Da li slaviti subotu ili nedelju

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Kad bih ja znao (mislio) da će se i Jovan i desetine drugih koji ovdje dođu i čitaju vratiti Istini koja je u Kristu Bogu i Kristovoj crkvi, ako prestanem pisati, ovo bi bio moj posljednji post. Sve mislim, pa dat će Bog da ljudi (slijepci) konačno progledaju napišem li nešto još jedanput.

Moze biti od koristi kada ti neko kaze i pomogne (meni da nisu govorili ne bih se izvukao), ali to je ipak proces koji sam moras proci, jer to su muke, kada ti se svet raspada bukvalno.. Retko ko ovo moze podneti.. Zavisi od iskrenosti i spremnosti da se prihvati istina, mnogi pogresno pomisle da su dovoljno spremni i ponozni da prihvate ono sto im Bog ima dati, ali zapravo nisu, bio bi to preveliki sok za njih.. Zato Bog ne otkriva takvima, zbog njih samih i njihovog zdravlja.. Postoji mogucnost da covek izgubi i razum kada dozivi toliki nalet informacija.. Zato ih ostavlja da veruju zabludi, jer istinu ne mogu ni podneti, sami sebe zavaravaju i ubedjuju u laz, a to pokazuje da nisu spremni! Neki cak iskreno zele Boga i istinu, ali nece to dobiti zbog zdravlja i soka koji bi potom usledio, ili ce istinu dobiti postepeno u drugo vreme, kada budu spremni..

To su uzasne muke, neki povracaju, neki se zatvore mesecima u kucu i ne izlaze, neki placu, neki i polude kada saznaju koje su sve lazi verovali. Strasno je, zato ne treba insistirati, jer samo jaki to mogu podneti, izuzetno duhovni (jer Isus mora da leci dusu takvih), a slabi ovo ne mogu podneti.. To je program koji treba srustiti.. Neprijatelj djavo zaista unistava um..

Ne treba se ljutiti na Jovana, covek trenutno nije spreman, mozda ce biti jednog dana ili ce mu Bog postupno otkriti, to zavisi od brojnih faktora..

Ovo iz iskustva govorim, pakao sam prosao, posebno sa Jehovinim Svedocima, i to je ravno egzorcizmu.. Nije cudo sto mnogi tvrde da se tu radi o posednutosti, mozda se i radi, nisam u stanju da tacno odredim, ali je oslobodjenje takvo, da te kida i lomi.. Sto je neko napisao (i ja isto osecam), danas kada vidim neki njihov casopis ili knjigu, ja se ne osecam dobro, uhvati me neka muka i povraca mi se. Znaci, to su posledice.. Jedino bas kad moram zbog drugih, uzmem knjigu, da im pokazem..

A Jovan, eto otide i prihvati tu nauku, poricuci Sina Bozjeg. Neka mu se Bog smiluje!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Jovane imas kompleks "nadahnutosti", i sta god ti ja napisao sad, ti ces misliti da si u pravu.. Ne, nisi u pravu, gresis..

Ja verujem u nadahnutost Reči Božije i to je ono što i apostoli i proroci veruju. Dakle, ne grešim. Naravno ne radi se ovde o mom mišljenju o meni...nisam ja bitan. Ovde pričam o Božijoj Reči..koja jeste nadahnuta.

"Kako mozemo biti sigurni da su neke reci biblije zaista misljenje Boga a ne nekog coveka? Samo onda kada stoji 'TAKO GOVORI GOSPOD..' . "

To sam i ja rekao samo na drugačiji način.

No, da se vratimo temi. Apostoli ne iznose svoje mišljenje već upravo "tako govori Gospod" po pitanju pitanja krajnih vremena.

A onda će među njih doći Bill Covid sa svojim sotonjarskim društvom, napravit će od njih pedere i lezbijke i potpono će se prestati razmnožavati. I tako će "protestantsko-njuejdžovski" ološ istrijebiti crnce. Bijelci već godinama stagniraju, a porastom pederluka, i muškog i ženskog, vrlo brzo će i njih nestajati.

