Dijeta - mrsavljenje - gojaznost

Član
Učlanjen(a)
16.05.2009
Poruka
669
To sto si videla u nekim domova zdravlja ne znaci u svima,znaci nije merodavno za sve vec samo za one koji su tu u blizini.Drugo opet se vracam na problem Stdenta.Isao momak i to kod 2-ce nutricionista ne jednog i sta su mu rekli za gojenje,kakoda se ugoji?Da ide da se seta prirodom.Toliko o kompetentnosti i stucnosti nutricionista koji su zavrsili visu medicinsku ili koju vec.Ja cu reci da neko ko nema prakticnog rada sa ljudima i nema uvida u sve o toj osobi nema sanse da napravi dijetu kakva treba,jer pored nutricionizma potrebno je poznavati i biohemijske procese u telu,koji se odvijaju usled unosenja odredjenih namirnica,pa dodati na to zivotne navike osobe,pol, visinu ,tezinu i onda krenuti sa pravljenjem programa ishrane i jedino tako moze biti rezultata.Da li je bitnija diploma i 2 godine teorije ili rad recimo 10 godina i gomila rezultata.Kod koga bi od ove dvojice prvo otisla da se posavetujes?
Evo, pokusacu najbolje sto mogu, posto neke delove u postu nisam bas najbolje razumela, ali evo...
Mislim da i ti mene nisi razumeo, ali nisam rekla da je presudna cinjenica da je neko zavrsio visu skolu ali je svakako vrlo bitan faktor, narucito po pitanju tih biohemijskih procesa u organizmu, kao i zbog krvne slike itd...zasto mislis da je rad sa ljudima dovoljna osnova cak bolja od diplome?
Ja imam utisak kao da se ti branis, a tebe niko nije napao :?
Naravno da ti imas lose primere, ja imam dobre...to je normalno, razna iskustva postoje, naravno da ce se svako od nas prvo raspitati kod koga da ide itd...ali svakako, bar sto se mene tice, ne bih sudila o njegovoj strucnosti na osnovu izgleda, a i to je diskutabilno, posto kriterijumi za lepotu se i te kako razlikuju...
Ja treniram u jako dobrom klubu, treneri imaju mnogo iskustva, mnogo medalja...niko od njih nije tvog misljenja, da nijedan nutricionista pojma nema...u svakom zitu ima kukolja
I na kraju, misljenja nam se razilaze po odredjenim pitanjima, to je normalno, cemu taj stav prema svima koji ne misle kao ti? Ovde smo da bi razmenijivali ista ta misljenja, naucili nesto, culi tudja iskustva, rekli svoja...forumi za to sluze... ;)yes3
 
Član
Učlanjen(a)
02.06.2009
Poruka
94
Ja se licno nikada ne bih oslonila na izgled neke osobe vec zaista na diplomu mada naranvo ni to u nekom slucaju ne mora da bude merodavno, ali sam pojam da se taj neko skolovao i ucio dosta toga iz striktno te neke oblasti znaci dosta.
Mislim necu sigurno da idem da mi mehanicar vadi zub.
A licno imam poznanke koji su isli kod nutricioniste i koji im je dao savete i prepisao nacin ishrane. Te osobe verujte sada izgledaju mnogo bolje nego sto su izgledale.
Pritom odrzavaju tu tezinu vec vise od 5 godina tako da verujte mi
ti ljudi " imaju pojma "
Jednostavno oni su tu da pomognu za taj problem i to je to.
A Barbie u potpunosti se slazem sa tobom ovde smo svi samo da bi diskutovali.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Evo, pokusacu najbolje sto mogu, posto neke delove u postu nisam bas najbolje razumela, ali evo...
Mislim da i ti mene nisi razumeo, ali nisam rekla da je presudna cinjenica da je neko zavrsio visu skolu ali je svakako vrlo bitan faktor, narucito po pitanju tih biohemijskih procesa u organizmu, kao i zbog krvne slike itd...zasto mislis da je rad sa ljudima dovoljna osnova cak bolja od diplome?
Ja imam utisak kao da se ti branis, a tebe niko nije napao :?
Naravno da ti imas lose primere, ja imam dobre...to je normalno, razna iskustva postoje, naravno da ce se svako od nas prvo raspitati kod koga da ide itd...ali svakako, bar sto se mene tice, ne bih sudila o njegovoj strucnosti na osnovu izgleda, a i to je diskutabilno, posto kriterijumi za lepotu se i te kako razlikuju...
Ja treniram u jako dobrom klubu, treneri imaju mnogo iskustva, mnogo medalja...niko od njih nije tvog misljenja, da nijedan nutricionista pojma nema...u svakom zitu ima kukolja
I na kraju, misljenja nam se razilaze po odredjenim pitanjima, to je normalno, cemu taj stav prema svima koji ne misle kao ti? Ovde smo da bi razmenijivali ista ta misljenja, naucili nesto, culi tudja iskustva, rekli svoja...forumi za to sluze... ;)yes3

