Dijeli li religija ljude i narode?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Ipak se ljujtiš..vidi se.

Ako je tebi životno važno da se ja ljutim, OK, onda se ljutim. Sve za vas subotare. :)

A kako pas laže možeš li to malo razložiti ;)..čuo sam ja za tu frazu ali eto vidiš došlo vreme da tebe pitam zašto pas laže? Jednostavno sam si se namestio...

Pas laže k'o i ti, ili obrnuto, ti lažeš k'o pas. ;)

A evo i malo ozbiljnije:

“Laže kao pas” je izreka koja je uvriježena na našim govornim prostorima već duže vrijeme. Porijeklo ove pomalo čudne fraze može se vezati za dvije stvari – jedna vodi ka specifičnoj naravi pasa, a druga se ipak veže s engleskim jezikom.

Prema prvoj pretpostavci, ovaj izraz preuzeli smo iz engleskog jezika. Naime, stanovnici engleskog govornog područja imaju izraz “dog lies down on ground, and person lies like a dog“, što znači “pas leži na zemlji, a čovjek isto tako laže”.

Glagol “lie” u engleskom jeziku može označavati i ležanje i laganje, a s obzirom da možemo pretpostaviti da ljudi s ovih prostora nisu znali za to, povezali su laganje sa psom.

Po drugoj teoriji, psi često laju bez ikakvog razloga. Oni psi koji su čuvari tako mogu da laju i kada neko dolazi, ali i bez razloga, kada nema nikoga i nikakve opasnosti na vidiku. Otuda, često se dešavalo da pas laje, a da kada gazda izađe u dvorište i shvati da nije niko došao, te je samim tim zaključak bio da je pas lagao.
Izvor:
HTML:
https://skolski.ba/zasto-se-kaze-laze-kao-pas/74169/
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Ako je tebi životno važno da se ja ljutim, OK, onda se ljutim. Sve za vas subotare.

Znam ja. Možeš da glumiš ali sve se vidi iz načina tvog ophođenja i pisanja. ;)

Pas laže k'o i ti, ili obrnuto, ti lažeš k'o pas. ;)

A evo i malo ozbiljnije:

“Laže kao pas” je izreka koja je uvriježena na našim govornim prostorima već duže vrijeme. Porijeklo ove pomalo čudne fraze može se vezati za dvije stvari – jedna vodi ka specifičnoj naravi pasa, a druga se ipak veže s engleskim jezikom.

Prema prvoj pretpostavci, ovaj izraz preuzeli smo iz engleskog jezika. Naime, stanovnici engleskog govornog područja imaju izraz “dog lies down on ground, and person lies like a dog“, što znači “pas leži na zemlji, a čovjek isto tako laže”.

Glagol “lie” u engleskom jeziku može označavati i ležanje i laganje, a s obzirom da možemo pretpostaviti da ljudi s ovih prostora nisu znali za to, povezali su laganje sa psom.

Po drugoj teoriji, psi često laju bez ikakvog razloga. Oni psi koji su čuvari tako mogu da laju i kada neko dolazi, ali i bez razloga, kada nema nikoga i nikakve opasnosti na vidiku. Otuda, često se dešavalo da pas laje, a da kada gazda izađe u dvorište i shvati da nije niko došao, te je samim tim zaključak bio da je pas lagao.
Izvor:

Lepo, lepo..eto nešto edukativno a da ne bude samo prepucavanje. :) Lepo što si se potrudio.

Nego zašto te to pitah još..ista je priča i sa nekim verovanjima...ispoveda se određeni tip vere ili fraze a da se ne pita čovek za poreklo toga. Eto kada bi se ovako malo raspitali i produbili znanje o nekim tvrdnjama vere bilo bi odlično.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Znam ja. Možeš da glumiš ali sve se vidi iz načina tvog ophođenja i pisanja. ;)

Tripo je zadnje mjeseca svoga "mandata trovanja istine" 80% svojih tekstova trošio na dokazivanje da se mi ovdje strašno ljutimo i da smo strašno bijesni, samo da to skrivamo. ;)

Nego zašto te to pitah još..ista je priča i sa nekim verovanjima...ispoveda se određeni tip vere ili fraze a da se ne pita čovek za poreklo toga. Eto kada bi se ovako malo raspitali i produbili znanje o nekim tvrdnjama vere bilo bi odlično.

Dapače, samo iznesi. Sve ću ozbiljno razmotriti, ali jednako tako za sve što bi naveo a potiče od nekih bolesnika ili neubrojivih likova otvoreno ću denuncirati.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Eto, po Stvarnoslapu mi Adventisti smo navodno klanjaci Ellen White, a njihove crkve su pune idola, kipova, slika, svetaca, kojima se mole za spasenje duse, klanjaju im se, prinose im zrtve u vidu darova, vrse im sluzbu, identicno mnogobozackim ritualnim obredima.

I kaze Stvarnoslap - ni jednu njegovu laz protiv Adventista i Ellen White nisam oborio.

Tesko onima koje on upeca u njegovu mrezu lazi i prevare, a da predhodno ne ispitaju pravo cinjenicno stanje.
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Samo kukaš. A kada ti nekog nazoveš psom i da laže kao pas(pazi pas nikada ne laže..kako bi on mogao lagati.
Prvo, to što ti ne znaš i nisi nikada čuo za frazem "lagati kao pas", nije moj grijeh nego tvoja sramota,
Ipak se ljujtiš..vidi se.

A kako pas laže možeš li to malo razložiti ;)..čuo sam ja za tu frazu ali eto vidiš došlo vreme da tebe pitam zašto pas laže? Jednostavno sam si se namestio...

15965429_1842415316004169_5295004753799896541_n.png
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Pogrešna da, prava ne.

Tu podijelu smo najbolje vidjeli na ovim protorima sa glavnim akterima i pokretačima tradicio. crkvama.

HAC to ne uči, a pojedinac može da bude zatrovani ali to je do njih.

JS ne gledaju na naciju, ali gledaju ko je JS a ko nije.
 
Natrag
Top