:). Opet populizam. Dragi brate, ti vrediš mnogo više od ovakvih populističkih agendi koje voliš. Ti kada bi hteo svojom glavom misliti tvoja prirodna inteligencija bi bila blagoslov ovde. Molim te, ne traći dar Božiji na ovakva uprošćavanja. Poslušaj me ako želiš.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
A Jovan, eto otide i prihvati tu nauku, poricuci Sina Bozjeg. Neka mu se Bog smiluje!

Mire, dragi brate, nisam ja prihvatio učenje JS o tome već sam sam istraživao i došao do zaključaka koji naravno nisu uopšte vezana za verovanja JS. Nije tema, naravno, ali ću reći da Pismo ne govori o Božanskoj prirodi Hrista na zemlji. A da verujem u Božanski plural tj. Tri Božanska Bića to sam odavno rekao. JS poriču tu Biblijsku nauku. No, tradicionalizam pak ubacuje elemente Božanstva u stvarstvo što je jeres po Pismu. Ja sam samo ovaj segment morao ispraviti u svom verovanju jer sam uvideo da tako Pismo uči. Nemam problem sa savešću niti postoje nikakavi duhovni lomovi koje si opisao.Baš zato što nemam obavezu ni prema kome da mu verujem na reč pa da moram to da branim(to je politika, tako rade političari) već sam miran i ako me Bog osvedoči u nešto drugo lako ću to primiti.

Eto Mire, da pojasnim po ovom pitanju tvoje nedoumice. Nema veze ovo sa JS i onim što si ti verovao dok si bio u JS.

Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Moze biti od koristi kada ti neko kaze i pomogne (meni da nisu govorili ne bih se izvukao), ali to je ipak proces koji sam moras proci, jer to su muke, kada ti se svet raspada bukvalno.. Retko ko ovo moze podneti.. Zavisi od iskrenosti i spremnosti da se prihvati istina, mnogi pogresno pomisle da su dovoljno spremni i ponozni da prihvate ono sto im Bog ima dati, ali zapravo nisu, bio bi to preveliki sok za njih.. Zato Bog ne otkriva takvima, zbog njih samih i njihovog zdravlja.. Postoji mogucnost da covek izgubi i razum kada dozivi toliki nalet informacija.. Zato ih ostavlja da veruju zabludi, jer istinu ne mogu ni podneti, sami sebe zavaravaju i ubedjuju u laz, a to pokazuje da nisu spremni! Neki cak iskreno zele Boga i istinu, ali nece to dobiti zbog zdravlja i soka koji bi potom usledio, ili ce istinu dobiti postepeno u drugo vreme, kada budu spremni..

To su uzasne muke, neki povracaju, neki se zatvore mesecima u kucu i ne izlaze, neki placu, neki i polude kada saznaju koje su sve lazi verovali. Strasno je, zato ne treba insistirati, jer samo jaki to mogu podneti, izuzetno duhovni (jer Isus mora da leci dusu takvih), a slabi ovo ne mogu podneti.. To je program koji treba srustiti.. Neprijatelj djavo zaista unistava um..

Ne treba se ljutiti na Jovana, covek trenutno nije spreman, mozda ce biti jednog dana ili ce mu Bog postupno otkriti, to zavisi od brojnih faktora..

Ovo iz iskustva govorim, pakao sam prosao, posebno sa Jehovinim Svedocima, i to je ravno egzorcizmu.. Nije cudo sto mnogi tvrde da se tu radi o posednutosti, mozda se i radi, nisam u stanju da tacno odredim, ali je oslobodjenje takvo, da te kida i lomi.. Sto je neko napisao (i ja isto osecam), danas kada vidim neki njihov casopis ili knjigu, ja se ne osecam dobro, uhvati me neka muka i povraca mi se. Znaci, to su posledice.. Jedino bas kad moram zbog drugih, uzmem knjigu, da im pokazem..

A Jovan, eto otide i prihvati tu nauku, poricuci Sina Bozjeg. Neka mu se Bog smiluje!

Često se upravo na takvim primerima i dokazuje da su ti kultovi sotonski. Ne samo na njihovoj sotonskoj "teologiji", nego upravo na načinima na koje se oni kojima je Bog u Milosti svojoj dao da ih se oslobode.

Naime, da su ti kultoivi zaista od Boga, kako za sebe uprono tvrde, ne bi napuštanje istih i spoznaja istine bili praćeni kidanjem i lomovima duše, nego bi upravo kidanje i lomovi duše dovodili ljude u te kultove. A to nije slučaj.

