Djevica Marija-Velika Gospa 15.08

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Da li ste igde u Bibliji procitali zapoved da treba praviti slike i kipove ljudi i zena i da im se treba klanjati i moliti im se.

Jesmo! Bas u bibliji smo procitali! Lepo pise da trebamo praviti likove Hrista i da se ispred toga trebamo klanjati! A to sto vi ne razumete smisao zapovesti da se ona odnosi na "druge bogove", i da se ne odnosi na fizicki cin vec na srce, to je vas problem! Jer ste formalisti i drzite se "slova" umesto smisla! I Jevreji su imali likove ispred kojih su se klanjali kao i mi! Prvo su se klanjali ispred zmije koja je predstavljala Hrista, a potom ispred kovcega zaveta na kojem su bili likovi andjela! Po vasem fanatizmu i formalizmu, Jevreji su bili idolopoklonici i prekrsili su Bozju drugu zapovest, da ne grade likove i da im ne sluze! Sam Bog ju je prekrsio!

Ne, nisu oni bili idolopoklonici, a nismo ni mi! Nego vi ne razumete smisao zapovesti!

Nego, zasto se ti ne poklonis PIRAMIDI kao i tvoj osnivac. I zasto u njoj ne potrazis istinu, nego u bibliji? Kakva te je biblija uopste spopala?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
I jos nesto da dodam! Judaizam nikada nije Hriscanima zamerio slike i ikone! Nikada!

Znamo naime koliko su oni rigorozni da ne prekrse neku od zapovesti.. Medjutim shvataju da mi nismo idolopoklonici!

Klanjanje je nesto sto jevreji i dan danas praktikuju ispred hrama, kada ljube zid i mole se ispred njega.

Nje im zid idol! On za njih samo predstavlja uzvisenu stvarnost, Boga i nesto za cime oni teze..

Isto tako i Hrriscaninu koji se moli ispred slike, kada je ljubi i klanja se, ona ne predstavlja idola - boga! Ona je predstava uzvisene nebeske realnosti! I zato ovo nije krsenje zapovesti, jer se zapovest prvenstveno odnosi na srce, a ne na spoljasnju formu! (na radnju).

Evo ga i dokaz:

Zid-placa-Jerusalim-Izrael.jpg
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Po vasem fanatizmu i formalizmu, Jevreji su bili idolopoklonici i prekrsili su Bozju drugu zapovest! Sam Bog ju je prekrsio!

Ma nemaju oni pojma o čemu govore. Uostalom kako i bi kada su sledbenici "slepca" - Samaela?

Bog je Duh, a kako možeš ono što je Duh inspirisao razumeti nego isključivo samo ako imaš tog Duha u sebi.

Dakle nema razumevanja napisanog, jer Duh nije u tekstu, ako Duh ti ne otvori oči.


Seti se, put za Emaus, i "namah im se otvoriše oči te Ga prepoznaše u lomljenju kruha"... seti se Petra (koji je kukavički dva puta se odrekao Isusa, kako na Pedesetnicu propoveda a svi ga na svojim jezicima razumeju.

I ne, nije to "sila" (the Force) nego osoba, ipostas, pečat koji zaokružuje objavu. Bez Duha nema spoznaje, celine spoznaje Boga.

Ako li tu Osobu ne primamo, mi sve i da Sveto Pismo napamet znamo (sa svim znacima interpunkcije) Isusa ne prepoznajemo a Oca potiskujemo.

Plamen neugasivi ako nemamo, NEMAMO NIŠTA.

I upravo se time i dokazuje da su oni, nakot Mileritski ništa više od iluzije i laži.

Naime, da imaju Duha, da Duh za njih nije samo bezlična "sila", ne bi laprdali i iskrivljivali Pisama, Isusa bi u Euharistiji prepoznavali, Oca bi imali.

Jer, On, Bog, koji je i OTAC I SIN I DUH SVETI, stvorio nas je na svoju sliku. Oca znamo po Sinu, Primanjem Sina primamo i Oca a sve to upotpunjuje i pojašnjava ko?

