Da li slaviti subotu ili nedelju

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Pričam o špekulacijama na temu "ŠTA AKO" koju forsiraš. To što si pitao šta će biti ako bude. U te špekulacije ne ulazim. Nepotrebno skačeš sa teme na temu.

Znači, ako se uverim drugačije, po bilo kojoj tački vere, svakako neću špekulisati sa time zašto sam verovao onako kako sam ranije verovao, neću se opterećivati time.

Uvek ću iznositi argumente. Ništa drugo.

A tebi savet da ne gledaš sliku tako crno-belo i fatalistički. Zapravo motive, načine puta i vođstva, zna samo Bog.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pričam o špekulacijama na temu "ŠTA AKO" koju forsiraš. To što si pitao šta će biti ako bude. U te špekulacije ne ulazim. Nepotrebno skačeš sa teme na temu.






Kakve špekulacije, čovječe? Pa ja upravo govorim o onome što se dogodilo. I to dogodilo na najdrastičniji način. Da ti vjeruješ i tvrdiš jedno, a onda vrlo brzo nakon toga vjeruješ i tvrdiš potpuno suprotno, nisu moje hipotetske postavke, nego notorna činjenica. Međutim, da ljudima bude posve jasno, ja ću ovu svoju tvrdnju potkrijepiti neoborivim dokazom:

Jovan Prezviter je napisao(la):
Znam da masoni poriču trojstvo i to na 33 stepenu kada se posvećuju Kuranom a ne Biblijom i dobijaju divne knjige poput "Moral i Dogma" od Alberta Pajka:).
Jovan Prezviter je napisao(la):
Platonizam ili neoplatonizam...nije ni važno. Svakao je Plotin uticao na crkvene oce iz III i IV veka. Pre III veka neži mi crkvenog oca koji definira pojam Trojstva na ovakav način kao u simvolu vere ili kasnijih otaca iz IV veka? Nema takve deffinicije.

Dakel, neoplatonizam i platonizam jeste uticao na tvoju telogiju o Trojici..kako ih ti zamišljaš. Ali ta teologija nije ispravna. Nije u skladu sa Pismom.

Očito je da je ovu "dvojicu Jovana" jednom nadahnjivao Bog a drugi put sotona. Što vi mislite, koje je od ova dva učenja gore od Duha Svetoga a koje od antikrista?

P.S. A ti Jovane, što ti kažeš? Sada tvrdiš da te "Bog osvjedočio" u ovo sadašnje, to znači da te u vrijeme kada si zagovarao Trojstvo i "lagao na masone" osvjedočavao sotona. Ljudi sigurno jedva čekaju čuti da se sam ovdje izjasniš.

Znači, ako se uverim drugačije, po bilo kojoj tački vere, svakako neću špekulisati sa time zašto sam verovao onako kako sam ranije verovao, neću se opterećivati time.

Uvek ću iznositi argumente. Ništa drugo.

A tebi savet da ne gledaš sliku tako crno-belo i fatalistički. Zapravo motive, načine puta i vođstva, zna samo Bog.

Znači svejedno ti je nadahnjuje li te Bog ili te nadahnjuje sotona. Ti se s tim nećeš opterećivati. Krasno! Bar onda reci svima ovdje da ti zapravo i ne znaš tko te nadahnjuje, Bog ili sotona, i upozori ljude da se paze "sotonina kvasca" i da te se klone. Čovječe, kako druge ljude možeš otvoreno pozivati da te slijede, a ti sam ovdje prizna kako ni ne znaš vodi li te sotona ili Bog, i kako ti je čak svejedno pa se ti time nećeš ni opterećivati.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Kakve špekulacije, čovječe? Pa ja upravo govorim o onome što se dogodilo. I to dogodilo na najdrastičniji način. Da ti vjeruješ i tvrdiš jedno, a onda vrlo brzo nakon toga vjeruješ i tvrdiš potpuno suprotno, nisu moje hipotetske postavke, nego notorna činjenica. Međutim, da ljudima bude posve jasno, ja ću ovu svoju tvrdnju potkrijepiti neoborivim dokazom:

Ma nije to tema. Promašio si. Ja sam ti odogovrio na ono ranije što si me pitao.."ŠTA AKO...". Dakle, "šta ako" ne bavim se time, ne opterećeujem se. I tebi preporučujem da se ne opterećuješ ni u svom životu time.