Ono što ljude dovodi u te kultove je sotona koji im njihovo nezadovoljstvo pothranjuje predstavljajući sebe kao Boga, svoje "vizije" kao opis Boga, a one koji to prihvate ispunjava osećajem "uzvišenosti", "posebnosti" i unosi im nemir.

Napuštanje Boga je obično praćeno osećajem "oslobođenja" i ushićenosti sopstvenim egom, ispunjenošću nemirom da se to "oslobođenje" objavi drugima. Prihvatanje Boga, s druge strane donosi mir i spokojstvo, umniruje čoveka. (naravno pre toga sotona ubacuje mržnju prema Bogu kao nekome ko ograničava čoveka)

Bog od čoveka traži da za Njega dela onako kao da su ta dela nešto sasvim prirodno (kao buđenje, spavanje...) i time svedoči svoju odanost. Sotona i njegovi kultovi od čoveka traži da ispunjava odredbe, da "evangelizira" lovom duša....

Bogu posvećen čovek živi Istinu a da toga nije svestan ili to i ne naglašava.

Lažnom bogu posvećen čovek "istinu" koju je, jer mu je grejala uši, prihvatio, živi tako što je nameće ishranom, oblačenjem, ponašanjem,

Božiji čovek slavi Boga srcem i doista je Hram Duha Svetoga.

Sotonin čovek slavi "Boga" (veruje da je to Bog) tako što napada sve druge da su pagani, a samo on (i kult kome pripada) "istina", ono u šta veruje da je Bog, takav čovek slavi spolja.....

Prvi se od Boga ne može odvojiti jer je Bog u njemu, Drugi svog "Boga" priziva......

Prvi ima Boga u sebi. Drugi svog "Boga" uslovljava jer je i sam uslovljen.

Ili da budem plastičniji. Prvi jeste Hram Duha Svetoga, a da to i ne naglašava. Drugi bi da Boga (ono u šta veruje da je Bog) natera, uslovi da se nastani u njemu.

Prvi je svestan da Bog nikuda nije ni odlazio iz njega samog, a drugi veruje da u sebi Boga i nema ako li Ga ne prizove (ne zazove, prizove) svojim "delovanjem"....

A Bog, pravi i Istiniti Bog se niti priziva, niti se uslovljava.

To se čini s nižim duhovima, s demonima.

Dakle, ko je onda "Bog" kome služe sektaši?

Da li je to Jedini i Istiniti kojega mi sve i da hoćemo od sebe odvojiti ne možemo, jer Njegovi smo i Njega tražimo? Ili je to neko ko Bog nije, neko ko je "Ja sam koji nisam"?

Svakome ko iole shvaća stvari, svakome kome je dar Duha Svetoga (razum) ostao barem malo netaknut, znaće odgovor.

Zato i ponavljam: Jadni li su oni koji pravog Boga zamene sektaškim zloduhom i njegovim uzdizanjem ega i ushićenjima koje im poput seksualne strasti ili narkotika "pruža".

A jednom kada shvate istinu, doista se radi o Egzorcizmu u kome Bog sam vraća u posed ono što je slobodnom voljom duša nastanila sotonom i njegovim lažima.

Ps. Primeri za ovo ti brate nisu samo oni koje si naveo, nego i sami rani Hrišćani, koje ni po čemu nisu mogli razlikovati od drugih. Osim po miru kojim su zračili. Nisu oni, naši preci, išli i mlatarajući Biblijama napadali pagane i ostale, nego su svojim mirom, svojom ljubavlju, drugima pokazivali da postoji bolji način, bolji put i da postoji Bog koji ne traži žrtve ni mlađake, ni gatanja, ni rezanja ni oblačenja, a koji Jedini ima moć da nam donese mir.

Jer On taj Mir i jeste (pravi i jedini shabat je On)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ja verujem u nadahnutost Reči Božije i to je ono što i apostoli i proroci veruju. Dakle, ne grešim.

Ti vjeruješ sebi, svome tumačenju Božje riječi. Dakle, neistinu govoriš.

