Da li ste kršteni?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
[FONT=&amp]Molitvu nisam spomenuo, jer smatram da se ona podrazumeva. A izbegavam je koristiti, u postovima, jer se Bogu mole i Pravoslavci i Katolici i JS i Mormoni i Nazareni i Pentakostalci i ................... i šta dobijaju? Lažnu nauku![/FONT]
[FONT=&amp]Tako da MOLITVA nije GARANCIJA otkrivanja Božijih ISTINA, već nešto sasvim drugo.[/FONT]

[FONT=&amp]Inače ima puno zajednica (Crkava) koje nemaju bazen, zbog finansija – i zbog toga obavljaju krštenje na nekoj vodi. Reka, jezero, more, bara, bazen (gradski)............. Pa čak ima i slučajva da su vernici i led na reci probijali da bi se krstili! To je vera! A ne prskanje krštenka grančicom, fajtalicom, prstima..................[/FONT]

[FONT=&amp]Pozdravljam te sa jednim lepim stihom:[/FONT]


[FONT=&amp]Ефеж. 4,5[/FONT][FONT=&amp]Један Господ, једна вера, једно крштење,[/FONT]


Čovek se može moliti, ali po bibliji postoje odredjeni uslovi uslišenja molitve.
Jedan biblijski stih kaže sledeće ‚DA SAM VIDEO U SRCU SVOME BEZAKONJE, NE BI ME USLIŠIO GOSPOD..
Molitva uz Božju pisanu reč je ipak ključ za otkrivanje Božjih istina, i presudna u našem životu i odnosu sa Bogom, jer u molitvi čovek dolazi u direktan kontakt sa tvorcem, gde Bog svojim Duhom osvedočava čoveka da li je na pravom putu istine ili ne..
Ako nema ovakvog osvedočenja, onda je to pitanje koliko se iskreno molimo, i da li smo spremni da ispunimo uslove da naše molitve budu uslišene, i da doživimo iskustva u kojima će nam Bog progovoriti i osvedočiti nas šta je istina i pravi put spasenja, a ja sam ova iskustva i principe kroz koja nam Bog govori i osvedočava u istinu već objasnio u prethodnom komentaru.
Znači nije SAMO pitanje naše molitve, već da li mi kroz opštenje sa Bogom doživljavamo gore pomenuta iskustva, i da li smo celim srcem osvedočeni da je ono u šta verujemo istina, ili samo produkt naših ličnih mišljenja, i pogrešnih shvatanja istine...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Čovek se može moliti, ali po bibliji postoje odredjeni uslovi uslišenja molitve.......
OK, a šta MISLIŠ da li ima neki vernik koji ne misli da se upravo tako moli i da mu je Bog otkrio PRAVE Njegove istine!?

Napomena:
A o istim stvarima vernici imaju potpuno drugačija tumačenja. Kao npr. evo i kod krštenja![FONT=&quot][/FONT]
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Hvala lepo na pozivu, ali ne bih i da meni sveštenik plati 50 eura, ako nije Biblijski. Ustvari ne bi ni da mi sveštenik da 5 miliona eura, za moje krštenje ako je nebiblijsko.

Kao zahvalu za poziv, pozdravljam te sa jednim lepim stihom:
[FONT=&amp]Матеј 16,26[/FONT][FONT=&amp] Јер каква је корист човеку ако сав свет добије а души својој науди? Или какав ће откуп дати човек за своју душу?[/FONT]
A Šarrdy, koje je onda, po tebi Biblijsko krštenje? Stvarno te pitam, jer ne razumijem ko onda treba da krsti narod?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
OK, a šta MISLIŠ da li ima neki vernik koji ne misli da se upravo tako moli i da mu je Bog otkrio PRAVE Njegove istine!?

Napomena:
A o istim stvarima vernici imaju potpuno drugačija tumačenja. Kao npr. evo i kod krštenja!



To vec zadire u neke druge teme..
U ovom svetu zla i greha mi nikada ne mozemo biti sigurni od prevara, Sotona neprijatelj nikada ne spava, i uvek je spreman da ljude zavede na krive staze.
Prema tome to je jos veci razlog da se stalno usrdno molimo za ovakva iskustva kojima bi nas Gospod usmerio na put istine, i sacuvao nas od laznih puteva, cak sta vise osvedocio nas potpuno da li je nesto istina ili ne.