Očito je da je ovu "dvojicu Jovana" jednom nadahnjivao Bog a drugi put sotona.

Problem je tvoj fatalizam..ne možeš gledati tako crno-belo rekao sam ti, kada se radi o ovome. Ni na koji način to što povezuješ nema veze sa stvarnošću. Mire je lepo objasnio i ja se slažem sa time da Bog ima način kako vodi ljude. Razne dogme i verovanja nisu presudni u spasenju i Božijem vođstvu..posebno kada znamo da svi mi vidimo sada "kao kroz zamagljeno stako"..kako kaže apostol Pavle. Dakle, jako je pogrešan ovaj tvoj fatalističko-ultimativni stav "ako neku doktrinu ne razuimem ili imamo pogrešno mišljenje o njoj da je to zaisigurno Sotona". Pa to je zaista besmisleno i bezosećajno. Znam da i ti sam to lično ne veruješ, ali valda zbog propagande koju moraš sada izvesti, moraš pomenuti ovakvu bizarnu stvar.

Ti se s tim nećeš opterećivati. Krasno!

Hajde da ne izigravaš čistunca, jer da jesi preispitao bi mnoštvo dogma kojih nema u Bibliji a koje ti poštuješ. Ako si takav čistunac..ali nisi. Ovo je samo tvoja sadašnja jednokratna propaganda. Žao mi je što je tako...nadam se da ćeš shvatiti da nam je ovo nepotrebno. Zaista, ne treba nam.

Budi ti sa Bogom i u molitvi i veri. Jačaj svoj duh verom i ljubavlju. To je najvažnije.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To sam i ja rekao samo na drugačiji način.

Nisi ovo rekao, ili ja tebe nisam razumeo..

Ako tvrdis to isto, onda znas da apostoli ne pisu "Tako Govori Gospod" kada govore o blizini kraja, vec pisu svojim recima kako su oni to razumeli.

Mi mozemo tvrditi da je Bog kroz njihove reci progovorio i dao "viseslojno znacenje", pa se te reci odnose i na nasu buducnost, ali nikako ne mozemo tvrditi da su "oni razumeli to o cemu pisu" tj. da su mislili da je dolazak u buducnosti nakon vise od 2000 godina!

Nije cak ni David razumeo o cemu pise, pa ni ostali proroci, ali je Bog kroz njih govorio o mesiji! Zato Pavle kaze: "Koje spasenje tražiše i ispitivaše za nj proroci, koji za vašu blagodat prorekoše.. Ispitujući u kakvo ili u koje vreme javljaše Duh Hristov u njima, napred svedočeći za Hristove muke i za slave po tome;"

Dakle, ni David ni apostoli nisu znali sta tacno pisu, jer nisu razumeli sve sto pisu. I ko god tvrdi da su apostoli znali da mesija nece doci jos 2000 godina, taj gresi i ne zna sta prica! Oni su verovali u "neposrednu blizinu Hristovog dolaska" i na to su upozoravali ljude..


No, da se vratimo temi. Apostoli ne iznose svoje mišljenje već upravo "tako govori Gospod" po pitanju pitanja krajnih vremena

Oni su tu pricu o Hristovom dolasku iznosili onako kako su razumeli, a to je uvek da je "dolazak neposredno blizu", i ako su govorili da to "nece doci dok.." (se nesto ne desi) to opet ne negira cinjenicu da su verovali u "skori Hristov dolazak", jos za njihovog zivota!

