Dali je ravnopravnost polova civilizacijski napredak?

Član
Učlanjen(a)
02.09.2010
Poruka
27
Godisnje se u Svedskoj na 1000 stanovnika rodi 9,6 beba a u Afganistanu 48. U Svedskoj zene imaju apsolutnu slobodu a u Afganistanu apsolutno nemaju slobodu.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ravnopravnost polova je, u svakom slučaju, civilizacijski napredak. I ne samo napredak, to je civilizacijska nužnost. Primjeri o pravima žena koje si naveo, implicite sugerišu da tamo gdje žene imaju prava, nama nataliteta, a tamo gdje nemaju prava, postoji natalitet. To je tendeciozan i netačan primjer. Zašto nisi uzeo za primjer SAD? I tamo žene imaju sva prava kao i muškarci, ali je natalitet pozitivan. Ravnopravnost polova, nema nikakve veze sa natalitetom, ali ima zaostalost i privitimizam.
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
3.291
Najveci gubitak za lepsi pol je upravo osvojena ravnopravnost,sta im je to trebalo?
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Smatram da jeste, ......Bez zena nema civilizacijskog napretka....
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
69
Pobogu,pa svi smo ljudi.Kakve su konkretne razlike izmedju muskaraca i zena osim usvojenih patrijarhalnih vrijednosti i stereotipa?Zar neko uopste treba da sumnja u to da bi zene trebale imati mogucnost da postignu iste stvari kao i muskarci?Zar je normalan svijet u kojem si ogranicen samo zato sto si zensko?Razmislite samo...
 
Član
Učlanjen(a)
02.09.2010
Poruka
27
Odakle ti podatak da amerikanci imaju pozitivan prirodni prirastaj? Broj gradjana SAD raste zbog ekonomskih imigranata u koje nazalost i mi spadamo.. Bele amerikanke su slobodnije od ostalih amerikanki. Zbog toga ce u bliskoj buducnosti beli amerikanci da budu manjina mada imaju visi standard zivota od crnaca, indijanaca i hispanoamerikanaca. Ljudi, broj penzionera raste extra brzo. Koce to da hrani i leci. Evo frka u Francuskoj. Sarkozi dize granicu za odlazak u penziju. I evropa i mi bolujemo od iste bolesti.

Dodato posle 16 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Zaboravih siptare. Oni su pre 100-150 godina bili pleme i kada su evropljani odbacili patrijarhat a za njima i mi ( pomodarstvo nas ubi) zadrzali patrijarhat ( inteligencija) i postali narod od milion ipo do 2 miliona. Mi krenuli obrnuto. Od naroda postajemo pleme i to bioloski extra staro.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.09.2010
Poruka
27
Sta znaci stopa nataliteta od 14,4%? Koliki je tamo mortalitet? Statistika je cudna stvar.
Moze li da se desi da bele zene ( kao one -domacice- i -majke- u seriji sex i grad ) imaju ( a sigurno imaju ) stopu nataliteta u minusu a muslimanke, crnkinje i hispano amerke imaju extra natalitet pa zajedno imaju 14,4? Moze li ljudski rod da funkcionise ako se zene ponasaju kao one iz gore spomenute serije? Ako gledate to smece od serije molim vas da mi kazete dali su njih nekoliko rodile ista u toj seriji.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Stopa mortaliteta u SAD iznosila je 8,25 u istom periodu. Ne gledam TV serije, pa nisam gledao ni tu koju pominješ. Statistika nije čudna nauka. Onda nam pokazuje trendove nekih pojava i procesa, a unutar tih trendova ima raznih varijacija. Ovo je ipak tema o ravnopravnosti polova, pa bi trebali nastaviti priču o tome.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top