Da li slaviti subotu ili nedelju

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Što ćeš reći ako se pokaže da nije prolazno?

Što ćeš reći tada Bogu zašto si i sebe i druge uvjeravao u laž, i tako ih privodio zlu?

Stvarno što će reći...

Hoće li i Bogu kmečati kako nije shvatao, i moliti za milost? Ili će se u maniru Milerita svađati s Bogom i tvrditi kako u Pismima piše ovo i ono i kako On, Bog mora da se drži napisanog...
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346

Ako griješiš, bit će kasno kada to budeš vidio. Zato te još jednom pitam:

Što ćeš reći ako se pokaže da nije prolazno?

Što ćeš reći tada Bogu zašto si i sebe i druge uvjeravao u laž, i tako ih privodio zlu?

Jer spasenje ne zavisi od vakcine i ne vakcine kako god. Već od odluka u životu.

Tako je. Ali odlukom da staneš na stranu "Covid-boljševizma", koji pod parolom zaštite sviju, planira svojevrsni pokolj čovječanstva, presudio si i samome sebi što se tiče vječnog života - pakla.

Ovde se pak ne radi o religiji već o nauci pre svega. A hrišćanin nije pozvan da se suprotni nauci, i posebno merama u sprečavanju zaraze već da hrišćanin svojim primerom prvi pokaže lojalnost....

Znaš li ti što je znanost (nauka)? Znanost je "kritičko" propitivanje činjenica i na temelju toga donošenje konzekventnih stavova. Bez onog "kritičko", naprosto nema znanosti, to je paraznanost. A ja tebe sada pitam. Ako određeni znanstvenici i glavnostrujaški mediji zaista žele promovirati znanost i znanstvena dostignuća, zašto ne upriliče TV sučeljavanja na kojima će biti i oni znanstvenici koji drugačije tvrde!? Gledam sinoć na HRT-u upravo diskusiju o "Covid potvrdama", i gle čuda. Pozvani "znanstvenici" u emisiju, njih petoro, a rezultat - 6:0 za "Covid-boljševike". Kako 6, pomislit će netko? Pa lijepo, svih petoro "znanstvenika" i voditeljica TV emisiji pripadaju "Covid-boljševicima". Zato je strašna uvreda zdravom razumu, kada voditeljica, kao sinoć u toj emisiji, pita jedog od "Covid-boljševika": "Što vi mislite zašto ljudi ne vjeruju ovome što vi kao znanstvenici ovdje iznosite?"

Tako da sa mnogih aspekata(naučnog, Biblijskog) ovde sam uveren da ovo nije povezano sa nekim naročitim Bilblijskim predviđanjem koje od nas očekuje specifičnu akciju za datu situaciju.

Ja sam iz istih razloga, i znanstvenih i teoloških, na potpuno suprotnoj strani. Jer ja mislim, i vjerujem, da nema ništa sa znanošću, dapače suprotnost je znanosti, kružok petoro "znanstvenika" + voditeljica Covid-boljševikinja" na kojemu je onemogućeno kritičko promišljanje, jer je zabranjen pristup znanstvenicima koji imaju drugačije stavove.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ja sam iz istih razloga, i znanstvenih i teoloških, na potpuno suprotnoj strani. Jer ja mislim, i vjerujem, da nema ništa sa znanošću, dapače suprotnost je znanosti, kružok petoro "znanstvenika" + voditeljica Covid-boljševikinja" na kojemu je onemogućeno kritičko promišljanje, jer je zabranjen pristup znanstvenicima koji imaju drugačije stavove.
Upravo tako. Ta nikako ne smemo jednu činjenicu.

A to je, da znanost (nauka) koja ne počiva na kritičkom mišljenju nije znanost nego religija.

A ovo danas, posebice vezano za Covid, kao i narativ ludaka genderista i "progresivista" je sve samo ne znanost. Radi se o kultu u kome su vlasnici PhD i sličnih u stvari svećenici.

To opet nije za čudo, jer sve totalitarne ideologije imaju parareligijsku crtu, komunizam, nacizam, fašizam, sve te ideologije su u stvari religije - kultovi.

Shodno tome, a kako verujem da "čitaš" razloge Jovanovog branjenja narativa nove "religije" (koja nipošto nije nova, o ne, njezino je postanje negde u XVII/XVIII stoljeću) reći ću samo da on i njemu slični i ne mogu drugojačije nego braniti narativ Covid totalitarista....