Duh Sveti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ma nemaju oni pojma o čemu govore. Uostalom kako i bi kada su sledbenici "slepca" - Samaela?

Bog je Duh, a kako možeš ono što je Duh inspirisao razumeti nego isključivo samo ako imaš tog Duha u sebi.

Dakle nema razumevanja napisanog, jer Duh nije u tekstu, ako Duh ti ne otvori oči.


Seti se, put za Emaus, i "namah im se otvoriše oči te Ga prepoznaše u lomljenju kruha"... seti se Petra (koji je kukavički dva puta se odrekao Isusa, kako na Pedesetnicu propoveda a svi ga na svojim jezicima razumeju.

I ne, nije to "sila" (the Force) nego osoba, ipostas, pečat koji zaokružuje objavu. Bez Duha nema spoznaje, celine spoznaje Boga.

Ako li tu Osobu ne primamo, mi sve i da Sveto Pismo napamet znamo (sa svim znacima interpunkcije) Isusa ne prepoznajemo a Oca potiskujemo.

Plamen neugasivi ako nemamo, NEMAMO NIŠTA.

I upravo se time i dokazuje da su oni, nakot Mileritski ništa više od iluzije i laži.

Naime, da imaju Duha, da Duh za njih nije samo bezlična "sila", ne bi laprdali i iskrivljivali Pisama, Isusa bi u Euharistiji prepoznavali, Oca bi imali.

Jer, On, Bog, koji je i OTAC I SIN I DUH SVETI, stvorio nas je na svoju sliku. Oca znamo po Sinu, Primanjem Sina primamo i Oca a sve to upotpunjuje i pojašnjava ko?

Duh Sveti.

Amin brate!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Jesmo! Bas u bibliji smo procitali! Lepo pise da trebamo praviti likove Hrista i da se ispred toga trebamo klanjati! A to sto vi ne razumete smisao zapovesti da se ona odnosi na "druge bogove", i da se ne odnosi na fizicki cin vec na srce, to je vas problem! Jer ste formalisti i drzite se "slova" umesto smisla! I Jevreji su imali likove ispred kojih su se klanjali kao i mi! Prvo su se klanjali ispred zmije koja je predstavljala Hrista, a potom ispred kovcega zaveta na kojem su bili likovi andjela! Po vasem fanatizmu i formalizmu, Jevreji su bili idolopoklonici i prekrsili su Bozju drugu zapovest, da ne grade likove i da im ne sluze! Sam Bog ju je prekrsio!

Ne, nisu oni bili idolopoklonici, a nismo ni mi! Nego vi ne razumete smisao zapovesti!

Nego, zasto se ti ne poklonis PIRAMIDI kao i tvoj osnivac. I zasto u njoj ne potrazis istinu, nego u bibliji? Kakva te je biblija uopste spopala?
Hahahahaha,
slatko me nasmeja,ali budite ljubazni pa pokazite te stihove iz Biblije gde pise da treba praviti likove Marije,Isusa itd i da im se treba klanjati i obozavati.
Evo ako mi pokazes da to pise u Bibliji ,i ja cu odmah da ih pravim i da ih ljubim i da im se klanjam
:smisi:
Ali ovde je poenta Marija
Sta znace reci da Josif ne znase za svoju zenu DOK itd.
Dakle ne spamujte temu vec objasnite svima na forumu sta se desilo kad je Josif poznao svoju zenu Mariju?

Matej, glava 1
25 I ne znaše za nju dok ne rodi Sina svog prvenca, i nadede Mu ime Isus.
A da li znate sta znaci kad je adam poznao svoju zenu Evu?
1 Mojsijeva, glava 4
1 Iza toga Adam pozna Jevu ženu svoju, a ona zatrudne i rodi Kajina, i reče: Dobih čoveka od Gospoda.
:bfghb:
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070

Upravo tako.

