дигитални анђео 3 - стоп биометрији

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Pa, znaš šta sektore? Ako ćemo pravo, ja se uglavnom držim deset božijih zapovjdi, moža bolje od mnogih teista:

1. Ja sam Gospod Bog Tvoj; nemoj imati drugih bogova osim mene.

Nemam nikakvih bogova.

2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.

Niti imam idola niti im se klanjam.

3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega.

Ne uzimam ga.

4. Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ; šest dana radi i svrši sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvojemu.

Radim čak i manje od šest dana u nedelji.

5. Poštuj oca svojega i majku svoju, da ti dobro bude i da dugo poživiš na zemlji.

Poštujem roditelje.

6. Ne ubij.

Ne ubijam.

7. Ne čini preljube.

Hm, no koment...

8. Ne kradi.

Ne kradem.

9. Ne svedoči lažno na bližnjega svojega.

Ne svjedočim.

10. Ne poželi ništa što je tuđe.

Ne želim ništa tuđe.

Eto, zar ne živim, uglavnom, po božijim zapovjedima?
 
Član
Učlanjen(a)
19.12.2009
Poruka
193
Ako se do kraja zivota budes drzao svih 10 Bozijih zapovjedi Gospod ce te primiti u Carstvo Svoje.Jer da pocnes vjerovati u Gospoda Isusa Hrista i da pripadas Pravoslavnoj crkvi onda bi ti bilo lakse jer bi imao post,ispovjest i tako ako bi sta i zgrijesio Gospod bi ti oprostio.Ali opet sve je na tebi uradi kako ti mislis da je najbolje jer ko sam ja da ti namecem bilo sta imas slobodu pa radi sta hoces.Evo ja svaki dan nesto zgrijesim,duh je krepak ali je tijelo slabo ali opet ne klonem duhom vec se molim,postim i ispovjedim se pa ce nekako Bog oprostiti,to je nevidljiva borba koja traje cijeli zivot.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Kuburiš samo sa prvom, četvrtom i sedmom zapovešću....Hm. Još malo pa ćeš posati pravosalvni hrišćanin.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Kuburiš samo sa prvom, četvrtom i sedmom zapovešću....Hm. Još malo pa ćeš posati pravosalvni hrišćanin.

Kako znaš da kuburim sa sedmom? Iskreno, bojim se da ogromna većina puka kuburi sa tom zapovješću:) Kažu da ona nije ni trebala biti među božijim zapovjedima. Kada je neko iz božije administracije odnio Bogu pripremljene zapovijedi da ih potpiše (kako bi se mogle objaviti), on je sedmu zapovijest precrtao. Otuda ona crta preko broja sedam. Međutim, u administraciji to nisu razumjeli, nego su i tu precrtanu zapovijed objavili!
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Kako znaš da kuburim sa sedmom? Iskreno, bojim se da ogromna većina puka kuburi sa tom zapovješću:) Kažu da ona nije ni trebala biti među božijim zapovjedima. Kada je neko iz božije administracije odnio Bogu pripremljene zapovijedi da ih potpiše (kako bi se mogle objaviti), on je sedmu zapovijest precrtao. Otuda ona crta preko broja sedam. Međutim, u administraciji to nisu razumjeli, nego su i tu precrtanu zapovijed objavili!

Znam napisao si bez komentara....smile3.

I meni se čini da sa tom zapovešću kuburi dosta ljudi. Može o tome da se piše ali promašiću temu, pa da me ne opominju...
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Mislim da ipak ima sveštenika i monaha koji smeju i govore otvoreno o seriji ovih filmova "digitalni andjeo". Evo teksta monaha iz Hilandara Dositeja Hilandarca koji govori o svim opasnostima takvih i njemu sličnih filmova:

"О ДИГИТАЛНОМ АНЂЕЛУ III"
петак, децембар 11, 2009 Доситеј Хиландарац

Ових дана се појавио и трећи део филма Дигитални анђео. Сва три дела су некако аматерски урађена и у њима се показује једна недоследност. Наиме, прво су се фокусирали на причу о борби против чипа за који су тврдили да је жиг антихриста, да би већ у овом трећем делу почели да тврде како је чип превазиђен, вероватно ће у неком следећем дигиталном анђелу бити превазиђена и ова биометријска идентификација и питање је само на чему ће се зауставити. На тај начин, подсећају на суботаре и јеховине сведоке, који су израчунавали време доласка Христовог, и онда продавали све што су имали, куповали свечана одела и ишли на пољане са песмама да дочекају Христа и Христос није дошао, а имања продали. И онда тражили грешку, па поново израчунавали па поново излазили на пољане и чекали, а Христос опет није дошао. И онда то израчунали да ће се десити у време првог светског рата, и опет није дошао. Онда су се досетили и рекли: "па дошао је невидљиво". А Исус лепо каже: "У последња времена појавиће се многи лажни пророци, који ће говорити: ево овде је, ево онде је." И говори Господ да се не излази у поља итд. И на тим секташима се то обистинило и видимо да су последња времена. Али суботари и јеховини сведоци су бар искренији по томе што су они тада ипак били заокупљени доласком Исуса Христа, а ови нови пророци су заокупљени доласком АНТИХРИСТА.

Ми у символу вере уопште не говоримо о доласку антихриста, него говоримо о доласку Христовом који ће да суди живима и мртвима. А тај антихрист није био достојан да буде у СИМВОЛУ ВЕРЕ, јер је нечист и њега ће убити Исус Духом уста својих. Дух ових филмова је секташки и нема никакве везе са духом православља. Слушајући ове филмове човек бива узнемирен и губи мир, а Исус својем малом стаду говори: МИР ВАМ, МИР СВОЈ ДАЈЕМ ВАМ, МИР СВОЈ ОСТАВЉАМ ВАМ, НЕ ДАЈЕМ ВАМ ГА КАО ШТО ГА СВЕТ ДАЈЕ. Значи, ако ми имамо УМ ХРИСТОВ, МИР ХРИСТОВ, БЛАГОДАТ ГОСПОДА ИСУСА ХРИСТА, И ЉУБАВ БОГА ОЦА, И ЗАЈЕДНИЦУ СВЕТОГА ДУХА, зашто онда да мучимо себе непотребно. Зашто да нас обузима маловерство и неспокојство западних секташа? Не кажем да тајна безакоња не ради, али и апостол Павле је говорио да тајна безакоња ради. И такође верујем да иде велика невоља на свет, јер свет сав у злу лежи. Али када небогонадахнуто тумаче Откривење Јованово, ови људи само ИСМЕВАЈУ ОТКРИВЕЊЕ ЈОВАНОВО. Свети оци када би приступали тумачењу нечега што је речано у Светом Писму су приступали са страхом Божијим и молитвом, некада и са постом, а из ове приче у овом филму се не осећа тај благочестиви, побожни приступ тумачења књиге Откривења. И речено је код апостола Павла: "Љубљени, не верујте свакоме духу, него кушајте духове јесу ли од Бога, јер се и сам ђаво претвара у светлог анђела да би преварио изабране". А ми нисмо у стању да испитамо животе ових људи који говоре о овим документима , о чиповима (сада већ превазиђеним у овој причи), нисмо у стању да испитамо њихову веродостојност, јер људи који су под дејством страсти нису веродостојни сведоци истине Божије, јер који су испуњени Духом Светим они се не страше да кажу своје име, а пошто се страше да изнесу своје име сведоче да нису испуњени Духом Светим, јер Бог Духа Светога не даје у нечисте сасуде, у остраствљене људе, јер када је Дух Свети сишао на апостоле, они се више нису страшили смрти, нити страдања за Христа (а ови су обично анонимуси, а Црква Православна не може прихватити безимене људе, колико год да се ти људи у филму боре против замене имена бар кодом, они нигде своје име неће да кажу, да знамо ко су).


Ово је врло опасна ствар, јер се на просторе Православне Цркве уноси протестантски дух да свак тумачи како хоће Свето Писмо (зато протестанти имају безброј тумачења ), као да не постоји ЗАКОНИТА ЦРКВЕНА ЈЕРАРХИЈА код нас православних. Ово је врло опасна ствар, јер се под видом борбе против нових докумената исмева и сама Црква, јер у овом случају неки анонимни људи (анонимуси), неки непознати људи, се постављају у улогу правилног тумача Истине, гаранта Истине, а испада да епископи којима је од Бога поверено да УПРАВЉАЈУ РЕЧЈУ ИСТИНЕ БОЖИЈЕ нису више гарант, да Дух Свети не делује код епископа! И на тај начин руше установе Цркве. А да заиста хоће да у православном духу делују, ови људи би деловали у оквиру Цркве, а не овако самостално и анонимно, јер они не могу никоме да се ставе у Цркви у послушност, а по речима светог пророка Самуила "непослушност је гора од идолопоклонства". Не треба православни хришћани да се обмањују овим причама, зна се како је Бог устројио цркву и кога у цркви треба да питају за шта.

