Djevica Marija-Velika Gospa 15.08

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Poštovani
gerakules2 toliko si mi ispunijo srce radošću dase to ne može opisat. Bez obzira jer mi bili PRAVOSLAVCI.PROTESTANTI.KATOLICI ovaki ili onaki BOGORODICU bi trebali poštivati .OVO tvoje pisanje zaslužuje sve pohvale.
S ovim protestantima i subotarima ne treba više raspravljati jer nisu vrjedni toga. pozdrav



To si dobro rekla. Nisu vrijedni...ali, ne mogu oni Mariju toliko pogrđivati koliko je mi možemo štovati i ljubiti. :dtyste:
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Poštovani
gerakules2 toliko simi ispunijo srce radošću dase to nemože opisat. Bez obzira jer mi bili PRAVOSLAVCI.PROTESTANTI.KATOLICI ovaki ili onaki BOGORODICU bi trebali poštivati .OVO tvoje pisanje zaslužuje sve pohvale. Sovim protestantima i subotarima ne treba više raspravljati jer nisu vrjedni toga pozdrav
samo vi poštujte! naša je mana izgleda što od marije više volimo Boga. originalna marija iz Pisma je isto tako više volela Boga nego li sebe. a vi volite više ono što je ona prezirala,od nje same.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
A to je ono amerikan verzija?koliko ste glupi vi sektasi,ameri su lovasi,uvek su gladni oni ce da izmisle sve samo da vas opeljese.Ameri su najsiromasnija zemlja na svetu,duzni su i Bogu i narodu,Kina i rusija ih za sada ne dira ali videcete u amargedonu koja ce frka da bude izmedju amera i kineza,rusa!rusi i kinezi ne za dzabe svaki dan treniraju vojne vezbe!
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
A to je ono amerikan verzija?koliko ste glupi vi sektasi,ameri su lovasi,uvek su gladni oni ce da izmisle sve samo da vas opeljese.Ameri su najsiromasnija zemlja na svetu,duzni su i Bogu i narodu,Kina i rusija ih za sada ne dira ali videcete u amargedonu koja ce frka da bude izmedju amera i kineza,rusa!rusi i kinezi ne za dzabe svaki dan treniraju vojne vezbe!
Pozdrav.
Ne, Biblijska verzija. mir tebi.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Didgeridoo napisao.. Krist nema majke nikad nije imao niti će imati. Isus je od prije nego što svjetovi postaše. Si kad čitala Bibliju? Ili samo čitate RKC knjižuljke i krunice.

Kako moderator ne primjeti ovo omaložavanje poštenih i iskrenih ljudi na diskusiji!?
Ja neznam kakvu vi bibliju čitate nedaj bože dabi je ja čitala.Vi sebe nazivate poštenim i iskrenim ljudima na diskusijuvi koji kažete da marija nije rodila Isusa vi koji kažete da Isus nije bog ,PAŠTOJE ONDA ISUS PO VAMA.Pročitajte iovo možda se opametite.Za vreme svoje zemaljske službe pre dve hiljade godina Isus je indirektno izjavio: "Ja sam Bog." Rekao je takođe, da je Stvoritelj neba i zemlje i da jedino kroz Njega čovečanstvo može iskusiti istinski mir i ostvariti večni život. Time nije samo izrekao svoju dramatičnu objavu, već je imao dokaze za potvrđenje tih tvrdnji. Upravo je Isusova jedinstvenost dokaz Njegova božanstva. Isus je jedinstven među svim religijskim vođama upravo po svojoj tvrdnji da je Bog.
- Buda nikad nije tvrdio da je Bog.
- Mojsije nikad nije tvrdio da je Jahve.
- Muhamed nikad nije tvrdio da je Alah.
A Isus Hrist je tvrdio da je istiniti i živi Bog!

Zapisi pokazuju da Isus nije bio raspet zato što je oživljavao mrtve ili učinio da slepi progledaju odnosno hromi prohodaju. Bio je raspet zato što je tvrdio da je Bog. Stoga pitanje Njegovog božanstva postaje veoma važno.
Buda je jednostavno rekao:
- "Ja sam učitelj u potrazi za istinom."

Isus je tvrdio:
"Ja sam Istina."

Konfucije je izjavio:
- "Ja nikad nisam tvrdio da sam svetac."

Isus je upitao:
- "Ko me može optužiti za greh?"

Muhamed je rekao:
- "Ako Bog ne prebaci svoj ogrtač milosti preko mene, ja nemam nade."

Isus je rekao:
- "Ako ne verujete u mene, umret ćete u svojim gresima."
Isusove reči teraju slušatelje ili čitatelje na odluku. Ono što odlučite u vezi sa Hristom danas, to je najvažnija odluka koju ćete ikada doneti.

