Da li slaviti subotu ili nedelju

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja Mire veze nemam sa JS. Ti si pomešao i svoje borbe pripisuje meni. Veza sa tim ja nemam.

To je brate tvoje iskustvo i ja te razumem. Ja ne zavisim ni od jedne zajednice na taj način već slobodnim umom mogu primiti ili odbaciti bilo šta.

Što se apostola tiče, rekoh ti. Nadahnuti Duhom oni iznose tvrdnje. Ne svoje već nadahnut. Na nama je pak da razumno pravilan kontekst.

Jovane, ti si bio pod uticajem JS, muslimana itd.. Citao si i dobro znas njihova ucenja, na forumu si s njima raspravljao.. Ti neces to ni sam sebi da priznas. Ne moras ti biti clan sekte, nisam ni ja bio, da bi ti se to desilo..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sve ovo 'slijepcima' ništa ne znači. Dao Bog da progledaju.

Dat će Bog...

Jovane, ti si bio pod uticajem JS, muslimana itd.. Citao si i dobro znas njihova ucenja, na forumu si s njima raspravljao.. Ti neces to ni sam sebi da priznas. Ne moras ti biti clan sekte, nisam ni ja bio, da bi ti se to desilo..

On je već član sekte, a JS čije "učenje" je pokupio i prihvatio su im braća po Milleru. Uostalom, "bibliju" JS koriste i mnogi subotari...
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Jovane, ti si bio pod uticajem JS, muslimana itd.. Citao si i dobro znas njihova ucenja, na forumu si s njima raspravljao.. Ti neces to ni sam sebi da priznas. Ne moras ti biti clan sekte, nisam ni ja bio, da bi ti se to desilo..
Ja nikada nisam bio član JS. O tome pričam. Ti jesi ako sam te razumeo dobro. Svojom teologijom nemam nikakve dodirne tačke. Raspravljao jesam, pa raspravljam sa svima. To je normalno. Rasprave pomažu naravno. I naravno da trebaš da imaš argument, valja, to i apostoli kažu "da imate odgovor".

Ništa više od toga
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Trudim se, i hvala ti na savjetu. Samo, zašto se ti sam ne pridržavaš vlastitih savjeta?

Neka Bog vodi tvoj trud. Samo to je bitno. Imao ti ovakvo ili onakvo verovanje Bog koji čita srca i pobude svakoga zna i ne gleda ko je ko..tako da verujem da ti ako sve što činiš činiš iz tvoje želje za Hristom, izaći će to na dobro.

Samo se čuvaj svetovnog govora, rečni nedostojnih...i dobro je da tako sada radiš. Hvala Bogu. Čuvaj se tog svetovnog i opasnog zastranjivanja. Ostalo je između tebe i Hrista.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja nikada nisam bio član JS. O tome pričam. Ti jesi ako sam te razumeo dobro. Svojom teologijom nemam nikakve dodirne tačke. Raspravljao jesam, pa raspravljam sa svima. To je normalno. Rasprave pomažu naravno. I naravno da trebaš da imaš argument, valja, to i apostoli kažu "da imate odgovor".

Ništa više od toga

Ni ja nisam bio clan Jehovinih Svedoka, samo sam citao, istrazivao, raspravljao sa njima, i dosta toga sam usvojio (ne sve sto uce, kao sto ni ti nisi). Zato sam ti rekao da to nema veze sa clanstvom. Ima veze sa time koliko si duboko usao u sve to. Prema onome sto vidim jesi, jer si pod njihovim uticajem i unizavas Hrista, koristis njihove termine, i govor te odaje..

Zato znam da si upoznat sa tim ucenjem i da si pokupio njihove argumente!

Arijanizam je jako primamljiv, posebno kada procitas brosuru "Da li treba verovati u Trojstvo" pa steknes utisak da Isus nije Bog. Medjutim ta brosura, ako si je citao, je cista prevara.. Citirani crkveni oci su izvuceni van konteksta. Zapravo citirali su najvece Trojicare pa izvrnuli njihove reci da ih predstave kako su oni bili protiv Trojstva a nisu, to su najveci pobornici Trojstva. Dakle, bave se "podmetanjem" i cela ta prica je lazna!

