Dali je ravnopravnost polova civilizacijski napredak?

Član
Učlanjen(a)
24.06.2010
Poruka
28
да ли постоји цивилизацијски напредак данас уопште? Ако друштво опстоји и функционише и без споменуте једнакости џаба је свим " модерним " тенденцијама да тамо упиру прстом и говоре ..погледајте племе .. па за њих не постоји једнакост полова? .. а управо ти који се тако Великодушно понашају и боре за исту су организовали Лионски сабор 1264 године!!
Мислите да су се променили и преобратили.. о не.. него су нашли још потенцијалних робова у слоју који до сада нису довољно експлоатисали!!
 
Član
Učlanjen(a)
02.09.2010
Poruka
27
Ja sam zapoceo ovu temu zbog nedovoljnog nataliteta. Dali su polovi ravnopravni ili ne to me samo po sebi neinteresuje. Zenska emancipacija je razlog za negativan prirodni prirastaj. To me zanima jako. Nase prababe su bile udavane onda kada su im se ocevi dogovorili da se to desi. Bile su nepismene i maksimalno su postovale nase pradede. I nekoliko puta su vise Srpcica donosile na ovaj svet nego danasnje Srpkinje. Teorija o nedostatku para kao razlog za negativan prirodni prirastaj nikako nedrzi vodu. Evropljani nebi trebalo da imaju isti problem kao i mi jer imaju od duplo do 10 puta visi standard zivota. Ali i mi i oni imamo slobodne zene.
 
Član
Učlanjen(a)
24.06.2010
Poruka
28
ОК! сад је мало јасније али ..већ горе споменух традицију која се све више запоставља и негативно посматра..тако да ћеш вероватно и на ово обајшњење сада још више имати негативне реакције и вероватно осуде..мада си у неку руку у праву!
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
490
Ja sam zapoceo ovu temu zbog nedovoljnog nataliteta. Dali su polovi ravnopravni ili ne to me samo po sebi neinteresuje. Zenska emancipacija je razlog za negativan prirodni prirastaj. To me zanima jako. Nase prababe su bile udavane onda kada su im se ocevi dogovorili da se to desi. Bile su nepismene i maksimalno su postovale nase pradede. I nekoliko puta su vise Srpcica donosile na ovaj svet nego danasnje Srpkinje. Teorija o nedostatku para kao razlog za negativan prirodni prirastaj nikako nedrzi vodu. Evropljani nebi trebalo da imaju isti problem kao i mi jer imaju od duplo do 10 puta visi standard zivota. Ali i mi i oni imamo slobodne zene.


Ne mogu da čitam celu temu, ali odgovoriću na ovo... naravno da je slabiji priraštaj zbog ne samo emancipacije i nekakvog izjednačavanja polova... Ipak mi živimo u 21. veku koji nudi sijaset interesovanja za sve nas! Ne samo za žene....
Najviše mrzim kad me neka klinka koja je rodila bebu u 18-oj, a nije videla ništa više od varjače i pelena pita: " a kad ćeš ti da imaš bebu, vreme ti je..." Ma mani me bre klinko, šta treba da objašnjavam? Da mi je lepo na netu, da hoću opet na Rammsteinov koncert, i na hiljade drugih, da sam kapitalista i da hoću da stvaram pare za sebe, hoću da čitam, da putujem, da se družim, da naučim indijski, da sadim cveće, da napredujem u profesiji, da skupljam filmove, da izučavam bre geopolitičku situaciju u zemlji i intergalaktičke fluide!
I šta sad, treba to da joj kažem sve? Da bi me ona pitala: a taj fejsbuk, jel to internet? A Indijci, to nisu Indijanci? A ko ti je taj Rammstein? Šta... intergala... politički fluidi? wacko2

Jednostavno... drugačije je danas. Mnogo toga nas odvlači od tradicionalnih puteva, daleko od toga da ne želim dete ili da ih ne volim... baš naprotiv... ali... nikako da nađem vremena za to ;)
 
