Da li slaviti subotu ili nedelju

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vase klevete ce sa vama na sud ako ih ne odbacite.

A sve sto ste naglabali nema veze sa zdravim razumom, jer vi uopste razuma i nemate da bi razlucili sta je Bozje a sta od sotone.

Ne znate ni kako Bog otkriva sebe i svoju volju, i zato sve stavljate po isti kos nekakvog gatanja.
Ali to je vasa stvar.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Laki jesi li i ti potpao pod teorije zavere.

Kako tebi "teorija zavere" moze biti nesto sto uce adventisti? On je stavio video adventista, i to je zvanicno ucenje tvoje crkve. Ti onda Adventista nisi!

I nije Laodikeja potpao pod uticaj zavera, nego i on vidi da situacija nije normalna, ne nalikuje bas nicemu sto smo imali u proslosti..

Koliko god da se ja ne slazem s njim oko teologije, ona je u ovom trenutku nebitna, jer imamo istog neprijatelja, i on bar nije slep da prepozna vremena u kojima zivimo, a tebe ne znam ko je toliko oslepeo..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Kako tebi "teorija zavere" moze biti nesto sto uce adventisti? On je stavio video adventista, i to je zvanicno ucenje tvoje crkve. Ti onda Adventista nisi!

I nije Laodikeja potpao pod uticaj zavera, nego i on vidi da situacija nije normalna, ne nalikuje bas nicemu sto smo imali u proslosti..

Koliko god da se ja ne slazem s njim oko teologije, ona je u ovom trenutku nebitna, jer imamo istog neprijatelja, i on bar nije slep da prepozna vremena u kojima zivimo, a tebe ne znam ko je toliko oslepeo..
Ovo povezivanje nedelje i vakcina jeste TZ.

To nema veze sa učenjem o žigu zveri.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sa čijim učenjem o "žigu zvijeri". Učenjem Crkve, ili učenjem otpadnika od Kristove Crkve?

Ovih drugih, ta;nije prvih kojima je "žig zveri" Nedjelja...

On je stavio video adventista, i to je zvanicno ucenje tvoje crkve. Ti onda Adventista nisi!

Nažalost, nisi u pravu. On je sve dok je za njega Ellen Gould Harmon White "vesnica" i "duh proroštva", adventist. Isto kao što je i Miroljub Petrović subotar.

Oni, sektaški nakot se mogu razlikovati u disciplini, u verovanjima koja se odnose na samog Boga (Hrista - Krista) ali je svima zajedničko to da su verni "liku i djelu" Ellen Gould Harmon White i svom sjaju njezinom....
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ovo povezivanje nedelje i vakcina jeste TZ.

To nema veze sa učenjem o žigu zveri.

Ima, to je ucenje da ce papa uvesti nedeljni zakon pomocu vakcine, a to su radili sa brojnim dogadjajima ranije, povezujuci pa se nije ostvarilo.. Onda je tebi sve sto su adventisti ranije povezivali i pricali o papi, teoretisanje, pa i samo ucenje da je papa antihrist je onda obicna "teorija zavere" i nista vise..

Ti nisi svestan vremena u kojem zivis, mislis da je sve ovo "prolazno" i da ce se svet vratiti u normalu.. Ti zapravo i zelis da tako bude (jer mozda nisi spreman).. Kao sto rece Pavle da ce u poslednje vreme neki govoriti - "gde je obecanje o dolasku njegovu.. jer od kako oci pomrese, sve tako stoji od postanja sveta do sad", to je rekao Pavle, a verni su mislili da ce bas u njihovo vreme doci kraj, i NZ je pisan u tom tonu, skorog kraja.. Da nisu onda mozda i apostoli bili "teoreticari zavere", posto su i oni govorili da je "kraj pred vratima" i da Hristos - "samo sto nije dosao"??

Zato nemoj da nas pravis "teoreticarima zavera" i zloupotrebljavas taj termin, jer mi verujemo i ucimo isto sto su i apostoli ucili u svoje vreme, samo sto oni nisu shvatili da je Bozje prorocanstvo o Hristovom drugom dolasku "uslovno", i zavisi od nas samih, tj. od stanja nasih srca!

Hristos bi dosao jos u 1. veku, da pagani nisu u tolikom broju prihvatili Hrista. Bozje delo bi jos tada bilo zavrseno, bilo bi ograniceno na izrael, zato ti Matej kraj sveta i prikazuje razorenjem Jerusalima, i Hristos o tome prica (24. poglavlje), to nije slucajno!

Ali Bozji plan se promenio, jer ljudi su se raskajali (pagani su prihvatili Hrista)..

Brate Jovane, ipak situacija izgleda danas nije vise takva da bi se vreme moglo vratiti unatrag, zato oni i guraju ovu situaciju i nazivaju "novim normlanim", sto izgleda znaju da nema povratka na staro i da je Bog odlucio.. Bozji neprijatelj djavo to zna, i zato zuri da uspostavi NWO i pozornicu za svoju poslednju prevaru.. Novi svetski poredak koji oni guraju ce se delimicno ostvariti, to ce Bog dopustiti, a to je pre nego sto Hristos ponovo dodje, i to vidimo sada da se desava..

