIVIH pred Bogom su svi živi ne govori o telu već o ŽIVOTU a šta je živoono što je otišlo-vratilo se Bogu.
Pozdrav.

PS.reci mi molim te imaš li ti zajednicu sa Isusom ?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zao mi je, ali ne mogu da prihvatim tvoje tumacenje jer nisi uc rkvi i nemas Svetoga Duha, osim toga ovde tumacenje nije potrebno sve je lepo receno.

Ne prihvataš jer si unaprijed prihvatio učenje svoje crkve. Od tog učenja si napravio idola. Crkva iznad Biblije umjestoi da je obrnuto.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Ne znam koja se crkva ne drži nečega, ali vidim da se vi ne držite teme!;)
Bas htedoh da pomenem nesto i ti me podseti.

Kad ateista vidi bibliju on u njoj vidi suprostavljanja na vise mesta kao npr. na nekom mestu pise "ubij", a ne drugom "ne ubij" i sta on moze da zakljuci nego da se biblija suprostavlja samoj sebi, a zasto?
Jer je ne tumaci pravilno, isto tako je vi ne tumacite pravilno pa tvrdite da se ona ne slaze sa ucenjem crkve, e pa cinjenica jeste da ako ateista tumaci ona se ni sama sa sobom ne slaze, ako je musliman tumaci ona se ne slaze sa naukom BOzijom, ako je vi tumacite ona se ne slaze sa ucenjem crkve, sve je do tumacenja, a ne do direktnih cinjenica zato niko nema pravo da kaze da se ucenje crkve suprostavlja sa ucenjem Biblije kad se ono sa ucenjem Biblije po crkvenom tumacenju ne suprostavlja ve cnaprotiv za nas se adventisticko ucenje suprostavlja ucenju iz Biblije, a zasto?
Pa zato sto je drugacije tumacimo, sada treba prvo dokazati ko ima pravo da tumaci.
 
Natrag
Top