Duh,dusa i sveti duh

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.330
Jehovini svedoci i Adventisti su po ovom pitanju uveli red! A kod vas vlada mrak, ne samo po ovom pitanju vec po pitanju svih kljucnih stvari!

Zalosno je to sto Adama pravite zivim i ako mu je njegov i nas Tvorac direktno rekao da ce se vratiti gde je bio! A znamo gde je bio!
Za vas je sotona u pravu koji kaze 'Neee, necete vi umreti'!!!! 'Nego ce vam se oci otvoriti i postacete kao Bogovi'.... znaci u neku ruku besmrtni!
Dzaba je sto nas Tvorac kaze 'umreces', kad vi vise slusate satanu koji kaze 'necete vi umreti'!!!

Tuzno je to i zalosno al'nazalost istinito.

Sotona je izrekao "pola istine - a pola lazi", nije on "lagao", kada je rekao "oci ce vam se otvoriti i poznacete dobro i zlo" ali lagao je po vama kada je rekao "necete vi umreti".
Ovo je za mene psihijatrijsko stanje, gde je covek "slep i ispranog mozga" "pa ponavlja tudje reci" u ovom slucaju reci Jehovinih Svedoka.
Da li vi uopste razmisljate kada progovorite ili su vam mozgovi isprogramirani?

Nismo mi u mraku, nego je vama pomrcina nad ocima, pokrivalo koje samo Hristos uklanja, a vi ga napraviste "stvorenjem", ucite pogresno ljude da mu se ne mole, da nemaju pravu zajednicu sa njim, nemate je ni vi, pa branite drugima da imaju, i gurate ih tako u propast.
Sta on moze da vam otkrije kada ga vi ni ne znate "niti ga zovete k sebi"?
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
987
eremija 17,27: "Ali, ako ne budete svetkovali dan subotni, i ako budete nosili bremena ulazeći na vrata jeruzalemska u dan subotni, tada ću potpaliti oganj na vratima njegovim; i plamen će proždrijeti dvore jeruzalemske, i neće se ugasiti"
Židovi su oskvrnuli subotu, da li ta vrata i dan danas gore?

Filemon 15 redak: "Možda je zato bio odijeljen od tebe (misli se na roba Onezima, kojeg Pavao vraća Filemonu) na kratko vrijeme, da ti bude povraćen zauvijek.
I u "vijeke vjekova", i ova riječ "zauvijek" su iste riječi, grčki aionis, što znači vječno, zauvijek...No postavlja se pitanje je li ovaj rob još uvijek kod Filemona...narvno da nije, umro je...nema ga više...

Juda 7: "...kako ispaštajući kaznu - vječni oganj - stoje za primjer Sodoma i Gomora s okolnim gradovima koji su kao i oni bludno griješili..." Mnogi su bili na Mrtvom moru, i nisu vidjeli da Sodoma i Gomora još gore u vječnom ognju...

Kad se kaže vječni oganj, misli se na posljedice tog ognja, a ne na trajanje...vatra gori dokle ima materije...a ljudi imaju tijelo...i kad su opkolili Jeruzalem, mislim na grešnike "Tada siđe vatra s neba i proguta ih" OTKRIVENJE 20,9. Trebate razlikovati pojmove, u Bibliji se spominje vječna kazna, a ne vječno kažnjavanje...

"Tradicionalisti čitaju "vječnu muku" kao "vječno mučenje", ali to nije značenje ove fraze. To Basil Atkinson odlično primjećuje: "Kad se pridjev aionios u značenju 'vječan' u grčkom uzima s imenicom koja označava radnju, onda se odnosi na posljedicu radnje, a ne na postupak. Stoga se fraza 'vječna muka' može usporediti s frazom 'vječni otkup' ili 'vječno spasenje', što su biblijske fraze. Nitko ne zamišlja da bivamo vječno otkupljivani ili spašavani. Krist nas je jednom zauvijek otkupio i spasio s vječnim posljedicama. Isto tako izgubljeni neće zauvijek prolaziti postupak kažnjavanja (mučenja), već će biti kažnjeni jednom zauvijek s vječnim posljedicama. S druge strane imenica 'život' nije imenicaradnje, već imenica koja označava stanje. Prema tome, sam život je po sebi vječan."
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Sotona je izrekao "pola istine - a pola lazi", nije on "lagao", kada je rekao "oci ce vam se otvoriti i poznacete dobro i zlo" ali lagao je po vama kada je rekao "necete vi umreti".
Ovo je za mene psihijatrijsko stanje, gde je covek "slep i ispranog mozga" "pa ponavlja tudje reci" u ovom slucaju reci Jehovinih Svedoka.
Da li vi uopste razmisljate kada progovorite ili su vam mozgovi isprogramirani?

