Dali se treba klanjati ikonama ? I idolima u crkvi?

Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
(Marko 16:17,18) Ja cu ovima da verujem a vi verujte mrtvim svecima na ikonama.
17 A znaci onima koji veruju biće ovi: imenom mojim izgoniće đavole; govoriće novim jezicima;

18 Uzimaće zmije u ruke, ako i smrtno šta popiju, neće im nauditi; na bolesnike metaće ruke, i ozdravljaće.

ko su po tvome sveci kad andjeo govori da je sluga i da mu se neklanjaju.. (OTKRIVENJE 22:8,9)

8 I ja Jovan videh ovo i čuh; i kad čuh i videh, padoh da se poklonim na noge anđela koji mi ovo pokaza.
9 I reče mi: Gle, nemoj, jer sam i ja sluga kao i ti i braća tvoja proroci i oni koji drže reči proroštva knjige ove. Bogu se pokloni.

NADAM SE DA TI JE JASNO SAD. pOZDRAV


P.S NEMOGU DA SHVATIM DA STE SVI SLEPI I DA NIKO NEVIDI OVAJ STIH:eek:tkrivenje 9:20

!!!!!!!!!!!!!!20 I ostali ljudi koji ne biše pobijeni zlima ovim, ne pokajaše se od dela ruku svojih da se ne poklanjaju đavolima ni idolima zlatnim i srebrnim i bronzanim i kamenim i drvenim, koji ne mogu videti ni čuti, ni hoditi;!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pa ovo i slepcu da procitas on ce razumeti.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
A zasto kazes da su oni mrtvi, kada ima toliko dokaza u Bibliji da smrt ne postoji.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
za simi Bog to najvise mrzi u celoj bibliji se o tome govori, covece dali shvatas da vas od ikona sad teraju i mrtvacima da se klanjate nekim svetim, mumijama koje su napravili po tehnologiji suvog mesa.
A tek ikone koje placu vruj bibliji a ne popovima koji koji ti citaju samo tri ista stiha za poslednjih 10g i jedan isti moleban 15 vekova.

Dodato posle 9 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

za SIMI evoti citaj!!! svi su mrtvi do dana vaskrseja:propovednik 9:4,5:4 Jer ko će biti izabran? U živih svih ima nadanja; i psu živom bolje je nego mrtvom lavu. 5 Jer živi znaju da će umreti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
DA bog to naajvise mrzi, pa niko nije vise ispastao od jevreja zbog tih idola i likova,stari zavet najvise govori o tome.
setite se da su upravo ti grci i rimljani imali najvise bogova i svetaca, pa su ih samo preneli u vizantiju u vizantiji su bili najveci idolopoklonici zbog toga je i carstvo kao takvo unisteno od samog boga. I danas po svudu se vide vizantijski idoli i nije ni cudo sto nam se desava to sto se desava. po nekom tamo prorocanstvu srba ce ostati jedva da stanu pod krusku,sta mislite zasto?
Izvinite momci i meni se nebi svidelo kad bi moj sin sedeo sa drvenim tatom u sobi i snjim prica a pored mene prolazi i neprimecuje me.

Aevo i nekoliko slicica: na sv.mariji se vide pentagrami,u hramu se vidi ogroman pentagram,a ovo je pop koji je tajni mamon pise dole na slici hrama i on misli da je veci od gospoda eto pa vidi cemu se ti klanjas.eto tako je pravoslavlje.

aleksej.jpgsv.marija.jpghram hrista spasitelja u russiji.jpg
pencil.png
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Jevrejine kada neko gazi putem pakla njega sotona ne dira i ne vraca ga na pravi put, to ti ne razumes. Cuda se nedesavaju verujucim, vec ne verujucim da se vrate na pravi put.
Pa zaočekivati je od Sotone da čini čuda na svoj teren....tim će zadobiti poverenje od onoga koji je prisustvovao tom "čudu", pa i od onih koji su čuli da se na tom mestu dešavaju razna "čuda". Ako ih Sotona ne pridobije njegovim "čudima" oni mogu lako otići i prestati da mu veruju...jer i kako sam kažeš, vaša verovanja se zasnivaju zbog "čuda".

