Da li ste za ulazak Srbije u EU?

Da li ste za ulazak Srbije u Evropsku Uniju?

  • Da

    Votes: 49 31,0%
  • Ne

    Votes: 92 58,2%
  • Uzdrzan

    Votes: 17 10,8%

  • Total voters
    158
Član
Učlanjen(a)
19.12.2009
Poruka
19
Ništa se ne mora !

Pa ja sam mislio da se o ovome nema šta pričati.

MI ne moramo da budemo članice ni UN, FIFA, UEFA, Olimp. komiteta, FIBA, .... Ne moramo ni učiti, znati, pratiti i primenjivati svetska dostignuća, koristiti Internet, digitalnu i mobilnu tehnologiju, .....
Sve je to naša dobra volja i tekovina CIVILIZACIJE.
Možda neko misli da treba da zamolimo braću Turke ( braća - zato što su nam 500 godina je.... majke, sestre i žene pa ne znamo više ni čiji smo ) da se vrate i prosvetle nas. Da nam ponovo jedina privredna grana bude hajdučija i varanje, da nam ponovo decu odvode u janjičare, udaraju namete, imaju pravo prve bračne noći, zajebante i one koji misle svojom glavom nabijaju na kolac,... :acute:.

S poštovanjem
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Pa ja sam mislio da se o ovome nema šta pričati.

MI ne moramo da budemo članice ni UN, FIFA, UEFA, Olimp. komiteta, FIBA, .... Ne moramo ni učiti, znati, pratiti i primenjivati svetska dostignuća, koristiti Internet, digitalnu i mobilnu tehnologiju, .....
Sve je to naša dobra volja i tekovina CIVILIZACIJE.
Možda neko misli da treba da zamolimo braću Turke ( braća - zato što su nam 500 godina je.... majke, sestre i žene pa ne znamo više ni čiji smo ) da se vrate i prosvetle nas. Da nam ponovo jedina privredna grana bude hajdučija i varanje, da nam ponovo decu odvode u janjičare, udaraju namete, imaju pravo prve bračne noći, zajebante i one koji misle svojom glavom nabijaju na kolac,... :acute:.

S poštovanjem

Ali niko od tih glasnogovornika i pristalica ne kaže na koji način, konkretno u određenim oblastima ulazak EU nama koristi. Sve se govori uopšteno, mehanički se preuzimaju i ponavljaju izrazi i rečenice pojedinih političara. Koliko se poboljšao standard naših suseda nakon prijema? Ima tu mnogo stvari o kojima treba diskutovati...a vreme prolazi, približava se dan kada će doći do referenduma.

A to za Turke, ne znam baš.... meni je kosa smeđa, u stvari više plava nego smeđa što znači da se moja pra pra ....baba odbranila :dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
kako nema razlike izmedju pre 2000 i posle 2000, jer su politikanti nadojeni na vrednostima i logici prethodnih sistema uz puno NE i mnogo DA ipak, moj konačni odgovor je DA... a pitali nas ne pitali isto nam se vata...
sto se kaze "kud svi turci tu i mali mujo"...
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Ali niko od tih glasnogovornika i pristalica ne kaže na koji način, konkretno u određenim oblastima ulazak EU nama koristi. Sve se govori uopšteno, mehanički se preuzimaju i ponavljaju izrazi i rečenice pojedinih političara. Koliko se poboljšao standard naših suseda nakon prijema? Ima tu mnogo stvari o kojima treba diskutovati...
Baš tako, komšije "cvetaju"! Primer iz mog grada: Došle neke firme u Zrenjanin, misle ljudi au što nas vole! Kako da ne, oni zatvorili fabrike u Rumuniji, jer sad moraju te ljude da plate po evropskim standardima, nema više trte-mrte! Našli nove indijance (svi građani ove zemlje, da me neko ne shvati pogrešno!), da rade za 150-200E, šta će ljudi, toliki grad a industrija "priključena na aparate"! Sve montažni objekti, ako jednog dana i nas "puste" u EU da mogu da pakuju kofere i potraže novo "indijansko selo"...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Baš tako, komšije "cvetaju"! Primer iz mog grada: Došle neke firme u Zrenjanin, misle ljudi au što nas vole! Kako da ne, oni zatvorili fabrike u Rumuniji, jer sad moraju te ljude da plate po evropskim standardima, nema više trte-mrte! Našli nove indijance (svi građani ove zemlje, da me neko ne shvati pogrešno!), da rade za 150-200E, šta će ljudi, toliki grad a industrija "priključena na aparate"! Sve montažni objekti, ako jednog dana i nas "puste" u EU da mogu da pakuju kofere i potraže novo "indijansko selo"...

Nisam je rekao da sam protiv EU već samo da na vreme o tome treba razmisliti. Na TV-u ne postoji ozbiljna emisija na tu temu, koja bi se na primer emitovala svake nedelje gde bi se zaista pretresle razne oblasti, ovako sve to ide uopšteno i površno pa ko kako zaključi. Problem je što kasnimo u tom procesu a i kad budemo ušli pitanje je koja i kakva će onda grupisanja biti aktuelna. A to da li ćemo uopšte ući, ma to ne dovodim u pitanje, biće to nikad skuplja kampanja...
 

GKZ

Član
Učlanjen(a)
26.07.2009
Poruka
11.044
Nisam, jer se realno drzava raspada, prvo to da srede pa onda neka pokusaju sta im padne na pamet, ma da verujem da do toga nece doci
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Da,pogledajte samo kakav je standard u Sloveniji,a mi tu nesto izvodimo,pola vas koji kazu ne,lazu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
1.291
Ima razloga i za "Da" i za "Ne"...


Stvar je samo u nama,koliko zelimo da se menjamo...i koliko zelimo da napredujemo i radimo.
 
Natrag
Top