Nismo mi u mraku, nego je vama pomrcina nad ocima, pokrivalo koje samo Hristos uklanja, a vi ga napraviste "stvorenjem", ucite pogresno ljude da mu se ne mole, da nemaju pravu zajednicu sa njim, nemate je ni vi, pa branite drugima da imaju, i gurate ih tako u propast.
Sta on moze da vam otkrije kada ga vi ni ne znate "niti ga zovete k sebi"?
Da, sotona govori istinu kada kaze da nece umreti, a Bog laze kada kaze umrecete!!!! I sad meni kazes da sam ja psihijatrijski slucaj.
Sad pogledaj dobro kome je ispran mozak kada covek radi dogme govori kako je djavo u pravu i na takav nacin Boga pravi lazovom!!!

Da jos jednom naglasim: Bog kaze Adamu da ce se vratiti tamo gde je bio!!!

Pitanje za tebe: Gde je Adam bio???
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.465
Molim te nemoj mi taj falsifikovani prevod podmetati :) , dobro mi znamo da ste vi ovo ''namerno'' preveli drugacije u skladu sa vasom dogmom.
Tekst kaze: ''Duhovima pravednika KOJI SU UCINJENI SAVRSENIMA'', ako se ne varam tako glasi na grckom.



Zato sto tako pise!

''Ko zna da duh sinova ljudskih ide gore, a duh stoke da ide dole pod zemlju?''
"I vrati se prah u zemlju kako je bio, a duh se vrati k Bogu, koji ga je dao''

Jeste, Solomun postavlja pitanje, ali to je bilo verovanje u Jevreja.
I ti ako sumnjas u drugu izjavu onda moras sumnjati i u prvu.



ISUS NEMA RAZLOGA DA PROPOVEDA PALIM ANDJELIMA, JER ONI NEMAJU NADU DA CE BITI SPASENI.
Tako da je tvoja teorija pogresna, zasto bi isao da im ''propoveda vest suda'', jel otisao tamo da ih muci pre vremena?
Pricas gluposti, andjelima se ne propoveda nista, jer oni dobro znaju svoj kraj, sta ih ceka i kakva im je sudbina.
Oni su zbaceni na zemlju i vec osudjeni. Propoveda se ljudima spasenje, jer Isus zato dodje.

Dakle ti hoces da dokazes da su duhovi besmrtni da ne umiru?
Pisac lepo kaze u propovedniku 3:19,20
19 Jer šta biva sinovima ljudskim to biva i stoci, jednako im biva; kako gine ona tako ginu i oni, i svi imaju isti duh; i čovek ništa nije bolji od stoke, jer je sve taština.
20 Sve ide na jedno mesto; sve je od praha i sve se vraća u prah.
21 Ko zna da duh sinova ljudskih ide gore, a duh stoke da ide dole pod zemlju?
Dakle ti znas da duhovi ljudi idu na nebo,a duh stoke pod zemlju???
Da li je i Adamov duh gore na nebu kod Boga??? sta sada radi,jeli svestan svoje nesvesti,ili sta vec????,znas li?

I odgovor na tvoje trece pitanje ,Isus je nakon uskrsenja potvrdio demonima objavu o njihovom unistenju.a ne da im propoveda o sebi....

A sta reci za stih iz Psalma 146:4
4 Iziđe iz njega duh, i vrati se u zemlju svoju: taj dan propadnu sve pomisli njegove.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Мисли се на тело, зато и постоји запета. Изиђе дух и тело се враћа у земљу своју (одакле је, зато и пише: своју). Није дух из земље. Тада пропадну сви људски планови (помисли).
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.330
Da, sotona govori istinu kada kaze da nece umreti, a Bog laze kada kaze umrecete!!!! I sad meni kazes da sam ja psihijatrijski slucaj.
Sad pogledaj dobro kome je ispran mozak kada covek radi dogme govori kako je djavo u pravu i na takav nacin Boga pravi lazovom!!!

Da jos jednom naglasim: Bog kaze Adamu da ce se vratiti tamo gde je bio!!!

Pitanje za tebe: Gde je Adam bio???