Vaša odluka Isusu Hristu važnija je od vaše ideologije ili od vaše karijere. Važnija je i od izbora bračnog druga. Ako je Isus zaista Bog, morate se odlučiti koji stav ćete zauzeti prema toj tvrdnji. Ako pak mislite da nije Bog, ne biste smeli imati ništa sa Njim. Za mene majka posebno značenje ima.
Marija, Isusova majka, bila je žena koju je Bog opisao kao »milosti punu« (Luka 1,28). Marija nam daje dobar primjer, jer svoje štovanje, obožavanje i slavljenje upućuje jedino Bogu: »Slavi duša moja Gospodina; duh moj kliče od radosti u Bogu Spasitelju mome, jer milostivo pogleda na neznatnu službenicu svoju. Gle! Odsad će me blaženom zvati svi naraštaji, jer mi velike stvari učini Silni, čije je ime sveto« (Luka 1,46-49).
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nase spasenje zavisi iskljucivo od vere u Hrista i prihvatanja njega kao licnog spasitelja i njegove zrtve kao otkup za prosle grehe i poslusnosti Bozjoj volji.
Ne postoji druga mogucnost spasenja osim ove, i prema tome svaka diskusija u tom pogledu, da li trebamo slaviti odredjene biblijske licnosti i praznike posvecene njima je nepotrebna, jer uslovi spasenja su u bibliji jasno definisani, i sve drugo sto upucuje na nekakav drugaciji put spasenja osim ovog zapisanog u bibliji, je ljudska mudrost.

Mi mozemo na osnovu biblijskih izvestaja o zivotima biblijskih licnosti dobiti pouke koje ce nam pomoci u nasem licnom zivotu vere i zajednice sa Bogom, ali ove licnosti ne mogu nista uciniti po pitanju naseg licnog spasenja, jer je Isus onaj koji nas spasava od greha svojom zrtvom koju je prineo na krstu, i svojom posrednickom sluzbom u nebeskoj svetinji nad svetinjama, kao i nasom licnom odlukom da ga prihvatimo za spasitelja i krenemo da ga sledimo.

Sledeci ljude, i postavljajuci ljude kao posrednike izmedju Boga i nas, mi u stvari pokazujemo da nemamo poverenja u Boga, i da ne prihvatamo jedinog posrednika koji je premostio provaliju koju je greh napravio izmedju nas i Boga.
Isus je jedini most koji premoscava ovu provaliju, i jedino preko njega i prihvatanjem njegove zrtve i posrednicke sluzbe koju obavlja u nasu korist, mi mozemo doci Bogu, biti opravdani od proslih greha, i voditi jednu plodonosnu zajednicu sa njim.

"Ово је камен који ви зидари одбацисте, а постаде глава од угла: и нема ни у једном другом спасења;
Јер нема другог имена под небом даног људима којим би се ми могли спасти"
( dela 4. 11 - 12 )

"Ovako veli Gospod: Da je proklet čovek koji se uzda u čoveka i koji stavlja telo sebi za mišicu, a od Gospoda odstupa srce njegovo" ( Jeremija 17. 5 )

"Благодат вам и мир од Бога Оца и Господа нашег Исуса Христа,
Који даде себе за грехе наше да избави нас од садашњег света злог, по вољи Бога и Оца нашег,
Коме слава ва век века. Амин"
( Galatima 1. 3 - 5 )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ja neznam kakvu vi bibliju čitate nedaj bože dabi je ja čitala.Vi sebe nazivate poštenim i iskrenim ljudima na diskusijuvi koji kažete da marija nije rodila Isusa vi koji kažete da Isus nije bog ,PAŠTOJE ONDA ISUS PO VAMA.

Antonija, ne zaboravi da razgovaraš s protestantima i njihovim izdancima. Svi oni imaju iskrivljenu nauku: ne štuju Mariju ni svece, štoviše, izruguju ih, ne vjeruju u Presveto Trojstvo, ne vjeruju da je Isus Bog, slave subotu, Boga zovu Jehova.

Oni će neprestano optuživati da se mi klanjamo Mariji, da je obožavamo, što, naravno, nije istina.
Mi je štujemo i iskazujemo čast kao Bogorodici.

S obzirom da si nova, trebaš znati s kim razgovaraš: Laodikeja je adventist, spedy kaže da ne pripada ni jednoj crkvi, ali se naziva " katolik", makar ne prestaje blatiti Katoličku crkvu i Papu, mrsavkic je samozvani propovjedač, Didgeridoo je jehovac ili adventist ili nešto između, tj. spedyev kolega, Ris je jehovac.
Adrian, gero i faky su pravoslavci, to si mogla zaključiti i sama.