Ja sam pokusavao da uskladim adventizam i ucenje Svedoka , kao i ti, trazio sam vezu izmedju ovih dvaju ucenja. Onda sam kod Elen White procitao da ona naziva Boga Jahve, i tekstove koji se cine kao da poricu Trojstvo.. Tada mi je sinulo (tj. dobio sam "novu svetlost") - ONA NIJE UCILA TROJSTVO! .. Bez da sam se upoznao sa Kainosom ili cuo od drugih..

Vidi, (da sad ne objasnjavam koje mi je sve svetlosti sotona davao), ja nisam bio definitivno protiv Trojstva kao ni ti, ali sam unizavao Hrista, smatrao sam da je on na zemlji obican covek, kao i ti! Zato to nema veze sa tim da li si ti definitivno Arijevac ili si negde izmedju, radi se o duhu koji zaposedne coveka!

Bojim se za tebe, da ces proci kao i ja.. Ni ja nisam verovao u iskustva ljudi koje sam citao, koji su doziveli lomove nakon veze sa JS, smatrao sam to propagandom, najobicnijim glupostima, smejao sam se, smatrao da to nije istina, meni je bilo super, ja sam mislio da je to sve samo na "intelektualnom nivou" kao i ti, i da su JS samo obicni ljudi, koji eto drugacije veruju i razumeju pismo. Gadno sam se prevario!

Raspravljao jesam, pa raspravljam sa svima. To je normalno.

Ne, nisi ti samo raspravljao, vec si nakupio njihove argumente, tebe su ubedili, otvorili kanal kroz koji sotona moze da udje u tvoj um.. Ako si jos i pricao sa njima kod kuce licno, jao tebi!

Razgovor sa njima u domu, nikako nije bezazlen. Ne radi se tu o obicnom razgovoru, oni pohadjaju "teokratsku skolu", gde dobijaju instrukcije kako da deluju na ljudski um, kako da otvore tudji um za pristup sotoni. Oni naravno nisu ni svesni da su te instrukcije koje dobiju u skoli namenjene tome, ali ako procitas literaturu o psihologiji, videces da su to sve metode uticaja na ljudski um, koje se koriste za manipulaciju, hipnozu i rusenje barijera koje stvara ljudski um..

I ja sam mislio "da samo raspravljam sa njima", da sam dovoljno duhovno jak, i da posedujem znanje, da mi se apsolutno nista ne moze desiti.. (drzao sam bibliju u malom prstu).

Ne brate, to nije obicna rasprava, nije samo racionalan pristup, oni su praceni duhom i silom necastivog, a njihove metode, siroki osmeh, blag i tih govor, prosto miluju i otvaraju ljudski um (oni uce u skoli koje gestove i pokrete da koriste, kako da se osmehuju, kako da dodiruju ljude, i kako da ih opuste), dakle nesto sto veze sa teologijom nema, a sve su to metode koje koriste totalitarne sekte, koje vrse atak na ljudski um!

Ja sam racunao na sve, osim na to da su sposobni i uceni da vrse uticaj na psihu i um..

Seansa sa njima (proucavanje) je zapravo silovanje uma, a ti si njihova zrtva i plen.. (pasusi u knjizi za proucavanje su podeljeni na stihove, svaki pasus ima broj, i ponavljanjem se te reci urezuju u um). Zato nije cudo, sto posle toga mnogi imaju psihicke probleme..

A ti si od takvih, uzeo teologiju.. Da ne pricam o muslimanima, koji izvrcu celu bibliju, veze sa njom nemaju i pri tom su agresivni u nastupu.. I od njih si pokupio..

Da te pitam, jesi li citao knjigu "Da li je to Kula Strazara" od Blagoja Samardzije? Ako nisi procitaj, ako jesi, zaista bi me cudilo da posle toga usvojis bilo sta od njih ili da tu njihovu teologiju "uklapas"..

Meni posle dozivljenog, ne pada na pamet da bilo sta njihovo sakupljam, daleko im lepa kuca..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
On je već član sekte, a JS čije "učenje" je pokupio i prihvatio su im braća po Milleru. Uostalom, "bibliju" JS koriste i mnogi subotari...

Kod napustanja adventista sedmog dana, nema lomova, nema psihickih problema, nema nicega.. Oni ispovedaju Hrista, veruju u Trojstvo i sigurno je to razlog.. Hristos tu moze da deluje..