Član
Učlanjen(a)
02.09.2010
Poruka
27
Ubrzo ce se broj radno sposobnog stanovnistva i broj penzionera izjednaciti. (sada 2,5 miliona:1,65 miliona). Kada budete otisli u penziju penzije ce biti jos jadnije nego danas jer broj punioca penzionog fonda opada a broj korisnika raste. Pa kad nebudete imali za lekove i leba trazite od Ramstajna, Cece, Iron Maidena, Zvezde i Partizana. Kad su ljudi pokrenuli ideju o penzijama verovatno je bilo nekoliko puta vise zaposlenih nego korisnika penzija. Kominizam je zabludica u odnosu na ravnopravnost polova. Ovo je kao da konstantno traje rat srednjeg inteziteta.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
490
Ubrzo ce se broj radno sposobnog stanovnistva i broj penzionera izjednaciti. (sada 2,5 miliona:1,65 miliona). Kada budete otisli u penziju penzije ce biti jos jadnije nego danas jer broj punioca penzionog fonda opada a broj korisnika raste. Pa kad nebudete imali za lekove i leba trazite od Ramstajna, Cece, Iron Maidena, Zvezde i Partizana.

Vidi, ja kad razmišljam o potomstvu uopšte ne razmišljam na globalnom nivou, niti me prilikom te odluke intersuje prirodni priraštaj ove, ili bilo koje druge države. To kao prvo. A kao drugo, državna penzija me još manje zanima, niti sam imalo optimistična po pitanju bilo čega državnog. Zato uplaćujem sebi privatni penzioni fond putem životnog osiguranja i meni je super. Kakva bre država i penzije...
 
Član
Učlanjen(a)
02.09.2010
Poruka
27
Privatne ili dopunske penzione fondove su organizovali VEOMA posteni ljudi. Nemoj da nisi upozoren/a.
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Na ovom svetu vam niko ništa ne može garantovati. Na onom, ne znaje se. :(
Na tarabi piše ono, pa nije ono. :???:
Negde piše da je kapitalizam demokratsko društvo. Avaj pitajte one kojima uteruju demokratiju.wacko2
Kako to polovi mogu biti ravnopravni. Kad žena bude mogla podići 100 kila, možda i budnu. :dntknw:
Koja vam to institucija ili društvo ili bilo ko može garantovati penziju. :???:

ps. E jesam nadrdan od jutros. Odoh u kafanče. :)
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
To što su evropska ne mora da znači da su baš 100% sigurna. No to će vreme pokazati i niko ne može tačno predvideti. Ono što je sigurno, to je da ta osiguravajuća društva funkcionišu na drugom principu koji se razlikuju od funkcionisanja državnih fondova. Teorijski ona bi trebala da su sigurnija, ali to je samo teorija.
Da se vratim temi. Privredni razvoj, rast gradova , povećanje životnog standarda i bolji životni uslovi u kombinaciji sa razvojem progresivnih ideja doveli su do emancipacije žene, što ja podržavam . Međutim nastao je problem nataliteta .Iako je problem nataliteta povezan sa emancipaciom, suludo bi bilo uvoditi neke rigororozne mere koje ograničavaju slobodu žene i krše njena osnovna prava (nešto slično što se radilo u Rumuniji za vreme Čaušeska).
Natalitet je povezan i sa još jednom činjenicom, a to je da je selo oduvek bilo nosilac visokog nataliteta (bar kod nas) . Znači snaženjem sela , modernizacijom poljoprivrede, infrastrukture, proizvodnih objekata i stimulativnim merama odlaska i ostanka mladih na selu država bi vremenom rešila ovaj problem. Naravno i ovo treba obavljati bez represivnih mera, ( ne Pol-Potovski ). Ali pošto je naša država takva kakva jeste , pošto su naši političari takvi kakvi jesu, mrka kapa od cele ove priče - znači izumrećemo.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top