Koja je funkcija krvne slike kod nekog bucka?Mislim sta ocekujes da ce tu diktor otkriti,ili sta ako je krvna slika normalna,i zasto ne bi bila normalna?Tako da ovo i nije neki trgument,to ce ti videti i obican doktor.Sto se tice tvojih trenera raspitaj se kod njih sta oni podrazumevaju pod pojmom nutricionista i neka ti navedu koga smatraju nutriconistim.Gde sam ja to napisao da SVI nutricionisti nemaju pojma?Zar se lepo nisam pozvao na Studentov slucaj i naveo njegovo iskustvo?A sad malo o mom stavu.Kakav je to moj stav?Jesam li nikog vredjao?Ja sam u najamnju ruku bio posten prema tvome pisanju,jer sam citirao da ne bude zabune,dok si ti moje reci izvadila i protumacila na svoj nacin.
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
96
...i tako nemojte zaboraviti da su ovde i diplome na prodaju..imala sam probleme sa težinom..dovoljno je da vam kažem da kad sam ostala u drugom stanju imala sam 43 kilograma..uvek sam dosta jela..zdravo živela vežbala kretala se ali nisam uspevala da se ugojim..nikako..sada moja deca imaju isti problem..rekla sam im tu postoji i problem koji se zove genetika..nisam za olako uzimanje bilo kakvih preparata ili za mršavljenje ili za gojenje..čarobne pilule ipak ne postoje..postoji zdrav život i zdava ishtana..i to je to..moj školski drug je uzimao dodatke ishrani koji su preporučeni bodi bilderima i sad pije tablete za srce..sa nekim stvarima se ipak nije igrati...treba sagledati sve aspekte problema i onda ga rešavati..a novine i proizvodjači raznih čarobnih varijanti govore suprotno..pre nego bilo šta odlučite da uradite..molim Vas da razmislite o svemu što sam navela.naučite da volite sebe..ma šta to značilo...yes3
 
Član
Učlanjen(a)
16.05.2009
Poruka
669
Toliko o kompetentnosti i stucnosti nutricionista koji su zavrsili visu medicinsku ili koju vec
Izvini gde je ovde jednina, gde je ogranicavanje na jedan slucaj...?
Ti znas za losa iskustva, ja za dobra...nema potrebe niko nikoga da ubedjuje...Ali probaj da prihvatis da postoje razlike u misljenjima i da postujes ta drugacija od tvog...Na to sam mislila kada sam spomenula tvoj stav...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
10.06.2009
Poruka
46
Tvom drugu nije srce stradalo od bilderskih dodataka ishrani... budi sigurna...

Dodaci ishrani su upravo to, dodaci ishrani, i nemaju nikakve nezeljene posledice... preoblem je u stereotipiji i predrasudama da sve sto ima veze sa vrhunskim sportom ili bodibildingom spada pod steroide odma u startu...

Zato jedan moj drug nije hteo da pije Beviplex kad je video da ga bilderi uzimaju... :) a svi znamo da su to vitamini koji se daju i deci...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.05.2009
Poruka
669
Ja imam mnogo drugara koji se ozbiljno i profesionalno bave bodibildingom...uopste nije rec o tome, vrlo dobro znam sta su dodaci ishrane, i da se razumemo ja to podrzavam...:???: Tema je dijeta i mrsavljenje...Pristalica sam toga da se nijedna dijeta ne drzi bez konsultacije doktora ili strucnih lica koji se bave problemom ishrane... Neki su misljenja da niko drugi ne zna nista o tome sem bodibildera...mislim da nema potrebe vise raspravljati ko je kompetentniji, jer ocigledno se ne razumemo dobro....Razmenili smo iskustva i to je to...yes3
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Izvini gde je ovde jednina, gde je ogranicavanje na jedan slucaj...?
Ti znas za losa iskustva, ja za dobra...nema potrebe niko nikoga da ubedjuje...Ali probaj da prihvatis da postoje razlike u misljenjima i da postujes ta drugacija od tvog...Na to sam mislila kada sam spomenula tvoj stav...
Opet vadjenje iz konteksta onoga sto sam rekao vec drugi put,ne znam sta je ali cu vec poceti da mislim da ovo radis tendeciozno.Da ne ponavljam ponovo o kome sa to pisao,zato te jos jednom zamoljavam da ne radis takve stvari,nisu dobre u diskusiji:acute:
 
Član
Učlanjen(a)
16.05.2009
Poruka
669
MIslim da je svaka dalja diskusija besmislena....
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top