Verovao ti ili ne da je bolest prirodna, to uopste nije ni vazno, vec cinjenica da oni guraju dogadjaje tako da ih uklope u svoju agendu stvaranja NWO..

Ja ne kazem da ce odmah sutra doci kraj, niti bilo ko od nas, ali dogadjaji se nizu jedan za drugim kako je i proreceno. Koliko ce oni daleko stici sa tim guranjem ove agende, to zavisi od Bozjeg dopustenja, odnosno stanja ljudi, koliko su njihova srca usmerena ka Bogu da ga traze i da se pokaju.. Moguce je da ce se Bog raskajati i zaustaviti sve, da ce dati jos vremena ljudima, ali to zavisi od nas samih, ne od djavola, ne od andjela, vec iskljucivo od Boga, njegovog strpljenja i nas samih.. Pise ti u otkrivenju nakon sto Bog pusti nevolje i kazne na svet - "ne pokajase se za dela svoja", sto znaci da Bog sve do poslednjeg trenutka pokusava da navede ljude na pokajanje, i kad bi se oni pokajali, zaustavio bi sve, a mozda dao i vise vremena.. Bog je veliki i iznad svega je milostiv!

Ti mislis kako su ljudi koji veruju u skori dolazak nekakvi fanatici? To je sasvim pogresno razmisljanje, jer i apostoli su verovali u skori kraj, da ce biti jos za njihova zivota, tako su ucili i propovedali, da bi na kraju shvatili, kao sto je i Jona shvatio, da Bog cini sasvim suprotno nasim ocekivanjima, i cesto menja odluke, ako se ljudi pokaju..

Zato Isus i govori tamo, da "niko ne zna kada ce to biti"- ni andjeli, vec samo Otac? Zato jer od Boga zavisi, posto on poznaje ljudska srca i zna stanje sveta, a djavo ne moze uticati na tok vremena (iako ce pokusati da utice na "vreme" pise u danilu), on moze samo da zavodi ljude, tako da ih otudji od Boga, da Bog sto pre zavrsi sa ovim svetom. On dakle pokusava da pobije sto vise ljudi, i navede Boga na reakciju, da ubrza kraj, da pobije i nerodjene bebe koje tek treba da se rode, jer on je ubica i samoubica..

Sasvim suprotno od onog sto se misli, sotona ne zeli jos vremena za sebe (da bi ziveo), vec zeli sto vise ljudi da odvuce sa sobom u pakao, zato i ubrzava kraj, jer on je samoubica! On se naostri cim vidi da se dogadjaji odvijaju kako je receno, i tu onda uklapa svoju agendu, da postavi pozornicu za poslednju veliku prevaru! Jer kad toga ne bi ni bilo, i borbe ne bi bilo, Bog bi spasao sve ljude, ali djavo pokusava to da osujeti! On je ljubomoran sto je ljudima data sansa za pokajanje a njemu nije!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ima, to je ucenje da ce papa uvesti nedeljni zakon pomocu vakcine,

Možeš li mi reći ko to uči kod Adventista? Ja tako nešto ne nađoh. To ako neko sada propagira među adventistima to je sasvim nešto nevezano za ranije, čak i suprotno adventističkom stavu. Mogu obrazložiti zašto je suprotno..ako budeš imao želju. Naravno, vrlo rado.

Onda je tebi sve sto su adventisti ranije povezivali i pricali o papi, teoretisanje

Delimično ću se složiti. Jeste, postoji mnoštvo teorija među adventistima o papi i ono što se može primiti kroz Bibliju ali i ono što ne. Jednostavno, mnogi adventisti su se poveli za populističkim teorijama o papi i rimokatoličkoj crkvi, koaj nije niti izvorno adventistička niti Biblijska. Papu osuđuju za sve i svašta, i aj takve priče ne mogu podržati. Ja ako imam nešto reći o papi i katoličkoj crkvi, ne mogu govoriti populsitičkim jezikom(koga bi i sama Vajtova prezrela i ona se sama nikada nije zaletala u populsirtičke teorije o papi i RKC i sl..iz njenog primera i primera trevenih ljkudi se može naučiti kako treba biti oprezan). Ja mogu govoriti o sistemu, pogrešnom sistemu učenja, ne o ličnosti, ne o tajnim teorijama koje RKC ima da poništi sve druge vere. Ne, radi se o nečemu posve drugačijem.

Zato mnogi adventisti, protestanti, pravoslavci idući putem poulizma sada povezuju sve ii svašta sa svim i svačim..potpuno nepovezanim. Dakle, to je potpuni promašaj. Ako govorimo o otpadu od vere, o koem govori Pismo, to moramo posmatrati kroz sistem lažne doktrine a ne kroz jednu crkvu, jednog čoveka i sl..naravno..možemo posmatrati ko je u tom sistemu prednjačio u otpadu ali ne poistovećivati sistem i pojedinca. To sam se sam uverio koliko ima manjkavosti.

Tako da Biblisjki vernik mora imati dozu opreza, dozu preispitivanja činejnica, o svemu a ne primanje populstičkih nazora. Ja sam strogo protiv toga.
 
Natrag
Top