Bog sa njihovom interpretacijom i shvatanjem tu nema nista, jer nije diktirao reci i nije im otkrio da "nece doci jos 2000 godina".. Ali kroz njihove reci je dao "viseslojno prorocanstvo" pa se te reci odnose i na nase vreme, dakle vodio je njihovo pisanje, samo im nije "diktirao"!

To sto ti tvrdis, kako oni nisu ocekivali Hristov dolazak u svoje vreme i nisu tome ucili narod, to nije nesto sto tamo pise! Ti zelis da tako bude, jer zelis da izbegnes konstataciju da su apostoli analizirali dogadjaje isto kao i mi danas i da su galamili svuda da "Hristos uskoro dolazi"! Jesu, itekako su galamili o tome, i ceo svet su podbunili, ali nista nije bilo u njihovo vreme, mada se ocekivalo..

I vremenom su i sami apostoli to bolje razumeli, pa su prestali da galame o tome, govorili su da trebda jos mnogo toga da se dogodi pre Hristovog dolaska. Nisu ni oni zeleli da budu optuzeni kao lazni proroci..

A ovo sto mi analiziramo danas i shvatamo dogadjaje je isto to, i tu nema sramote, ne kazemo mi "sutra ce Hristos doci", ali da je po svim parametrima blizu, apsolutno!

Mire, dragi brate, nisam ja prihvatio učenje JS o tome već sam sam istraživao i došao do zaključaka koji naravno nisu uopšte vezana za verovanja JS.

Ti samo mislis "da si istrazivao" i da ti je ovo doslo iz glave, dok te je u tome vodio neprijatelj i davao ti lazna "svetla". Tako je i mene prevario.. Mislis da ja nisam dobijao "svetla"? Sve sam isto doziveo sto i ti sada.. A znas dobro sta uce JS to ti je u glavi, i to je itekako imalo uticaja na tebe i ono sto muslimani uce..

JS poriču tu Biblijsku nauku.

To je ista nauka poricanja Sina Bozjeg!
Ti si pod njihovim uticajem to istrazivao, trazio si odgovore, njihova prica te je poljuljala, pa si na kraju "dobio novo svetlo" koje objedinjuje sva tri ucenja, nesto sto niko nije dobio, pa si na kraju pomislio da je to od Boga.. Uh, kako je to divno.. Sigurno si se posle i zahvaljivao Bogu i to te je ponelo..

Znas li ti koliko puta sam ja to doziveo?

Sad ne shvatas, ali kasnije ces razumeti da je to bilo od neprijatelja, i da te Bog u tome nije vodio..

Nemam problem sa savešću niti postoje nikakavi duhovni lomovi koje si opisao

Ne radi se o "savesti" i ne radi se o "duhovnim lomovima". Mnogo je gore od toga, boli te celo telo, povracas, places, zelis da napustis pogresno ucenje i sektu, jer si shvatio da je to laz, vracas se Hristu, ali te nesto vuce nazad da ostanes, ne mozes da se oslobodis toga sto te vuce nazad, ne da ti da odes.. A to je sotona koji te vuce, on unistava coveka umno duhovno i psihicki, narocito psiha strada..

Ako su JS od djavola, i ovo tvoje je isto to!

već sam miran i ako me Bog osvedoči u nešto drugo lako ću to primiti

Ti samo mislis da ces se "lako vratiti", i ja sam tako. Eh, pa lako cu se vratiti i primiti istinu ako me Bog osvedoci, ajde da istrazim, ako je to laz lako cu se vratiti.. ali jedva sam se izvukao iz kandzi sekte! Tako i ti, premda sada mislis da ces se lako vratiti, kad pokusas da pobegnes..jao tebi.. A da je to istina, za primer uzmi Roze Mornoa, ako meni vec ne verujes, njemu mozda i poverujes. On je cini mi se pricao o JS da su vodjeni djavolom, pa sad ti vidi u sta si se upustio.. Posle su ga napadali demoni s vremena na vreme i kasnije kad je postao Hriscanin.. Nije se igrati sa djavolom, izuzetno je opasno..