Разноразне секте које се баве апокалиптичким темама, добом антихриста, постављају јако много материјала на интернет. У филму Дигитални анђео доста материјала је позајмљено управо са тих секташких сајтова који се баве том проблематиком (као што су суботари или адвентисти и јеховини сведоци). Анонимност твораца сва три дела дигиталног анђела, њихова недоследност, чињеница да је доста садржаја преузето са тих секташких сајтова, и немир који филм изазива указују да православни хришћанин треба са много опрезности да се односи према филму Дигитални анђело. Није хришћански некога страшити, уцењивати спасењем, одузимати мир, а при томе не нудити алтернативу.

Свакако да у условима светског тоталираризма којем се приближавамо, у којем ће по речима Откривења Јовановог хришћани бити гоњени и маргинализовани у друштвеном животу, хришћане интересује и питање тог ЖИГА ЗВЕРИ . Али хришћанин такође треба да има у виду да је новозаветна књига Откривење Јованово пророчка књига, и као пророчка књига не може се тумачити на исти начин као што се могу тумачити и законске књиге четири јеванђеља и поучне књиге посланица, и историјска књига Дела апостлских. Баш из разлога што је то пророчка књига, свети оци се никада нису усуђивали да комплетно тумаче Откривење Јованово, јер у њој има доста праслика и визија, алегорија, које се не могу олако тумачити. Не може се Откривење Јованово тек тако протумачити људским умом, за то је потребно стећи "ум Христов" како говори апостол Павле, тј. стећи Духа Светога који ће нас увести у сву Истину, а за то је потребан врлински и светотајински живот по јеванђељу Христовом. Не може се о жигу звери говорити "погађачким духом", час говорећи жиг звери је чип, час говорећи "чип је превазиђен". Тако православни хришћани не треба да раде.

Размишљање о доласку Христовом изазива у нама љубавна радосна осећања, која снаже човека, која уносе хармонију у човека. А претерана размишљања о доласку антихриста уносе немир, слабе веру и наду на Бога, смућују ум, изазивају колебање у души, уопште раслабљују човека, многе и духовно паралишу. Бављење причом о доласку антихриста постаје својеврсна страст, и као свака страст ово има за последицу лишавање благодати Божије, а без благодати Божије нема спасења. Добро је и потребно читати и о последњим временима, али са расуђивањем и надом на Бога, чувајући мир душевни и кроз светотајински живот стицати Духа Светога, који једини истински душу може да утеши и у најтежим временима гоњења Цркве и једино се уз помоћ Духа Светога, који се зове и Дух Истине може победити Отац Лажи који је Сатана. То је једини Пут којим се побеђује зло у нама и око нас, то је једини Пут којим ћемо се одржати и у та последња времена, која ће и бити тешка каква нису била од постанка света, али Христос каже и храбри: "НЕБОЈ СЕ СТАДО МАЛО, ЈА ПОБЕДИХ СВЕТ".

Koliki tekst samo da bi opravdao svoju nespremnost da odbijes nova dokumenta i "lisis" se onoga cime te pomocu njih ucenjuju vec sada...bolje se zapitaj ako ne mozes sad da se odupres i ne uzimas ta dokumenta kad ne moras,kako ces sutra kad se sistem zatvori za tobom i kad ce biti mnogo teze reci ne tome....ovde nije pitanje istinitosti onoga sto kaze film posto je to potvrdjeno od strane mnogih staraca novijeg doba vec kako se odupreti....stara "dilema"-Vera ili vecera..vecnost ili sadasnjost(ono sto ti se servira kao "realnost")....ko ti je Bog-Isus ili tvoj stomak...?
 
Član
Učlanjen(a)
14.01.2010
Poruka
2
sektore upravu si lazni mesija ce doci a predstavice se kao mirotvorac.braco i sestre srpskoga naroda neverujte njima jer su oni samo vukovi u jagnjecoj kozi.
 
Natrag
Top