Naime, Adventisti i njima slični ne mogu da, ne umeju, nisu sposobni da razlikuju znanost od religije.

Možda mi ne vjeruješ, možda i vjeruješ, no raprave na ovom forumu ti i te kako govore o tome i potvrđuju to. Sjeti se što ponavlja kao papagaj ili pokvarena LP ploča, Banjaljučki "kupusar", kako mu je svaka druga riječ "nauka, nauka". Isti je takav i Gornjomilanovački prevarant Miroljub Petrović... isti je takav i Veith, i Terzin....

Da li nam je sada jasno zašto je veoma teško, ako ne i skoro pa nemoguće, subotarima izneti činjenice?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ako griješiš, bit će kasno kada to budeš vidio. Zato te još jednom pitam:

Što ćeš reći ako se pokaže da nije prolazno?

Ne sumnjam u Božije vođstvo. On će me voditi kako treba. Ne sumnjam, čak i da sam u zabludi hipotetički, jer On zna pobude srca i vodiće me kako treba.

Što ćeš reći tada Bogu zašto si i sebe i druge uvjeravao u laž, i tako ih privodio zlu?

Ne znam kakvo je tvoje iskustvo sa Bogom u životu, ali ako si upoznao Božije vođstvo, znaš da Bog za sve ima rešenje i da On vidi tako da i kada smo u zabludi ne učinimo više od onoga što bi moglo nauditi. Samo ako je srce pravo. Tako da opet kažem, ne sumnjam.

Ja sam iz istih razloga, i znanstvenih i teoloških, na potpuno suprotnoj strani. Jer ja mislim, i vjerujem, da nema ništa sa znanošću, dapače suprotnost je znanosti, kružok petoro "znanstvenika" + voditeljica Covid-boljševikinja" na kojemu je onemogućeno kritičko promišljanje, jer je zabranjen pristup znanstvenicima koji imaju drugačije stavove.


U tom slučaju, ono što ti preporučujem kao i samom sebi, budi strpljiv i stalno preispituj svoje stavove. Drugačiji stav je sasvim prihvatljiv. Samo ako je po savesti. Ja opet kažem, po savesti sam osvedočen(iz naučnih, istorijskih i biblijskih razloga) da je ova situacija jedna od onih o kojima Isus govori kao nešto što mora da bude ali nije to kraj. Tako sam ja razumeo.

Naravno, vole bih čuti sa aspekta Pisma, zašto veruješ da je ovo nešto drugo? Kako bi to Biblijom pokazao?

Znaš li ti što je znanost (nauka)? Znanost je "kritičko" propitivanje činjenica i na temelju toga donošenje konzekventnih stavova. Bez onog "kritičko", naprosto nema znanosti, to je paraznanost. A ja tebe sada pitam. Ako određeni znanstvenici i glavnostrujaški mediji zaista žele promovirati znanost i znanstvena dostignuća, zašto ne upriliče TV sučeljavanja na kojima će biti i oni znanstvenici koji drugačije tvrde!? Gledam sinoć na HRT-u upravo diskusiju o "Covid potvrdama", i gle čuda. Pozvani "znanstvenici" u emisiju, njih petoro, a rezultat - 6:0 za "Covid-boljševike". Kako 6, pomislit će netko? Pa lijepo, svih petoro "znanstvenika" i voditeljica TV emisiji pripadaju "Covid-boljševicima". Zato je strašna uvreda zdravom razumu, kada voditeljica, kao sinoć u toj emisiji, pita jedog od "Covid-boljševika": "Što vi mislite zašto ljudi ne vjeruju ovome što vi kao znanstvenici ovdje iznosite?"


Poakazlo se da u ovom slučaju oni koji azstupaju drugačiji stav nije više samo kritičko razmatranje naučnih činejnica u vezi covid19 već totalna suprotnost. Nekada su naučnici razmatrali različite aspekte istoga, i razlikovali se u nekim detaljima. Imaš među naučnicima koji govore o vakcinama i ovom virusu sa zvaničnih pozicija, da se razmimoilaze u nekim stvarima. To je ono što je skladu sa opštim konsenzusom. Ali iamti nekoga ko zastupa dijametralno suprotan stav kao relevantnog, u trenucima kada ljudi umiru svaki dan od COVID19, možda jeste neprihvatljiv.