U nekoliko navrata sam ovo napomenuo pripadnicima Jehowinih svedoka, i pitao ih da li su se molili da ih Gospod osvedoci da li je ono u sta veruju istina, a oni su mi odgovorili da bi u tom slucaju oni dosli u iskusenje da posumnjaju u istinu koju su spoznali.

Dakle, Jehovini svedoci slepo verujuorganizaciji koju smatraju nepogresivom.

To je odgovor na pitanje `Zasto mnoge crkve imaju razlicita ucenja po mnogim pitanjima vere, jer vise veruju crkvi i crkvenim autoritetima, verskoj i nacionalnoj tradiciji, itd..
Ljudi imaju sasvim pogresne pobude kada pristupaju veri pa prema tome i odredjenoj crkvi, jer to cine sa vec ustaljenim misljenjima, i izgradjenim stavovima, nacionalnim ponosom, itd, koji su u vecini slucajeva u suprotnosti sa Bozjim.

Vernik koji veri pridje prazne glave, proucavajuci Bozju rec bez predrasuda, i moleci se Bogu da ga on usmerava ka potpunom poznanju istine, ne moze nikada da zaluta, ali za to treba dovoljno ozbiljnossti, iskrenosti, i zagrejanih kolena...

Ja licno znam ljude kojima je Gospod licno progovorio, i uputio ih gde treba da potraze istinu, i neke druge koje koji su istinu spoznali iz cudnih okolnosti, a kasnije se ispostavilo da je to bilo vodjeno Bozjim providjenjem...
Bog zna nase srce, i zna koliko smo mi iskreni da istinu spoznamo, pa ce tako i delovati, dok ce kraj drugih proci kao da ih ne poznaje..mada on zeli da svi dodjemo u poznanje istine, jer je pisano `KOJI HOCE DA SVI LJUDI DODJU U POKAJANJE..
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
A Šarrdy, koje je onda, po tebi Biblijsko krštenje? Stvarno te pitam, jer ne razumijem ko onda treba da krsti narod?
Više puta sam na ovom forumu rekao - Da čovek neče pogrešiti 100 %, samo u JEDNOM slučaju, - ako kopira Hrista. To je jedina garancija spasenja. Protiv toga ne može čak ni Bog!
Može ali NEĆE! Znači ako kopitaš Hrista u svemu, sem u Božanskim stvarima - Vaskrsavanje mrtvih, vraćanje vida slepima, hodanje po vodi, utišavanje bure................. ti si 100 % na pravom putu i spašena si!
Analiziraj Hristovao krštenje pa ćeš vrlo lako i brzo dobiti odgovor na tvoje pitanje. Ako ne. Piši ponovo.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
To vec zadire u neke druge teme.....
Slažem se, ali sam mojim postom hteo da kažem da nije garancija dobijanja Božijih ISTINA - molitva. Već iskreno i ponizno srce. Nešto slično kao u male dece ili onog carinika koji se molio sa farisejem u sinagogi!...............
Čak i u pravim Crkvama - jednima Bog odgovara na molitve, a drugima ne! Opet u zavisnosti od srca, a ne zato što se moli!
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Više puta sam na ovom forumu rekao - Da čovek neče pogrešiti 100 %, samo u JEDNOM slučaju, - ako kopira Hrista. To je jedina garancija spasenja. Protiv toga ne može čak ni Bog!
Može ali NEĆE! Znači ako kopitaš Hrista u svemu, sem u Božanskim stvarima - Vaskrsavanje mrtvih, vraćanje vida slepima, hodanje po vodi, utišavanje bure................. ti si 100 % na pravom putu i spašena si!
Analiziraj Hristovao krštenje pa ćeš vrlo lako i brzo dobiti odgovor na tvoje pitanje. Ako ne. Piši ponovo.

