Da li Zivotinje imaju isti duh kao i ljudi?

Da li i zivotinje imaju isti duh kao i ljudi?

  • Nemaju,to je glupost.Ljudi su iznad zivotinja.

    Votes: 0 0,0%
  • Imaju,ali ne smem da priznam zbog straha od popa

    Votes: 0 0,0%
  • Naravno,da imaju.pise u propovedniki3:19

    Votes: 6 100,0%

  • Total voters
    6
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Definise u smislu da tacno govori sta odredjeni pojam znaci.

SIN COVECIJI ili LJUDSKI ( jednina ) ili SINOVI COVECJI ili LJUDSKI ( mnozina ) se odnosi na ljude.
Isus jeste sin coveciji kada se u kontekstu govori o njemu, jer je rodjen kao covek od zene.

U drugim tekstovima kada se pominju ovi izrazi, takodje se misli na ljude koji su rodjeni od zemaljskih roditelja.

U sledecem gore pomenutom tekstu, psalmista David pominjuci ovaj izraz SINA COVECIJEGA govori u jednini, ali ne misli konkretno na odredjenu osobu, vec na coveka kao takvog, misleci na bilo kog coveka, drugim recima na sve ljude.
To potvrdjuje sam pocetak gde kaze "Ne uzdajte se u knezove" mnozina.

"Ne uzdajte se u knezove, u sina čovječijega, u kojega nema pomoći.
Iziđe iz njega duh, i vrati se u zemlju svoju: taj dan propadnu sve pomisli njegove "
(psalam 146. 3-4)
 
Član
Učlanjen(a)
22.08.2013
Poruka
36
Meni smeta jedino što se sin čovječji ne spominje u katoličkoj bibliji pri tom citatu. isto tako i za dah kaže da je duh.

"Duh ili Dah je energija, Dusa je ceo covek kao spoj Duha i Tela, i nakon smrti ona prestaje da postoji."

Duh se odnosi na svijest
Duša se odnosi na energiju
Srce se odnosi na osjećaje

Tako dah ne može biti duh odnosno svijest, jer se misli na energiju. kako životinje mogu imati isti duh(svijest, misli) ko ljudi?

Prpovjednik 3
19Jer zaista, kob ljudi i zvijeri jedna je te ista. Kako ginu oni, tako ginu i one; i dišu jednakim dahom, i čovjek ničim ne nadmašuje zvijer, jer sve je ispraznost. 20I jedni i drugi odlaze na isto mjesto; svi su postali od praha i u prah se vraćaju.21Tko zna da li dah ljudski uzlazi gore, a dah zvijeri silazi dolje k zemlji?

Svijest se gubi, a duša koja je vječna odlazi gdje joj je mjesto. i kad se duša opet rodi, nova svijest se rađa bez utisaka i sjećanja na staru.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Laodikejac, kontradiktoran si sam sebi! U prvoj rečenici kažeš da je Biblija precizna kada definiše pojmove, a u drugoj implicite kažeš da ono što tamo piše nije doslovno tako, nego se misli na nešto drugo!?:)

E kad si ga ti provalio onda sta ja da kazem?na temi adventisti smo ih razbili a on Laodikejac narokao #3.140 postova i misli da je pobedio tj njegova adventna crkva.Ja se nigde ne zurim meni nisu potrebni sto vise postova da bih dokazao kako oni lazu,kontadiktuju bibliju,njihova cilj je da podignu sina pogibije zato i menjaju citate iz biblije a moj cilj je istina.

Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Faku, predaj se istini potpuno, nemoj samo deklarativno da je priznajes, i ona ce ti potpuno postati jasna jer ce te sam Duh Bozji u nju uputiti.

Pozdrav
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
propovednik 3:19
[SUP]19[/SUP] Jer šta biva sinovima ljudskim to biva i stoci, jednako im biva; kako gine ona tako ginu i oni, i svi imaju isti duh; i čovek ništa nije bolji od stoke, jer je sve taština.
Vendi
jevrejska rec ruah וְר֥וּחַ (Ecc 3:19 WTT)ili grcka pneuma πνεῦμα (Ecc 3:19 BGT)koja se prevodi sa DUH ima takodje i druga znacenja kao nesto sto se ne vidi a deluje,naprimer,vetar,silu u zemaljskim stvorenjima,pokretacku silu iz figurativnog ljudskog srca,nadahnute izjave iz nevidljivog izvora,duhovne osobe i silom kojom se sluzi sam Bog.
U ovom stihu se misli na duh ili dah bez koga niko na zemlji ne moze da zivi.
I sta reci ?dal nakon smrti umre telo ,a duhi ide bukvalno kod Boga ?
Tim misljenjem podrzava se sotonska laz.iz 1.moj 3:4,5

[SUP]4[/SUP] A zmija reče ženi: Nećete vi umreti;
[SUP]5[/SUP] Nego zna Bog da će vam se u onaj dan kad okusite s njega otvoriti oči, pa ćete postati kao bogovi i znati šta je dobro šta li zlo.
Sto se tice Duse,ona je smrtna.
1.petrova 3:20
[SUP]20[/SUP] Koji nekad ne hteše da slušaju kad ih očekivaše Božije trpljenje u vreme Nojevo, kad se građaše kovčeg, u kome malo, to jeste osam duša, ostade od vode. Sta je bilo sa ostalim dusama?Da snisu kao nagradu dobili da odu kod Boga na nebo?Smejurija!
Jezekilj 18:4
[SUP]4[/SUP] Gle, sve su duše moje, kako duša očeva tako i duša sinovljeva moja je, koja duša zgreši ona će poginuti
Propovednik 9:5,6,10