Što se tiče Biblije, Papa Damaz je davne 382 g. na saboru u Rimu odredio koje su kanonske knjige Biblije. Katolici i pravoslavci sve do danas koriste isključivo tu Bibliju, međutim protestanti su izbacili su 1. i 2. knjigu o Makabejcima, Judith, Esteru, Knjigu mudrosti, Tobiju...
Zato adventisti i jehovci ne vjeruju u besmrtnost duše, u postojanje pakla, odbacili su sve sakramente osim krštenja, svaki od njih navješta i tumači Bibliju na svoj način jer su odbacili crkveno naučiteljstvo. Otuda proizlaze tolike razlike i neslaganja.Ali, oni smatraju da su u pravu, a mi (katolici i pravoslavni) da smo zastranili i da smo mnogobošci, otpad...ma svašta.
Osim toga, adventisti posebno rado napadaju Papu i Katoličku crkvu, to im dođe kao poslastica. Bez toga neki pojedinci ne mogu zamisliti svoj život. Nemoj se iznenaditi, svašta ćeš pročitati na ovom forumu od njih. Ali, ignoriraj ih.
:)



 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Sve sto nije u skladu sa recju Bozjom treba odbaciti i ignorisati, jer nije covek autoritet istine vec Bog i njegova rec.
Ako ovo gore sto sam izneo nije u skladu sa recju Bozjom, onda treba biti odbaceno, ali ako jeste onda imamo odgovornost da li ce mo to prihvatiti ili obaciti.

"Освети их истином својом: реч је Твоја истина" ( Jovan 17. 17 )
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Antonija, ne zaboravi da razgovaraš s protestantima i njihovim izdancima. Svi oni imaju iskrivljenu nauku: ne štuju Mariju ni svece, štoviše, izruguju ih, ne vjeruju u Presveto Trojstvo, ne vjeruju da je Isus Bog, slave subotu, Boga zovu Jehova.

Oni će neprestano optuživati da se mi klanjamo Mariji, da je obožavamo, što, naravno, nije istina.
Mi je štujemo i iskazujemo čast kao Bogorodici.

S obzirom da si nova, trebaš znati s kim razgovaraš: Laodikeja je adventist, spedy kaže da ne pripada ni jednoj crkvi, ali se naziva " katolik", makar ne prestaje blatiti Katoličku crkvu i Papu, mrsavkic je samozvani propovjedač, Didgeridoo je jehovac ili adventist ili nešto između, tj. spedyev kolega, Ris je jehovac.
Adrian, gero i faky su pravoslavci, to si mogla zaključiti i sama.

Što se tiče Biblije, Papa Damaz je davne 382 g. na saboru u Rimu odredio koje su kanonske knjige Biblije. Katolici i pravoslavci sve do danas koriste isključivo tu Bibliju, međutim protestanti su izbacili su 1. i 2. knjigu o Makabejcima, Judith, Esteru, Knjigu mudrosti, Tobiju...
Zato adventisti i jehovci ne vjeruju u besmrtnost duše, u postojanje pakla, odbacili su sve sakramente osim krštenja, svaki od njih navješta i tumači Bibliju na svoj način jer su odbacili crkveno naučiteljstvo. Otuda proizlaze tolike razlike i neslaganja.Ali, oni smatraju da su u pravu, a mi (katolici i pravoslavni) da smo zastranili i da smo mnogobošci, otpad...ma svašta.
Osim toga, adventisti posebno rado napadaju Papu i Katoličku crkvu, to im dođe kao poslastica. Bez toga neki pojedinci ne mogu zamisliti svoj život. Nemoj se iznenaditi, svašta ćeš pročitati na ovom forumu od njih. Ali, ignoriraj ih.
:)



ako sam ja samozvani pripovedač,onda kosu apostoli,koji su govorili ono što ja prepisujem ,njihova usta ovde.
Bog nema majke,tu ne treba protestantizam,tu treba samo malo ljudskog uma. ako Bog ima majku onda nije Bog.onaj koji nikad nije stvoren ,kako može imati majku?!! čemu ti služi um devojko,da na tvom umu katolički katehizis ispisuje simbole pakla?
nije protestantizam izbacio makabejce i ostale tobije,već sam isus je jasno rekao,kanonizovao što je Pismo!! čitaš li ti Bibliju,slušašli što Isus kaže?
ko god se pokloni tvari je idolopoklonik. ko tvari dade bilo kaku vrstu privilegije,dan,slavljenje,praznovanje,bilo što više od spomena imena te osobe je jedan idolopoklonik i biće stanovnik ognjenog jezera. pavle apostol je razdro haljine kada su mu teli prineti u čast junca i dati venac oko vrata. vi mu ga ipak danas na silu mećete! a od takih je potom zbog odbijanja počasti bio kamenovan! vi ,kako Isus kaže takima ,time potvrđujete da ste naslednici istih grešnika.
marija Biblije bi se zgrozila nad vašom ljubavlju nad njenim imenom! ona je bila sluškinja Božja,a svaki jedan od vas koji nju štuje je sluga sotone.kraj priče,ovo je Reč Gospodnja. da li dolazim od samozvanog pripovedača ili Božjeg Duha vreme će brzo pokazati.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Проблем настаје када се неки стихови из јеванђеља прескачу. Нико не говори да ми обожавамо кипове или им се клањамо (има и тога, на жалост), већ колико се унижава жена. Господ Исус Христ је жене и мушкарце благодаћу изједначио, да смо сви као анђели Божији. Колико је жена уздигнута видимо управо из јеванђеља где се сведочанство о Васкрсењу ослања управо на жене као прве сведоке, а знамо да у то време мишљење жене није било ни по чему релевантно, чак је било кажњиво.