Moram da pišem ponovo, jer odgovor nije konkretan. Po meni, ovo boldovano, ako kopiraš Hrista je već Bogohuljenje. Kopirati Hrista i uznositi se mišlju da smo mu nalik, je gordost i samoljublje i opasno po dušu čovjekovu, koju je izgubio, ako i pomisli da bi mogao biti njemu i do koljena , a kamoli da ga kopira. I sve da uzmemo da je tako, to kopiranje, kako misliš da se krstiš? Da li sam sebe da krstiš, jer si najbliži Hristu po kopiranju ako gledamo? Ne provociram, stvarno me interesuje ovo tvoje gledište, koje mi djeluje neobično i po tehničkom načinu izvođenja, krajnje neizvodljivo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Slažem se, ali sam mojim postom hteo da kažem da nije garancija dobijanja Božijih ISTINA - molitva. Već iskreno i ponizno srce. Nešto slično kao u male dece ili onog carinika koji se molio sa farisejem u sinagogi!...............
Čak i u pravim Crkvama - jednima Bog odgovara na molitve, a drugima ne! Opet u zavisnosti od srca, a ne zato što se moli!


To je slicno onome sto sam i ja napomenuo o pristupanju Bogu prazne glave.
Znaci vazno je kako i sa kakvim stavom i srcem pristupamo Gospodu u molitvi, i uopste traganju za istinom.
Neko moze dane i sate provoditi u molitvi, a da Gospod opet ne cuje i ne odgovori na te molitve, dok drugome samo jedan pogled u nebo pretstavlja dovoljni dokaz da ga Bog cuje i uslisava iskrene misli srca koje upucuje ka njemu.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Više puta sam na ovom forumu rekao - Da čovek neče pogrešiti 100 %, samo u JEDNOM slučaju, - ako kopira Hrista. To je jedina garancija spasenja. Protiv toga ne može čak ni Bog!
Može ali NEĆE! Znači ako kopitaš Hrista u svemu, sem u Božanskim stvarima - Vaskrsavanje mrtvih, vraćanje vida slepima, hodanje po vodi, utišavanje bure................. ti si 100 % na pravom putu i spašena si!
Analiziraj Hristovao krštenje pa ćeš vrlo lako i brzo dobiti odgovor na tvoje pitanje. Ako ne. Piši ponovo.

Ja sam razumjela što si želio reći i slažem se s tobom, ali kopiranje/imitacija nije prava riječ, nego nasljedovanje. Mi smo učenici jer smo pošli za Njim i želimo ga nasljedovati u krepostima ("Učite se od mene, jer sam blaga/krotka i ponizna srca!..po ovome će znati da ste moji učenici, ako budete ljubili jedan drugoga...itd)
Jednom rječju, ako želiš biti Isusov učenik moraš ići putem kojim je On išao, a to je križni put. To je siguran put u nebo.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Moram da pišem ponovo, jer odgovor nije konkretan. Po meni, ovo boldovano, ako kopiraš Hrista je već Bogohuljenje. Kopirati Hrista i uznositi se mišlju da smo mu nalik, je gordost i samoljublje i opasno po dušu čovjekovu, koju je izgubio, ako i pomisli da bi mogao biti njemu i do koljena , a kamoli da ga kopira. I sve da uzmemo da je tako, to kopiranje, kako misliš da se krstiš? Da li sam sebe da krstiš, jer si najbliži Hristu po kopiranju ako gledamo? Ne provociram, stvarno me interesuje ovo tvoje gledište, koje mi djeluje neobično i po tehničkom načinu izvođenja, krajnje neizvodljivo.
[FONT=&quot]Za nekog je konkretan. Ali poštujem i tvoj stav. OK. Idemo iz početka.[/FONT]

[FONT=&quot]Šta misliš, za naš duhovni život i SPASENJE, da li je bolje konzumirati meso ili ne?[/FONT]
[FONT=&quot]Ovo nema veze sa krštenjem, ali ima velike veze sa PRINCIPOM krštenja. [/FONT]
[FONT=&quot]Sa malom napomenom: Šta misliš da li je krštenje USLOV spasenje, ili JE spasenje.[/FONT]
[FONT=&quot]Eto imaš dva lagana pitanja, pa će mo nastaviti, KADA ODGOVORIŠ.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
 
Natrag
Top