No, opet ja jesam da se suoče stavovi i ima takvih sučeljavanja u Srbiji sada više nego ranije. Tako da treba da postoje neka pravila i ja donekle razumem uredništvo, ali dobro bi bilo da se nađe način da se iznese i drugi stav.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Poakazlo se da u ovom slučaju oni koji azstupaju drugačiji stav nije više samo kritičko razmatranje naučnih činejnica u vezi covid19 već totalna suprotnost.

Tvoja pogreška je što ti ove prve smatraš, proglašavaš, "znanstveno pravovjernima", druge onda "šarlatanima", i prije nego što je upriličeno njihovo javno sučeljavanje. Kako možeš bez sučeljavanja, potpuno otvorenog i ravnopravnog, suditi tko je u pravu, ili tko je više u pravu. I drugo, kako možeš vjerovati informacija nekog centra, ustanove, kada taj centar kao pse lutalice šuta znanstvenike koji ne potvrđuju agendu vladajuće sekte?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Tvoja pogreška je što ti ove prve smatraš, proglašavaš, "znanstveno pravovjernima", druge onda "šarlatanima", i prije nego što je upriličeno njihovo javno sučeljavanje. Kako možeš bez sučeljavanja, potpuno otvorenog i ravnopravnog, suditi tko je u pravu, ili tko je više u pravu. I drugo, kako možeš vjerovati informacija nekog centra, ustanove, kada taj centar kao pse lutalice šuta znanstvenike koji ne potvrđuju agendu vladajuće sekte?


Meni lično ne treba jer sam neko ko ispituje sam i istražujem. Zaklučak sam izveo na osnovu jednostavne težine argumentacije na jednoj i drugoj strani. Ostavljam mogućnost za drugačije, samo argumenti pravi su važni. A što se tiče većine, ok, možda zbog neodlučnih na jednoj ili drugoj strani, slažem se da bi se trebalo upriličiti takav susret. Jer većina ljudi sami ne istražuju mnogo. Mi ovde na forumu jedni druge podstičemo da istražujemo i sami imam sklonosti tome. Ali većina nije takva. Šta da se radi. Bog će naći način, kako god.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Meni lično ne treba jer sam neko ko ispituje sam i istražujem. Zaklučak sam izveo na osnovu jednostavne težine argumentacije na jednoj i drugoj strani. Ostavljam mogućnost za drugačije, samo argumenti pravi su važni.

Je si li siguran da si čuo sve važne argumente? Rekoh, glavnostrujaški mediji (tiskani, radio i TV) k'o bjesne pse tjeraju od mikrofona i kamere "nepravovjerne znanstvenike", protjeruju ih sada i s interneta, pa kako onda ti možeš biti siguran da ti ništa od važnih argumenata nije promaklo?

A što se tiče većine, ok, možda zbog neodlučnih na jednoj ili drugoj strani, slažem se da bi se trebalo upriličiti takav susret. Jer većina ljudi sami ne istražuju mnogo.

Vrlo je čudno tvoja opreznost. S jedne strane kažeš kako zbog svoje sigurnosti sam istražuješ, a onda još pokažeš sklonost i povjerenje glavnostrujaškim medijima koji kritičko (drugačije) promišljanje tjeraju od svojih vrata. Kako takvima možeš vjerovati? S kakvim tekom bi, na primjer, pojeo ćevape kad bi vidio da je onaj koji ti ćevape priprema, izvadio ruku iz gaća i onda "pomazio" tvoje ćevape da ih preokrene na roštilju. Eto, upravo su mediji o kojima govorim jednaki ovom "gaćo-ćevabdžiji".

Mi ovde na forumu jedni druge podstičemo da istražujemo i sami imam sklonosti tome. Ali većina nije takva. Šta da se radi. Bog će naći način, kako god.

Neće Bog naći način ako ga i mi ljudi ne budemo tražili. A prvi korak mora biti "rastjerivanje gaćo-ćevbdžija". Tek će tada Bog čuda činiti.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Je si li siguran da si čuo sve važne argumente? Rekoh, glavnostrujaški mediji (tiskani, radio i TV) k'o bjesne pse tjeraju od mikrofona i kamere "nepravovjerne znanstvenike", protjeruju ih sada i s interneta, pa kako onda ti možeš biti siguran da ti ništa od važnih argumenata nije promaklo?

