DR. Zakir Naik - Predavanja

Član
Učlanjen(a)
23.10.2009
Poruka
76
ovo je strasno dobro,cuo sam da je dosta ljudi preslo na islam zahvaljujuci ovom predavacu koji drzi predavanja sirom svijeta,hvala na linkovima
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Lepo što je ovo postavljeno. Samo nam govori koliko hrišćanski propovednici se bave sami sobom dok se drugi bave njima. Islam je, evidentno, definisao sebe u odnosu na druge i traži i nalazi načine da pobija tuđe stavove i učenje, ne ističučući i ne dajući javno razlike koje postoje u mišljenjima Ismealitita, Mutazilitita, Ašarita, Falasifa, Sufista i drugih pravaca u Islamskoj teologiji i filozofskoj misli. Bilo bi lepo videti neko predavanje o mišljenju Jakuba ibn Išaka al Kinda, navesti nešto iz njegovog dela "Malakat", dati ovde i delove koje priredio u u Kuranu Muhamed ibn ismail al Buhari i delove koje je priredio Muslimibn al Hađađ al Kušajri, koji su usmena predanja Muhameda skupili u VIII i IX veku, te pojasniti da u predavanjima su istaknuti Hadisi, koji se bave kosmologijom, metafizikom i teologijom u Kuranu, a imati u vidu da je u Arapskim državama bila znanto razvijena i medicina i astronomija, matematika i druge nauke, koje su bile daleko ispred Evropskih u to vreme. Šta je u Kuran ugrađeno prilikom prikupljanja prorokovih predanja i maksima i šta je u njih stavljeno od strane samih prikupljivača, to je zanimljivo. time bi se trebao pozabaviti neko sa strane, ne musliman, već kao što oni analiziraju svete spise drugih, da vidimo analizu njihove svete knjige. Dajte, dakle, neki takav link. Nek bude zanimljivije. Možda se posle svega preobratimo u sajentologe Srbije.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
E, to je ono na šta sam mislio. Svaka čast. U komentarima koji prate tekst vidi se primer jedne stvarne, ljudske kultivisanosti, tolerancije i svega onoga čime se pojedini "djelatnici na polju islamskog učenja" diče. Pogotovo je human onaj komentar koji adiministratoru želi da na "Admine, latinu, čifute, dabogda na utakmici laktovima pljeskao". Evidentno da komentator nije znao kome administrator pripada. Veoma suptilono i uljudno.
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
6
Upoređuješ babe i žabe , na onoj internet stranici je obično propagandno smeće , samo sam ofrlje pogledao , nije vrijedno potrošiti više od 3 sekunde.

Iako nisam pristalica nekih sukoba među religijama , ako hoćeš dosta fer pogled onda izmeš dva eminentna sručnjaka u svakoj religiji i onda im dozvoli da ukrste stavove. Recimo Dr Zakir Naik Vs Dr William Cambell , ili brojni dialozi Ahmeda Didata , neka svaka strana u fer atmosferi iznese argumente.

Ti si ovakve grandiozne rasprave uporedio sa jednim obićnim smećem u kojem nema ni trunke istine , fuuuuj .
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Upoređuješ babe i žabe , na onoj internet stranici je obično propagandno smeće , samo sam ofrlje pogledao , nije vrijedno potrošiti više od 3 sekunde.

Iako nisam pristalica nekih sukoba među religijama , ako hoćeš dosta fer pogled onda izmeš dva eminentna sručnjaka u svakoj religiji i onda im dozvoli da ukrste stavove. Recimo Dr Zakir Naik Vs Dr William Cambell , ili brojni dialozi Ahmeda Didata , neka svaka strana u fer atmosferi iznese argumente.

Ti si ovakve grandiozne rasprave uporedio sa jednim obićnim smećem u kojem nema ni trunke istine , fuuuuj .

Ti bi da ti povjerujemo na riječ? Ako za neku tvrdnju kažeš da nema ni trunke istine, onda to pokušaj i dokazati. Link koji sam postavio radili su takođe neki stručnjaci i to je njihov pogled na islam. Ja razumijem da se tebi to ne dopada, ali, ne mogu da prihvatim da za nešto kažeš: nije istinito i da samo na tome ostane. Zašto nije istinito? Šta nije istinito? A, o pljuvanju..., pitao bih te, da li ti je to jedini argument?
 
