Da li slaviti subotu ili nedelju

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ja ako imam nešto reći o papi i katoličkoj crkvi, ne mogu govoriti populsitičkim jezikom(koga bi i sama Vajtova prezrela i ona se sama nikada nije zaletala u populsirtičke teorije o papi i RKC i sl..iz njenog primera i primera trevenih ljkudi se može naučiti kako treba biti oprezan).

Nije li upravo po spisima Ellen White, i još nekih pionira ASD, papa antikrist? Nema razloga da se ovdje lažemo o općepoznatim stvarima.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Zato nemoj da nas pravis "teoreticarima zavera" i zloupotrebljavas taj termin, jer mi verujemo i ucimo isto sto su i apostoli ucili u svoje vreme, samo sto oni nisu shvatili da je Bozje prorocanstvo o Hristovom drugom dolasku "uslovno", i zavisi od nas samih, tj. od stanja nasih srca!

Kao što si video, ja osuđujem i adventistički populizam. Svaki populizam nazvaću pravim imenom..teorijama zavere, bilo adventističkim, bilo katoličkim bilo pravoslavinim. A populizam vodi u teorije zavere.

Brate Jovane, ipak situacija izgleda danas nije vise takva da bi se vreme moglo vratiti unatrag, zato oni i guraju ovu situaciju i nazivaju "novim normlanim", sto izgleda znaju da nema povratka na staro i da je Bog odlucio.. Bozji neprijatelj djavo to zna, i zato zuri da uspostavi NWO i pozornicu za svoju poslednju prevaru.. Novi svetski poredak koji oni guraju ce se delimicno ostvariti, to ce Bog dopustiti, a to je pre nego sto Hristos ponovo dodje, i to vidimo sada da se desava..

Verovao Mire ili ne...proći će i korona. Biće kao običan grip...zahvaljujući vakcinaciji, stečenom imunitetu da li kroz vakcinaciju da li prirodno ili simbiozom jednog i drugog. Sam Hrstos kaže: "da vas niko ne prevari...neće doći dok se sve ne zbude". Ovo su događaji koji treba da "budu" ali oni ne označavaju kraj niti prekretnicu ni u čemu. Ja verujem Hristu pre svega pa zatim i nauci i istoriji koja nas uči da je ovakvih stvari bilo. Naravno, sada je svet povezaniji pa su sve vlade preduzele mere protiv.

Jedini znak Hrsitovog dolaska, blizine jeste slavo propovedanje jevanđelja. Na jedan čudesan i neočičan način(videćeš Bog da da). To će biti način koji do sada nije viđen...to će se propovedati posve na čudan način. Bog će upotrebiti i mrtve svece koji će moguće ustati u propovedi. Ali to je sada posebna tema..zadrži se na ovome..biće to najveličanstvenije propovedanje viđeno do sada. To se rečima opisati ne može:"I videh anđela koji svetlošću svojom obasja celi svet", Otkrivenje 18,2. Koga će Bog sve upotrebiti...iznenadićeš se. Neka nas Bog čuva dotle. Naravno, to će izazvati i veliko protivljenje...ali videćemo.

To je dakle taj znak da je Hristos pred vratima, poslednji znak, pred dolazak.

Ti mislis kako su ljudi koji veruju u skori dolazak nekakvi fanatici? To je sasvim pogresno razmisljanje, jer i apostoli su verovali u skori kraj, da ce biti jos za njihova zivota, tako su ucili i propovedali, da bi na kraju shvatili, kao sto je i Jona shvatio, da Bog cini sasvim suprotno nasim ocekivanjima, i cesto menja odluke, ako se ljudi pokaju..

Kao što rekoh..ovo je znak..a ne populsitički narativ o vakcinaciji kao štetnoj. Zamisli razliku između dva narativa. Misliš li da ovo kukumakanje oko vakcina i sl..ima ikakve veze sa propovedima jevanđelja koje će Bog na veličanstven način izvesti? To veze jedno sa drugim nema. Dao Bog da vidiš, kako će ovo veličantveno izgledati. Dao Bog..da vidiš. Amin.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Nije li upravo po spisima Ellen White, i još nekih pionira ASD, papa antikrist? Nema razloga da se ovdje lažemo o općepoznatim stvarima.

Ja govorim o adventističkom populizmu koje nema veze sa izvornim adventizmom. Anthrist može biti i pojedinac koji najviše biva podložan sistemu, pa je tako izjednačen. Ali isključivo vezivati za osobu ili titulu je neprikaldno.