Ja koliko vidim, na internetu itekako plasiraju stavove. Te stavove mogu analizrati i uporediti ih sa ovim zvaničnim. Na osnovu toga sam doneo zaključak. Nije problem korigovati se...ali ovde se radi o dva dijematralno suprotim stavovima. Ne o nijansama. Onda se logično pitamo da li je zvanična medicina zaista(i pored velikih manjkavosti i nesavršenosti) toliko neprijatelj kako se plasira? Onda ako pođemo od toga, od te prepostavke, šta dobijamo? Sumnju u sve. Onda su svi lekovi veoravatno loši i protiv čoveka. Onda su svi tretmani koji se koriste loši? Šta ćemo onda za katoličke, pravoslavne i adventističke bolnice koje primenjuju standarde lečenja i nege po proceduri zvanične medicine?

Ako me shvataš, gde vodi onda takva sumnja? Hoćemo strepeti od svakog leka i tretmana jer ko zna zašto to rade i primenjuju, mora da je podlo nešto? Zato ja kada sam to shvatio, i izvagao, pokušao sam da pronađem ispravan stav prema medicini. Nije savršena, još mnogo toga nezna i loše radi, ali nikako ne mogu prihvatiti da je uprena protiv nas, jer onda možemo takav stav zauzeti za svaki segment medicine, a na kraju tako možemo početi sumnjati i u prehrambenu industriju i sve živo da nam "rade o glavi". To jednostavno nije stav. Tako jednoznačno negativističko sageldavanje je po mom skromom mišljenju opasno i nezdravo. Zdrava kritika, da, dobrodošla ali nezdravu ne mogu prihvatiti. Nije potrebna velika mudrost ovo razumeti.


Evo zašto verujem zvaničnicima između ostalog.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ja koliko vidim, na internetu itekako plasiraju stavove. Te stavove mogu analizrati i uporediti ih sa ovim zvaničnim. Na osnovu toga sam doneo zaključak.

Kako si siguran da si sve suprotne stavove vidio i analizirao? Sve sigurno nisi, a kakva je vrijednost tih koje nisi ne možeš znati.

Nije problem korigovati se...ali ovde se radi o dva dijematralno suprotim stavovima. Ne o nijansama. Onda se logično pitamo da li je zvanična medicina zaista(i pored velikih manjkavosti i nesavršenosti) toliko neprijatelj kako se plasira?

Neki, koji su čak dobro upućeni i dobronamjerni, kažu kako je "zvanična medicina" protjerana, a vlast je preuzela "medicinska hunta".

Onda ako pođemo od toga, od te prepostavke, šta dobijamo? Sumnju u sve. Onda su svi lekovi veoravatno loši i protiv čoveka. Onda su svi tretmani koji se koriste loši? Šta ćemo onda za katoličke, pravoslavne i adventističke bolnice koje primenjuju standarde lečenja i nege po proceduri zvanične medicine?

Što ćemo tada, pitaš ti mene. Ja sam ti rekao što bih ja. Ja bih javno, iz dana u dan, sučeljavao ravnopravno i jednu i drugu stranu dok se objektivne činjenice i istina ne izbistre. Ovo nije moguće, jer to ne dopušta "političko-medicinska hunta" koja je izvršila puč, i sve drži u svojim rukama.

Ako me shvataš, gde vodi onda takva sumnja?

A gdje vodi ako se "političko-medicinsku huntu" ostavi da vlada?

Hoćemo strepeti od svakog leka i tretmana jer ko zna zašto to rade i primenjuju, mora da je podlo nešto?

Dok je "političko-medicinska hunta" na vlasti, ja ću propitivati. Ako zažmiriš pa zlo ne vidiš, ono ne će nestati. Dakle, može se zažmiriti i nastaviti spavati uz zlo, može se strepiti i ništa ne činiti i može se nešto činiti.

Zato ja kada sam to shvatio, i izvagao, pokušao sam da pronađem ispravan stav prema medicini.

Ja ti rekoh da to nije medicina, nego političko-medicinska hunta.

To jednostavno nije stav. Tako jednoznačno negativističko sageldavanje je po mom skromom mišljenju opasno i nezdravo. Zdrava kritika, da, dobrodošla ali nezdravu ne mogu prihvatiti. Nije potrebna velika mudrost ovo razumeti.