Ali meni nije jasno sto vi toliko trubite kako pravoslavni grese, dobro znate da vam niko nece poverovati, jer meni je pravoslavlje najlepsa vera, jer i kad ne bi bili za ovo u pravu opet ljubav koja se propoveda u pravoslavlju je nesto sto ni jedna vera nema i sto ce svakog ko iole poznaje pismo i pravoslavlje odrzati u njemu. Cast svakom, ali to su cinjenice. Druga je stvar sto je neki kvare.

Opet vas podsecam ne vadite trn iz oka brata svoga dok ne izvadite balvan iz oka svoga.
Nikad se ne zna kada će se čovek prizvati pameti. Ja ne kritikujem Pravoslavlje, već "pravoslavlje". Ti zastupaš moderizovano pravoslavlje u kom imamo mnogo šta pagansko...na žalost...to je činjenica.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
za vanhelsinga g

Da video sam pentagrame ali ali sta si time teo da kazes ni sam razumeo mozes da onjasnis.



za simi!!!
naveo sam ti toliko stihova ati ih ne komentarises brate snama, a uhvatio si se za te popove procitaj matvej23glavu celu to se odnosi i na da nasnje popove ne samo na fariseje, isus je mislio tako onda tako misli i sada on se ne menja.Obrati paznju na stihove(matvej 23:7-10)
pozdrav.


za jevreina

ja se slazem sa jevreinom ja sam isto tako mislio, dok mi ljudi nisu otvorili oci,dok nisam samostalno poceo da izucavam bibliju normalno bez interneta bi bilo jako tesko.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
FAKY

Pa toje tebra za corave koji udju u crkvu i nista nevide kome,cemu se mole,cemu se klanjaju. Kad sledeci put tebra udjes-te u crkvu prvo pogledaj-te sta je na njima nacrtano? i dali ima tajne znake ne samo ikona celu crkvu dobro osmotrite pa sami za sebe resavajte sta cete dalje.

A ako vam je malo ovih ikona ja mogu da postavim citav arsenal samo kazite. "U IME GOSPODA ISUSA HRISTA AMIN"
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Faky ti si se brate mnogo utripovao, a ono za mumije necu da komentarisem, da si u srbiji i da imas priliku da posetis pravi pravoslani hram sve bi ti bilo jasnije. Druga stvar Ne mozes gledati na samo jedan stih ili samo na otkrovenje. "Tehnologija suvog mesa" e jesi me nasmejao sad svaka ti cast. Jadan ti i tvoja izucavanja, dobro se raspitaj koje su prve mosti, ne racunajuci svetog Jovana Krstitelja. Vi ste mnogo pod uticajem zapada i zapadnih sektassa koji nikad nisu videli nista sveto, a sve sto kao imaju je kopija ili kradeno u krstaskim pohodima.

Objasni mi zasto Gospod dok je bio raspet na krstu rece razbojniku koji je pored njega na krstu visio, da ce jos danas biti sa Njim u Carstvu nebeskom. Mrtav nece biti to je sigurno, jer kao sto rekoh Bog nije Bog mrtvih nego zivih. Oces li ti to da kazaes, Boze me oprosti, da Gospod ne govori istinu. Daj molim te smesan si. Za koje sam se to popove uhvatio dela reci mi, ne znam da sam negde pomenuo popa...
Mnogo si bre u tripu i toliko si vezan za djavolske znake, samo na njih mislis, a to ne treba da te brine, jer posle nocu uvek svice dan, pa tako ce i Gospod posle necastivog obasjati svetloscu i nigde nece ostati ni senka, a kamoli tama...

VANHELSING vao nasao si zvezdu, vaooooooo, ne mogu da verujem, upravo si dokazao toliko toga sa toliko malo... Smesniji si nego faky. Molim te Gospod je stvorio zemlju i nebo, vazduh i vodu, sunce i mesec, celije i tkiva, ljude i zivotinje, noc i dan, toplotu i hladnocu.... To sto si nasao zvezdu na ikoni ne znaci ama bas nista, kao sto ni jedna lasta ne cini prolece, kao sto ni jedna kap ne cini more, kao sto ni jedna pahulja nije vejavica, ni jedna, tj dve zvezde ne znace nista. Kao sto rekoh sve je Gospod stvorio...

A ti jevrejine, smrad tvog propovedanja svi osecaju, potpisujes se kao jevrej, navodno si pravoslavac, likujes djavolu, a napadas svetinju. Sa tobom covek ne treba da razgovara, jer cinjenica je da se stidis svoje sekte i da ne smes ni da kazes kako vam se zove ta kaljuza i kuca bluda, ali razumem te, kad bi bio u Hristovoj crkvi ti se Hrista ne bi stideo, a ovako necastivog se i marva stidi. Otisao ti je jedan brat bludnik vidim doveo si dvojicu...


