Da li slaviti subotu ili nedelju

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Neće Bog naći način ako ga i mi ljudi ne budemo tražili. A prvi korak mora biti "rastjerivanje gaćo-ćevbdžija". Tek će tada Bog čuda činiti.

Upravo tako. I to ne zbog toga što Bog nešto ne može, nego upravo zato što Bog na ništa ne prisiljava, i najviše zbog toga jer nam je dao razum da ga koristimo.

Dakle, mi sami moramo zatražiti i dobiti (dobili smo je već, imamo je samo je ne želimo vidjeti) Božiju pomoć. Dao nam je razum, dao nam je kada nas je stvarao, želju, žeđ za logikom, logiku samu. A ta logika, ta neugasiva žeđ za skladom, nas i tera da ne verujemo zvaničnom narativu koji nas bombardira, zasipa kontradikcijama.

No, Jovan, ali i ostali njemu slični, a to moram spomenuti, i sami predstavljaju kontradiktornost u svom ponašanju. Posebno kod branjenja narativa Covid ideologije. Odjednom je onima koji su navodno odbacili Crkvu jer navodno nije dozvoljavala sukobljavanje - sučeljavanje mišljenja o veri, pa se stoga namnožili u mirijade (Legion) denominacija i sekti međusobno sukobljenih oko tumačenja vere, toliko važno da brane jednoumlje....

Pri čemu, za prvo, za svoje histerisanje i otpad navodno imaju "autoritet" Pisama (dokazano je više puta da Pisma bez Crkve nemaju ništa, ni "a" od autoriteta), dok za drugo imaju šta? Šta je to što daje autoritet nekome ko ne samo da ne dozvoljva drugačija mišljenja ili argumentacije, nego se doslovno ponaša kao kult?

Ako u prvom slučaju sektaški otpadnici koriste Sveto PIsmo i svoja nakaradna tumačenja istog, šta onda koriste akoliti kulta koje Jovan i njemu slični besomučno brane?

Da ne govorim o tome da patološko poverenje u ono što znanost više nije, predstavlja, u stvari i jeste vid idolatrije.

Od kada je dakle onima koji udaraju i levo i desno pljujući po drugima i nazivajući ih paganima, dozvoljeno da osim budalaština svojih osnivača (koji svoje blasfemije "pravdaše" Pismima i idolatrijom istiH) BOGOVIMA SMATRAJU "SVEĆENIKE" KULTA KOJI SE LAŽNO PREDSTAVLJA KAO ZNANOSt?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To ti i govorim. Populizam. I ne treba na to nasedati. Jer vakcina ili ne vakcina nema veze sa žigom zveri ni poslednjim događajima.

To može samo naškoditi zdravom rasuđivanju kod adventista i svih drugih hrišćana. Jer kada se pokaže da je ovo samo prolazna ali bolna tačka u istoriji zemlje biće problem objasniti motive za verovanje u zabludu.

To kazi apostolima, i oni moraju da objasne motive za verovanje u zabludu da ce Hristos doci jos u njihovo vreme!

Nikako da shvatis, da svi dogadjaji predstavljaju ispunjenje prorocanstava a Bog samo ponekad uspori vreme i zaustavi sat (tj. spreci satanu da deluje), da bi se jos ljudi spasilo..

Znaci i vakcina i sve sto se sada desava vodi ka uvodjenju ziga i Hristovom drugom dolasku, isto kao sto su i dogadjaji u apostolsko doba tome vodili, ali je Bog zaustavio sat i dao ljudima jos vremena jer su se pokajali, tako i sada..

Sve zavisi od Boga i nas samih da li ce Bog zaustaviti vreme i pomahnitalog satanu..

A tebi je izgleda stalo da se ne osramotis pred svetom, zato ovako i pises, hoces da nam zapusis usta, kao da mi od sebe govorimo..