Može se tvrditi za neku versku ličnost da je antihrist dok podržava antibiblijsku dogmatiku ali ne može se uzeti zdravo za gotovo da je defacto antihrist sam po sebi. Nauka može biti antihrist(pogrešna nauka) ali ne i ličnost bez zadrške.

Mi zato trebamo gledati na sistem a ne ličnost. Zašto imate animozitet prema mnogim adventistima ovde je između ostalog i zbog adventnog populizma kojem su mnogi ovde skloni. I donekle sa pravom imate pik na njih. Mnogi adventisti ovde malo sami znaju i malo istražuju, iznose samo neke video klipove o papi bez da su sami dublje iizučili i razumeli je li sve to baš istina. I zato se ne možete složiti nikada. Da ne pričam samo kakve izraze omalovažavajuće koriste za vas a i vi im ne ostajete dužni. I od toga nema ništa. Ni vi ni oni nemate takta. Treba to promeniti. Zato sam ja uvek bio protiv podrugljivih izraza bez obzira sa koje strane dolazilo.

No, mi treba na drugim osnovama ovde da proučavamo materiju. Bez takvih populističkih tvrdnji, sa mnogo erudicije i samostalnog istraživanja. Pa tada neka svako primi ono gde su argumneti zaista jači.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ja govorim o adventističkom populizmu koje nema veze sa izvornim adventizmom. Anthrist može biti i pojedinac koji najviše biva podložan sistemu, pa je tako izjednačen. Ali isključivo vezivati za osobu ili titulu je neprikaldno.

Može se tvrditi za neku versku ličnost da je antihrist dok podržava antibiblijsku dogmatiku ali ne može se uzeti zdravo za gotovo da je defacto antihrist sam po sebi. Nauka može biti antihrist(pogrešna nauka) ali ne i ličnost bez zadrške.

OK, ali ovo ne mijenja činjenicu koju sam iznio. Adventističko mantranje da je papa antikrist, nije palo s neba, to je nedvojbeno naučavanje Ellen White i još nekih pionira.

Zašto imate animozitet prema mnogim adventistima ovde je između ostalog i zbog adventnog populizma kojem su mnogi ovde skloni. I donekle sa pravom imate pik na njih. Mnogi adventisti ovde malo sami znaju i malo istražuju, iznose samo neke video klipove o papi bez da su sami dublje iizučili i razumeli je li sve to baš istina. I zato se ne možete složiti nikada. Da ne pričam samo kakve izraze omalovažavajuće koriste za vas a i vi im ne ostajete dužni. I od toga nema ništa. Ni vi ni oni nemate takta. Treba to promeniti. Zato sam ja uvek bio protiv podrugljivih izraza bez obzira sa koje strane dolazilo.

Složit ću se, s jednim dodatkom. Ništa nećemo riješiti svojevrsnim 'guranjem pod tepih' važnih stvari o kojima se ne slažemo i paradnim 'prosipanjem pepelom'. Rješenje je jedino u istini, dakle u objektivnim činjenicama. Zato, tražimo i inzistirajmo na objektivnim činjenicama, pa što Bog da.

No, mi treba na drugim osnovama ovde da proučavamo materiju. Bez takvih populističkih tvrdnji, sa mnogo erudicije i samostalnog istraživanja. Pa tada neka svako primi ono gde su sargumneti zaista jači.

Ja bih i na ovo dodao - tražimo istinu, a istina će nas dovesti Bogu, jer jedino je Bog Istina.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Sa čijim učenjem o "žigu zvijeri". Učenjem Crkve, ili učenjem otpadnika od Kristove Crkve?

To sad nije vazno. Jer koliko god da su njihova ocekivanja pogresna, vecina njih uvidja da se ispunjavaju prorocanstva.. Koliko ce ovo jos trajati i da li ce to rezultirati Hristovim dolaskom, zavisi od nas samih i od Boga, jer sve dok postoji i jedan jedini Bozji covek, koji trenutno nije spreman, Bog nece finalizirati dogadjaje. Mislim dakle, da sve moze stati, i vreme se produziti, ali to zavisi od nas samih.. Zato biblija i govori da o tome niko ne zna, jedino Bog, jer on poznaje srca ljudska.. Ako ne bude vise ni jednog coveka kojem Bog zeli dati vremena , onda ce Bog zavrsiti sa ovim svetom, i to je taj konacni RESET.

Možeš li mi reći ko to uči kod Adventista? Ja tako nešto ne nađoh.