:). Opet populizam. Dragi brate, ti vrediš mnogo više od ovakvih populističkih agendi koje voliš. Ti kada bi hteo svojom glavom misliti tvoja prirodna inteligencija bi bila blagoslov ovde. Molim te, ne traći dar Božiji na ovakva uprošćavanja. Poslušaj me ako želiš.

Igraš na moju gordost? E pa, neće ići, dragi brate. Iz ovoga se vidi što te najviše pogađa. U bijes te tjera razotkrivanje istine o Billu Covidu, i otprije znamo, o Ellen White. Mire to odlično prispodobi - očajno je kad se čovjeku pred očima otvaraju činjenice i istine koje mu pokazuju u kakve zablude vjeruje. Kao i mire, i ja ti želim da te istina oslobodi i izliječi, a ne uništi.

Pismo ne govori o Božanskoj prirodi Hrista na zemlji. A da verujem u Božanski plural tj. Tri Božanska Bića to sam odavno rekao. JS poriču tu Biblijsku nauku. No, tradicionalizam pak ubacuje elemente Božanstva u stvarstvo što je jeres po Pismu. Ja sam samo ovaj segment morao ispraviti u svom verovanju jer sam uvideo da tako Pismo uči.

Uhvatio te đavlina upravo na gordosti. Ponudio ti - "Vidi Jovane, jedni vjeruju u Trojstvo a drugi ga potpuno niječu. Budi pametniji od svih njih. Evo, ja ću tebi dati znanje i vjerovanje kojim ćeš moći napadati sve njih. Svima ćeš im pokazati i dokazati da su u krivu."

već sam miran i ako me Bog osvedoči u nešto drugo lako ću to primiti.

A hoćeš li onda, kada te Bog osvjedoči u suprotno ovome što sada vjeruješ, priznati da te u ovu "sadašnju istinu" osvjedočio sotona?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Uhvatio te đavlina upravo na gordosti. Ponudio ti - "Vidi Jovane, jedni vjeruju u Trojstvo a drugi ga potpuno niječu. Budi pametniji od svih njih. Evo, ja ću tebi dati znanje i vjerovanje kojim ćeš moći napadati sve njih. Svima ćeš im pokazati i dokazati da su u krivu."

Gordost je upravo ono što je palog serafa, Samaela i odvelo u pad, i njegova je najvažnija i najvidljivija osobina. A kada je neko gord, on ne može da prihvati da postoji drugi koji je iznad njega, bio taj neko i sam Bog.

Igraš na moju gordost?

Nekako mi ne izgledaš gord. Tvoji postovi ne pokazuju gordost, nego upravo hladne i poput brijača oštre činjenice.

Gordi su oni koji na sve načine, bilo umiljavanjem, bilo silovanjem (nasrtljivim neodustajanjem) nameću svoju "istinu" za koju nemaju ni jedan jedini argument osim blasfemičnog, idiotskog iščitavanja Pisama.

A sotona, gore pomenuti serafim je, o gle arogancije i gorodosti, samog Isusa iskušavao, citirajući Pisama.


A hoćeš li onda, kada te Bog osvjedoči u suprotno ovome što sada vjeruješ, priznati da te u ovu "sadašnju istinu" osvjedočio sotona?

Možda, mada iskren da budem, ne vewrujem da će se to dogoditi. Jer i sotona zna i vidi istinu, pa je opet negira.

Isto će učiniti i Jovan, ili bilo tko ko je svom egu i iščitavanju Pisama (i van Pisamskih "izvora", suprotnih Pismima čak) poverovao....


Oni, koje ego i mesijansko gnostički kompleks povede i zavede, retko se pokaju, a još je ređe da Bogu samom poveruju.....


Kao i mire, i ja ti želim da te istina oslobodi i izliječi, a ne uništi.

Istina ga neće uništiti, osim u slučaju da je on, svojom slobodnom voljom dopustio da mu svaki, pa i najmanji delić duše nastani laž. U tom slučaju Istina ga doista lomi na najsitinije komadiće i ponovo izgrađuje svoje...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ti vjeruješ sebi, svome tumačenju Božje riječi. Dakle, neistinu govoriš.