Znam da se ti mozda neces sloziti, ali to je moje iskustvo i ono sto sam ja doziveo.. To sto oni uce protiv crkve, ne znaci nista, i pravoslavni ce za katolicku crkvu reci da je zastranila..

Bolje mu je neka se vrati adventistima (kad crkvi nasoj nece), dok jos nije otisao predaleko..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ni ja nisam bio clan Jehovinih Svedoka, samo sam citao, istrazivao, raspravljao sa njima, i dosta toga sam usvojio (ne sve sto uce, kao sto ni ti nisi). Zato sam ti rekao da to nema veze sa clanstvom. Ima veze sa time koliko si duboko usao u sve to. Prema onome sto vidim jesi, jer si pod njihovim uticajem i unizavas Hrista, koristis njihove termine, i govor te odaje..

Zato znam da si upoznat sa tim ucenjem i da si pokupio njihove argumente!

Arijanizam je jako primamljiv, posebno kada procitas brosuru "Da li treba verovati u Trojstvo" pa steknes utisak da Isus nije Bog. Medjutim ta brosura, ako si je citao, je cista prevara.. Citirani crkveni oci su izvuceni van konteksta. Zapravo citirali su najvece Trojicare pa izvrnuli njihove reci da ih predstave kako su oni bili protiv Trojstva a nisu, to su najveci pobornici Trojstva. Dakle, bave se "podmetanjem" i cela ta prica je lazna!

Ja sam pokusavao da uskladim adventizam i ucenje Svedoka , kao i ti, trazio sam vezu izmedju ovih dvaju ucenja. Onda sam kod Elen White procitao da ona naziva Boga Jahve, i tekstove koji se cine kao da poricu Trojstvo.. Tada mi je sinulo (tj. dobio sam "novu svetlost") - ONA NIJE UCILA TROJSTVO! .. Bez da sam se upoznao sa Kainosom ili cuo od drugih..

Vidi, (da sad ne objasnjavam koje mi je sve svetlosti sotona davao), ja nisam bio definitivno protiv Trojstva kao ni ti, ali sam unizavao Hrista, smatrao sam da je on na zemlji obican covek, kao i ti! Zato to nema veze sa tim da li si ti definitivno Arijevac ili si negde izmedju, radi se o duhu koji zaposedne coveka!

Bojim se za tebe, da ces proci kao i ja.. Ni ja nisam verovao u iskustva ljudi koje sam citao, koji su doziveli lomove nakon veze sa JS, smatrao sam to propagandom, najobicnijim glupostima, smejao sam se, smatrao da to nije istina, meni je bilo super, ja sam mislio da je to sve samo na "intelektualnom nivou" kao i ti, i da su JS samo obicni ljudi, koji eto drugacije veruju i razumeju pismo. Gadno sam se prevario!



Ne, nisi ti samo raspravljao, vec si nakupio njihove argumente, tebe su ubedili, otvorili kanal kroz koji sotona moze da udje u tvoj um.. Ako si jos i pricao sa njima kod kuce licno, jao tebi!

Razgovor sa njima u domu, nikako nije bezazlen. Ne radi se tu o obicnom razgovoru, oni pohadjaju "teokratsku skolu", gde dobijaju instrukcije kako da deluju na ljudski um, kako da otvore tudji um za pristup sotoni. Oni naravno nisu ni svesni da su te instrukcije koje dobiju u skoli namenjene tome, ali ako procitas literaturu o psihologiji, videces da su to sve metode uticaja na ljudski um, koje se koriste za manipulaciju, hipnozu i rusenje barijera koje stvara ljudski um..

I ja sam mislio "da samo raspravljam sa njima", da sam dovoljno duhovno jak, i da posedujem znanje, da mi se apsolutno nista ne moze desiti.. (drzao sam bibliju u malom prstu).

Ne brate, to nije obicna rasprava, nije samo racionalan pristup, oni su praceni duhom i silom necastivog, a njihove metode, siroki osmeh, blag i tih govor, prosto miluju i otvaraju ljudski um (oni uce u skoli koje gestove i pokrete da koriste, kako da se osmehuju, kako da dodiruju ljude, i kako da ih opuste), dakle nesto sto veze sa teologijom nema, a sve su to metode koje koriste totalitarne sekte, koje vrse atak na ljudski um!

Ja sam racunao na sve, osim na to da su sposobni i uceni da vrse uticaj na psihu i um..