[SUP]5[/SUP] Jer živi znaju da će umreti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio.
[SUP]6[/SUP] I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je, i više nemaju dela nikada ni u čemu što biva pod suncem
[SUP]10[/SUP] Sve što ti dođe na ruku da činiš, čini po mogućnosti svojoj, jer nema rada ni mišljenja ni znanja ni mudrosti u grobu u koji ideš.
Kad bi duse ili duh isle nakon smrti na nebo ,Bog bi se nazvao lazovom,a sotona prijateljem,bilo bi u neskladu sa Biblijom.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
...што доказује да су адвентисти и Јеховини сведоци из потпуно исте јереси. Користите Соломонову проповед погрешно, тј. цитирате онај део где мудри Соломон говори као безбожни и охоли људи, људи у очајању. Он наводи све свакодневне тврдње оних који не схватају духовни Божији свет, и тек на крају проповеди даје одговоре на све ове речи које ви користите.

Као да ја кажем: Све је бесмислено (таштина), ионако ћу умрети као што стока умире, ништа бољи и вреднији нисам од говеда и сл. Има ли то смисла? Нема, зато што су то управо приче очајника и оних који у Божију силу не верују. Који наде и вере немају. Соломон каже:


10. Све што ти дође на руку да чиниш, чини по могућности својој, јер нема рада ни мишљења ни знања ни мудрости у гробу у који идеш.


Ради шта хоћеш док си жив? Тако људи говоре, Соломон наводи проповеднички веома детаљно очајничке реченице. Тек на крају мудро саветује, завршавајући своју проповед.



Da li i zivotinje imaju isti duh kao i ljudi?

Imaju Propovednik 13,19

Duh Isusov je kao i duh Stefanov.


Слажеш ли се ти са овим:

Дух Исусов = дух говеда?


Ви сте потпуно изгубљени између Аријеве јереси и правилног исповедања вере. Мени је стварно жао да настављам да "разговарам" са вама по том питању, јер само себи навлачите пропаст због неразумевања. Можете ви убацивати копиран материјал са јеховистичких и адвентистичких сајтова, али то све вама иде на штету. Тешко је гледати колико сте удаљени од спознања.

Duh zivotni koji je Bog udahnuo u nos Adama prilikom stvaranja nije neki svestan elemenat koji nakon smrti tela izlazi iz coveka da bi egzistirao van tela.
To je jednostavno sila Bozja koja ozivljava svu tvorevinu, to je Bozji duh kojim on ozivljava i upravlja svime stvorenim.



Ja ostajem u biblijskom ucenju, a upravo ti u paganskom.

Naravno da vidim sta pisem - ono sto pise i biblija, ja citiram njene reci.

Nije Isusov Duh - Duh goveda, vec u govedima je Isusov Duh koji im daje zivot, kao i svoj tvorevini.

Сами се са собом сукобљавате, јер немате јасну спознају.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
'I ljudi i zivotinje imaju isti Duh koji im daje zivot:

''Rekoh u srcu svom za sinove ljudske da im je Bog pokazao da vide da su kao stoka.
Jer šta biva sinovima ljudskim to biva i stoci, jednako im biva; kako gine ona tako ginu i oni, i svi imaju isti duh; i čovek ništa nije bolji od stoke, jer je sve taština.
Sve ide na jedno mesto; sve je od praha i sve se vraća u prah''' ( knjiga propovdnika 18. 20 )
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa to je isti duh životni (nišmat hajim)

Propovjednik 3,19Jer što biva sinovima ljudskim to biva i stoci, jednako im biva; kako gine ona tako ginu i oni, i svi imaju isti duh; i čovjek ništa nije bolji od stoke, jer je sve taština.

Tako da je jasno da su i životinje duše žive.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Тако говоре безбожници, зато Соломон реторички цитира такве реченице очајника. Ни говора да је мудри Соломон заиста веровао и говорио да Син Божији, људи и стока имају исти дух. Зато се та књига зове Проповед. Као ваши пастори када држе излагање (проповед), па имају једну мисао кроз цело излагање. Да нешто докажу или оспоре. То је и Соломон радио, али ви као неразумни извлачите једну реченицу (копирану са сајта) из читавог контекста, а то је цела проповед.

Зато Соломон поставља реторички питање очајника:


21. Ко зна да дух синова људских иде горе, а дух стоке да иде доле под земљу? (3. глава)

Одговор даје тек на самом крају:

7. И врати се прах у земљу, како је био, а дух се врати Богу, који га је дао. (12. глава)

Да ли је за хришћане све таштина (бесмисао)? Да ли ми заиста говоримо да ништа нема смисла и да је живљење узалудно јер умиремо као псета? Да нисмо ништа бољи од сета? Не морате мени одговарати, јер ћете ионако остати доследни гностицизму (Аријевој јереси).

Не проповеда се хришћанство пуким убацивањем текстова и цитата са јеховистичких и адвентистичких сајтова. То раде само они који без свог личног сведочанства пропагирају оне од којих позајмљују.



Таштина је бесмисао, празнина, пустош, гордост, сујета, безвредност. Да ли је заиста све таштина? Сигурно да није, већ нада у вечни живот, вера у Господа, јер ко верује - и када умре живеће!
 
Natrag
Top