Jovane, nemoj da se nadmudrujemo, pa ni tebi ni meni ne koristi to ubedjivanje..

Brojne dogadjaje ranije u svetu su adventisti smatrali ispunjenjem prorocanstava, pa su cak prognozirali i skoro uvodjenje ziga zveri, kao da neposredno predstoji u svojim knjigama, pa se nista nije desilo!

Vakcina je samo jedno povezivanje sa neposrednim uvodjenjem ziga, i tvrdnja da je skori dolazak blizu!

A ti mozes to nazivati "teorijama zavere", samo onda molim te nazovi tako i apostole i bibliju, jer i oni su povezivali dogadjaje svog vremena sa pisanim tekstom, i tvrdili su da je "kraj neposredno pred vratima"!

Zaista je ruzno kada Hriscane, koji vide u bibliji ispunjenje prorocanstava nazivas "teoreticarima zavere". Takvo nesto ne postoji, postoje dogadjaji koji se ostvaruju, a Bog samo ponekad "zaustavi sat" ili uspori vreme, zbog ljudi koji treba da se spasu!

Tako da Biblisjki vernik mora imati dozu opreza, dozu preispitivanja činejnica.... Zato mnogi adventisti, protestanti, pravoslavci idući putem populizma sada povezuju sve ii svašta sa svim i svačim..potpuno nepovezanim.

Jovane, sada kazi iskreno, nisu li apostoli povezivali istorijske dogadjaje svog vremena sa ispunjenjem biblijskih prorocanstava? I nisu li bas oni pisali da je kraj "neposredno pred vratima"???

Kako ti mozes nas nazivati "teoreticarima zavere", a da u isto vreme ne nazoves tako i apostole i samu bibliju?

Problem je sto ti ne shvatas, da nismo mi niti apostoli zavedeni da pogresno povezujemo dogadjaje, nego dogadjaji jednostavno nisu linearni.. Bozji sat nekad zuri a nekad kasni, ne pise li i u bibliji da ce se ciniti kao da "Hristos kasni"?

Bozji sat trenutno ubrzava! Ja ne kazem da ce on nastaviti da kuca istim tempom, to zavisi od Boga, ali ne mozes ti biti slep za dogadjaje koji se ostvaruju!

Odnosno mozes, ako se Hristovog dolaska plasis..

Kao što si video, ja osuđujem i adventistički populizam. Svaki populizam nazvaću pravim imenom..teorijama zavere, bilo adventističkim, bilo katoličkim bilo pravoslavinim. A populizam vodi u teorije zavere.

Nema tu nikakvog populizma, niko se ne povodi za nekakvim pricama, nego ljudi prosto vide da se desava nesto sto nikada kroz istoriju nije.. To svako vidi na svoj nacin.. Hriscani kroz prizmu biblije, a svetovni ljudi misle da zli bogatasi nesto mute i zele da uniste covecanstvo i smanje populaciju iz sebicnih interesa..

Jedini znak Hrsitovog dolaska, blizine jeste slavo propovedanje jevanđelja.

Niko nije rekao da propovedanja nece biti! Ovde se radi o uspostavi NWO trenutno..

Verovao Mire ili ne...proći će i korona. Biće kao običan grip...zahvaljujući vakcinaciji, stečenom imunitetu da li kroz vakcinaciju da li prirodno ili simbiozom jednog i drugog. Sam Hrstos kaže: "da vas niko ne prevari...neće doći dok se sve ne zbude". Ovo su događaji koji treba da "budu" ali oni ne označavaju kraj niti prekretnicu ni u čemu. Ja verujem Hristu pre svega pa zatim i nauci i istoriji koja nas uči da je ovakvih stvari bilo. Naravno, sada je svet povezaniji pa su sve vlade preduzele mere protiv.

Kako ne mozes da shvatis da oni kroz citavu ovu pricu i bolest guraju svoju agendu stvaranja novog svetskog poretka? Nije mi jasno?

Jesi li suvise ponosan da priznas, ili ne zelis sebi da priznas da si pogresio kada si pustio da te vakcinisu oni koji zele da upropaste ljude?