I Jona se osramotio kada je Bog odlucio da promeni plan nakon sto su se ljudi pokajali, tako i sada.. Ako se Bog razali na sinove ljudske i zaustavi dogadjaje, ja nemam nista protiv, ali ja Boga necu prestati da objavljujem, dogadjaji su proreceni, i oni se upravo sada odvijaju, zato ljudi treba da budu upozoreni na ono sto sledi..
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
To kazi apostolima, i oni moraju da objasne motive za verovanje u zabludu da ce Hristos doci jos u njihovo vreme!

Nikako da shvatis, da svi dogadjaji predstavljaju ispunjenje prorocanstava a Bog samo ponekad uspori vreme i zaustavi sat (tj. spreci satanu da deluje), da bi se jos ljudi spasilo..

Znaci i vakcina i sve sto se sada desava vodi ka uvodjenju ziga i Hristovom drugom dolasku, isto kao sto su i dogadjaji u apostolsko doba tome vodili, ali je Bog zaustavio sat i dao ljudima jos vremena jer su se pokajali, tako i sada..

Sve zavisi od Boga i nas samih da li ce Bog zaustaviti vreme i pomahnitalog satanu..

A tebi je izgleda stalo da se ne osramotis pred svetom, zato ovako i pises, hoces da nam zapusis usta, kao da mi od sebe govorimo..

I Jona se osramotio kada je Bog odlucio da promeni plan nakon sto su se ljudi pokajali, tako i sada.. Ako se Bog razali na sinove ljudske i zaustavi dogadjaje, ja nemam nista protiv, ali ja Boga necu prestati da objavljujem, dogadjaji su proreceni, i oni se upravo sada odvijaju, zato ljudi treba da budu upozoreni na ono sto sledi..
Nema veze ovo sada sa time Mire.

No, ja ne mogu i nesmem da kvarim tvoju veru. Ako te to podstiče da budeš verniji Hristu(pa makar i zabluda bila) evo ja ću reći da si upravu. Samo ako ti je to podsticaj.

Ali bojim se za druge kojima to propovedaš i koji bi poverovali u to da kada se utvrdi da tako nije budu razočarani. A što se lično tvog osobno uverenja tiče, moja podrška da budeš veran i revan za Hrista. Ako je ovo podsticaj za tebe, samo napred. Amin
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Znaci i vakcina i sve sto se sada desava vodi ka uvodjenju ziga i Hristovom drugom dolasku, isto kao sto su i dogadjaji u apostolsko doba tome vodili, ali je Bog zaustavio sat i dao ljudima jos vremena jer su se pokajali, tako i sada..
Ne, ne radi se o tome. Ovo danas je kao i u vreme Francuske Revolucije, kao i u vreme uspona Nacizma, komunizma, II Svetskog rata, samo još jedan u nizu lažnih, od sotone i njegovih slugu iniciranih "ispunjavanja proročanstava", pa kada se ništa ne dogodi, a dogoditi se neće, ljudi će masovno odbacivati Boga.

Sotona taj lukavi lažac se smeje na sve ovo i trlja svoje "ruke", jer milijarde duša se sprema da mu svojom voljom pripadne.

Što se pak tiče verovanja Apostola o brzom i skorom drugom dolasku, prava istina je da su oni svi, doslovno svi, videli taj dolazak, počevši od Arhiđakona Stefana - Stjepana.

Zato ti i ponavljam, verovao ti meni ili ne (veruj Bogu), moli se da kada za to dođe čas ugledaš Njega i zaslužiš da te On svojim raširenim rukama zagrli i uvede u Carstvo Njegovo.


Sve zavisi od Boga i nas samih da li ce Bog zaustaviti vreme i pomahnitalog satanu..

Sotona nikada i nije prstajao da mahnita. Dozvoljeno mu je da mahnita, a od nas, samo od nas zavisi hoćemo li na to mahnitanje "pasti"...

Svi smo od iskona, a sada posebno, kao Job, na testu. Pomahnitali je dobio dozvolu da rešeta, a na nama je da li ćemo ostati verni ili mu dušu svojom slobodnom voljom predati.