Konsultujući tekstove Pisma sam to bolje razumeo. Dakle, ozbiljnost u pristupu. Svako ozbiljan treba da istražuje a ne prima ono što se servira.

Kazem i ponovicu opet - TI SAMO MISLIS DA SI DO TOGA DOSAO SAM - ISTRAZUJUCI PISMA! NE NISI, NEGO TI JE OVO DALA DRUGA SILA, TI ZNAS KOJA IAKO ZA NJU MISLIS DA JE BOG!

On je stajao pored tebe dok si citao bibliju.

On nam se priblizava onda kad smo najslabiji, kada posumnjamo, slabije se molimo itd.. To su trenuci kada nam ubacuje svoje misli..

Evo ti primer, da li ce ijedan covek tvrditi da ga je nesto naterao da bludnici, da se opija, da se gnevi ili da pozeli tudje imanje i ukrade? Ne, svako ce tvrditi da je on to sam odlucio svojim mislima, da je to njegova volja, ali bar u 60% slucajeva je to uticaj sotone!

Sta mislis onda, koliko vise su sluge Bozje izlozene toj opasnosti? Njih tek zeli da zavede obmane i odvuce od Boga! Oni su mu trn u oku! Njegov pokusaj da zavede izabrane su na "maksimumu" - 100% - 365 dana u godini!

Ako nisi veran svih 365 dana, napravis samo jedan propust, sotona ce ubrzo doci da te zavodi, i to cini tamo gde si najslabiji i gde se najmanje nadas - bas kad citas bibliju..

Greska je misliti da on ne dolazi kada citas!

Eto Mire, da pojasnim po ovom pitanju tvoje nedoumice. Nema veze ovo sa JS i onim što si ti verovao dok si bio u JS.

Ja znam brate da ima veze, to je taj isti duh, zato ti ovo govorim jer ti zelim dobro! Da si doziveo isto sto i ja, znao bi to!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Tvoj brat tripo bi rekao - ne može slatko i gorko teći iz istog izvora. Tako je i sa Bogom. Ne može nitko reći da ga je Bog vodio i nadahnjivao da povjeruje kako je Isus samo čovjek, ako je Isus zaista Bog. Prispodobit ću na tvome primjeru. Ako je tebe do prije pola godine, dok si vjerovao u Trojstvo, vodio Bog, onda te sada vodi sotona. I, ako tebe sada vodi Bog, koji ti je priopćio da je Njegov sin Isus Krist samo čovjek, onda te je do prije pola godine vodio sotona.

Jeste.. Ne moze isti duh da vodi coveka da veruje u Trojstvo i sutra da ga navede da to odbaci..

Razne dogme i verovanja nisu presudni u spasenju i Božijem vođstvu..posebno kada znamo da svi mi vidimo sada "kao kroz zamagljeno stako"..kako kaže apostol Pavle.

Vidi Jovane.. Dogma tu zaista nije ni presudna (subote, jela pica i sl..), ali je presudno koji duh sledis i slusas! Jer on ce te na kraju odvesti u potpunu istinu ili u opasnost!

Kada govorimo o Hriscanstvu, za spasenje je presudno da verujes u Isusa Hrista, da ga poznajes, i da zivis najbolje sto umes - posteno..

Ako si Hrista primio u pocetku, kao sto jesi, onda si "pozvan" i "izabran", ma kojoj konfesiji da pripadas.. Medjutim, neprijatelj djavo namerava da prevari izabrane, zato sekte i postoje, zato smo razdeljeni.. Na tebi je da naucis kako da prepoznas duhove, jer nije svaki duh i svako ucenje od Boga!