Seansa sa njima (proucavanje) je zapravo silovanje uma, a ti si njihova zrtva i plen.. (pasusi u knjizi za proucavanje su podeljeni na stihove, svaki pasus ima broj, i ponavljanjem se te reci urezuju u um). Zato nije cudo, sto posle toga mnogi imaju psihicke probleme..

A ti si od takvih, uzeo teologiju.. Da ne pricam o muslimanima, koji izvrcu celu bibliju, veze sa njom nemaju i pri tom su agresivni u nastupu.. I od njih si pokupio..

Da te pitam, jesi li citao knjigu "Da li je to Kula Strazara" od Blagoja Samardzije? Ako nisi procitaj, ako jesi, zaista bi me cudilo da posle toga usvojis bilo sta od njih ili da tu njihovu teologiju "uklapas"..

Meni posle dozivljenog, ne pada na pamet da bilo sta njihovo sakupljam, daleko im lepa kuca..
Mire, malo preuveličavaš opasnost od odstupanja od tradicionalnog stava o prirodi Hrista. To da li neko veruje da je Hristos Bog u telu ili ne ni na koji način nije tolika "opasnost" za bilo koji segment duhovnosti. Dakle, imaćeš spasene i sa jedne i druge strane a imaćeš i izgubljene na obema stranama. Ti ovo pitanje tretiraš kao pitanje života i smrti a ono to nije. Tu grešiš.

Kao drugo, teologiju da Isus nije Bog nemaju samo JS. Mnogi hrišćani pre njih su imali takav stav iz brojnih Biblijskih razloga. Dakle, opet nema veze to ni sa JS. Tako da JS nikako ne mogu uticati ni neposredno ni posredno po ovom pitanju.

Ovo je čisto teološka stvar među hrišćanima i nije presudna za spasenje. Ono što je zaista važno Mire brate, jeste život promenjen. Zapitajmo se jesmo li promenili život, odbacili loše navike, jesu li naša dela i reči u skladu sa Božiji zakonom i Božijom voljom. To treba da bude srž naše vere. Dakle, ne prazna forma već život tj.suština. Takve nas želi Gospod. Teoloških stvari za razmatranje će biti i ima ih uvek. Ali to samo po sebi ne vodi u spasenje.

Ovo je Mire bitno.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, malo preuveličavaš opasnost od odstupanja od tradicionalnog stava o prirodi Hrista. To da li neko veruje da je Hristos Bog u telu ili ne ni na koji način nije tolika "opasnost" za bilo koji segment duhovnosti. Dakle, imaćeš spasene i sa jedne i druge strane a imaćeš i izgubljene na obema stranama. Ti ovo pitanje tretira kao pitanje života i smrti a ono to nije. Tu grešiš.

Isus kaze da je to pitanje zivota i smrti!
Kako ces ti obozavati Boga, ako ne znas ko je on?

Sta je sa prvom zapovescu - "JA SAM GOSPOD BOG TVOJ, NEMOJ IMATI DRUGIH BOGOVA OSIM MENE" ---> ako verujes u nekog imaginarnog boga, ti si sebi stvorio boga po vlastitim merilima i krsis prvu zapovest! Zato je to jako vazno!

Isus kaze:

OVO JE VECNI ZIVOT - DA POZNAJU TEBE JEDINOG PRAVOG BOGA I ONOGA KOGA SI POSLAO ISUSA HRISTA!

AKO NE UZVERUJETE DA JA JESAM, POMRECETE U GRESIMA SVOJIM!

KOJI SE GOD ODRICE SINA NI OCA NEMA, A KOJI PRIZNAJE SINA I OCA PRIZNAJE


Da ne navodim druge stihove..

Mitetu sam pojasnio. To shvatanje prirode Hristov ne vodi u spasenje

Nisi ti nista pojasnio. Biblija navodi da je poznavanje Boga od presudne vaznosti, da znas ko je on!

Ako dakle imas vezu sa njim, znaces i ko je on! Ako nemas vezu sa njim neces znati ni ko je on! Jer Bog salje Duha u srca nasa koji vice "AVA OCE" a to je Duh Isusa Hrista! I niko Duhom Bozjim ne moze reci "proklet Isus" ili ga unizavati! To moze samo sotona!
 
Natrag
Top