Svi vi koji napadate ovde Pravoslavlje stidite se svojih sekti i mnogo ste ljubomorni, jer Pastira ste davno oterali od sebe, pa bi ste sada i stado njegovo da unistite, ali Pastir stado dobro cuva, a vrata su otvorena za svako zalutalu ovcu. Ali ovce ne zele da se vrate u stado vec su ostale kod vuka, koji ceka da se jos malo ugoje, pa da ih pokolje za uzinu...
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
A ti jevrejine, smrad tvog propovedanja svi osecaju, potpisujes se kao jevrej, navodno si pravoslavac, likujes djavolu, a napadas svetinju. Sa tobom covek ne treba da razgovara, jer cinjenica je da se stidis svoje sekte i da ne smes ni da kazes kako vam se zove ta kaljuza i kuca bluda, ali razumem te, kad bi bio u Hristovoj crkvi ti se Hrista ne bi stideo, a ovako necastivog se i marva stidi. Otisao ti je jedan brat bludnik vidim doveo si dvojicu...

Svi vi koji napadate ovde Pravoslavlje stidite se svojih sekti i mnogo ste ljubomorni, jer Pastira ste davno oterali od sebe, pa bi ste sada i stado njegovo da unistite, ali Pastir stado dobro cuva, a vrata su otvorena za svako zalutalu ovcu. Ali ovce ne zele da se vrate u stado vec su ostale kod vuka, koji ceka da se jos malo ugoje, pa da ih pokolje za uzinu...
U nedostatku argumenata okrećeš se vređanju. Pitam se kome ovo ide u korist....kada sopstveno verovanje ne umeš da odbraniš.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
za simi

Gresis prijatelju gresis pre nego dodjoh u swerige, ziveo sam ja i u russiji,znam pravoslavne hramove koje ti nikad neces da vidis.

sam sam fotografirao mnogo ikona i rukotvorevine coveka a ne gospoda koje on sam najvise mrzi,vec sam ti naveo te stihove a ti ako neces da ih citas to je tvoje pravo objasni mi sad ovo:1) kupola sa jevrejskom zvezdom 2)egipatski znak krila 3)krst s mesecom 4)dolar piramide i oko 5)ikona marije deve i isusa s trouglom i okom sta sad ces reci da ito nevidis a.
Jer ona kurva sto sedi u otkrivenju to je u stvari zena religija pijana od krvi svetih i kurva se sa carevima zemaljskim .

Nemrzim ja crkvu nasu i ne pripadam ja nikakvoj sekti ja sam sam za sebe. Imam oci da vidim imam um da razmisljam imam usi da cujem i necu da dozvolim da mi idolo poklonici to sve oduzmu brate. (citaj;OTKRIVENJE 1:3)

3 Blago onome koji čita i onima koji slušaju reči proroštva, i drže šta je napisano u njemu; jer je vreme blizu.

isus sa egipatskim krilima.jpgjevrejska zvezda.jpgprav. krst s mesecom.jpgdolar.jpgikona sa piramidom.jpg
pencil.png


Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

rogati simbol satani.jpgSVE VIDECE OKO.gif1 SVE VIDECE OKO.jpg
pencil.png


Dodato posle 20 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ja isto kao i ti verujem u trojstvo tj u jednog gospoda u tri lica zivoga boga,njemu se molim a ne mrtvacima,koje kakvim ikonama koje nista ne cuju i nevide.
Ja se molim onome ko moze da me cuje tj gospodu bogu mojemu, ocu,sinu,svetomu duhu i nikom vise.

Jedno je verovati u trojstvo a drugo poklanjati se svakojakim rukotvorenjima coveka.

I ZAPAMTI LEPO SAM TI REKAO "!!!BOG NAJVISE MRZI IDOLOPOKLONSTVO"!!!! CITAJ VISE BIBLIJU I KOMENTARISI.

Svako ko je ovde na forumu tu je da bi saznao istinu,a ne da vredja.

covek koji vredja drugog coveka vrdja zato kad nemoze da dokaze da je u pravu ono sto tvrdi ili svoju ideju tim samim on pokazuje svoju slabost.

pozdrav. FAKY swerige
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top