Sto se tice ostalih, muslimana budista, hindusa, Jehovinih Svedoka i nevernika.. oni nisu pozvani niti su Hrista primili. Ali to ne znaci da ce propasti, jer ne mozes ti demonizovanog i opsednutog coveka odbaciti (taj je neuracunljiv)..

Tebi ako napustis Hrista, bice isto kao i ovim poslednjima, tj. ako se odreknes Hrista svojom teologijom.. Na kraju te ovo moze stajati i vecnoga zivota! (Pavle je isto bio iskren ali je u revnosti gonio Hrista. Pa ko zna sta bi sa njim bilo, da je kojim slucajem ostao farisej).

To je isto slucaj sa tobom!

Bolje je nista ne znati, nego postati Hristov neprijatelj iz neznanja. Time dovodis u opasnost i sopstveni zivot!

Dakle, kad upoznas Hrista, bolje je da zivis posteno i pravedno koliko mozes, umesto da se opterecujes teologijom i ovde raspravljas..


Prica, ide ovako:

"U isti dan umrli su Milan Svestenik, Veroucitelj Sava i baka Stojanka..

Kad su otisli na onaj svet, nadjose se ovo troje pred ogromnim vratima, ispred kojih je sedeo nekakav covek sa naliv perom u ruci..

Prvi pristupi Milan Svestenik..

Kako se zoves, upita ga covek, - ja sam Milan.. A cime si se ti bavio u zivotu? Ja sam bio svestenik, ceo zivot sam sluzio Isusu Hristu.. A znas li ti ko sam ja Milane? Ne znam.. Dobro, ajde stani tamo na stranu..

Potom pristupi veroucitelj Sava..
Cime si se ti bavio u zivotu Savo? Ja sam bio veroucitelj, ceo zivot sam ucio svestenike.. Lepo, a znas li ti ko sam ja? Ne znam.. Ajde, stani i ti pored Oca Milana..

Na kraju pristupi baka Stojanka..
Cime si se ti bavila bako? Ja sam bila siromasna baka, Stojanka, ceo zivot sam cuvala ovce.. Znas li ti ko sam ja bako? Pa ko tebe ne bi znao Isuse Hriste, svi te poznaju! Ajde bako udji na vrata u raj, odgovori covek.. "

Prica vredi za sve..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Dakle, jako je pogrešan ovaj tvoj fatalističko-ultimativni stav "ako neku doktrinu ne razuimem ili imamo pogrešno mišljenje o njoj da je to zaisigurno Sotona". Pa to je zaista besmisleno i bezosećajno

Isus kaze: "Ovo je vecni zivot, da poznaju tebe, jedinoga pravoga Boga, i Isusa Hrista koga si ti poslao". Ako ga ne znas u opasnosti si velikoj! Dok sve ostale dogme mi mozemo razumeti i ovako i onako, posto nisu presudne za spasenje.

Dakle, ti se ovde bavis opasnim stvarima, necim sto te moze kostati zivota.. U tome je problem..

Treba ziveti u Hristu i donositi rod - ljubav, radost, mir, trpljenje, dobrotu, veru, milost, krotost, uzdrzanje.. Kao sto je receno, na to nema zakona! Ili uzmi dekalog ako hoces.. A ostalim stvarima se ne treba opterecivati..

Ti si se opterecivao i to te je odvelo na stranputicu, da i Hrista odbacis..

Uopste se nisi bavio sobom, vec si mudrovao, i u toj dokolici sotona je dosao da poseje seme..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Dakle, "šta ako" ne bavim se time, ne opterećeujem se. I tebi preporučujem da se ne opterećuješ ni u svom životu time.

A trebao bi se itekako "baviti i opteretiti". Eno pročitah gore, mire ti je vrlo lijepo, jasno i dobronamjerno objasnio da te ta "nebriga za Isusa Boga" može koštati i vječnog života. Dao ti Bog da progledaš.

Problem je tvoj fatalizam..ne možeš gledati tako crno-belo rekao sam ti, kada se radi o ovome.