Jel shvatas ti "da nije morao da laze'', izrekao je "laz pomešanu sa istinom".
Dakle u njegovim recima ima i nesto istine. Od vas ni ne ocekujem nista drugo do "mantru" zajednice odakle ste.

eremija 17,27: "Ali, ako ne budete svetkovali dan subotni, i ako budete nosili bremena ulazeći na vrata jeruzalemska u dan subotni, tada ću potpaliti oganj na vratima njegovim; i plamen će proždrijeti dvore jeruzalemske, i neće se ugasiti"
Židovi su oskvrnuli subotu, da li ta vrata i dan danas gore?

Naravno da "ne gore dvorovi", vatra i nije doslovna po Pravoslavnom ucenju, vec je "vatra ljubav Bozja" koju ce pravednici osecati na jedan poseban nacin, a nepravednici "kao ocaj" i to ce ih "boleti", sto su odbaceni, i tamo ce biti "plac i skrgut zuba" kaze Hristos.
Biblija ne uci da ce Bog nekog "doslovno peci u vatri", ali stanje nakon smrti je svesno stanje..

21 Ko zna da duh sinova ljudskih ide gore, a duh stoke da ide dole pod zemlju?

Dakle ti znas da duhovi ljudi idu na nebo,a duh stoke pod zemlju???

A kako ti znas da Duh ljudi ide gore?
On ovde postavlja pitanje i o tome pa sad ti odgovori? Kako ti znas po njegovim recima "da duh covecji ide gore"?
On "ne zna" a "ti znas da duh ide gore" i nas ucis.

I pre toga ti kaze: " isti Duh imaju svi i ništa ne nadvisuje covjek zivotinju".

Po njegovim recima, KO ZNA?, i NISTA NE NADVISUJE COVEK ZIVOTINJU, vidimo da on ne veruje Bogu, da "duh ide gore" ne veruje ni da "duh stoke ide pod zemlju". Iako je to bio stav jevreja. Ni u sta on ne veruje.
On sve ljude svrstava u rang "stoke" i cak govori "da im nema plate" tj. nema vaskrsenja, nema nicega.
To nije ucenje biblije, vec stav "očajnog coveka", koji je izgubio putokaz.(Znamo da je Solomun izgubio Boga u jednom trenutku svog zivota).
Kada bismo sada uzeli sve reci ovog coveka i napravili od toga dogmu kao vi, "onda coveku nema plate" tj. "Bog ne placa po delima coveku", i nakon smrti nema nista, "uzivaj, pij, veseli se", posle toga "nema vaskrsenja". To je ucenje.
Vi ste uzeli ove reci kao dogmu, i ja ti po tim istim recima pokazujem da "ima duh" i da "on ide gore" a "duh stoke ide dole pod zemlju". To je verovanje jevreja.

Sem toga, logicno je da SZ "i nema jasnu predstavu o stanju nakon smrti", jer oni za Hrista nisu znali, pa je vecini njih i "vaskrsenje bilo strano", i oni su videli smisao samo u ovozemaljskom.

Sta cemo sada da kazemo, "posto vecina njih nije verovala ni u vaskrsenje" da Biblija ne uci vaskrsenju? Naravno da uci ali u NZ.
Isto tako u NZ se uci o stanju nakon smrti a u SZ je to nejasno. U oba slucaja je jasno zasto je to tako, i tek Hristovim dolaskom se otkriva.

I odgovor na tvoje trece pitanje ,Isus je nakon uskrsenja potvrdio demonima objavu o njihovom unistenju.a ne da im propoveda o sebi....

To je odgovor?
To nije odgovor vec fikcija.
Njima predstoji sud, a oni "znaju da ce to sigurno biti", jer "jagnje je zaklano od postanja sveta".
Prema tome on nema razloga da ide u ad i da im "preti" "potvrdjuje", jer oni znaju "da je Hristos zaklan od postanja sveta" i da ce im biti sudjeno od istog.
Pricas gluposti.

A sta reci za stih iz Psalma 146:4
4 Iziđe iz njega duh, i vrati se u zemlju svoju: taj dan propadnu sve pomisli njegove.

Kada covek umre, "gubi materijalno telo", on "nema mozak pa da misli" on moze samo da "oseca" on "ne radi" jer nema telo. Duh nije kompletan bez tela vec bestelesan i ogranicen...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Браво! Значи и вечни живот је само док...?

46. И ови ће отићи у муку вечну, а праведници у живот вечни.

Pa gdje ti piše vječni život za grešne? Nigdje. Vječna muka je kazna, kazna je vječna a ne kažnjavanje.

