da li vjerujete u vampirizam kao vrstu ili kao zlo

Član
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
164
hajde važi super idemo. šalim se. Znaš kako kalista šta ako postoji vrsta koja ima mogućnosti prtvaranja onoga što znači život ne u tek takvu lošu hranu nego u plod koji od života jeste.To jest kao što sam već rekao ljudi imaju određene mogućnosti i dalje od toga ne mogu,pa se prema tome niti ljudsko ponašanje ne odnosi na neko pravo životno ponašanje.Ono može biti dobro i pravo ponašanje ali ne i nekih većih ili manjih životnih mogućnosti.Ako me uopšte razumiješ, govorim ti o tome da recimo kad bi ja ili ti imali neku superiornu krv ne bi nam mnogo vrjedila jer naše tjelo nije superiorno.Tada bi se ja i ti i dalje ponašali kao što se i sada ponašamo s tom razlikom što bi nam okoruženje imalo drugačije značenje.A šta ako postoji vrsta koja nije kao mi nego mnogo bolja,jačeg sposobnijeg tjela,duha,sposobna da naše ponašanje promjeni u sebi mnogo prijatnije ponašanje.Ja ne vjerujem u to da postoje demoni kao pali anđeli,niti kažem to.Samo razmišljam o tome da li postoji neka vrsta ili neko zlo sposobno da našu krv iskoristi kao plod,možda plod nekog nešeg čudnog ponašanja koje niti primjećujemo.Ti govoriš o ljudima koji bi na pogrešne načine htjeli da su vampiri,ja ne pričam o tome,nego o tome da možda postoji neka opasna vrsta mnogo sposobna, drugačije nego što mi možemo zamisliti.Eto pitam se šta ti misliš o tome da li možda postoji neka vrsta ili neko zlo koje ima čudne mogućnosti pa i te da našu krv koristi kao plod a ne kao ne pogrešnu hranu.
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Drag si decko slavn, nema zbora.:)
Evo sta mislim o ovome sto pises, koliko sam uspela da shvatim, (mada bih rado saznala ime tvoje nastavnice iz srpskog, sevap je prijaviti je Ministarstvu prosvete, to nije nastavnica nego monstrum!Tako dete da upropasti...)
To je kao jedna od epizoda u kojima agenti Molder i Skali jure one vanzemaljce koji ulaze u ljudska bica, pa im se onda (ljudima) zenice onako, zastrasujuce prelivaju, sto bi nas narod rek*o, ko po zejtinu...
Elem,mislim da takve stvari u kojima bi vampiri morali da se hrane superioronom krvlju predstavlja samo izmenjenu scenografiju za ono sto je nekada postojalo u primitivnim drustvima, kada se kanibalizam primenjivao nad zarobljenim ratnicima. Tada se verovalo da ukoliko bi neko pojeo srce ili mozak nekog zarobljenog ratnika, da bi snaga i sposobnosti pojedenog automatski prelazili u telo onoga ko bi ga jeo.Dakle, takvih ideja je bilo i ranije, nije to nova ideja.Medjutim, kanibalska plemena nisu mogla da opstanu iz prostog razloga sto su se takvim nacinom ishrane prenosile smrtonosne bolesti koje su dovele do izumiranja tih plemena.Prema tome, takav nacin "ishrane" ne bi bio moguc na duze staze.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Vampiri postoje, i sve ih je više! Koliko poznajete privatnika, novopečenih bogataša i "gazda"? Svi oni svojim zaposlenima piju krv, svakog dana, bez obzira da li je pun Mesec ili ne! Od početka privatizacije su se namnožili, samo što svojim "ujedom" žrtva lagano umire, a ne pretvara se u jednog od njih!
 
Član
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
164
da ima takvih.Sva sreća što nisam u tim vodama. ja malo slikam,malo pišem,puno umirem pa sam sebi pijem krv što ne slikam i ne pišem više.
 
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
306
славне, све је у реду, само ми се не свиђа ово што много умиреш, али претпостављам да си тиме мислио на неки теби знан интензитет осећаја...
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
procitaj istoriju sveta unazad. vampiri jesu postojali. ali, to nije bilo ovo kako nam prikazuju na filmovima
 
Član
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
164
Stvarno ne znam da li su postojali.ALi mene kopka to što može postojati takva ili slična vrsta a jednako to se može ostvariti i zlom. Zapravo šta pokušavam reći je to da je vrsta jedno a zlo sasvim druga stvar a i jedno i drugo mogu predstavljati vampirizam.Pazi ako postoji ta vrsta postoji i ostavimo to po strani a šta je sa zlom???PO mom mišljenju zlo je sve veće i veće učenje nečega.SAd recimo zamisli da se možeš naučiti savršenim pokretima,budnošću ,zatim mnogo dobrim čulim itd tada bi se bar približio vampirizmu.
Ali meni najsmješnija neka poenta toga je to da kada razmišljaš o vrsti neće biti glupo a kad razmišljaš o zlu dosta toga ode u glupost ako ne i sve.Mi ljudi nismo baš sposobni za zlo . Ne znam kopka me to razmišljanje pogotovo dok sam za računarom valjda su sve gluposti na njemu.
 
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
160
Zanimljiva tema.U vampire ne verujem,ali svaki mit je nastao oslanjajuci se na neki istinit dogadjaj.Sa vampirima je cudno to sto se mit o njima pojavljuje u razlicitim drustvima koja medjusobno nisu bila u dodiru.Cak sta vise verovatno ne postoji narod koji nema neko svoje mitsko bice slicno vampiru.Jedna od teorija je da su u proslosti ljudi zarazeni besnilom smatrani vampirima,meni to ima nekog smisla.Sto se tice zla,dali je lav zao zato sto se hrani antilopama,a antilope dobre jer se ne hrane lavovima?Ako je uzimanje necijeg zivota uslov tvog opstanka dali je to zlo?To vazi i za nase "vampire".
 
Natrag
Top