Na tvoju žalost, jedini fatalizam koji ima temelj, koji je realan, jeste upravo fatalizam odgovora na Isusovo pitanje, koje od apostola odzvanja sve do danas i upućeno je svakomu od nas: "A što vi vjerujete tko sam Ja?" Pita Isus svakoga čovjeka, i nastavlja, "Uistinu, ako ne povjerujete da Ja jesam, umrijet ćete u grijesima svojim."

Ni na koji način to što povezuješ nema veze sa stvarnošću. Mire je lepo objasnio i ja se slažem sa time da Bog ima način kako vodi ljude.

Ali ih nikada ne vodi "sotoninim putima". A nijekati Sinovu jednakost s Ocem (po Boštvu), je "ples na sotonine note".

Dakle, jako je pogrešan ovaj tvoj fatalističko-ultimativni stav "ako neku doktrinu ne razuimem ili imamo pogrešno mišljenje o njoj da je to zaisigurno Sotona". Pa to je zaista besmisleno i bezosećajno. Znam da i ti sam to lično ne veruješ, ali valda zbog propagande koju moraš sada izvesti, moraš pomenuti ovakvu bizarnu stvar.

Fatalistički je, ali nije to moj hir niti moja izmišljotina. Bog tako posvjedoči, evo ti još jednom: "A što vi vjerujete tko sam Ja?" Upita Isus svoje apostole, i preko njih uputi pitanje svakom čovjeku, i dometnu im, "Uistinu, ako ne povjerujete da Ja jesam, umrijet ćete u grijesima svojim."

Hajde da ne izigravaš čistunca, jer da jesi preispitao bi mnoštvo dogma kojih nema u Bibliji a koje ti poštuješ. Ako si takav čistunac..ali nisi.

Sve dogme su u Bibliji. Jer, Crkva je majka i Biblije (kršćanske) i dogmi. Tvrditi da su Crkvene dogme nebiblijske, to je isto kao da netko tvrdi kako djeca iste majke nisu braća i sestre. Je li vidiš koliko je ova tvoja tvrdnja suluda, zapravo shizofreno-idiotska.

Budi ti sa Bogom i u molitvi i veri. Jačaj svoj duh verom i ljubavlju. To je najvažnije.

Trudim se, i hvala ti na savjetu. Samo, zašto se ti sam ne pridržavaš vlastitih savjeta? Jer, ne možeš se pozivati na Oca ako mu niječeš Sina. A to onda nema baš nikakve veze s Bogom.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Nisi ovo rekao, ili ja tebe nisam razumeo..

Ako tvrdis to isto, onda znas da apostoli ne pisu "Tako Govori Gospod" kada govore o blizini kraja, vec pisu svojim recima kako su oni to razumeli.

Mi mozemo tvrditi da je Bog kroz njihove reci progovorio i dao "viseslojno znacenje", pa se te reci odnose i na nasu buducnost, ali nikako ne mozemo tvrditi da su "oni razumeli to o cemu pisu" tj. da su mislili da je dolazak u buducnosti nakon vise od 2000 godina!

Nije cak ni David razumeo o cemu pise, pa ni ostali proroci, ali je Bog kroz njih govorio o mesiji! Zato Pavle kaze: "Koje spasenje o tražiše i ispitivaše za nj proroci, koji za vašu blagodat prorekoše.. Ispitujući u kakvo ili u koje vreme javljaše Duh Hristov u njima, napred svedočeći za Hristove muke i za slave po tome;"

Dakle, ni David ni apostoli nisu znali sta tacno pisu, jer nisu razumeli sve sto pisu. I ko god tvrdi da su apostoli znali da mesija nece doci jos 2000 godina, taj gresi i ne zna sta prica! Oni su verovali u "neposrednu blizinu Hristovog dolaska" i na to su upozoravali ljude..