A tebi je izgleda stalo da se ne osramotis pred svetom, zato ovako i pises, hoces da nam zapusis usta, kao da mi od sebe govorimo..

Bolje bi mu bilo da se opameti, jer ako li mu Bog i oprosti blasfemije nakota Mileritskog, teško da će mu oprostiti to što je bogovima priznao "znanost" - "nauku" i na zlo navodio druge.

Što se pak tiče ućutkavanja, ni to mu kao što ni njegovim duhovnim precima uspelo nije, neće uspeti, jer kroz nas govori neko ko se UĆUTKATI NE DA.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nema veze ovo sada sa time Mire.

Nema veze? A sto onda imitiraju Hrista?

Kaze se ovako:

"Svetska zdravstvena organizacija(SZO) je upravo krstila(imenovala) najnoviju mutaciju B1.1.529 novim imenom OMRICON.

Omricon je tek 15. slovo Grčkog alfabeta, koje označava grčki o mikron, doslovno znači malo O... Ako je najnovija mutirana varijanta B1.1.529, imenovana od strane SZO-a kao malo O, nema razloga za strah, ili ima?!"

Bio je ALFA soj, sada je OMEGA..
IMITIRAJU HRISTA KOJI JE ALFA I OMEGA..

greek-alphabet-500-bc-info-learn-greek-greek-alphabet-greek-free-printable-greek-letters-e1637950580157.jpg


Nisam li ja jos davno tvrdio da ce jedan od narednih sojeva nazivati OMEGA?

Ko vidi vidi..


No, ja ne mogu i nesmem da kvarim tvoju veru. Ako te to podstiče da budeš verniji Hristu(pa makar i zabluda bila) evo ja ću reći da si upravu. Samo ako ti je to podsticaj.

Lepo od tebe Jovane, ali to nema veze sa zabludom. Ja u zabludi nisam, dovoljno je da sagledas stvari realno..

Ovakve slucajnosti nisu moguce..
Ili ti mislis da je i simbologija na olimpijskim igrama (satanizam) takodje slucajnost?

Jovane, nas svet vode satanisti, ne kaze li i biblija da "ceo svet lezi u vlasti zloga"?

Sta onda ocekujes od njih? Ocekujes da te vole i da ti daju bocku koja ce da te spase?

Ti si dakle u velikoj zabludi!

Ali bojim se za druge kojima to propovedaš i koji bi poverovali u to da kada se utvrdi da tako nije budu razočarani.

Jovane, apostoli su propovedali kraj u njihovo vreme! Seti se samo kako je Pavle pisao - "kraj svega se priblizio".. Pa se nije nista desilo!

Bilo je predvidjeno da Hristos dodje ubrzo nakon razorenja jerusalima u vreme apostola, medjutim desilo se da su se ljudi pokajali (pagani) pa je Bog odlozio dogadjaje za kasnija vremena.. I to je ucinio iz ciste milosti..

I Jona se razocarao, hteo je da umre koliko ga je bila sramota sto Bog nije unistio narod koji je rekao da ce unistiti. A ko smo mi da mi prigovaramo Bogu zbog njegove milosti?

Tako, ti nemas razloga da se razocaras, ako si pravi vernik, onda bi se razocarao i u ono sto su apostoli propovedali u prvom veku, a vec sada bi trebalo da odbacis i Novi Zavet, jer se nije nista ispunilo sto su apostoli govorili!

Hristos je bas zato i rekao da ce "izgledati kao da kasni", jer je znao sta ce ljudi govoriti.. ---> "Eto koliko je vremena proslo i koliko smo puta mislili da je kraj pa se nista nije desilo" - "nece nas gospodar jos zadugo doci", jedimo i pijmo..

To i ti govoris, i smatras da je sve ovo samo jedan period istorije, da ce se zavrsiti.. A sta ako gresis, i gubis vreme, navodis ljude na lenjost? Sta ce se desiti sa ludim devicama u Hristovoj prici?