Потоји једна истина која се провлачи још из Едема, а то је непријатељство између жене (Израиља) и змије (сотоне). Још онда је најављено разрешење насталог проблема тако што ће пород женин (Месија) уништити пород змијин (антихриста). Отуда сотона презире жену и све везано за њу. Како презире жену (Израиљ), тако презире и унижава Сина (Месију). Тачно можемо видети како дух антихриста покушава да жену унизи и пребаци у небитну раван, а да не Говорим о унижавању Сина.

Зато се и прескачу стихови:


8. И ушавши к њој анђео рече: Радуј се, благодатна! Господ је с тобом, благословена си ти међу женама.
42. И повика здраво и рече: Благословена си ти међу женама, и благословен је плод утробе твоје.
47. И обрадова се дух мој Богу Спасу мом,
48. Што погледа на понижење слушкиње своје; јер гле, одсад ће ме звати блаженом сви нараштаји; (Лука 1)


[TABLE]
[TR]
[TD="width: 287"] Богородице Дјево радујса Благодатнаја Марије, Господ с Тобоју, благословенна Ти в женах, и благословен плод чрева Твоего, јако Спаса родила јеси душ наших.
[/TD]
[TD]
[/TD]
[TD="width: 244"] Богородице Дјево, Радуј се, благодатна Маријо, Господ је с Тобом. Благословена си Ти међу женама и благословен је плод утробе твоје, Јер си родила Спаситеља душа наших.
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Богородице - Богородица (која је родила Бога); Благодатнаја - испуњена благодаћу Духа Светога; с Тобоју - са Тобом; благословенна - прослављена или достојна прослављења; в женах - међу женама; плод чрева Твојего - плод утробе Твоје, рођен од Тебе Исус Христос; јако - јер; Спаса - Спаситеља. То је молитва Пресветој Богородици, коју ми називамо благодатном, тојест испуњеном благодаћу Светога Духа, и благословенијом од свих жена, јер је од Ње благоволео, или пожелео, да се роди Спаситељ наш Исус Христос, Син Божији. Молитва ова назива се још и ангелским поздравом, јер у њој су речи ангела (архангела Гаврила): радуј се благодатна Маријо, Господ је с Тобом: благословена си Ти међу женама - речи које је он изрекао Дјеви Марији, када се Њој јавио у граду Назарету, да би Јој јавио велику радост, да ће се од Ње родити Спаситељ Света. Такође - благословена си Ти међу женама и благословен плод утробе Твоје, казала је Дјеви Марији, при сусрету са Њом, и праведна Јелисавета, мати светог Јована Крститеља. Богородицом се Дјева Марија назива зато, што се од Ње родио Исус Христос који је истинити Бог наш.
Дјевом се назива зато, што је Она до рођења Христовог била Девица и приликом рођења као и после рођења такође је таква и остала, она је дала завет (обећање) Богу да се неће удати - пребивајући заувек Дјевом, и родила је Сина Свога од Духа Светога на чудесан начин.

HTML:
http://www.dobrodrvo.orthodox.ru/PRAVOSLAVLJE/ZAKON%20BOZIJI/GLAVNI/02%20-%20MOLITVE/HTML/010.htm

Ми поштујемо и сећамо се свих светаца и мученика, многи то одбацују говорећи о паганским коренима. Има ли ичега ненормалног у речима:

1. Даље, браћо, молите се Богу за нас да реч Господња трчи, и да се слави као и међу вама; (2.Солуњанима 3)

1. А сам ја, Павле, молим вас кротости ради и тишине Христове, који сам пред вама понижен према вама, а кад нисам код вас, слободан сам према вама.
2. Молим пак да ми не буде потребно кад будем код вас, онако слободан бити као што мислим да смем против неких који мисле за нас да по телу живимо; (2.Коринћанима 10)

30. Али вас молим, браћо, заради Господа нашег Исуса Христа, и заради љубави Духа, помозите ми у молитвама за ме к Богу; (Римљанима 15)
 
Natrag
Top