Jovane brate, niko te ne osudjuje sto si se vakcinisao, ali nemoj ih braniti, pogledaj sta rade, ajde malo sedi i razmisli, jel to normalno sto rade? I kako sve guraju kroz ovu pricu o vakcini, zar ne vidis, evo sad i digitalni novac guraju, preti nam ekonomski i energetski kolaps, nakon toga resetuju sistem.. Nece se to zavrsiti ni za deceniju cini mi se, oni idu po etapama i bice jos bolesti, oni to sami najavljuju, ali sto je najgore izgleda im se mnogo zuri, pa ce izgleda biti i pre..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Hristos bi dosao jos u 1. veku, da pagani nisu u tolikom broju prihvatili Hrista. Bozje delo bi jos tada bilo zavrseno, bilo bi ograniceno na izrael, zato ti Matej kraj sveta i prikazuje razorenjem Jerusalima, i Hristos o tome prica (24. poglavlje), to nije slucajno!

Pitanje je da li je baš tako. Jer ako u jednačinu uključimo činjenicu da je Bog izvan i iznad vremena, te da je Njemu sve sada i odmah, onda priču o nekakvim promenama plana, možemo doslovno okačiti mačku o rep.

Da budem jasniji. Sva su vremena, za svakog od nas ponaosob "poslednja vremena" i sud dolazi odmah nakon smrti. Vrata Milosti nikada nisu zatvorena niti će ikada biti na način na koji to kvazi teologija pokušava da propoveda.

Ponoviću, sami zatvaramo vrata. Sami.


On je ljubomoran sto je ljudima data sansa za pokajanje a njemu nije!

Ne bi se reklo da je baš to uzrok. Sotonina ljubomora nije vezana za pokajanje, nego za činjenicu da je Bog sebe "oslikao" u čoveku.

Sotona naime ne može u svom ponosu da shvati da je u jednom prolaznom, materijalnom biću, u čoveku oslikano sve ono što on prezire. Bog se naime nije "oslikao" u anđelima, serafima, kerubima, oslikao se u čoveku...

I što je možda najvažnije, a u pitanju nije samo sudbina nas ljudi, nego čitavog materijalnog sveta, Bog je uzeo ljudsko telo i pomirio sebe s svojom slikom.


Upravo zato je i važno odupirati se nasrtajima sotone koji i želi da mi odustanemo od Boga, od duhovnog, i sebe svedemo na materijalno.

A sve i da se na glavu nasadi, sve i da lažima zavede mnoštva, sotona ne može da ubedi svakog od nas ljudi da odbacimo Boga.

Zato Isus i kaže da gde god da su dvojica ili trojica sakupljenih u Njegovo ime, tu je i On sa njima.

Seti se i Abrahamovog cenkanja oko sudbine Sodome i Gomore, seti se Noje, seti se poruke koju ti primeri nose.

Bog ne odustaje od čoveka i apsolutno zna da ma koliko se sotona trudio, uvek če ostati neko ko će ostati veran.

Sotonina namera je unapred osuđena na propast, a on to ne zna, jer veruje da može da sliku Božiju potpuno primora da njega, palog serafa i njegove ideje prihvati za "boga" i time jer mrzi, jer ga vodi prezir navede Boga da razori sve.

Ne samo Zemlju, nego APSOLUTNO SVE.

A to bi onda pokazalo da je sotona bio u pravu i da Bog nije savršen.

Da li ti je sada jasno koja je namera palog serafa, lukavog samoubice?

Da li ti je sada jasno šta je u stvari cilj rata koji se vodi od iskona? Da li ti je jasnije zašto je čovek naveden na greh?

Pali seraf nije odustao od onoga za čime je posegnuo, i ako primora Boga da razori sve, pred stvorenjima će, pre nego što do tog razaranja dođe, Boga pokazati grešnim, nesavršenim.

Jednostavno, nije ga briga hoće li biti i on sam uništen (a hoće).

Sotona naime svo ovo vreme govori, poručuje, rovari, kako stvoreno (bilo duhovno, bilo materijalno) nije ispravno stvoreno, i da on bolje zna kako bi stvari trebale da izgledaju. Time je zaveo trećinu anđela nebeskih, time zavodi ljude.

Želi za sebe tron i moć stvaranja, a kako Boga ne može ubiti, želi da Ga primora na smrt.

I nemojmo se hvatati primera potopa, jer spaseni su Noje i njegovi, niti je tada uništeno sve stvoreno. Ovde je u igri primoravanje Boga da uništi sve stvoreno. A kada umetnika, a Bog to jeste primoramo da uništi svoje delo, šta činimo?

Ubijamo ga.