Igraš na moju gordost? E pa, neće ići, dragi brate. Iz ovoga se vidi što te najviše pogađa. U bijes te tjera razotkrivanje istine o Billu Covidu, i otprije znamo, o Ellen White. Mire to odlično prispodobi - očajno je kad se čovjeku pred očima otvaraju činjenice i istine koje mu pokazuju u kakve zablude vjeruje. Kao i mire, i ja ti želim da te istina oslobodi i izliječi, a ne uništi.



Uhvatio te đavlina upravo na gordosti. Ponudio ti - "Vidi Jovane, jedni vjeruju u Trojstvo a drugi ga potpuno niječu. Budi pametniji od svih njih. Evo, ja ću tebi dati znanje i vjerovanje kojim ćeš moći napadati sve njih. Svima ćeš im pokazati i dokazati da su u krivu."



A hoćeš li onda, kada te Bog osvjedoči u suprotno ovome što sada vjeruješ, priznati da te u ovu "sadašnju istinu" osvjedočio sotona?

Vidi, ako se osvedočim drugačije ja ću prihvatiti. Neću da spekulišem oko prethodnih uverenja jer svi smo ljudi i grešimo ako imamo pogrešna uverenja. Bog zna zašto i kako. Ne možeš gledati tako ultimativno i crno-belo tipa vodio te Sotona a sada Bog. To ne funkcioniše tako. Bog gleda na srce i nekada dopušta da imamo i pogrešne ideje dok ne dođe vreme da primimo veće osvedolenje. Mire je to sasvim zadovoljavajuće objasnio.

Za moje verovanje u Božanski plural, nisam imao nameru da nadmudrim i jedne i druge već iskreno sagledam kako jeste. Kao što vidiš, otvoren um i nezavisan od ultimativnog uticaja da moram pošto poto nešto da branim. Video sam da postoje ozbiljni problemi i u jednom i u drugom stavu sa aspekta Biblijskih tekstova. Konsultujući tekstove Pisma sam to bolje razumeo. Dakle, ozbiljnost u pristupu. Svako ozbiljan treba da istražuje a ne prima ono što se servira.

Za Bila smo utvrdili da nema ni jedan tekst gde govori o ubijanju dece MMR vakcinama koje se koriste više od 100 godina, niti da one izazivaju sterilitet. Bill govori o umerenom rađanju u zemljama sa nehigijenskim uslovima kada se sprovede vakcinacija tamo i podigne nivo higijene što će ljude učiniti spokojnijim. Eto nema kod Gejtsa tog plana.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Vidi, ako se osvedočim drugačije ja ću prihvatiti. Neću da spekulišem oko prethodnih uverenja jer svi smo ljudi i grešimo ako imamo pogrešna uverenja. Bog zna zašto i kako.

Ja sam te pitao nešto drugo, ponovit ću pitanje još jednom. Ako te jednog dana Bog osvjedoči u potpuno suprotno ovome što sada vjeruješ, hoćeš li priznati kako ti je ovo sadašnje osvjedočenje od sotone???? Nije moguće da te sada osvjedočava Bog, i da će te taj isti Bog osvjedočavati potpuno suprotno sadašnjem osvjedočenju. Dakle, nije valjda da je "Jovan nepromjenljiv", a Bog se "okreće kako vjetar puše", pa se tako suprotstavlja i samome sebi.

Ne možeš gledati tako ultimativno i crno-belo tipa vodio te Sotona a sada Bog. To ne funkcioniše tako. Bog gleda na srce i nekada dopušta da imamo i pogrešne ideje dok ne dođe vreme da primimo veće osvedolenje. Mire je to sasvim zadovoljavajuće objasnio.

Tvoj brat tripo bi rekao - ne može slatko i gorko teći iz istog izvora. Tako je i sa Bogom. Ne može nitko reći da ga je Bog vodio i nadahnjivao da povjeruje kako je Isus samo čovjek, ako je Isus zaista Bog. Prispodobit ću na tvome primjeru. Ako je tebe do prije pola godine, dok si vjerovao u Trojstvo, vodio Bog, onda te sada vodi sotona. I, ako tebe sada vodi Bog, koji ti je priopćio da je Njegov sin Isus Krist samo čovjek, onda te je do prije pola godine vodio sotona.