Oni su tu pricu o Hristovom dolasku iznosili onako kako su razumeli, a to je uvek da je "dolazak neposredno blizu", i ako su govorili da to "nece doci dok.." (se nesto ne desi) to opet ne negira cinjenicu da su verovali u "skori Hristov dolazak", jos za njihovog zivota!

Bog sa njihovom interpretacijom i shvatanjem tu nema nista, jer nije diktirao reci i nije im otkrio da "nece doci jos 2000 godina".. Ali kroz njihove reci je dao "viseslojno prorocanstvo" pa se te reci odnose i na nase vreme, dakle vodio je njihovo pisanje, samo im nije "diktirao"!

To sto ti tvrdis, kako oni nisu ocekivali Hristov dolazak u svoje vreme i nisu tome ucili narod, to nije nesto sto tamo pise! Ti zelis da tako bude, jer zelis da izbegnes konstataciju da su apostoli analizirali dogadjaje isto kao i mi danas i da su galamili svuda da "Hristos uskoro dolazi"! Jesu, itekako su galamili o tome, i ceo svet su podbunili, ali nista nije bilo u njihovo vreme, mada se ocekivalo..

I vremenom su i sami apostoli to bolje razumeli, pa su prestali da galame o tome, govorili su da trebda jos mnogo toga da se dogodi pre Hristovog dolaska. Nisu ni oni zeleli da budu optuzeni kao lazni proroci..

A ovo sto mi analiziramo danas i shvatamo dogadjaje je isto to, i tu nema sramote, ne kazemo mi "sutra ce Hristos doci", ali da je po svim parametrima blizu, apsolutno!



Ti samo mislis "da si istrazivao" i da ti je ovo doslo iz glave, dok te je u tome vodio neprijatelj i davao ti lazna "svetla". Tako je i mene prevario.. Mislis da ja nisam dobijao "svetla"? Sve sam isto doziveo sto i ti sada.. A znas dobro sta uce JS to ti je u glavi, i to je itekako imalo uticaja na tebe i ono sto muslimani uce..



To je ista nauka poricanja Sina Bozjeg!
Ti si pod njihovim uticajem to istrazivao, trazio si odgovore, njihova prica te je poljuljala, pa si na kraju "dobio novo svetlo" koje objedinjuje sva tri ucenja, nesto sto niko nije dobio, pa si na kraju pomislio da je to od Boga.. Uh, kako je to divno.. Sigurno si se posle i zahvaljivao Bogu i to te je ponelo..

Znas li ti koliko puta sam ja to doziveo?

Sad ne shvatas, ali kasnije ces razumeti da je to bilo od neprijatelja, i da te Bog u tome nije vodio..



Ne radi se o "savesti" i ne radi se o "duhovnim lomovima". Mnogo je gore od toga, boli te celo telo, povracas, places, zelis da napustis pogresno ucenje i sektu, jer si shvatio da je to laz, vracas se Hristu, ali te nesto vuce nazad da ostanes, ne mozes da se oslobodis toga sto te vuce nazad, ne da ti da odes.. A to je sotona koji te vuce, on unistava coveka umno duhovno i psihicki, narocito psiha strada..

Ako su JS od djavola, i ovo tvoje je isto to!



Ti samo mislis da ces se "lako vratiti", i ja sam tako. Eh, pa lako cu se vratiti i primiti istinu ako me Bog osvedoci, ajde da istrazim, ako je to laz lako cu se vratiti.. ali jedva sam se izvukao iz kandzi sekte! Tako i ti, premda sada mislis da ces se lako vratiti, kad pokusas da pobegnes..jao tebi.. A da je to istina, za primer uzmi Roze Mornoa, ako meni vec ne verujes, njemu mozda i poverujes. On je cini mi se pricao o JS da su vodjeni djavolom, pa sad ti vidi u sta si se upustio.. Posle su ga napadali demoni s vremena na vreme i kasnije kad je postao Hriscanin.. Nije se igrati sa djavolom, izuzetno je opasno..