Dodamo li na to da Božije misli nisu naše misli, dodamo li na to da Bog veoma dobro zna šta je sotoni na umu, dodamo li na to činjenicu da Evanđelje i te kako još nije proširemo po celom svetu, dodamo li na to činjenicu da nisu svi sinovi i kćeri Adamovi prihvatili sotonine prevare i odbacili Boga (makar Ga još i nisu upoznali) onda sve priče o "ispunjavanju" proročanstava predstavljaju još jednu od sotoninih prevara.

Shvati, ponoviću još jednom, onog trenutka kada prestane naš ovozemaljski život, svakome od nas je KRAJ SVETA. Ako li smo do tada živeli kako da Boga nema, ako li smo se vodili "duhom" sveta i činili sve da ugodimo samo sebi, ako li smo drugome činili ono što ne želimo da drugi čini nama, ako li smo ostali neiskajani, JELI SMO I PILI; KUPOVALI I PRODAVALI, kao u dane Nojine, i odjednom NEMA NAS VIŠE, niti IMA SVETA (ZA NAS), zalupili smo vrata Milosti.

MI. NE BOG.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Jovane, nemoj da se nadmudrujemo, pa ni tebi ni meni ne koristi to ubedjivanje..

Brojne dogadjaje ranije u svetu su adventisti smatrali ispunjenjem prorocanstava, pa su cak prognozirali i skoro uvodjenje ziga zveri, kao da neposredno predstoji u svojim knjigama, pa se nista nije desilo!

Vakcina je samo jedno povezivanje sa neposrednim uvodjenjem ziga, i tvrdnja da je skori dolazak blizu!
To ti i govorim. Populizam. I ne treba na to nasedati. Jer vakcina ili ne vakcina nema veze sa žigom zveri ni poslednjim događajima.

To može samo naškoditi zdravom rasuđivanju kod adventista i svih drugih hrišćana. Jer kada pokaže da je ovo samo prolazna ali bolna tačka u istoriji zemlje biće problem objasniti motive za verovanje u zabludu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
To može samo naškoditi zdravom rasuđivanju kod adventista i svih drugih hrišćana. Jer kada pokaže da je ovo samo prolazna ali bolna tačka u istoriji zemlje biće problem objasniti motive za verovanje u zabludu.

Što ćeš reći ako se pokaže da nije prolazno?

Što ćeš reći tada Bogu zašto si i sebe i druge uvjeravao u laž, i tako ih privodio zlu?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
OK, ali ovo ne mijenja činjenicu koju sam iznio. Adventističko mantranje da je papa antikrist, nije palo s neba, to je nedvojbeno naučavanje Ellen White i još nekih pionira.



Složit ću se, s jednim dodatkom. Ništa nećemo riješiti svojevrsnim 'guranjem pod tepih' važnih stvari o kojima se ne slažemo i paradnim 'prosipanjem pepelom'. Rješenje je jedino u istini, dakle u objektivnim činjenicama. Zato, tražimo i inzistirajmo na objektivnim činjenicama, pa što Bog da.



Ja bih i na ovo dodao - tražimo istinu, a istina će nas dovesti Bogu, jer jedino je Bog Istina.

Tačno je da i dventisti ali i si protestanti govore o antihrišćanski nauci(smatraju je) kojoj je promoter rimska crkva. Ali najpravilnije je ovo razumeti u kontekstu nauke a ne ličnosti ili same institucije.

Postoje brojna nadodavanja za sve i svašta i što nije. Zato kažem da to nije ispravno.

Pa tako mnogi adventisti greše kada gledaju šta radi papa pa oni misle da treba suprotno. Ako se papa vakcinisao, znači ne treba se vakcinisani. Ako papa poziva na razum u pogledu zaustavljanja globalnog zagrevanja onda to treba odbaciti.

Taj populizam je pogrešan. O tome govorim.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Što ćeš reći ako se pokaže da nije prolazno?

Što ćeš reći tada Bogu zašto si i sebe i druge uvjeravao u laž, i tako ih privodio zlu?

Videćemo. Jer spasenje ne zavisi od vakcine i ne vakcine kako god. Već od odluka u životu.

Ovde se pak ne radi o religiji već o nauci pre svega. A hrišćanin nije pozvan da se suprotni nauci, i posebno merama u sprečavanju zaraze već da hrišćanin svojim primerom prvi pokaže lojalnost....

Tako da sa mnogih aspekata(naučnog, Biblijskog) ovde sam uveren da ovo nije povezano sa nekim naročitim Bilblijskim predviđanjem koje od nas očekuje specifičnu akciju za datu situaciju.
 
Natrag
Top