Za moje verovanje u Božanski plural, nisam imao nameru da nadmudrim i jedne i druge već iskreno sagledam kako jeste. Kao što vidiš, otvoren um i nezavisan od ultimativnog uticaja da moram pošto poto nešto da branim. Video sam da postoje ozbiljni problemi i u jednom i u drugom stavu sa aspekta Biblijskih tekstova. Konsultujući tekstove Pisma sam to bolje razumeo. Dakle, ozbiljnost u pristupu. Svako ozbiljan treba da istražuje a ne prima ono što se servira.

Kako te je sotona elegantno zaveo. Najprije ti je um anestezirao, riječima: "Jovane, ne vjeruj nikakvim crkvama i nikakvim autoritetima, pouzdavaj se samo u 'svoj slobodni um'. A nakon anestezije mozga, sotona ti dalje šapće: "Jovane, ti ćeš riješiti ono što nitko nije mogao". Čak i ono što Isusu nije pošlo za rukom. Ni Isus nije uspio okupiti sve ljude oko sebe u istoj vjeri, ali ti Jovane, tebe je Bog odabrao da pomiriš i jednoj vjeri privedeš i Židove i muslimane i kršćane." Koja misija, kako joj odoliti?

Za Bila smo utvrdili da nema ni jedan tekst gde govori o ubijanju dece MMR vakcinama koje se koriste više od 100 godina, niti da one izazivaju sterilitet. Bill govori o umerenom rađanju u zemljama sa nehigijenskim uslovima kada se sprovede vakcinacija tamo i podigne nivo higijene što će ljude učiniti spokojnijim. Eto nema kod Gejtsa tog plana.

A zašto bi ljudi kad postanu spokojniji rađali manje djece?

1. Plodite se i napučite zemlju -
kaže Bog.

2. Manje se rađajte i ne napučujte zemlju - kažu đavline (Billovi, Soroši, Rockfelleri, .... pa i ti)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Sve same špekulacije, šta bi bilo kad bi bilo...ih.

Prosto si se pretvorio u jednu "špekulaciju"..hah

Previše špekulacija.

Na špekulacijama se ne gradi nikakvo razumevanje stvari tako da šta ako bude...ostavimo vremenu.

Na kraju krajeva imaš svoju savest pa se po savesti postavi u onome što govorim.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Sve same špekulacije, šta bi bilo kad bi bilo...ih.

Prosto si se pretvorio u jednu "špekulaciju"..hah

Previše špekulacija.

Na špekulacijama se ne gradi nikakvo razumevanje stvari tako da šta ako bude...ostavimo vremenu.

Na kraju krajeva imaš svoju savest pa se po savesti postavi u onome što govorim.

Kakve špekulacije. Pa ja upravo govorim o onome što se dogodilo. I to dogodilo na najdrastičniji način. Da ti vjeruješ i tvrdiš jedno, a onda vrlo brzo nakon toga vjeruješ i tvrdiš potpuno suprotno, nisu moje hipotetske postavke, nego notorna činjenica. Međutim, da ljudima bude posve jasno, ja ću ovu svoju tvrdnju potkrijepiti neoborivim dokazom:

Znam da masoni poriču trojstvo i to na 33 stepenu kada se posvećuju Kuranom a ne Biblijom i dobijaju divne knjige poput "Moral i Dogma" od Alberta Pajka:).

Platonizam ili neoplatonizam...nije ni važno. Svakao je Plotin uticao na crkvene oce iz III i IV veka. Pre III veka neži mi crkvenog oca koji definira pojam Trojstva na ovakav način kao u simvolu vere ili kasnijih otaca iz IV veka? Nema takve deffinicije.

Dakel, neoplatonizam i platonizam jeste uticao na tvoju telogiju o Trojici..kako ih ti zamišljaš. Ali ta teologija nije ispravna. Nije u skladu sa Pismom.

Očito je da je ovu "dvojicu Jovana" jednom nadahnjivao Bog a drugi put sotona. Što vi mislite, koje je od ova dva učenja gore od Duha Svetoga a koje od antikrista?

P.S. A ti Jovane, što ti kažeš? Sada tvrdiš da te "Bog osvjedočio" u ovo sadašnje, to znači da te u vrijeme kada si zagovarao Trojstvo i "lagao na masone" osvjedočavao sotona. Ljudi sigurno jedva čekaju čuti da se sam ovdje izjasniš.
 
Natrag
Top