No tvoje amin je smešno Milieritima.... (što opet i njie za čudo, u njihovim publikacijama se svi smeju kao da su na nekim drogama)

Pa kako su mi ti drogirani osmesi i te kako mučni i sumnjivi, rekoh da ponovim neke činjenice koje će ih malko drmnuti iz njihovog "tripa" (svaka sličnost s ličnostima i pojavama je slučajna ali i namerna) :D

1. Bog se ne zove "jehova"

2. Isus nije anđeo nego YHWH u telu

3. William Miller je bio prevarant

4. Bibliju tačno i ispravno tumači samo i isključivo samo Crkva (ne i mirijade sotonskih denominacija nastalih samozadovljavanjem dokonih duvača marihuane po američkim poljima kukuruza)

5. Charles T Russel je bio lažov, masončina, i prevarant koji nije znao ni da prepozna grčki

6. Nigde se u Evanđelju ne spominje nakakav sluga dobri s kule stražarne

7. Shabat nije naređen Hrišćanima

8. Isus je razapet na Krstu a ne na stubu

9. Khufuova piramida nema nikakve veze s jevrejima

10. Transfuzija nije isto što i pijenje krvi

11. Ljudska duša je besmrtna

12. New world Transltaion i Clear Word su sotonska laprdanja


***********************************
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ljudska duša je besmrtna

Duša je cio čovjek.
Postanak 46,18 To su bili potomci Zilpe, koju je Laban darovao svojoj kćeri Lei. Ona je tako rodila Jakovu šesnaest duša
Postanak 46,27 I k tome dva sina Josipova što su mu se rodila u Egiptu. Prema tome, sve čeljadi Jakovljeva doma što se naseli u Egiptu bijaše sedamdeset duša
Izlazak 1,5 U svemu Jakovljevih potomaka bijaše sedamdeset duša. A Josip je već bio u Egiptu
Brojevi 31,35 a ljudskih duša - žena koje nisu poznale muškarca - bijaše u svemu trideset i dvije tisuće.
Brojevi 31,40 Ljudskih je duša bilo šesnaest tisuća, a njihov ujam za Jahvu trideset i dvije osobe.
Brojevi 31,46 a ljudskih duša šesnaest tisuća
Djela apostolska 27,22 Sada vas pak opominjem: razvedrite se jer ni živa duša između vas neće stradati, nego samo lađa.
Djela apostolska 27,37 A svih nas je u lađi bilo dvjesta sedamdeset i šest duša.
Rimljanima 13,1 Svaka duša neka se podlaže vlastima nad sobom. Jer nema vlasti doli od Boga: koje postoje, od Boga su postavljene
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
1660547276635.png

DANAS je blagdan Velike Gospe, državni blagdan u republici Hrvatskoj.

Na Veliku Gospu katolici slave Uznesenje Blažene Djevice Marije u nebo i blagdan se svake godine slavi 15. kolovoza. U mnogim će hrvatskim marijanskim svetištima, poput Sinja, Marije Bistrice i drugih, danas je posebno slavlje na koje odlaze stotine hodočasnika. Velika Gospa slavi se među katolicima u velikom dijelu Europe i Južne Amerike.

Prema katoličkoj teologiji, Marija je uznesena na nebo dušom i tijelom. Nauk o Marijinu uznesenju na nebo proglasio je blagdanom papa Pio XII. 1. studenog 1950. godine te se od tada on slavi među katoličkim pukom.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Pogledajte prilog 155447

DANAS je blagdan Velike Gospe, državni blagdan u republici Hrvatskoj.

Na Veliku Gospu katolici slave Uznesenje Blažene Djevice Marije u nebo i blagdan se svake godine slavi 15. kolovoza. U mnogim će hrvatskim marijanskim svetištima, poput Sinja, Marije Bistrice i drugih, danas je posebno slavlje na koje odlaze stotine hodočasnika. Velika Gospa slavi se među katolicima u velikom dijelu Europe i Južne Amerike.

Prema katoličkoj teologiji, Marija je uznesena na nebo dušom i tijelom. Nauk o Marijinu uznesenju na nebo proglasio je blagdanom papa Pio XII. 1. studenog 1950. godine te se od tada on slavi među katoličkim pukom.

Čuvala te Isusova i naša majka Marija. I tebe i sve one koji se klanjaju njenom sinu i našem Bogu Isusu Kristu.

I častim te jednom pjesmom:

 
Natrag
Top