Bolje je biti spreman i verovati u skori kraj, nego se tesiti kako ce to biti nekada u dalekoj buducnosti.. Zapravo Hriscanin i treba da bude spreman svaki dan, a ne samo zbog ovih dogadjaja koje posmatramo..

A što se lično tvog osobno uverenja tiče, moja podrška da budeš veran i revan za Hrista. Ako je ovo podsticaj za tebe, samo napred. Amin

Ne, nego to treba da bude podsticaj neverujucima, jer se prorocanstva ostvaruju, i cini mi se da odlaganja vise nece biti.. Mada mozda gresim, ali jedno je sigurno, Bog im je dao odresene ruke, i oni to rade sa dopustenjem..

Zato otvoreno kazu sta ce da urade (hvale se time - raduju se), jer su pakosni, i znaju da ih niko nece spreciti, ranije je Bog sprecavao njihovu nameru..

A znakovi su za neverujuce, da se obrate, potom za verujuce da se utvrde..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Jovane, apostoli su propovedali kraj u njihovo vreme! Seti se samo kako je Pavle pisao - "kraj svega se priblizio".. Pa se nije nista desilo!

Isti Pavle kaže i da ne treba očekivati dolazak dok ne dođe otpad i kaže da vas niko ne prevari. Dakle, ne možeš uzeti Pavla samo jedan deo citata već sve citate o tome. Tek kada ovo sagledaš u kontekstu onda možeš dati ispravan zaključak.


Bilo je predvidjeno da Hristos dodje ubrzo nakon razorenja jerusalima u vreme apostola, medjutim desilo se da su se ljudi pokajali (pagani) pa je Bog odlozio dogadjaje za kasnija vremena.. I to je ucinio iz ciste milosti..

To ne znamo, jer Isus govori o razorenju Jerusalima koje "povezuje" sa krajem sveta s obzirom da o tome govori u jednoj priči, ali ipak se mora gledati kontkekst i pravilno razumeti svaki detalj onoga što Isus govori. Isusa su apostoli pitali kakav je "znak" tvog dolaska i kada će to biti. Jedno je znak a drugo je kada se to zbude. Znak Hristovog dolaska može tako biti i uništenje Jerusalima jer to je siguran znak da je Isus govorio istinu a pošto se to ostvarilo ostvariće se i ostalo. No, ako si zapazio kada Isus daje posebno uputstvo apostolima u vezi razaranja Jerusalima, On ne kaže tada samo gledate u nebo jer dolazim ja..već kaže "bežite u gore" da biste se spasili uništenja. Da je Isus razaranje Jerusalima povezao sa svojim drugim dolaskom onda ne bi davao uputstva apostolima da iz njega izađu da bi spasili jer šta bi im to značilo ako Hristos odmah dolazi. Dakle, Isus im je rekao da razaranje Jersualima nije kraj sveta i Hristov neposredni dolazak. To je jasno. Samo to treba razumeti.

Zato treba pravolno razmeti izraze "znak" "kraj sveta" i sl...i kontkestirati priču o razorenju Jerusalima pravilno.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Bolje je biti spreman i verovati u skori kraj, nego se tesiti kako ce to biti nekada u dalekoj buducnosti.. Zapravo Hriscanin i treba da bude spreman svaki dan, a ne samo zbog ovih dogadjaja koje posmatramo..

Treba naravno svaki dan. Ali motiv mu treba da bude samo Hristos a ne apokaliptični događaj koji se približava. Upravo zato govorim o hrišćanskom(adventističkom, katoličkom i pravoslavnom) populizmu koji svoju veru gradi na apokalptičnim događajima koje traži tamo gde ih nema. To bi trebalo da "podstakne" vernike. Upravo zato govorim da to ne treba da bude podsticaj. Nego, podsticaj dolazi od našeg svakodnevonog odnosa sa Hristom. Nevezano za blizinu dolaska.
 
Natrag
Top