Član
Učlanjen(a)
23.10.2009
Poruka
76
upravo je Jurivaka momak ono nema veze sa zdravim razumom jer ne znam da li ste upoznati sa tim da je cak i sam Wiliam Cambell u svom istrazivanju nije nasao niti jednu jedinu gresku u Kuranu dok je sa druge strane i sam Zakir Nakir pronasao oko 24 greske i to krupne greske u Bibliji a vama je cudno to sto islamski strnjucnaci izucavaju druge knjige dok svoju stite,pa to je upravo zbog toga sto im je tako u Kuranu naređeno jer je sad vec opste poznato da je Biblija ne cijela ali postoje dijelovi koji su iskrivljeni od strane covjeka sto se to za Kuran ne moze reci upravo u tome i jest bit sto postoje mnoge naucne islamske grane kojima je zadatak da pronalaze greske u Bibliji sve je to najbolje obljasnjeno u predavanjima Zakira Nakira u dokumentarcu Biblija i Kuran u svijetu nauke

watch
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
upravo je Jurivaka momak ono nema veze sa zdravim razumom jer ne znam da li ste upoznati sa tim da je cak i sam Wiliam Cambell u svom istrazivanju nije nasao niti jednu jedinu gresku u Kuranu dok je sa druge strane i sam Zakir Nakir pronasao oko 24 greske i to krupne greske u Bibliji a vama je cudno to sto islamski strnjucnaci izucavaju druge knjige dok svoju stite,pa to je upravo zbog toga sto im je tako u Kuranu naređeno jer je sad vec opste poznato da je Biblija ne cijela ali postoje dijelovi koji su iskrivljeni od strane covjeka sto se to za Kuran ne moze reci upravo u tome i jest bit sto postoje mnoge naucne islamske grane kojima je zadatak da pronalaze greske u Bibliji sve je to najbolje obljasnjeno u predavanjima Zakira Nakira u dokumentarcu Biblija i Kuran u svijetu nauke

watch

Ne branim ja ni Bibliju ni Kur'an, ali tvoja tvrdnja da u Kur'anu nema grške a u Bibliji ih ima napretek, u najmanju je ruku smiješna. To, ustvari, govori da ti ili dobro ne poznaješ ni Bibliju ni Kur'an, ili namjerno izvrćeš činjenice. Za početak, reci mi, molim te, šta je to pojam abrogacije, gdje je nastao i zašto je nastao?
 
Član
Učlanjen(a)
23.10.2009
Poruka
76
ja nikad nisam rekao da sam strucnjak ni za jednu knjigu ali sam pregledao hrpu dokumentaraca i znam o cemu pricam,pa na koncu i u Kuranu samom ti pise da je Biblija iskrivljena sto je i naucno dokazano a jos nikad nisam niti cuo niti vidio da je neko nasao neku gresku u Kuranu,ti ako imas neki tekst ili ako znas da postoji neka greska slobodno mi posalji link(mada to ne postoji ali eto) ali samo da se razumijemo ja nemam nista protiv jedne vjere, a to sto si rekao da je moja izjava da smijesna da u Bibliji ima gresaka a u Kuranu nema to sam uzeo iz dijela dokumentarca kada i najveci poznavalac biblije dr.william cambel sam priznaje da je biblija iskrivljena ja nista dragi moj ne izmisljam a imam i dokaz za to a mozes ih pogledati na sljedecim linkovima preveden je na nas jezik tako da ne bude zabune hajd lijep pozzzzzz

watch
a sto se tice abrogacije tek kad budes upoznat sa Kuranom onda ces shvatiti zasto je tako napisano jer nije to slucajno




Onima koji neće da vjeruju doista je svejedno - opominjao ih ti ili ne opominjao - oni neće vjerovati.

2:7
Allah je zapečatio srca njihova i uši njihove, a pred očima njihovim je koprena; njih čeka patnja golema.

2:15
Allah njih izvrgava poruzi i podržava ih da u svome nevjerstvu lutaju.

2:16
Umjesto Pravim, oni su krenuli krivim putem; njihova trgovina im nije donijela nikakvu dobit, i oni ne znaju šta rade.

2:17
Slični su onima koji potpale vatru, i kad ona osvjetli njihovu okolicu, Allah im oduzme svjetlo i ostavi ih u mraku, i oni ništa ne vide!

2:18

Gluhi, nijemi i slijepi su, nikako da se osvijeste


ima-li-u-bibliji-gresaka.html
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top