Nekron je grob, a ne ad, ne znam zasto uopste i diskutujemo.

Al te realnost demantuje, Isus je izašao iz groba, žene došle do groba, bio je položen u grob. Džabe ljudi kopali nekoliko kilometara pod zemlju nigdje pakla.

Nisam ja zabrljao vec apostoli onda pa i sam Bog.Rodila sesnaest dusa, rodila je sesnaestoro dece koje imaju duse, dusa je duhovna stvar, a ne materijalna, ako je duh+telo=dusa onda zasto su apostoli upotrebljavali grcku rec sarks koja znaci jedinstvo tela i duse?

Jesi htio si da odvojiš dušu od tela. Al ne ide to baš tako.

Djela apostolska 27,22 Sada vas pak opominjem: razvedrite se jer ni živa duša između vas neće stradati, nego samo lađa.

Djela apostolska 27,37 A svih nas je u lađi bilo dvjesta sedamdeset i šest duša.

Rimljanima 13,1 Svaka duša neka se podlaže vlastima nad sobom. Jer nema vlasti doli od Boga: koje postoje, od Boga su postavljene.

Možda je po tebi rodila duhove. Možda su bili duhovi na lađi. Pa vidiš da je duša materijalna stvar. Rodila 16 duša, znači 16 ljudi. Moraš da uvodiš svoju nauku. "Rodila je 16 duša, 16 djece sa dušom".

Onda je po tebi rodila 16 duhova ako je duša samo duhovna. Nije ako duh+prah=duša. Nego tako piše Postanak 2,7.

Pa vidiš u Djelima da piše duša. u Postanku piše da je Bog uzeo prah (buduće tijelo) i unio mu duh životni (ono što ga oživljava) i čovjek je postao DUŠA ŽIVA (nefeš haja) Dakle duša je spoj duha i tijela.

Opet ne znaš šta znači DUŠA.
nephesh: a soul, living being, life, self, person, desire, passion, appetite, emotion
Original Word: נָ֫פֶשׁ
Part of Speech: Noun Feminine
Transliteration: nephesh
Phonetic Spelling: (neh'-fesh)
Short Definition: soul
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Jehovini svedoci i Adventisti su po ovom pitanju uveli red! A kod vas vlada mrak, ne samo po ovom pitanju vec po pitanju svih kljucnih stvari!

Zalosno je to sto Adama pravite zivim i ako mu je njegov i nas Tvorac direktno rekao da ce se vratiti gde je bio! A znamo gde je bio!
Za vas je sotona u pravu koji kaze 'Neee, necete vi umreti'!!!! 'Nego ce vam se oci otvoriti i postacete kao Bogovi'.... znaci u neku ruku besmrtni!
Dzaba je sto nas Tvorac kaze 'umreces', kad vi vise slusate satanu koji kaze 'necete vi umreti'!!!

Tuzno je to i zalosno al'nazalost istinito.

Ti si iz svemira a ovo neznaš?
Bog reče Adamu da je BIO PRAH i sad je postao čovek ali će ponovo postati prah,zašto?zbog prekršaja.
Adam nije bio duh on je DOBIO DUHA ali je BIO PRAH i ostaće prah zato što je DOBIO DUHA i isti se VRAĆA jer je pozajmljen TELU da bi ono živelo.
Ko vidi čoveka kao materiju taj nezna ništa izvan praha.
Prah je mrtav=smrt.
Duh je život i on nas vodi ako mudozvolimo zato apostol kaže da živimo po duhu a ne po prahu kao životinje.

Pa gdje ti piše vječni život za grešne? Nigdje. Vječna muka je kazna, kazna je vječna a ne kažnjavanje.

Oba značenja se nalaze po Strongu u toj rečenici.MUČENJE i TRAJNO.
Ne piše i ovi će biti večno kažnjeni jer se tekst sakati već kažnjeni mukom u protivnom se izostavlja koja vrsta kazne će biti.

Da se nebi do besvesti ubeđivali po ovom imam samo jedno pitanje,i molim Adv. i Js da daju odgovor a da ne bude smešan.

Apostoli su prolazili i narod je postavljao razne krpice da bi pala sena na njih kad apostol prođe i tim krpicama bi polažući na bolesne oni bili isceljeni i čitamo gde u Jelisijev grob baciše mrtvaca i on padnuvši u grob OŽIVE.
Moje pitanje je ko oživi mrtvaca i ko isceljuje bolesne?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top