Ne po mome skromnome ili neskromnome mišljenju, nego po činjenicama, brojkama, stvari stoje ovako - što više cijepe to se ljudi više zaražavaju, svjedoče europske visokoprocijepljene zemlje. Dakle, po brojkama, nije riječ o medicini nego o antimedicini.


Evo zašto verujem zvaničnicima između ostalog.

Evo zašto ja ne vjerujem antimedicini.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Kako si siguran da si sve suprotne stavove vidio i analizirao? Sve sigurno nisi, a kakva je vrijednost tih koje nisi ne možeš znati.

Nisam sve, naravno. Nema toga koji je sve izanalizirao. Ali ono najvažnije koje je uticalo na moj sud i stav jesam.

Neki, koji su čak dobro upućeni i dobronamjerni, kažu kako je "zvanična medicina" protjerana, a vlast je preuzela "medicinska hunta".

Uvek kažem, biće takvih mišljenja pojedinaca iz sveta medicine. Kao i za politiku. Uzmi da imaš najboljeg mogućeg predsednika. I opozicija će uvek nalaziti ozbiljne mane. Ne možeš svima ugoditi. To je pak pravo, pravo na sumnju.

No, kada se radi i ozbiljnim stvarima kao što je ovo zvanična medicina treba da ima prednost. Kao i uvek. Kada recimo čovek oboli od raka ili bilo koje druge bolesti, da li tu treba dati prednost zvaničnoj medicini? Naravno. Nećemo otići kod nekih travara i prvo njih pitati.

Ja bih javno, iz dana u dan, sučeljavao ravnopravno i jednu i drugu stranu dok se objektivne činjenice i istina ne izbistre.

Ja tebe razumem. Tvoj stav o sučeljavanju stavova ima itekako dobru nameru. Ali uzmi jednu drugu situaciju. Da li imamo vremena da širimo dijametralno suprotne stavove dok su dešavanja veoma teška. Recimo u ratu. Zamisli da u ratu, postoje dijametralno suprotstavljena stanovišta i da se ništa ne preduzima dok generali sa dijametralno suprotnim stavovima ne razbistre šta valja činiti. Kome ćemo dati prednost? Da li svim generalima ili onim iskusnijim? Ja bih rekao onim iskusnijim i koji imaju "zvaničnu" doktrinu i prepustiti im prednost. Tako i ovde, imamo zvaničnu doktrinu(zasnovanu na studijama i istraživanjima) u borbi sa virusima i kako to funkcioniše, i imamo ovu dijematralno suprotnu koja ili negira virus, ili umanjuje značaj ili prepisuje neke druge lekove koji nisu predviđeni za to. Ja u takvim slučajveima poverenja dajem onima koji imaju zvaničnu doktrinu kada je u pitanju spasavanje života ljudi u vanrednim okolnostima. A kada se ovo smiri, onda se može više dati prostora ostalima.

Ja to tako gledam.

Ne po mome skromnome ili neskromnome mišljenju, nego po činjenicama, brojkama, stvari stoje ovako - što više cijepe to se ljudi više zaražavaju, svjedoče europske visokoprocijepljene zemlje. Dakle, po brojkama, nije riječ o medicini nego o antimedicini.


Ali onda zaboravljamo na činejnicu da i pored oboljenjvanja vakcinisanih broj smrtnih slučajeva je 90% za nevakcinsiane a 10% vakcinisanih. Zar to nije važna stavka koja pokazuje efikasnost vakcina? To je najbolji statistički pokazatelj. Bolji ne postoji. Jedina zamerka ovome je što i vakcinisani umiru i oboljevaju. No, i to se da razuemti. To je medicina i rekla, da će se dešavati. Sve se odlično uklapa u priču. Umiru uglavnom stariji vakcinisani ljudi, sa mnogim komorbiditetima koji su dobili virus. To je najranjivija populacija i za očekivati je tako.

Meni dakle ne trebaju u tom pogledu ni mnoge studije, premda ih svakodnevno istražujem, kao i ti što radiš. Meni bi samo ovaj podatak bio validan. Ostalo je samo objašnjenje i pojašnjavanje detalja.

I kao što rekoh, ok je sumnjati. Samo budimo realni i pođimo od implikacija takve sumenje. Vidi gde nas može odvesti, da sumnjamo u sve. A to kao hrišćani i kao razumni ljudi nismo piozvani da činimo. To po meni nije dobar duh. Ja tako shvatam
 
Natrag
Top