Kazem i ponovicu opet - TI SAMO MISLIS DA SI DO TOGA DOSAO SAM - ISTRAZUJUCI PISMA! NE NISI, NEGO TI JE OVO DALA DRUGA SILA, TI ZNAS KOJA IAKO ZA NJU MISLIS DA JE BOG!

On je stajao pored tebe dok si citao bibliju.

On nam se priblizava onda kad smo najslabiji, kada posumnjamo, slabije se molimo itd.. To su trenuci kada nam ubacuje svoje misli..

Evo ti primer, da li ce ijedan covek tvrditi da ga je nesto naterao da bludnici, da se opija, da se gnevi ili da pozeli tudje imanje i ukrade? Ne, svako ce tvrditi da je on to sam odlucio svojim mislima, da je to njegova volja, ali bar u 60% slucajeva je to uticaj sotone!

Sta mislis onda, koliko vise su sluge Bozje izlozene toj opasnosti? Njih tek zeli da zavede obmane i odvuce od Boga! Oni su mu trn u oku! Njegov pokusaj da zavede izabrane su na "maksimumu" - 100% - 365 dana u godini!

Ako nisi veran svih 365 dana, napravis samo jedan propust, sotona ce ubrzo doci da te zavodi, i to cini tamo gde si najslabiji i gde se najmanje nadas - bas kad citas bibliju..

Greska je misliti da on ne dolazi kada citas!



Ja znam brate da ima veze, to je taj isti duh, zato ti ovo govorim jer ti zelim dobro! Da si doziveo isto sto i ja, znao bi to!
Ja Mire veze nemam sa JS. Ti si pomešao i svoje borbe pripisuje meni. Veza sa tim ja nemam.

To je brate tvoje iskustvo i ja te razumem. Ja ne zavisim ni od jedne zajednice na taj način već slobodnim umom mogu primiti ili odbaciti bilo šta.

Što se apostola tiče, rekoh ti. Nadahnuti Duhom oni iznose tvrdnje. Ne svoje već nadahnut. Na nama je pak da razumno pravilan kontekst.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Trudim se, i hvala ti na savjetu. Samo, zašto se ti sam ne pridržavaš vlastitih savjeta? Jer, ne možeš se pozivati na Oca ako mu niječeš Sina. A to onda nema baš nikakve veze s Bogom.

Pitaš se zašto Bogu niječe Sina? Zar ne znaš da oni među nakotom Mileristikim koji i veruju u Trojstvo, ne veruju u Trojstvo ličnosti, nego Trojstvo bića? Zar ne znaš da je za njih, Isus, Sin, odvojeno potčinjeno biće?

Verujem da ti je sve ovo poznato, isto kao što ti je poznato da Isus za sebe, a to u Svetom Pismu stoji, doslovno stoji, govori da je sve što je Očevo i Njegovo, i da je sve Njegovo i Očevo, kao i to da je On, Isus svoj život vlastan dati i vlastan uzeti.

Ako li je dakle Isus samo čovek, ili tek nekakvo biće koje je, kako to uče "Trinitaristi" među nakotom Mileritskim tek nekako "bog", onda kako to biće može tvrditi da ima slavu koju Bog kako vidimo u Izaiji, s nikim ne deli, kako to "biće" može imati vlast nad svojim životom, i kako to biće uopšte i može za sebe reći da je sve Očevo i njegovo, ako znamo da Bog ni sa kime NE DELI (sorry za velika slova) svojega Božanstva. O imenu da i ne govorim. Isusa doslovno, a to nam Sveto Pismo i prenosi, žele da ubiju jer je za sebe rekao da je Adonai Shabat, sebe je imenovao kao "JA JESAM"...

Šta je dakle Isus? Biće, tek posvojeno biće koje je nekako jednako s Ocem (koji ne deli svojeg Božanstva ni sa kime)? Luđak možda?

Ili je Isus doista ono što o Njemu Sveto Pismo govori, Bog lično.
 
Natrag
Top